شبی با گلپا، مرد «حنجره طلایی» موسیقی ایران در بن

اکبر گلپایگانی که به مرد حنجره طلایی شهرت دارد، در شهر بن آلمان به روی صحنه رفت. او در این مراسم همچنین جایزه هنری آکادمی پزشکان و دندانپزشکان ایرانی در آلمان را به پاس خدماتش به موسیقی ایران دریافت کرد.

برای دیدن تصاویر کامل این گزارش , بر روی عکس زیر کلیک کنید

 

+216
رأی دهید
-12

clariss - وین - اتریش
نمی دونم چرا با دیدن عکس یا فیلم خواننده ها و بازیگران قدیمی بشدت دلم میگیره، من با اینکه اوایل انقلاب دنیا اومدم اما با صدای هنرمندان و بازی هنرپیشگان پیش از انقلاب هنر رو شناختم، آواز، صدا و حنجره رو درک کردم، معرفت و همدلی رو حس کردم ،عاشق شدم و زندگی کردم، حالا با دیدن پیری این اساتید دلتنگ میشم، اینکه چه کسانی رو داشتیم و داریم که صد افسوس زمونه و روزگار بهشون وفا نکرد.....خدا رفتگان رو قرین رحمت و ماندگان رو عاقبت بخیر کنه.
دوشنبه 11 دي 1391 - 13:18
babak.be - بروکسل - بلژیک
روز اول ماه فوریه در بروکسل برنامه ای به سبک گلها توسط هنرمندان و نوازندگان به یاد گلپا و ایرج اجرا خواهد شد با صدای استاد یحیی . دوستان علاقه مند می توانند از مراکز فرهنگی در بروکسل اطلاعات بیشتر کسب کنند.
دوشنبه 11 دي 1391 - 15:50
goleshab - اوگسبورگ - المان
کلریس - وین - اتریش - جان من هم دقیقا همین احساسات شما را دارم نسبت به هنر ماندن قدیمیه همیشه پایدار با اینکه من هم در اون زمان هنوز نبودم . و همیشه در این رابطه با همسرم صحبت می‌کنم .
دوشنبه 11 دي 1391 - 17:28
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
تمام شعر ها و آهنگهاشو دوست دارم , مثل پیرهن صورتی , و شکوه ,.....
دوشنبه 11 دي 1391 - 19:22
برای ایران - تورنتو - کانادا
واقعا صدای به یاد ماندنی گلپا را نمیشه فراموش کرد. امسال هم در تورنتو ما با این صدا چه حالی کردیم .
دوشنبه 11 دي 1391 - 19:56
منگوله مشهدی - مشهد - ایران
بهترین لحظه ها از عشق حقیقی به مردمت میان، آهنگ های این اساتید از دل بلند شده، نوازندگانش سر سفره پدر و مادرهای اهل دل و عشق نشستن، اگه لخت، اگه مایل به غرب، اگه کمی اهل کوچه و بن بست، اما همه از جنس حیا و عشق و محبت بودن. موزیک امروز دنیا خودِ جاده صد مقصد بی چراغه. موسیقی تشویش و سرعت و خشونته. ریتمه نه ملودی! بهترین ملودی ها رو موزیسین های دهه های پنجاه و چهل ما تو سینه هامون کاشتن، و چون با عشق بود به دل ها نشست. من به جرات می گم در برابر هر 1 آهنگ دلنشین این جاودانه ها، صد تا آهنگ امروزی یارای اثرگذاری و ماندگاری نداره! تکنیک و ریتم و سرعت بی ترمز و مبهم کجا و ضرب های معجزه وار ملودی های بی زمان کجا. دهه 60 و 70 میلادی که گذشت، موسیقی دنیا مرد! مرد و عاشقاش هم یکی یکی بی صدا و مهجور و غریب رفتن! قصه ما، قصه تلخیه که تو این برزخ، نه به نسل نو جور اومدیم و نه اون نسل عاشق عشق باز کنارمون موند. آی که دیوونه می شم ..
دوشنبه 11 دي 1391 - 20:23
منگوله مشهدی - مشهد - ایران
clariss - وین - اتریش. بهتر از همیشه حرفاتو می فهم! تا مغز استخون می فهم چی می گی. تو اونجا و من اینجا و این عزیزان و هنرشون هم یه جا دیگه. بد جور دور افتادیم از سینه هامون. از هم. اگه پاش بیفته با عشق و هنر یکی ازین هنرمندها یه دنیا رو به آتیش می کشیدیم افسوس که نه چرخ یار بود و نه اقبال و نه زمان و نه مردم! (اکثریت مردمی که زود فراموش می کنند و دیر یاد می گیرند.)
دوشنبه 11 دي 1391 - 20:28
bita tehrani - ونکوور - کانادا
پاینده باشی‌ مرد.ترانه‌هایت جاودانه ‌ست.موسیقی‌ ایرانی‌ را من با صدای تو شناختم.هنوز بزمی که با هایده داشتی را گاهی‌ تماشا می‌کنم....چه زیبا و راحت میخواندی.هر بار آن ویدئو را میبینم،دلم خیلی‌ می‌گیرد که چرا آن روزهای قشنگ میهن را ندیدم.
دوشنبه 11 دي 1391 - 21:32
oghab - هلسينكي - فنلاند
Royan - کالیفرنیا - آمریکا. چیزی نگی سنگین تری بخدا.پیزهن صورتی مال ایرج نه که گلپا.نکنه منظورت جوراب صورتیه.
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 00:00
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
oghab - هلسینکی - فنلاند ؛ آخ بمیری همچین اعتراض میکنی که انگار اشتباه سر عمل جراحی قلب کردم , خودم زودتر از تو متوجه شدم تو برو اشتباهات رهبرت و اصلاخ کن البته ماست مالی. حالا جایزه ای را که به من دادن ازم پس میگیرند میدهند به تو.
