یک تخم‌مرغ گرد ۴۸۰ پوند فروخته شد

کیم بروتون (چپ) پول فروش تخم‌مرغ گرد را به یک خیریه می‌دهدتخم‌مرغ گردی که یک مرغ در روستایی در نزدیکی شهر اسکس بریتانیا گذاشته بود، در یک حراج اینترنتی به قیمت ۴۸۰ پوند فروخته شده است.
 
کیم بروتون روز ۱۷ فوریه (یازده روز پیش) متوجه شد که یکی از مرغ‌هایش - که الان به نام پینگ‌پونگ شناخته می‌شود – یک تخم کاملا گرد گذاشته است.
 
او تصمیم گرفت که این تخم‌مرغ "غیرعادی" را به حراج بگذارد و عواید حاصل از آن را به خیریه‌ای بدهد که برای کمک به مبتلایان به فیبروز سیستیک فعالیت می‌کند.

نام مرغی که این تخم را گذاشته به "پینگ‌پونگ" تغییر داده شده استفیبروز سیستیک نوعی اختلال ژنتیکی است که بر اثر ابتلا به آن، ترشحات درونی بدن در بخش‌هایی مثل ریه، کبد و روده سفت و چسبنده می‌شود. پسر یکی از دوستان خانم بروتون بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده است.
 
بعد از عرضه این تخم‌مرغ در سایت ایی‌بی ۶۴ قیمت پیشنهادی ارائه شد.
هویت فرد خریدار هنوز اعلام نشده است، ولی کیم بروتون ۴۴ ساله گفته است که به نظرش فرد خریدار احتمالا این تخم‌مرغ را نمی‌خورد و به دلیل شکل غیرعادی، آن را نگه خواهد داشت.

تخم‌مرغ گرد در یک حراج اینترنتی فروخته شد
او اضافه کرد که در ابتدا می‌خواست خودش تخم‌مرغ را بپزد و بخورد، ولی بعد به او گفته شده است که چنین تخم‌مرغی "یک در میلیارد" ممکن است گذاشته شود.
 
خانم بروتون گفت: "واقعا داشتم تخم‌مرغ را می‌شکستم که کلوچه درست کنم، ولی یکی از دوستانم که عکس تخم‌مرغ را در فیسبوک دیده بود، پیام داد که این کار را نکن!"
او گفت: "ظاهرا قبلا یک فرد دیگر تخم‌مرغ مشابهی را به ۹۰ پوند فروخته بود و به نظرم رسید که اگر این تخم‌مرغ را من هم به چنین قیمتی بفروشم، عالی می‌شود."
+16
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  akhoond shepeshoo - ورونا، ایتالیا
  حتما نیمروش یک مزه دیگه میده :)
  0
  10
  یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  یادم می اید ما هم چند تا مرغ خروس داشتیم که یکی از مرغها بعضی اوقات تخم گرد می گذاشت . پدر و مادرم به این قضیه گرد بودن تخم مرغ خیلی ساده و معمولی برخورد می کردند.
  0
  13
  یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.