انتشار کتاب کمیک از زندگی پیامبر اسلام

نشریه‌ی فرانسوی کمیک "شارلی ابدو" اعلام کرد که کتابی کمیک از زندگی پیامبر اسلام را در تیراژ ۸۰ هزار نسخه منتشر کرده است. سردبیر نشریه می‌گوید محتوای کتاب "حلال" است و به تایید برخی علمای مسلمان رسیده است.
 

چهارشنبه (۲ ژانویه) مجله‌ی کمیک "شارلی ابدو" کاریکاتورهای تازه‌ای درباره‌ی زندگی محمد، پیامیرمسلمانان جهان منتشر کرد.
 
این مجله پیش از این در ماه سپتامبر ۲۰۱۲ نیز کاریکاتورهای مشابه‌ای را منتشر کرده بود که موجی از خشم و اعتراض مسلمانان در کشورهای اسلامی را به دنبال داشت. در نتیجه‌ی این اعتراض‌ها برخی از موسسه‌ها و مدرسه‌های فرانسوی در کشورهای اسلامی به شکل موقت تعطیل شد.
 
وب‌سایت این نشریه‌ی طنز و کاریکاتور فرانسوی اعلام کرد که این نشریه کتابی کمیک از زندگی پیامبر اسلام را منتشر خواهد کرد. در وب‌سایت ادعا شده است که محتوای کتاب "حلال" است و پیش از انتشار کتاب را به چند تن از روحانیان مطرح مسلمان نشان داده و تایید گرفته‌اند.


 
حمله به دفتر مجله شارلی ابدو در پاریس در سال ۲۰۱۱ میلادی

 

استفان شابونیر، سردبیر مجله‌ی "شارلی ابدو" در گفت‌وگویی با خبرگزاری فرانسه گفت:«چند تن از ویراستارهای نهایی کتاب، خود مسلمان بودند. گمان نمی‌کنم مسلمانان نکته‌ی آزاردهنده‌ای در کتاب پیدا کرده و خشمگین شوند.»
 
این اظهارات در حالی از سوی سردبیر مجله مطرح می‌شود که تصویراولین صفحه‌ی کتاب پیامبر اسلام را برهنه با دستاری که به دور سر پیچیده است، تصویر کرده است. در دین اسلام به تصویر کشیدن پیامبر توهین‌آمیز تلقی می‌شود.
 
استفان شابونیر تاکید کرده است که محتوای کتاب "آموزشی" است و به دنبال آن است که به علاقه‌مندان کمک کند تا زندگی پیامبر اسلام را بهتر درک کنند.
 
سردبیر این مجله‌ی کمیک روز چهارشنبه در گفت‌وگویی با خبرگزاری آلمان نیز با تاکید بر این‌که محتوای کتاب حلال است، گفت:« اگر افرادی در جهان اسلام به دنبال خشونت باشند، منتظر یک مجله نمی‌مانند تا خشونت کنند و کار خود را خواهند کرد. این کتاب کاریکاتور نمی‌تواند عامل خشونت باشد.»
 
واکنش ایران به انتشار کتاب


خبرگزاری آلمان گزارش داد که در نشست هفتگی سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی جمهوری اسلامی ایران با خبرنگاران در روز سه‌شنبه(۱ ژانویه)، سخنگوی این وزارت‌خانه با انتشار کتاب کمیک از زندگی پیامبر اسلام مخالفت کرد.
 
رامین مهمان پرست همچنین با تاکید بر این‌که این اقدام، پیگیری قضائی کشورهای اسلامی را به دنبال خواهد داشت گفت:«ما توهین مذهبی را محکوم می‌کنیم. انتشار کاریکاتور از پیامبر اسلام توهین‌آمیز است و ما خواهان پیگیری قضائی این نشریه‌ایم.»
 
سخنگوی دولت فرانسه نیز روز چهارشنبه با انتشار این کتاب کمیک مخالفت کرد. او با تاکید بر این‌که حق آزادی بیان ضروری است، گفت:« اما لازم نیست در آتش، بنزین ریخت.» سخنگوی دولت فرانسه انتشار این کتاب را برخلاف مصالح افکار عمومی فرانسه توصیف کرد.
 
مجله‌ی "شارلی ابدو" در سپتامبر سال گذشته نیز با اوج گرفتن خشونت‌ها در کشورهای اسلامی علیه فیلم "بی‌گناهی مسلمانان" کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام منتشر کرد که موجی از خشم و اعتراض را به دنبال داشت. در پی این اقدام نشریه، دولت فرانسه سفارت‌خانه‌های خود در ۲۰ کشور جهان را به شکل موقت تعطیل کرد.

