استاندار تهران: مردم دعا کنند!

استاندار تهران در یکی از برنامه های رادیویی در رادیو صدای شهر از مردم خواست برای بارش باران و کاهش آلودگی هوای تهران دعا کنند. اما به نکته ای که نشان از اقدامات با برنامه مدیران شهری تهران برای رفع این مشکل دارد ، هیچ اشاره ای نکرد.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی «انتخاب»، البته این تقاضا از سوی استاندار تهران سابقه چندین ساله دارد و همین شاید علتی روشن باشد برای عدم وجود یک برنامه جامع و اجرایی که معضل را به زمین مردم بیندازد که بدان طریق هم عدم اجابت دعای آنها را اثبات کند و هم پای دین را به بی برنامگی های مدیران شهری هم بکشاند.

البته چنین تقاضاهایی باید زمانی انجام گیرد که ما بعنوان بندگانی که طبیعت را پاک از باریتعالی دریافت کردیم به وظایف خود در حفظ پاکیزگی آن عمل نماییم. نه اینکه همه چیز را بدست قضا و قدر بسپاریم و دعای خلق!

وی پیش از این هم درخصوص اقداماتی که باید درخصوص رفع مشکل آلودگی هوا و گرد و غبار از سوی مدیریت غیر یکپارچه تهران اعمال شود گفته بود: «کاری جز دعا برای مهار گرد و غبار تهران نمی توانیم انجام دهیم.»

از سوی دیگر پلیس تهران هم در دو روز آینده  اجرای طرح زوج و فرد را از درب منازل و اجرای طرح ترافیک در محدوده زوج و فرد خبر داده است.

حال اگر سکوت معنادار شهرداری، عدم نظارت عملی و جدی سازمان حفاظت محیط زیست و استاندارد را به اقدام ضربتی "تعطیلی چند روزه " برای حل معضل آلودگی هوای پایتخت بیفزاییم ، می بینیم که بروز این مشکل چندین ساله چندان هم بی علت نیست. چون هرکسی کار خودش را می کند و همواره مجموعه ثالث به کم کاری متهم می شود.

بر اساس برنامه‌های دوم تا پنجم توسعه، دولت مکلف است اقداماتی را انجام دهد که آلودگی هوای تهران و کلانشهرها را کاهش دهد و سازمان حفاظت محیط‌زیست به عنوان متولی حفظ محیط‌زیست کشور، وظیفه نظارت بر این مهم را برعهده دارد. سوال اینجاست که نهادهای متولی مدیریت شهر تهران در خصوص کنترل و مدیریت آلودگی هوای شهر چه اقدامات عملی غیر از برگزاری همایش و تشکیل «کمیته اضطرار» انجام داده اند؟

