۸ واقعیت بهداشتی عجیب که نمی دانید !

آیا تصور می کنید صابون‌های آنتی باکتریال بهداشتی تر هستند؟ همین الان بگویید مسواک تان کجای منزل قرار دارد؟ چقدر به تمیزی سینک ظرفشویی اعتقاد دارید؟ این ها و چند سوال دیگر بخشی از سوالات بهداشتی هستند که قصد داریم در این مطلب پاسخ دهیم. با ما همراه باشید :
1 - صابون های آنتی باکتریال
چند سالی ‌است که صابون های آنتی باکتریال محبوبیت زیادی پیدا کرده اند، به خاطر اینکه برخی تصور می کنند این نوع صابون ها در مقایسه با انواع معمولی آن، باکتری های بیشتری را نابود می کنند.اما نتایج پژوهش های اخیر نشان می دهند که این نوع صابون ها هیچ برتری نسبت صابون های معمولی ندارند و بنا به دلایلی از انواع معمولی خود پرآسیب تر هستند، به دلیل اینکه حاوی ترکیبی به نام «تری کلوزان» است که ممکن است در بعضی افراد باعث اختلالات هورمونی شوند.
2 - سینک ظرفشویی تمیز نیست
خیلی از مردم جرات نمی کنند که از شیر دستشویی آب بخورند. اما همه ما ظرف هایمان را در سینک و با خیال راحت می شوییم، غافل از اینکه این بخش از آشپرخانه کثیف تر از دستشویی می تواند باشد.توجه داشته باشید که یک سینک ظرفشویی کثیف می تواند صدهزار برابر دستشویی، میکروب داشته باشد. برای همین حتما از قراردادن مواد خوراکی روی سینک خودداری کنید و سینک ظرفشویی را بعد از شستن ظروف و هر کار دیگری، با اسکاچ و مایع ظرفشویی کاملا بشویید، طوری که از تمیزی برق بزند.
3 - ناف نقطه ای فراموش شده در استحمام
محققان معتقدند که ناف یکی از قسمت های فراموش شده در حین شست‌ وشوی بدن است. نتایج بررسی هایی که روی شصت نفر انجام شده است نشان می دهد که حداقل 2300 باکتری در ناف وجود دارد که 1500 نوع آن قبل از انجام این پژوهش شناخته نشده بود.در نتیجه این بار که حمام رفتید، حتما این قسمت از بدنتان را نیز بشویید.
4 - شست‌وشوی روزانه موها
همه ما از ترس اینکه مبادا موهایمان چرب شود و کثیف به نظر برسد، هر روز دوش می گیریم و موهایمان را می شوییم.اما باید بدانید شست‌وشوی روزانه موها باعث افزایش سبوم (چربی طبیعی) کف سر شده و باعث می شود که غدد سباسه، چربی بیشتری تولید کنند. در واقع یک دور باطل شکل می گیرد. هر چه موها را بیشتر بشویید چرب‌تر می‌شوند.متخصصان پوست و مو توصیه می کنند که موها هفته ای دو تا سه مرتبه شسته شوند.
5 - تار و پود فرش ها
فرش ها در مقایسه با کف پوش های هایی مانند پارکت، سنگ، سرامیک و غیره، 10 برابر گردوخاک بیشتری به خود می گیرند. این گرد و غبار در فرش هایی که کرک های بلندی دارند، به چشم نمی آید. واقعیت این است که لابه لای این دنیای نقش و نگار، پر است از باقیمانده ها و خورده ریزهای غذا، حشرات مرده، خرده های پوست و غیره.
6 - قرار دادن مسواک در دستشویی
اکثر مردم مسواک هایشان را مقابل آینه تعبیه شده در دستشویی قرار می دهند. این محل نزدیک ترین محل موجود به کاسه توالت و میکروب‌های معلق موجود در هوا است.اگر فاصله مسواک تان تا این محل مورد نظر کمتر از دو متر باشد، امکان آلوده شدن آن به میکروب ها خیلی زیاد است. پس مسواک تان را بیرون از دستشویی بگذارید.
7 - میکروب های بدن
همه ما تلاش می کنیم که بدن مان را از شر میکروب ها در امان بداریم، اما به عقیده محققان این یک جنگ از پیش باخته است، چون بدن انسان پذیرای حداقل 1000 نوع باکتری و میکروب های گوناگون است.اگر می خواهید آمار دقیق تری از میکروب های موجود در بدن داشته باشید باید بگوییم که چیزی حدود چهار برابر جمعیت کشور است.
8 - قانون 5 ثانیه غلط است
باوری وجود دارد که اگر در طی پنج ثانیه یک ماده غذایی از روی زمین برداشته شود، امکان آلودگی آن وجود ندارد و با یک فوت کردن ساده می توان آن را خورد . اما این باور غلط است.واقعیت این است که به محض افتادن ماده غذایی روی زمین، 99 درصد باکتری ها روی آن جمع می شوند.
+43
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.