بازار املاک و مستغلات آلمان، جذاب‌ترین در اروپا

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهند که آلمان از دید سرمایه‌گذاران جذاب‌ترین بازار املاک و مستغلات در اروپا را دارد. شهرهای مونیخ‌، برلین، هامبورگ و فرانکفورت در میان ده شهری قرار گرفته‌اند که بیشترین هواخواه را دارند.
 

آلمان توانسته گوی رقابت را در بازار املاک و مستغلات از بریتانیا برباید. یک نظرسنجی که از سوی مؤسسه مشاوره‌"سی بی آر ای" (CBRE) بر روی ۳۶۲ سرمایه‌گذار صورت گرفته، نشان می‌دهد که ۳۵ درصد پرسش‌شوندگان، بازار املاک و مستغلات آلمان را جذاب‌ترین بازار برای سرمایه‌گذاری در اروپا می‌دانند.
 
 بریتانیا که تا پیش از این مکان اول در اروپا را در این زمینه به خود اختصاص داده بود، در این نظرسنجی تنها موفق به جلب نظر موافق ۲۴ درصد از پرسش‌شوندگان شده است.
 
به گفته کارشناسان موسسه یاد شده، یکی از دلایل افزایش علاقمندی سرمایه‌گذاران به بازار املاک و مستغلات آلمان، آرام‌گرفتن بحران یوروست که از ترس سرمایه‌گذاران نسبت به فروپاشی احتمالی حوزه مالی یورو کاسته است.
 
با این همه در میان شهرهای اروپایی، این لندن است که همچنان در جلب علاقه سرمایه‌داران برای سرمایه‌گذاری در بازار املاک پیشتاز است. پس از لندن شهرهای مونیخ، برلین، پاریس و ورشو در رده‌های بعدی قرار دارند.

 
سرمایه‌گذاری در ساخت آپارتمان‌های لوکس در فرانکفورت افزایش یافته است

در این بین شهرهای دابلین و مادرید، با وجود آن که ایرلند و اسپانیا در حال حاضر با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند، همچنان برای سرمایه‌گذاران جذابیت دارند.
 
بر اساس آمار، در سال۲۰۱۲  در آلمان نزدیک به ۲۴۰ هزار مجوز ساخت صادر شده که در مقایسه با سال پیش از آن افزایشی به میزان ۴.۸ درصد نشان می‌دهد.

+72
رأی دهید
-12

ukguy4u - لندن - بریتانیا
فقط لندن!
‌سه شنبه 29 اسفند 1391 - 16:49
raha1984 - هامبورگ - المان
یک چیز مشخص که قابل قیاس نیست با انگلیس !! حنی با یک نگاه سطحی میشه این رو فهمید که المان نه تنها از این نظر بلکه از خیلی جهات دیگر مدرن تر و ارگانایزتر از کشورهای اروپای دیگه ست !!!
‌سه شنبه 29 اسفند 1391 - 17:33
danial nabi - استكهلم - سوئد
تو اروپا، هلند جذاب ترین، ایتالیا قدیمی‌ ترین، آلمان سرد و بی‌ روح ترین، انگلیس غم انگیز‌ترین و، نروژ مدرنترین، خانه و ساختمان‌ها را داراست.
‌سه شنبه 29 اسفند 1391 - 18:28
perser68 - فلوریدا - امریکا
_ukguy4uلندن_انگلیس. یوکی جان چطوری؟سال نوت مبارک.حالا برای ما پز میدی؟البته اینو که راست میگی‌،من اطراف لندن با اون خونه‌های قدیمی‌ با اون باغ‌های قشنگش رو خیلی‌ دوست دارم.کلا از شهر خوشم نمیاد و بیشتر اطراف شهر و شاید روستا رو بیشتر می‌پسندم،اما هیچ شهر و روستایی مثل ایران خودمون نمیشه.با اینکه اینجا تو فلوریدا خونه‌های یک طبقه ویلایی بسیار زیبای داره با باغ و اون درخت‌های پالمش و آفتاب متبوع ااش تو زمستون و آسمون آبیش،اما تو غربت هیچ چیزش صفا نداره.همش مثل قفس میمونن.سرت سبز،دلت گرم و لبت خندون.
‌سه شنبه 29 اسفند 1391 - 18:19
ali1111 - تهران - ایران
یوکی گای۴یو - لندن - بریتانیا. متأسفانه منم باهات موافقم! ولی‌ قیمت مسکن بدجور در لندن عذاب آور شده، تا کسی‌ نبیند باور نمیکند...
‌سه شنبه 29 اسفند 1391 - 21:05
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
ukguy4u - لندن - بریتانیا. فقط لندن از چه نظر؟ ار نظر محیط شهر و مولتی کالچرال بودن برای زندگی یه مهاجر خارجی آره تو -اروپا- بهترینه.این مطلب اما درمورد بازار املاک و مسکن هست که لندن و بقیه انگلیس بدترین هستن.بالاترین قیمت رو میدی و کوچکترین غیر استانداردترین و بدترین کیفیت مسکن رو تحویل میگیری.
‌سه شنبه 29 اسفند 1391 - 20:39
asemanabi1 - اتن - یونان
. قابل توجه کاربران محترم:. توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
‌سه شنبه 29 اسفند 1391 - 21:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.