+158
رأی دهید
-46

zede khorafat - تهران - ایران
مقایسه جالب و حقیقی ، بسیار خواندنی و فکرکردنی. . . بعد از جنگ جهانی و اشغال فرانسه توسط نیروهای آلمان برخی از مردم آنجا رفتارعجیبی پیدا کردند. این عده نام فرزندان خود را هیتلر میگذارند. برخی کار را از این هم فراتر برده و نام آنها را نوکرهیتلر و یا کنیز هیتلر میگذارند. نصف این جماعت هنوز برج ایفل را ندیده اند ولی حتمآ میروند و دیوار برلین را بازدید میکنند. . با اینکه اصلا آلمانی بلد نیستند روزی چند مرتبه رو به دیوار برلین به زبان آلمانی دعا میخوانند. آنهائیکه که بر اثر تجاوز ارتشیان آلمان به اجدادشان دورگه آلمانی فرانسوی شده اند، یک شال اس اس به کمرشان میبندند تا همه بدانند که اینها از پدر آلمانی و بر اثر تجاوز به دنیا آمده اند و البته به این امر افتخار هم میکنند
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 13:05
zede khorafat - تهران - ایران
یک عکس از یک جوان خوشتیب و خوش هیکل را توی خانه اشان قاب کرده اند و میگویند این عکس هیتلر است و به آن احترام میگذارند. هرچقدر هم دیگران عکس واقعی هیتلر را نشانشان میدهند، زیر بار نمیروند و میگویند اصلا هیتلر سبیل نداشته. . هروقت این ماجرا را برای آشنایان ایرانی مسلمان! تعریف میکنم قاه قاه می خندند و می گویند اینها چه آدمهای احمق و نادانی هستند. دلشان شدید برای حماقت آنها میسوزد و به حالشان تاسف میخورند. غافل از اینکه خودشان به همان اندازه .... . می پرسید چرا؟ ببینید متن پایین چقدر به متن بالا شباهت دارد.
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 13:05
zede khorafat - تهران - ایران
. بعد از حمله اعراب و اشغال ایران توسط سربازان عرب مردم ایران رفتارعجیبی پیدا کرده اند. آنها نام فرزندان خود را علی و حسین میگذارند. برخی کار را از این هم فراتر برده و نام آنها را غلامعلی و یا غلامحسین میگذارند. نصف این جماعت هنوز به شهرهای دیدنی ایران سفر نکرده اند ولی حتمآ میروند و مکه و حرم امام رضا رو زیارت میکنند. . با اینکه اصلا خوب عربی بلد نیستند روزی چند مرتبه رو به قبله به زبان عربی دعا میخوانند. آنهائیکه که بر اثر تجاوز اعراب به اجدادشان دورگه عرب-ایرانی شده اند، یک شال سبز به کمرشان میبندند تا همه بدانند که اینها سید هستند و از پدر عرب و بر اثر تجاوز به دنیا آمده اند و البته به سید بودن افتخار هم میکنند. . یک عکس از یک جوان خوش قیافه با چشمهای درشت و ابروهای کمانی را توی خانه شان قاب کرده اند و میگویند این عکس حضرت علی است و به آن احترام میگذارند. هرچقدر هم دیگران عکس واقعی علی را نشانشان میدهند، زیر بار نمیروند و. میگویند اسلام وعلی زیبا بود
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 13:06
طرفدار حقیقت - تهران - ایران
توهین به هر کس با هر عقیده و دینی محکومه. چه پیامبر الهی باشه چه فرد عادی جامعه.
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 13:22
rezgar - لینشوپینگ - سوئد
بیشتر از 1400 سال است که نامی به اسم محمد فرزند عبدالله و امیینه در مکه تصادفی به دنیامیاید و بعد همین محمد توانسته بود دین تازه ای به نام اسلام تاسیس کند و پیروانی برایش بیابد. تمام کسانیکه در این 1400 سال ظهور محمد و دینش برایشان مهم بوده چه مثبت و چه منفی در باره اش تحقیق کردن و حتی کتابهای را هم در مورد همین محمد و دینش نوشتن و به چاپ رساندن و حالا هر کس دیگر مثل کمیک کتابی را بنویسد به نظر من خودرا خسته میکند! چون نمیتواند چیز تازه ای که مردم نشنیده وناخوانده باشند بنویسد و هر چه که بنویسد ارزشی خوندن و شنیدن نخواهد داشت.
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 13:46
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
