دوست اینترنتی، شیاد از آب در آمد

پسر جوانی که در اینترنت با فردی به ظاهر ورزشکار آشنا شده بود، غفلت کرده و مبلغ هنگفتی به حساب این کلاهبردار واریز کرد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ جهانشیری رئیس پلیس فتا استان بوشهر علام کرد: پیرو شکایت فردی مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی، مامورین تحقیقات خود را آغاز کردند.

سرهنگ جهانشیری ادامه داد: بنابر اظهارات شاکی، وی چندی پیش در یکی از شبکه‌های اجتماعی با فردی که خود را ورزشکار رشته بدنسازی معرفی کرده بود، آشنا و صمیمی شده و پس از مدتی مشارالیه با جلب اعتماد شاکی و به بهانه ارسال داروهای انرژی زا مبلغی دریافت و دیگر امکان ارتباط با او وجود نداشته است.

وی افزود: پس از بررسی‌های تخصصی و فنی انجام شده و استعلام‌های صورت گرفته مشخص شد که وجوه ارسالی به حساب خانمی واریز شده که معلوم شد صاحب حساب، مادر متهم است و نهایتاً متهم از این طریق شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ جهانشیری عنوان کرد: متهم پس از رویت مستندات پلیس به جرم خود اعتراف و اظهار داشت که از سادگی شاکی سوءاستفاده و از وی کلاهبرداری کردم.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر در پایان هشدار داد: به افرادی که در فضای مجازی با آنها آشنا می‌شوید، اعتماد نکنید. زیرا در این فضا کلاهبرداران و شیادان به راحتی می‌توانند تغییر چهره دهند و از اعتماد شما سوءاستفاده کنند.

+56
رأی دهید
-24

pars_iran - دوسلدرف - آلمان
تو این اینترنت به هیچ کسی‌ نمی‌شه اعتماد کرد . مخصوصا کسانی‌ که دنبال ازدواج هستند .
دوشنبه 11 دي 1391 - 13:47
poriyaye_vali - دوحه - قطر
تو دنیای واقعی نمیشه به کسی اعتماد کرد اینا دیگه میرن به دنیای مجازی اعتماد میکنند!!!تا خر در جهانست مفلس در نماند
دوشنبه 11 دي 1391 - 17:06
malih - شیراز - ایران
pars-iran تو دنیای حقیقی هم سخت میشه اعتماد کرد. چه برسه به مجازی! امیدوارم از اعتماد به کسی، زخم نخورده باشی. بدجور آدمو میشکنه...
دوشنبه 11 دي 1391 - 19:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.