احمدی‌نژاد: ارز نفتی نمی‌خواهیم

احمدی‌نژاد می‌گوید که به آینده اقتصاد ایران امیدوار است

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور ایران، امروز ١١ دی (٣١ دسامبر) گفت که "می‌توانم بگویم که دولت برای سال آینده ارز نفتی نمی‌خواهد."

آقای احمدی‌نژاد همچنین گفته که ایران می‌تواند صادرات غیرنفتی خود را تا ٦٠ میلیارد دلار در سال بالا ببرد.

بنا به آمار گمرک ایران میزان صادرات غیرنفتی ایران در سال ١٣٩٠ حدود ٣٣ میلیارد دلار بوده که این میزان شامل فرآورده‌های پتروشیمی نیز می‌شود.

ایران در سال های اخیر تلاش کرده بود تا محصولات پتروشیمی و صنایع پایین دستی را جایگزین میزانی از صادرات نفت خام کند اما تحریم صنعت پتروشیمی ایران در بیش از یک سال گذشته عملا مانع دیگری در این راه شده است.

احمدی نژاد: به شدت به آینده اقتصادی ایران امیدوارم

آقای احمدی‌نژاد گفته که حجم واردات ایران نسبت به کل اقتصادش رقمی کوچک است. بر اساس گزارش های رسمی واردات ایران معادل حدود یک پنجم تولید ناخالص ملی‌اش است.

رئیس‌جمهور ایران تاکید کرده که "به شدت به آینده اقتصاد ایران امیدوار است."

پیش از این محمد کردبچه، مشاور معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی که جایگزین سازمان برنامه و بودجه شده است، گفته بود مبنای بودجه‌ریزی دولت کاهش وابستگی به نفت است.

با این حال آقای کردبچه گفته بود اگر درآمدهای غیرنفتی دولت، مانند درآمدهای مالیاتی، تامین نشوند، دولت ایران ناگزیر خواهد بود که به نفت اتکا کند.

اوایل سال جاری خورشیدی میزان صادرات نفت ایران در حدود ۲ میلیون ۵۰۰ هزار بشکه در روز بود، اما مقام های رسمی اعلام کرده اند که همزمان با اجرای تحریم های نفتی که اوایل تابستان شروع شد، میزان صادرات نفت ایران به ۸۰۰ هزار بشکه در روز رسید.

برخی از مقام های ایرانی می‌گویند این تحریم‌ها تاثیر زیادی بر اقتصاد ایران ندارد اما محمود احمدی نژاد تاکنون در چند اظهار نظر درباره تاثیر منفی تحریم ها بر ساختار اقتصادی ایران تاکید کرده است.

+46
رأی دهید
-29

compatriot - تورنتو - کانادا
این دیگه چقدر پر رو تشریف داره. چنان گندی زده به این مملکت که اگه دست یه مدیر لایق بیفته تا ۲۰ سال دیگه این مملکت آباد نمیشه. بی‌عقل.
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 03:33
poorya77 - مشهد - ایران
کنتور که نمیندازه . بگو ...
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 05:17
شهادت - تهران - ایران
بعضی از دوستان به من انتقاد میکنند که چرا دکتر احمدی نژاد رو با مصدق مقایسه میکنم. خدمت دوستان عرض کنم که من احمدی نژاد رو هم سطح مصدق فرض نمیکنم بلکه ایشون رو بالاتر و والاتر و شایسته تر از مصدق میدونم. با استعانت از اهل بیت و درود بی کران به ولایت فقیه سخنم را به پایان میبرم.
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 06:55
exam292 - تهران - ایران
عدو شود سبب خیر، گر خدا خواهد...
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 09:15
kobalt - کرج - ایران
ها والله بو میده.
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 09:41
Cyrusiii - لیدز - انگلستان
شماها که نظر میدید مثل اینکه یادتون رفته در آمد ارزی ایران ۱۰ ساله پیش تقریبا همش از نفت بوده و ۱۸ میلیارد دلار، حالا ۳۳ میلیارد دلار از صادرات غیر نفتی‌ درامد داره.
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 13:03
dara20 - تهران - ايران
باز هم این کثافت روانی‌ دهان کثیفش را باز کرد.
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 14:47
kobalt - کرج - ایران
صادرات غیر نفتی رو بچسب قیر مازوت یا نفت کوره ومیعانات شده صادرات غیر نفتی عجب هنری همچی میگن صادرات غیر نفتی انگار هواپیما کشتی وماشین یا لوازم خونگی صادر کردن نکنه یه مشت پسته وچهار تا قالی رو 33میلیارد فروختید به این غربیای ابله
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 19:49
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.