بسیار هم خوب ، در دنیای امروزه هر زمان بشر رو به تمام نمادهای گذشته و آن سبک زندگی‌ آورد میتواند با همان اصول زندگی‌ کند ، دنیا هر لحظه در حال نو شدن است و تولد ، مردم به آزادی اندیشه و اختیار رسیده اند، ایرانیان از دیر باز از دوره کودکی دین گذر و به رشد و بلوغ معرفت و حقیقت درون آن رسیده ( نه گبرم من نه مسلمانم .....مولوی / بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند....سعدی ).....
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 15:04
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
....و قبل از حکومت آخوندی جامعه را آزاد گذشته تا تنها در تسلط یک قشر و باور نماند و دیگران با هر مرام و عقیده یا روشی‌ متعهد به قوانین کشوری باشند که رنگین کمان قومیت و مذهب ، سلایق و باورهای مختلف است که در شروع بلوغ این جریان نگذاشتند و همه بر علیه آن اسلحه خاص و نوع خود را به کار بردند. حال عده‌ای ، تمام وقت و تلاش انسانهای جاهل متعصب چه از سوئ خشک مغزان خرافاتی یا روشنفکر نماهای فراری از حقیقت ،به جای نزدیکی‌ نوع بشر به هم در جهت دسته دسته کردن آنها می‌گذرد و تفکیکشان. انسان نیز به رسیدن به حقیقت با چالش و در میدان بودن دارد واگر نه الان باید از ترس از دست دادن سرش (مانند گالیله که نزدیک بود این اتفاق از سوی کشیشان مهربان پر از محبت برایش بیفتد ) به مسطح بودن زمین اقرار و خود را همچنان به خریت بزند.
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 15:04
amir-amir - تورنتو - كانادا
zede khorafat. مقایسه جالبى بود و حقیقت هم همین است که شما گفتید
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 16:12
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
طرفدار حقیقت - تهران - ایران. برو کشک اسلامت را بساب!!!کسی‌ و دینی که داشتن کنیز و غلام!!!! بچه بازی!!!! کشتن دگر اندیش!!!!! قطع دست‌و پای دزد!!!! رواج روسپی خانه ی خصوصی(((تعدد زوجات))) و هزار کثافت کاری دیگر را رواج داده!!! نه تنها شایسته بدترین توهین هاست!! طرفدارانش هم یک پول سیاه ارزش ندارند ماله نکش طرفدار ننگ!!!!!!
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 16:27
baas - روتردام - هلند
کمیک اسم برازنده یک جلاد نیست.
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 15:37
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
از فردا باز عرعر ها شروع میشه!
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 16:47
shirdel - لندن - انگلیس
. قال رسول الله صلی الله علیه واله: . یا علی لا یحبک الا طاهر الولاده و لایبغضک لا خبیث الولاده. پیامبر اکرم صلی الله علیه واله: . ای علی دوست ندارد تو را مگر شخص طاهر الولاده حلال زاده و بغض و دشمنی با تو نداشته باشد مگر خبیث الولاده حـ.... (۵) .
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 16:50
reza.paris - تهران - ايران
ضد خرافات - تهران - ایران خیلی‌ باحال بود مرسی‌ عزیز
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 17:12
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
نمی‌دانم یک زندگی‌ مملو از قتل غارت دزدی تجاوز به کودک!!! چگونه میتواند کمیک باشد!!!!!! مگر در جهانی‌ متضاد با جهان امروز!!!!
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 17:13
reza.paris - تهران - ايران
ضد خرافات - تهران - ایران خیلی‌ باحال بود مرسی‌ عزیز
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 17:12
nmayandeh khoda - هایدلبرگ - آلمان
