انتقاد احمدی‌نژاد از نحوه گزینش‌ها، اعتراض شریعتمداری در کیهان

شریعتمداری خطاب به احمدی‌نژاد: این چه تصویر سیاهی است که از گزینش‌ها ارائه می‌دهید

در پی انتقاد محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران از نحوه گزینش های استخدامی و تحصیلی در این کشور، روزنامه کیهان در سرمقاله خود به سخنان آقای احمدی نژاد اعتراض کرد.

آقای احمدی نژاد دیروز در جمع هیأت های مرکزی گزینش سراسر ایران گفته بود که در هنگام گزینش نباید بر دینداری افراد تمرکز داشت و کاری کرد که شهروندان رفتارهای دوگانه در پیش گیرند.

او با تأکید بر اصل برائت، به مواردی از سختگیری های غیر قابل قبول مأموران گزینش اشاره و از آنها انتقاد کرده بود.

حسین شریعتمداری، نماینده آیت الله خامنه ای در روزنامه کیهان در سرمقاله امروز دوشنبه ۱۱ دی (۳۱ دسامبر) این روزنامه به سخنان آقای احمدی نژاد اعتراض کرده و او را تلویحا به در پیش گرفتن رفتار دوگانه متهم کرده است.

آقای شریعتمداری خطاب به آقای احمدی نژاد نوشته است: "این چه تصویر سیاهی است که از گزینش ها ارائه می دهید؟... آیا روال و نحوه گزینش در جمهوری اسلامی ایران اینگونه بوده است که جنابعالی ترسیم می کنید؟ یعنی حتی یک نمونه از گزینش دقیق و منطقی نیز در تاریخ گزینش ها وجود نداشته است که حضرتعالی به آن هم اشاره بفرمائید؟"

مدیرمسئول کیهان نوشته است که مأموران گزینش جلوی "نفوذ بسیاری از دشمنان مردم و بدکاران و مفسدان اخلاقی و مالی" را به مراکز حساس حکومت گرفته اند، اما کسانی هم هستند که "شخص اخراجی از فلان وزارتخانه را در پست های حساس به کار می گیرند و فلان متهم، هرچند عفو شده ولی مجرم- را بدون توجه به عدم صلاحیت وی در مسئولیت های کلیدی جای می دهند".

محمود احمدی نژاد:از دختری ۱۶ ساله در رابطه با مراحل ماتریالیسم تاریخی سئوال می‌کردند و آن دختر جوابی نداشت و در نهایت در پرونده او نوشته می‌شد «سئوال کردم می‌دانست و کتمان کرد» و صلاحیت او رد می‌شد. به همین شکل تعدادی افراد صلاحیت شان رد می‌شد... بعد کسانی پیدا می‌شدند که مطالعه می‌کردند و می‌آمدند و در پرونده آنها نوشته می‌شد «سئوال کردم، توضیح داد و مسلط بود، پس معلوم است که صلاحیت ندارد» من اینها را با چشم خود دیدم.

 


به نظر می رسد که اشاره آقای شریعتمداری به انتصاب اسفندیار رحیم مشایی و محمد شریف ملک زاده در سمت های عالی دولتی توسط آقای احمدی نژاد باشد.

عده ای از منتقدان دولت می گویند که آقای رحیم مشایی در گذشته از وزارت اطلاعات اخراج شده است و آقای ملک زاده هم پس از محکومیت در دادگاه، توسط آیت الله خامنه ای عفو شده است.

آقای شریعتمداری همچنین با اشاره به این سخن آقای احمدی نژاد که "حکومت نباید به گونه ای رفتار کند که مردم در برابر آن مجبور به رفتار دوگانه شوند"، نوشته است: "آیا سر دادن شعار شایسته سالاری از سوی برخی مسئولان و در همان حال به کارگیری افرادی که عدم صلاحیت و ناشایستگی آنها بر همگان آشکار است و سپردن پست های کلیدی به آنان را از جمله رفتارهای دوگانه ای که به آن اشاره فرموده اید نمی دانید"؟

شایسته سالاری از جمله شعارهای اصلی دولت آقای احمدی نژاد بوده است.

+35
رأی دهید
-12

massoudoslo - اسلو - نروژ
احمدینژاد درست میگوید و شریعتمداری هم مثل همیشه برای امنیت خیمه ولایتش واق واق میکند . احمدینژاد به گمان من به هیچ عنوان در حد و اندازه پست های بزرگ سیاسی نیست چه برسد به ریاست جمهوری ولی هر وقت از جمهوری اسلامی ایراد و انتقاد کرده دقیق و درست میگفته .
دوشنبه 11 دي 1391 - 13:42
میکایل - مالمو - سوئد
این ،س،،،،،پیر چه قیافه کریهی داره،از بس خون خورده و خون ریخته چطوری شده،من نمی‌دونم زن و بچه نداره،که بهش بگن،من وقتی‌ اینو میبینم،به وجود خدا شک می‌کنم،استخفرو لله،نابود،بعد آخوند.
دوشنبه 11 دي 1391 - 15:32
دلمرده - تهران - ایران
برادر حسین بازجو اگر کمی انصاف میداشتی بهترین و به روزترین مثال برای رفتار دوگانه احمدی نژاد انتصابهای پی در پی سعید مرتضوی متهم اول قتل در کهریزک بود که باید عنوان میکردی!!!!!!!!!!
دوشنبه 11 دي 1391 - 17:12
azadi-iran - وین - لااتریش
در کنکور ۲۰ ساله پیش امدبود که آیا بچه با(Gel) گل‌ بازی‌ کند بهتر است یا با پول؟. و یا یک دختری کنکور قبول شده بود ،ولی‌ برای مصاحبه ایدئولوژی چند تا بسیجی‌‌ها ، اراذل اوباش رفته بودند خونه این دختر خانوم او با تیشرت آماده بود دم در همان موقع فاتحه دانشگاه این دختر خانوم خونده شده بود. و داستانهای زیادی دیگر !!!!!
دوشنبه 11 دي 1391 - 18:37
najairani - قطر - قطر
بنظر من شریعتمداری کاملا"درست میگه وگزینش ها به بهترین شکلی عمل کرده اندشما به ریخت وقیافه مدیران ومسئولان کشور بدقت نگاه کنید واقعا"اسلام وجمهوری اسلامی را درچهره آنان به شکل مجسم میبینید،مثلا"خود شریعتمداری،خود احمدی نژاد،جناب آقای دکتر رستم قاسمی،جناب آقای دکتر الهام وبقیه دکترها....
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 12:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.