+20
رأی دهید
-93

Royan - کالیفرنیا - آمریکا
خوشبحال مردم با این مسئولین کاردان و کارآمد . اصلا تقصیر امام زمان است که در این مورد اقدامی نمیکند. به مسئولین ایران اصلا ربطی نداره اینها فقط حقوق ومزایا می گیرند.
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 03:42
من حرف حساب می زنم - تهران - ایران
بجای این زرهای مفت شما که مدیریت بلد نیستید برید بشینید گوشه خونتون البته نمی تونید از پول ومقام چشم پوشی کنید و مردم بدبخت باید تقاص بیسوادی و طمعکاری شما را بدهند و به انواع سرطان مبتلا شوند تا شما بیشتر بدزدید و شکمهای پاره تان را پر کیند!!!! البته اگر دعا کاره ساز بود تا به حال باید شر شما بربران از سر ملت ایران کم میشد !!!!!!
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 04:20
farnia - تهران - ایران
خاک بر سر خرت کنم . به مشائی بگید بره اون جن گیری که مشاورتون بود بیاره همون دعا کنه مشکل بارون حل میشه !!!! خودت با اون چهره نورانی ات چرا دعات نمیگیره !!!!! نکنه گناه زیاد کردی شیطون ؟!!!!
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 04:57
hamtarane - سیدنی - استرالیا
یکی نیست به این بابا بگه: اگر دعای مردم کارساز بود که تو ارباب هات تا حالا هفتاد تا کفن پوسونده بودید
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 05:02
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
لطفا شما‌ها که متخصص انواع و اقسام دعا‌ها هستین زحمتش رو بکشید . اگر به دعا این ملت بود الان جنتی ۱۰۰ تا کفن پوسونده بود خامنه‌ای هم داشت بر گاریش و پر میکرد تا مجتبی‌ سر گذر آلوچه بفروشه .
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 06:08
apocryphal - اورلاندو - ایالات متحده
خیلی وقت دارن دعا میکنن، هنوز مستجاب نشده، انشاالله خواهد شد
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 07:35
سهیل ایرانی - اصفهان - ایران
این جماعت دزد از اول هم مملکت داری بلد نبودن. حالا که کشور را به نابودی کشوندن به شغل اصلیشون برگشتن و میگن دعا کنید. در مورد بحث کنترل جمعیت هم همینطوره؛ الان که خودشون و اطرافیانشون سیر هستن، میگن ما ظرفیت 200 میلیون جمعیت داریم. نمیگن این 200 میلیون یعنی 50 میلیون خانواده هر خانواده هم یه ماشین حداقل میخواد.برای این حجم ترافیک آیا زیر ساخت لازم داریم؟ با مشکل آلودگی این حجم ماشین چی کار قراره بکنین؟ آیا برای 50 میلیون خانواده مسکن، شغل، آب شیرین سالم، گاز، برق دارین؟ من اطمینان دارم در اون زمان این جماعت چاپلوس، بله قربان گوی خامنه‌ای همون موقع هم میگن: مردم دعا کنین!!!!!؟؟؟؟
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 07:47
zooohal - یزد - ایران
- راستی "نماز باد" داریم؟ "نماز باران" فعلا بکار نمیاد؛ نماز باد خیلی حیاتی‌تره. حضرات یه فکری برای این موضوع بکنن. یه کم کتب حدیث رو بگردن شاید چیزی پیدا شد.هههههه.
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 07:58
sama128 - شیراز - ایران
مــــــــــــــــــــردم خول دعــــــــــــــــــا کنند صدقه بدهند تو و امثال تو یقه را تا ته ببندید و اختلاس کنید و لذت ببرید. مردم هم بشینند مثل خول و چل ها بشینند برای باران دعاکنند هیات های عزاداری و گریه و زاری را بیفته و علم و کتل بیارند بیرون زنجیر بزنند تو هم بشینی با خانم ها استانداری صفا سازی استان .
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 08:13
bozorg - همدان - ایران
اخه نامرد چیو دعا کنن چرا حرفای بی خردانه میزنی
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 08:30
سيروس كمال - دبى - امارات
اگر با دعا کردن کارها درست میشد که تا الان شما رفته بودید و همینطور عربستان سعودی (مکان اختراع اسلام) در دنیا حرف اول را میزد ...
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 08:40
exam292 - تهران - ایران
دعا کردن کار خوبیه! ولی مهم تر اینه که باید دست به دست هم بدیم و محیط زیست خودمون رو دستی آلوده نکنیم!!! اگه هر کسی وظیفه اش رو بشناسه و خوب عمل کنه مملکت ما آباد میشه...
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 09:11
شاهین آریا - لندن - انگلستان
واقعا که شرم آوراست که دعا کنیم.همه ایرانیان بیست وچهارساعته دارند دعا میکنندوخودشان را جر که از شرآخوند و اسلام و جنایتکارهایشان رهائی پیدا کنند خدا گوش نمیدهد آنوقت این استاندارمشنگ توقع دارد دعا کنند که هوا خوب شود.برو بابا حال نداری. پس این امام زمان کو؟ فقط بلده ظهور که کرد هرچه بیگناه و غیرخودی است رانابود کنه و حوریان بهشتی را تقدیم خودی ها. صریحا اعلام میکنم ازاین تاریخ هرکس حرف آخوندواعوان وانصارش را گوش کندکافراست وکافرهم سزایش طبق قرآن وکتب آسمانی گردن زدن و دست و پا بریدن وهزارکاردیگراست!! پس اگرکافرنیستید.زیارت نروید.نمازنخوانید.دعانکنید فقط وفقط از فکر و اندیشه نیکوکه خداوندجان وخرد به شما داده استفاده کنید.شاد و ایرانی باشید
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 08:40
bita tehrani - ونکوور - کانادا
باز مشکل پیش آمد،یاد مردم افتادند.چرا مردم دعا کنند؟! شما که رهبرتان علی‌ گویان از مادرش بیرون اومده،با همون انگشت کوچیکه دست چلاقش هم که دعا کنه،باید بگیره.دیگه چرا مزاحم مردم میشین؟
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 09:26
m_r - سیدنی - استرالیا