طرفدار حقیقت - تهران - ایران. -- ( 1 )-- رفتار اسلامیون را با مردم بیچاره بنگر و خوب چشمانت را باز کن و به اعمال ضّد انسانی‌ و قرون وسطایی حکومت اسلامی ایران و افغانستان و غیره بنگر که همگی‌ مدعی بر این هستند که تمامی جنایاتشان بر اساس و بر گرفته از اسلام ناب محمدی و کتاب آسمانی اسلام است !، انتقاد کن و به آنها بفرما که اینهمه ظلم و ستم و جنایات بنام اسلام جایز نیست !،،، نه اینکه این بابایی که فقط یک کتاب کمیک نوشته !!،،،، شرم و ننگ باد بر این اسلام جانی و جنایت کار و ضّد بشری !، که انسانها از دیدن اینهمه جنایات اسلامیون وحشی حالش بهم میخورد و اسم اسلام که میاید آدم می‌خواهد استفراغ کند !!،،، اینهمه فساد و جنایات و قتل و عام و زندان و شکنجه و سنگسار و شلاق و بریدن دست و پا و انگشتان دست انسانها ؛ توهین به بشریت نیست ؟!، ولی‌ اگر کسی‌ این جنایات را به تصویر بکشد و یا آن را نقد کند ؛ میشود توهین به مقدسات ؟!!!،،>>>
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 17:56
nmayandeh khoda - هایدلبرگ - آلمان
طرفدار حقیقت - تهران - ایران. --( 2 )-- جمع کنید بابا دکان دستگاه‌هایتان را که دیگر بساط رمّالی و جادوگری و ستمگری و بت سازی به پایان رسیده است و حرف‌ها و نصایح و حدیث‌های یک من صد غاز اسلامی تان خریدار ندارد , و دست مرتاضان و رمّالان و آخوندها و حقّه بازان اسلامی رو شده است و ملت پی‌ به فساد و دروغ بودن و حقّه بازی‌های متولیان دینی برده اند و دیگر چیزی نمانده که دکان اسلام تعطیل گردد و همه شما مفت خورها و مرده خورهایی که از آخور اسلام نشخوار می‌کنید و تنبل و تن‌ پرورده هستید ، مجبور خواهید شد که از این پس عین بقیه مردم زحمت بکشید و کار کنید و نان خود را در آورید و دیگر سربار اجتماع نباشید زیرا نه دیگر از خمس خبری هست و نه از زکات و نه از سهم امام و یارانش و نه پاکت ساندیس مجانی‌ و نه‌ صدقه!، بدبخت شدید ، از این به بعد باید کار کنید و زحمت بکشید و نان خودتان را در آورید !، بساط مفت خوری و مرده خوری برچیده خواهد شد !!!،،، رژیم اسلامی به پایان راه رسیده است و بزودی بساطش برچیده خواهد شد !، آن روز نزدیک است !
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 17:58
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
طرفدار حقیقت - تهران - ایران. ببینم انتقاد راستین توهین است!! ولی‌ توی اسلامی که در مورد زور گیران نوشته بودی با اعدام معمولی‌ موافق نیستی‌ بلکه این انسانها را باید قطعه قطعه کرد!!!!! و درود بر اجرا کننده آاش!!! آیا مغزت توهین به بشریت نیست!!!؟؟؟؟ برو نمازتو بخون بی‌ سواد!!!
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 17:40
irane aziz - وین - اتریش
ضد خرافات ایران تهران. بسیار زیبا و آموزنده،مرسی‌.
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 18:23
شهادت - تهران - ایران
zede khorafat - تهران - ایران قرقره کردن کاره بدیه. آخه نادان اگر دین زرتشت میخواست ایران رو نجات بده خودش برای خودش کاری میکرد. کمونیست هم که فقط 70 سال تونست عملا اجرا بشه بعدش که جمع شد. کاپیتالیست هم داره از بین میره. اما اسلام 1400 سال دوام آورد. مردم ایران اسلام رو دوست دارند و به اسلام احترام میگزارند. میگی نه برو تاریخ رو بخون. اشعار حافظ و مولانا و سعدی رو بخون ببین چندین بار در ابیاتشون از آیات زیبای قران استفاده کردند. البته وقتی گوش بسته باشه و چشم کور باشه چیزی غیر از بی بی سی و وی او ای و سی ان ان و .. رو نمیبینه و نمیشنوه.
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 18:39
tabarzinn - یوله - سوئد
این شخصِ فرانسوی نه به "الله" باور دارد و نه به "رسول" الله و نه به مقدسات. او فکر نمیکند که با کشیدنِ کاریکاتورِ یک نفر به آن شخص توهین کرده. فقط با دقت کردن به جریاناتِ "سلمان رشدی" فهمیده که میتواند در زمان کوتاه بسیار مشهور و ثروتمند بشود.
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 19:37
توفیق - سیاتل - آمریکا
