هفته جهانی ایرانیکا - لندن

هفته جهانی ایرانیکا

هفته جهانی ایرانیکا

ایرانیان  آنانکه دل در گرو تاریخ، فرهنگ و در یک کلام هویت ایرانی دارند، همواره در طول تاریخ از جان و مال برای آن نام سترگ مایه گذاشته اند و در میانه همه آن بزرگان نام دست اندرکاران تدوین ارجمند نامه ایرانیکا بخصوص استادان احسان یار شاطر و اشراقی نیز می درخشد نامورانی که بیش از سه دهه از عمر خود را برای زنده نگاه داشتن نام ایران و ایرانی و شناساندن آن به عالمیان صرف کرده اند.

در روزگار هجوم ناکامی ها، مایه گذاشتن از سرمایه های مادی و معنوی، تنها از عهده بزرگان و نام آوران برمی آید و سرپرست این دانشنامه گرانقدر و یاران شاطرش عاشقانه و برای ادای دین به نام ایران با مشقت های فراوان کار تدوین این کتاب ماندگار را ادامه داده اند. ایران همواره فرزندان خود را بر سر و چشم نهاده و تاریخ آنگونه که نام بزرگان عاشق به ایران را در سینه خود نگاه داشته است، نام دست اندرکاران این دانشنامه سترگ را نیز زنده نگاه خواهد داشت زیرا آنان بنایی را بنیاد نهاده اند که از باد و باران گزند نخواهد یافت.

بی شک کار فرزانگان ارجمندی چون پروفسور ناصر کنعانی، استاد اسماعیل خویی، دکترعلی گرانمایه و ناصر محمدی که در هفته بزرگداشت ایرانیکا می کوشند به معرفی گوشه هایی از سترگی های ایرانیکا و کوشش های زیبنده  پدیدآورندگانش بنشینند، بسیار ستوده و مایه دلگرمی ایرانیانی است که به همه داشته های فرهنگی و تاریخی خود عشق می ورزند. گرد هم آمدن این استادان بزرگوار حاصل کوشش های مسئولانه و عاشقانه بانوی فهیم، فهیمه خرازی،بنیانگذار ومدیر "فستیوال هنر" است، بانوی ارجمندی که بانی تقدیر از پدیدآورندگان ایرانیکا و معرفی آن به دیگر ایرانیان و از همین رو کوشش ایشان و همه استادان مدعو به آن جلسه ماجور است.

کوشش عاشقانه همه این بزرگان و بزرگواران را ارج می نهیم و از ایرانیان فهیمی که می خواهند بدانند ریشه هایشان در کدام خاک ارجمند بالیده و از کدام خورشید نور گرفته است، دعوت می کنیم تا در همایشی که به همت بانو فهیمه خرازی از ساعت۶:۳۰ تا۹:۳۰ روز شنبه ششم آوریل در محل سالن مرکزی کتابخانه کنزینگتون برگزار می گردد حضور بهم رسانند و با حضور خود به کوشش چند دهه ای استادانی نظیر احسان یار شاطر و همکارانش ادای دینی کرده باشند.

+111
رأی دهید
-10

feminism - لندن - انگلستان
از اطلاع رسانی شما سپاسگزارم.
‌سه شنبه 13 فروردين 1392 - 12:32
Kamran631 - لیون - فرانسه
درود بر همه این بزرگواران.
‌سه شنبه 13 فروردين 1392 - 15:28
Pezhman - وين - اتريش
هموطنان بیایید, به عزیزانی که در این راه ملی وانسانی خدمت میکنند. کمک مالی کنیم.
‌سه شنبه 13 فروردين 1392 - 18:22
kobalt - کرج - ایران
کاری بزرگ دوستان وطندوست بویژه خارج از کشور حداقل این یکی رو عملا حمایت کنید.
شنبه 17 فروردين 1392 - 09:19
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.