با درود. مدیریت و برنامه داشتن و تحت برنامه کار کردن الف و ی زندگی‌ است. این لعنتی‌های احمدی نژادی بی‌ سواد که کشور از همه لحاظ از محیط زیست تا اقتصاد بهداشت وضعیت جاده‌ها هنر ورزش و و ابرو و حیثیت و روح و روان جسم ایرانی‌ را نابود و یک سری افراد خود با دزدیهای کلان دلاری و خارج کردن عرض کشور الان نه راه جلو و نه عقب لذا الان کار آن‌ها به دعا و نماز رسیده. ولی‌ این بی‌ همه چی‌ احمقی نژاد و تیم بی‌ سوادش بداند روزی که امیدوارم آن روز نزدیک باشد باید جواب گوی باشند.
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 09:33
kobalt - کرج - ایران
چشم هم برا هوا دعا میکنیم هم برا زمین که زودتر شما ها رو بطلبه.
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 09:45
ariya777 - تهران - تهران
دعا می کنیم از دست شما و امثال شما راحت بشیم که اگه این دعا مستجاب بشه تمام مشکلاتمون حل میشه
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 12:03
sama128 - شیراز - ایران
برای باران = دعا ، برف = دعا ، اقتصاد = دعا ، مسکن = دعا ، دارو = دعا ، بیماری مریض = دعا ، نبود دارو = دعا ، اختلاس و دزدی های فراوان و نبود قوه قضائیه سالم و درست = دعا ، و .................................. برای کل مملکت که در کشتی شکسته نظام در این اقیانوس جهان در حال غرق شدن هست باید دعا کرد باشه فقط لطف کنید بفرمائید شما و مسئولین بی سواد و دزد نظام از راس علی چپ دست تا بسیجی دهن و فلان گشاد این پول های یامفتی که می گیرید برای چیست ؟؟؟؟؟ مردم که دارند دعا می کنند خدا هم کمک می کند به شما ها چه احتیاجی هست ؟؟؟؟؟ میشه بگی
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 10:55
ANTI JAHL - هامبورگ - آلمان
به قول صمد آقا که میگفت هیچ کاری در عالم روزگار بی‌ دعا انجام نمی‌شه، دعا بخوانید دعا بخوانید....
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 11:13
میکایل - مالمو - سوئد
آقای شهردار به دیوزگی افتادین،ها بگین مرگ بر آمریکا،رئیس ،خون خورت هم افتاده بدعا برای رفع نگرانی مردم،برای دارو.
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 11:44
میکایل - مالمو - سوئد
آقای شهردار به دیوزگی افتادین،ها بگین مرگ بر آمریکا،رئیس ،خون خورت هم افتاده بدعا برای رفع نگرانی مردم،برای دارو.
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 11:46
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
گاری چی که استانداربشه بهترازاین نمیشه .تاوان حماقت هایه شما رو مردم دارن میدن نگاهی به امارسرطان درتهران بندازید انوقت به عمق فاجعه پی میبرید .چاره کاردر دعا کردن نیست احمق بلکه باید فکری بحال ماشین هایه غیراستاندارد داخلی بکنن یا حداقل ازحالا درفکروارد کردن ماشینهایه موتورالکتریکی باشن وبا ایجاد یک کمربندی بزرگ دورتهران وایجاد سیسم حمل نقل عمومی پیشرفته وکم کم ممنوعیت ورود خودروهابا سوخت فسیلی به تهران این شهررو نجات بدن .
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 12:45
فراوانی - قطر - قطر
یکی نیست آخه به این پوفیوز بگه اگر بنا بود مردم دعا کنند کارها درست بشه دیگه نیاز به دولت نبود مردم دعا میکردند همه چیز درست می شد دیگه
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 12:57
آبي ترين - تهران - ایران
دقیقاً از زمانیکه بنزین سهمیه بندی شد و در تولید اون خودکفا شدیم وارونگی و آلودگی هوا هم شروع شد. پیدا کنید پرتقال فروش را
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 13:15
alborzi - کرج - ایران
خاک تو سر روزه خونت کنن
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 16:13
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
خوبه والله!! حقوق میگیرن از پول مردم که بیان به مردم بگن دعا کنین!! این درست تاریخچه تشکیل دین هستش، یه عده مردم که نمیتونسنن برای درد خودشون دلیل و درمان پیدا کنن شدن دست به دامن یه موجود موهوم بنام خدا! ٥٠٪ میگرفت، ٥٠٪ نمیگرفت!
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 17:50
طاطا - تهران - ایران
bita tehrani دوست عزیز خیلی عالی بود . گل گفتی
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 20:32
ماني تهران - تهران - ایران
راست راستی همشون از مخ تعطیلن
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 20:59
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
-bita tehrani----بیتا جان اینها چون از غار حرا ی آبجی‌ زینبها متولد میشوند ماشا الله هزار ماشااله آنقدر وسیع است که بچه هنگام تولد یا علی‌ را هم در شیپور می‌گوید!! تا اطرافیان بفهمند که یک ویروس اسلامی هم قدرت ناطقه دارد!!! شادی در سال نو برای تو دوست خوبم!!
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 21:31
bita tehrani - ونکوور - کانادا
سپاس فراوان از عزیزانم، طاطا و ARTEMIS-SW.با کلی‌ آرزوی خوب برای هر دو شما همدلان و همفکران گلم.
‌چهارشنبه 13 دي 1391 - 02:48
exam292 - تهران - ایران
"ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه" و "bita tehrani - ونکوور - کانادا" شماها مریضید! از مسخره کردن اعقاید دیگران و توهین و فحش دادن لذت میبرید و بابت این موضوع، به هم تبریک هم میگید!!!
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 05:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.