طرفدار حقیقت جان، من کاملا با شما موافقم. توهین روا نیست. اما لطفا یک کمکی‌ به من اینجا بکنین. شما اسم یک مرد ۵۰ ساله‌ای رو که با یک دختر بچه ۹ ساله بخوابه چی‌ میگذارید؟ ما بهش میگیم بچه باز. چون پیغمبر اسلام این کار رو کرده و ما اگر بگیم بچه باز به خیلی‌‌ها بر می‌خوره، لطفا یک اسمی به ما پیشنهاد کنین که ما بتونیم استفاده کنیم به کسی‌ توهین نشده باشه. ما به کسی‌ که که یک نفر رو بکشه میگیم قاتل. چون حضرت علی‌ یک روز شمشیر کشید ۹۰۰ نفر رو کشت، اسم دیگه‌ای جز قاتل نمیشه روش گذشت. متاسفانه ما این رو هم میگیم، می‌گن به ما توهین شد. یک اسم هم لطفا به ما پیشنهاد کنین برای آقای علی‌ که ما استفاده می‌کنیم کسی‌ بهش برنخوره. شما نوشتین توهین خوب نیست، لطفا این رو هم اضافه کنین که اذیت و آزار جسمی‌، زندانی و شکنجه کردن افراد به خطر عقایدشون، و کشتن افراد به خاطر اینکه از یک دین برگشتن اصلا خوب نیست. اگر توهین خوب نیست، اینها دیگه اصلا خوب نیست، پس این‌ها رو هم لطفا بنویسین.
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 19:15
tabarzinn - یوله - سوئد
از طرفی‌ مسلمانان نباید به طنز و انتقاد اعتراض داشت باشند زمانیکه کتاب مقدسِ ما زنان را نصفِ مردان میداند...کتک زدن آنان را آزاد میشمارد، یهودیان را میمون و مسیحیان راا خوک مینامد...آیا رفتارِ شیعه‌های ایرانی با بها یی‌ها اهانت آور نیست؟ در چه زمان ما مسلمانان به صورتِ گسترده به رفتار آنان با بها یی‌ها اعتراض کرده ایم؟ ولی‌ از طرفی‌ انتظار داریم که به ما اهانت نشود...
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 19:54
hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
دیگه کمیک نمیخواد که، خود داستانه واقعی‌ زندگیشو چپ کنن خودش می‌شه کمیک. اونهایی هم که پشت پردهٔ احترام به عقاید باز قایم میشن بدونن خود اسلام و محمد بنیان گذار بی‌ احترامی به عقاید بودن، خود شکستن بت‌ ها بزرگترین بی‌ احترامی به عقاید بوده، نبوده؟ هرجا رفتن هرچی‌ دستشون رسیده خراب کردن، از کلیسا بگیر تا کتابسوزی ایران. اینو اسمشو چی‌ میذارین؟ ۱۴۰۰ ساله به هرکسی که با عقاید مسخرهٔ مسلمونا مخالفه میگن کافر، این یعنی‌ چی‌؟ یعنی‌ اگر با ما نیستی‌ حتی اسمت هم مهم نیست. چرا باید از مسیحی‌ها مالیات دین بگیرن!؟ پس ببینیند اسلام خودش بر مبنای بی‌ احترامی به عقاید شکل گرفته. بقول اون ضرب المثل ایرانی‌ که میگه: اگر بیل زنی‌، اول باغچه‌ی‌ خودتو بیل بزن
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 20:06
persian proud 1984 - طهران - ایران
به جای انتشار این کتاب ،باید کتاب دو قرن سکوت وکتاب کارنامه اسلام را به زبانهای مختلف ترجمه و انتشار کرد تا محمد را از نو شناخت
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 20:48
مشتعل - استکهلم - سوئد
آقا توهین به همه مجازه فقط به مسلمونا نه اونا اجازه دارن هر کار دلشون می‌خواد بکنن آخه دینشون از همه برتره و رفترشون هم الگوهه و ما باید از رفترشیون درس بگیریم مثل رفترشون با بهأییها و دراویش و مسیحی‌ها و کردا و بلوچا و آدما.....برین بابا خدا روزیتنو جای دیگه حواله کنه !!!!
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 20:34
sakhte zan - پاریس - فرانسه
اzede khorafat - تهران - ایران ... مگه ایرانی‌‌ها عرب هستن
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 21:38
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
ضد خرافات - تهران - ایران.. درود و هزار درود که انقدر زیبا شرح کردی حال این بیچارگان مسلمان رو! من هرچی‌ خواستم بنویسم، دیدم خود شما مطلب رو تمام کردی و جایی‌ برای اضافه کردن نذاشتی. درود بر تو
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 21:47
hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
شهادت - تهران - ایران. ببین، به یک حیات منجمد که هیچ چیز ازش بیرون نمیاد نمی‌گن دوام آوردن،
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 22:58
hovakhshatare - تهران - ایران
zede khorafat - خیلی مقایسه‌ی جالبی بود. امیدوارم اونهایی که باید بفهمن بفهمن!
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 23:05
صمصام - سیدنی - استرالیا
shirdel - لندن - انگلیس. قال نقی (نق) : من الشواهد آخر الزمان، بعض الافراد الابله کیتشکک فی نجابت الوالدین و لتثبیت الحلالیت فی نطفتی قال انا محبون علی و انت معجزتی فی الاسلام لیتحفظون فی الجبن و الحماقه . (( یعنی: یکی از نشانه های آخر زمان اینست که بعض افراد ابله که در نجابت پدرومادر خود شک دارند برای اثبات حلال زادگی خود می گویند ما دوستدار علی هستیم!! و این از معجزات اسلام است که اینگونه این افراد را در ترس و حماقت نگه میدارد!!)) صحیفه نقویه، حدیث نطفه
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 23:13
hadi.23 - وین - اتریش
میرید کتابهای حافط و سعد میخونید کیف میکنید بعد میاد به قران و دین اسلام توهین میکنید خاک تو سر همه تون که اندازه یه فندوق هم مغز تو کله شما نیست....
جمعه 15 دي 1391 - 00:50
kiyasha - برلین - المان
دوست عزیز شهادت آیا می دانی که شاعرانی که نام بردی شیعه نبودند و در آن زمان غیر از بعضی علیون کرذ , شیعه ایی نبوده که شما ازش صحبت می کنید و تمام این بازی هم بعد در زمان صفویه در ایران جا افتاده است
جمعه 15 دي 1391 - 02:34
bita tehrani - ونکوور - کانادا
هه هه کتاب حافظ و سعد! چه ربطی‌ به اسلام داره؟!!
جمعه 15 دي 1391 - 03:37
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
shirdel - لندن - انگلیس. قال زبل خان: الشیردل ذالک نوکرون الجمهوریه الافتضاحیه الاسلامیه فی ممالک انجلیزیه غلط کردنا بی المقدار العظیم بالنقل الحدیث الچرند ولمزخرف! الشیردلو مغزک المعیوب و هو الکذاب العظیم! ( جلد دوم قرآن نازل شده به زبل خان - سوره 66 آیه پس و پیش !! ) - آخه بیسواد! منهم میتوانم جمله ای در وصف خودم بگویم و ادعا کنم هر کس آنرا قبول نداشته باشد حـ... است! این چنین گفتاری بیش از هر چیز نشانه بلاهت گوینده است! واقعا نکبتی بالاتر از پذیرفتن اسلام این آیین سراسر دروغ و جنایت و فریب وجود ندارد. همه چیز این مذهب دروغ است. از خدای خیالی اش الله ( یا همان اللات بت بزرگ مکه ) بگیر تا امام دروغین غایبش مهدی فراری! تا احمق در دنیا هست این آخوندها بی روزی نمی مانند!
جمعه 15 دي 1391 - 01:38
Ahmad Iraj - اتلانتا - امریکا
بزرگی وروحانیت آن بزرگوارتاریخ بشریت به انتقادوتوهین های چنداوباش کم نمی شود.صرفآ چون ازجان خودسیرآمده اندوعقده گلوهای بغض آگینشون رامیفشاردوبرای کاهش فشارروحیکه ازطفلیت ازاثرتربیت نادرست والدینشان دراونها ایجادشده اقدام به این کارهامیکنند.مرگ برمرتدین.مرگ برصهیونست.مرگ به کورفکران تاریکدل.درودبادبه محمد ص وکافه مسلمین! آمین
جمعه 15 دي 1391 - 06:47
exam292 - تهران - ایران
"shirzan e irani - استکهلم - سوئد": تو که به هیچی اعتقاد نداری! فقط تنها اعتقاد تو حکومت پادشاهیست! از ربع پهلوی چقدر میگیری؟!!
جمعه 15 دي 1391 - 12:15
zede khorafat - تهران - ایران
من قبل از هر چیز از تمام کسانی که به اونها بر می خوره معذرت می خوام ولی چه میشه کرد حقیقت تلخه . در ضمن شهادت تهران ایران عزیز با شما موافقم تا گوش و چشم بسته است نمی شه توقع فهمیدن داشت. میخ آهنی. نر..................... آی کاش بریم بی طرفانه کتابهای تاریخی رو در رابطه با تاریخ اسلام بخونیم. پاینده باشید
جمعه 15 دي 1391 - 11:08
exam292 - تهران - ایران
