مجلس روی رانت 240 میلیارد تومانی دولت به یک دلال خودرو دست گذاشت

در حالیکه حدود 10 هزار خودرو که اگرقیمت متوسط هریک را 20 هزار دلار در نظر بگیریم با رانت 240 میلیارد تومانی توسط دولت وارد کشور شده اند در گمرک منتظر ترخیص هستند، مجلس با ترخیص این خودروها قبل از بازگرداندن این رانت به بیت المال مخالفت کرد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس از ممانعت این کمیسیون از ترخیص 10هزار خودروی لوکس که با استفاده از ارز مرجع وارد کشور شده بودند، خبرداد.

به گزارش بازتاب مصطفی افضلی فرد سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی  با اشاره به آخرین وضعیت رسیدگی این کمیسیون به پرونده واردات خودروهای لوکس با ارز مرجع گفت: در جلسه‌ای که اخیراً با حضور وارد کنندگان خودرو و مسئولان دولتی برگزار شد، مقرر شد‌ تا زمانی که ما به التفاوت نرخ ارز مرجع خودروهای لوکسی با نرخ مرکز مبادله ارزی و بازار آزاد به دولت پرداخت نشده است، از گمرک ترخیص نشوند.

وی با بیان اینکه هم اکنون 10 هزار خودروی لوکس در گمرک منتظر ترخیص هستند، به تسنیم گفت: در جلسه کمیسیون اصل 90 مقرر شد، تا برای واردکنندگانی که با ارز مرجع خودرو وارد کرده اند و با نرخ آزاد آن را به فروش رسانده‌اند، "محدودیت‌های شدید وارداتی" درنظر گرفته شود.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 با تاکید بر اینکه پرونده خودروهای لوکس همچنان در این کمیسیون مفتوح است، افزود: ما معتقدیم که مابه‌ التفاوت نرخ ارز مرجع با ارز مبادله‌ای و یا مابه التفاوت نرخ سازمان حمایت از مصرف کنندگان و نرخ فروش خودروهای لوکس حتما باید به حساب خزانه واریز شود.

افضلی‌فرد با اشاره به اینکه تمام 10 هزار خودروی لوکس وارداتی پیش از ترخیص پیش فروش شده‌اند، گفت: تمامی این خودروها از تولیدات جدید کارخانجات خودروسازی یک کشور خارجی هستند.

+100
رأی دهید
-9

pars_iran - دوسلدرف - آلمان
این مجلس چقدر چوب لایه چرغ دولت میذاره ؟؟؟؟؟ حالا که بعد از ۳۴ سال از آن قلاب اسلامی می‌گذره و یک دولت پاک و مردمی می‌خواد نفت رو بیاره سر سفره ما این برادران دانتن جلوگیری می‌کنن .
دوشنبه 11 دي 1391 - 14:25
ariya777 - تهران - تهران
ببینید مملکت دست چه دزدهایی افتاده!
دوشنبه 11 دي 1391 - 14:36
dara20 - تهران - ايران
در حکومت اسلامی فقط شاهد دزدی و اختلاس و فساد از سوی مقامات هستیم. این حرکات نیز نوعی سیاه بازی قبل از انتخابات جهت فریب مردم ساده لوح است.
دوشنبه 11 دي 1391 - 14:43
Azadikhah - تكسل - هلند
ای بابا آخه چقدر دروغ میگید این دولت پاک‌ترین دولت در جمهوری اسلامی ننگین است و این برچسب‌ها بهش نمی‌چسبه!
دوشنبه 11 دي 1391 - 17:37
طالب حق - تهران - ایران
مثل این که دولت سهم مجلس رو نداده . پیشنهاد میکنم دولت هر چه سریعتر یا سهم مجلس رو بده یا یه درصدی به صورت توافقی مشخص کنه که به امید خدا این یکی پروژه هم به خوبی و خوشی تموم بشه .
دوشنبه 11 دي 1391 - 18:48
kabootar - لاهور - پاکستان
بیچاره ملت هنوز اون 3000 میلیارد رو هضم نکرده
دوشنبه 11 دي 1391 - 19:41
sharafYabi - بیمبه - انگولا
فکر کنم انگشتهای رویانیان و پروین هم اون لاما ها، یک اثری گذاشته.؟ دزدی در روز روشن. ده هزار ماشین از پیش فروش رفته، نمیخوان پول اصل بانک رو بدن. بهشت برین همینجاست.
دوشنبه 11 دي 1391 - 21:05
delmorde - یوتوبوری - سوئد
آنوقت این بی شرافتهای بیغیرت که در لباسی مثلا روحانی ریاکارانه به دزدی و غارت مشغولند و هیچ ترسی از خدا ندارند در جواب اکثریت مردم از گرانی و بیکاری تحریم را بهانه می کنند. اما خود بی ناموسشان ثروت مملکت را ببینید چگونه بباد میدهند درعوض ایجاد اشتغال. عمامه این جماعت بدرد کاسه توالت و عبایشان دستمال ان می خورد. انهایی هم که در ظاهر عمامه ندارند کاسه جمجمعه سرشان یک موال متحرک است. این الکاپن ها از صبح تا شب که سر بر لحد می گذارند فکر و ذکرشان دزدی و بی ناموسیست بعوض اجرای مسئولیتهایی که متاسفانه بزور سگهای هار دوروبرشان در اختیار گرفته اند.
دوشنبه 11 دي 1391 - 22:33
kobalt - کرج - ایران
برودرای زحمت کش مجلس قبل از دست گذاشتن رو هر موردی اول تحقیق کنید ببینید قابل کش اومدن هست یا شامل موارد کشیدن ممنوعه از لحاظ فیزیولوجیکی و استراتیجیکی میگم.
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 10:11
Henna - ونکوور - کانادا
جالبه که هنوز هم اسم کسی‌ که رانت خواری کرده، رو اعلام نمیکنند،، ملت باید بدونه کی‌ از کیسه خلیفه می‌بخشه و به کی‌ می‌بخشه؟!؟!
‌چهارشنبه 13 دي 1391 - 02:35
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.