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 04:00
saeed_national - تبریز - ایران
زنده باشی استاد،افسوس و صد افسوس که نمیتوانیم اواز و تصویر دل نشینت را در صدا و سیمای این کشور بشنویم و ببینیم.
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 08:32
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
بله شب‌های جمعه شوی میخک نقره یی زنده یاد فریدون فرخزاد!! قصه‌های شب!! چند فرستنده موسیقی به صورت استرئو از کلاسیک گرفته تا پاپ تا بلوز و آهنگهای ایرانی‌ از همه نوع!! تریاها بود برای معاشرت دختران و پسران سینما‌ها با فیلمهای ارزشمند جهان ---نه شمشیر حجاب بود نه گشت ارشاد!!! بله نقأصی هم بود که مهمترینش عدم آزادی انتقاد از اسلام بود!!! ولی‌ شما که مثل طوطی مشروطه مشروطه می‌کنید نمیدانستید یکی‌ از مهمترین قوانین آن حفاظت از مذهب ‌شیعه!! به وسیله ی شاه بود!!!!!!حال مزوّرانه می‌‌گویید چرا شاه حافظ ‌شیعه بود!!!!!!!!!
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 15:04
ali1111 - تهران - ایران
رویان - کالیفرنیا - آمریکا. جوابت حرف نداشت ....نابودش کردی، گنجشک‌ شد اون عقاب...
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 15:13
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
و کشوری که آهنگسازان بنام در بیش از ۱۷۰۰ سال پیش داشت البته در زمان ساسانیان چون---نکیسا---باربد..سرکش...بامشاد.........اکنون صدای زن به دلیل بیماری زیر شکمی اسلامیون ممنوع!!!!!!
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 15:17
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
ادامه!!! خوانندگان نیز طرفداران خود را داشتند هر یک در سبک مخصوص به خود!! تعدادی هم بودند که خوانندگان مردم کوچه و بازار قلمداد می‌شدند و از ما بهتران !!!!!!!! با نظر تحقیر به آنان مینگریستند! مثل زنده یادان آغاسی سوسن مهوش و و و!!!! مضحک اینکه وقتی‌ به موسیقی محبوب تعدادی در شرایط امروز می‌نگری فقط بشکن و بالا بنداز با اشعار تهوع آور!! و موسیقی ۲ زاری!!!!که همان آهنگهای قبل از آن قلاب در مقایسه با این چرندیات مانند سمفونی‌های بتهوون و موتزارت است!!!!
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 15:13
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
موی سفید (سپید) {اینو زودتر گفتم که مبادا اون عقابه بهم بپره، همانطور که به رویان عزیز پرید} بله داشتم می‌گفتم که آهنگ موی سپیدش بسیار دلنشینه. البته از حق ترانه سرا و آهنگساز نباید گذشت که هر کدام جداگانه سهمی بسزا دارند.
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 16:20
Azadikhah - تكسل - هلند
درود بر استاد گلپایگانی
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 18:09
asal55290 - مشهد - ایران
موی سپیدو توی یینه دیدم اهی بلند از ته دل کشیدم....عشق باید پا در میونی کنه تا ادم احساس جوونی کنه.....زنده باشی استاد
‌چهارشنبه 13 دي 1391 - 06:11
compatriot - تورنتو - کانادا
درود بر هنرمندان و بزرگان ایران زمین! هر گلی‌ بویی دارد و به حق که هر کدام به نوبه خویش کمک بزرگی در رشد و استیلای فرهنگ این مرز و بوم ارائه نمودند.
‌چهارشنبه 13 دي 1391 - 11:40
perser68 - فلوریدا - امریکا
Royanکالیفرنیا_آمریکا. تو همچین این دماغ طلا،سر بالا رو مچاله کردی،اصلا رفت که رفت!یه جایی‌ صحبت از اعدام زور گیر‌ها شده بود،طرف نظرش این بود که اینا رو مثل سگ باید اعدام کنن،می‌خواستم ازش بپرسم یعنی‌ چی‌ مثل سگ!؟ولی‌ اینروزا آفتابی نمیشه!
‌چهارشنبه 13 دي 1391 - 15:51
perser68 - فلوریدا - امریکا
Ali111تهران ایران. دوست عزیز،شما به گنجشک بی‌ احترامی کردی!(:
‌چهارشنبه 13 دي 1391 - 15:55
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
ali1111 - تهران - ایران/perser68 - فلوریدا - امریکا/ Thank you , Thank you, any time خواهش میکنم , قابل شما ها را نداشت / تبدیل به کرکسی شد که کرک و پرش کردن.
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 03:24
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.