"zede khorafat - تهران - ایران":خودت رو کشتی که بگی خرافات بده! خورشید یه واقعیت انکار ناپذیره، ولی یه عده نادان برای این مساله ی حقیقی متوسل به خرافات میشن! روش تو برای حل این مساله، پاک کردن صورت مساله است!!! تو نمی توانی خورشید رو انکار کنی! حتی اگه به خرافات متوسل بشی!!!
جمعه 15 دي 1391 - 12:10
exam292 - تهران - ایران
"نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا": در شبهه افکنی، یکی رودستت بلند شد!!! شماها اولین کس و آخرین کس نیستید که مقابل دین خدا ایستاده اید!!! معمولا شما از نظر روانی مشکل دارید(البته خودتون قبول ندارید!) ولی میتونید غیر مستقیم از اطرافیان عاقل خود سوال کنید! (دلیل دارم، چون خداجو بودن یک مساله ی فطریست و شماها مقابل فطرت خودتون ایساتید! که این امر منجر به یه نوع بیماری روانی میشه)
جمعه 15 دي 1391 - 12:27
yeshua - سیرجان - ایران
حافظ سعدی مولانا و .. که از روشنفکران اون زمان بودن اگه 4 تا اسم از قرآن توی اشعارشون نمیووردن که به جرم کافر بودن و معشوقه بازی سرشون رو میبریدن دوست عزیز ( شما لطفا چشمهایتان را باز کنید )
جمعه 15 دي 1391 - 12:47
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
Ahmad Iraj - اتلانتا - امریکا- اولاً اوباش خودت هستی! تو مسلمان متعصب و مرتجع با عقب مانده گی ذهنی بازم جوش آوردی و به دیگران توهین میکنی. حالا که اینطور است پس ما هم میگویم لعنت بر هر چه مسلمان خرافه پرست و عقب مانده ! در باره پوچ بودن اسلام و بنیانگزارانش در جای دیگر باتو بحث کردم که ناتوان ماندی و آخرش که استدلال و منطق کم آوردی طبق معمول به فحش و توهین متوسل شدی. اگر دادن دختر یا خواهر 7 یا 9 ساله خودت برای همبستری با پیرمرد 55 ساله در دین خودت و دیگر مسلمانهاست ولی از شرافت و اخلاق انسانی ما غیر مسلمانها بدور است. اگر مردی بیش از بیست زن عقدی داشته باشد اسمش را حرمسرا داشتن نگذاشت پس چیست؟ در دنباله از منبع اسلامی لیست زنهای پیغمبر محمد را میآورم تا کمی آگاه شوی اگرچه برای امثال شما عرب پرستهای نادان آگاه شدن بعید است. در ادامه 2
جمعه 15 دي 1391 - 14:40
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
2- Ahmad Iraj - برای آگاهی تو و مسلمانهای ناآگاه دیگر لیستی از زنهای محمد میاورم که آدم میپرسه پس او کی وقت عبادت داشت با این همه زن داشتن؟ بجای خداپرست گویا زن پرست بوده : علامه طباطبایی در تفسیر المیزان نوشته است: «در خصال از امام صادق روایت شده که فرموده : رسول خدا با پانزده زن ازدواج کرد، و با سیزده نفر از آنان در آمیخت ، و چون از دنیا رفت نه نفر از آنان همسرش بودند، و اما آن دو نفرى که آن جناب با ایشان آمیزش نکرد، یکى عمره بود، و دیگرى سنا، و اما آن سیزده نفرى که با ایشان بیامیخت ، اول خدیجه دختر خویلد بود، و بعد از او با سوده دختر زمعه ازدواج کرد، و سپس با ام سلمه که نامش هند، و دختر ابى امیه بود، و سپس با ام عبدالله عایشه دختر ابى بکر، و آن گاه با حفصه دختر عمر، و سپس با زینب دختر خزیمه بن حارث ام المساکین ، و بعد از او با زینب دختر جحش ، آن گاه با ام حبیب رمله دختر ابى سفیان ، و بعد از او با میمونه دختر حارث ، و سپس با زینب دختر عمیس ، آن گاه با جویریه دختر حارث ، و بعد از او با صفیه دختر حیى بن اخطب ، و آنکه خود را به رسول خدا بخشید خوله دختر حکیم سلمى بود. ادامه در 3
جمعه 15 دي 1391 - 14:42
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
3- Ahmad Iraj - و آن جناب (محمد ) علاوه بر این همسران ، دو کنیز داشت ، یکى ماریه قبطیه ، و دیگرى ریحانه خندفیه ، که با آنان نیز معامله همسران آزاد را مى کرد، یعنى شبهاى خود را بین همسران و این دو کنیز تقسیم مى کرد و آن نه نفرى که در هنگام رحلت آن جناب همسرش بودند، عبارت بودند از عایشه ، حفصه ، ام سلمه ، زینب دختر جحش ، میمونه دختر حارث ، ام حبیب دختر ابو سفیان ، جویریه ، سوده ، صفیه ، که از همه فاضلتر خدیجه ، و بعد از او ام سلمه و سپس میمونه بود.»(ترجمه تفسیر المیزان جلد 16 صفحه 472 و 473). این زنان بر اساس آیه قرآن به‌ امهات المؤمنین (آیه 6 سوره احزاب) مشهورند. 1.خدیجه دختر خویلد 2.عایشه دختر ابوبکر 3.صفیه دختر حیی بن اخطب‌ 4.زینب دختر خزیمه 5.زینب دختر جحش 6.ام سلمه دختر امیه 7‌.سوده دختر زمعه 8.ام حبیبه دختر ابوسفیان 9‌.حفصه دختر عمر 10.جویریه دختر حارث 11.میمونه دختر حارث الهلالیه 12. ام سلمه 13. زینب دختر عمیس 14.خوله دختر حکیم سلمی(خود را به پیامبر بخشید) 15.ماریه دختر شمعون قبطی 16.ریحانه خندفیه 17.عمره دختر یزید. 18.سناء بنت سفیان. تازه چند زن دیگر پیغمبر را از قلم انداخته!
جمعه 15 دي 1391 - 14:44
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
صمصام - سیدنی - استرالیا ..‌ها ها ها.. دمت گرم، خیلی‌ خندیدم..درود بر تو
شنبه 16 دي 1391 - 00:41
صمصام - سیدنی - استرالیا
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا. : دوست من درود بر شما و کامنت های روشنگرایانه شما که خواب مشتی رجاله سیاه اندیش را بر آشفته. و نیز درود بر هموطن آزاد اندیش حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان.
شنبه 16 دي 1391 - 11:29
exam292 - تهران - ایران
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان: وقتی یه نفر حرف حقی میزنه، جوش نیار!!! تو که از اساس با دین و اسلام مخالف هستی! به ما هیچ ربطی نداره. ولی وقتی داری به عقاید مسلمانان توهین و تهمت میزنی!!! باید یه نفر محکم جوابت رو بده. تمامی شبهاتی که تو کامنت ها دادی، تک تک جواب داره، ولی وقتی توی قلب سنگ شما میخ فولادی هم فرو نمی ره!!! وقت هدر دادنه. مگه نشون بدی طالب حقیقتی!
شنبه 16 دي 1391 - 13:35
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
exam292 - تهران - من اسلام را از تو بهتر میشناسم چونکه خودم قبلاً مسلمان با تقوا و نماز و قرآن خوان بودم و از خانواده مسلمان هم میایم با پدر بزرگ مادری که آخوند بود و عموی من هم آیت الله معروف معلم حوزه علمیه قم. با تکرار چرندیات اسلامی هم بیخود وقتت را تلف نکن و دست از یکطرفه اسلام را مطالعه کردن بردار و نظر دوتا مخالف اسلام و کتابشان را هم بخوان و انوقت آگاهانه مسیر زندگی ات را انتخاب کن و کمی آگاه و دانا شو! وگرنه اتوماتیکوار در خانواده مسلمان بزرگ شدن و مسلمان شدن و اسلام را هم بخاطر یکسری امتیازات و پست و مقام برگزیدن خلاف آن حقیقتی است که ازش دم میزنی. قلب ما اگر از سنگ بود و احساسی برای مردم در بند اسلام گرفتار شده ایرانی نداشتیم وقت نمی گذاشتیم در اینجا کامنت بگذاریم تا همدردی و همبستگی ما را با مردم بیچاره ایران که در دیکتاتوری و استبداد اسلامی زجر میکشند اعلام کنیم. وقتت را بگذار برای نجات و رهائی یافتن خودت از زنجیرهای اسلام دگم و خرافاتی. ما که از اسلام بیرون آمدیم دیگر دوباره به برده گی اسلام برنمیگردیم. چونکه راهمان آگاهانه و با علم و دانش بوده و هست!
شنبه 16 دي 1391 - 19:45
exam292 - تهران - ایران
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان: اینها که گفتی یعنی اسلام رو نمی شناسی! چون یه مسلمان باید خودش تحقیق کنه و به نتیجه برسه(نه مثل تو که اسلام ارثی داشته) برای مثال برو زندگی افرادی رو مطالعه کن، که قبلا مسلمان نبودن و با مطالعه و تحقیق الان مسلمان شده اند کمک بگیری. یه سوال! نمی خواهم به من جواب بدی. آیا خروج تو از اسلام، براساس کینه و عداوت از فرد خاصی نبوده؟! (برای مثال:شما اگه افکار خرافاتی از خورشید رو ببینی، نباید واقعیت خورشید رو انکار کنی!!)
یکشنبه 17 دي 1391 - 06:01
نظر شما چیست؟