موسوی و رهنورد «اجازه حضور» در مراسم تدفین پدر رهنورد را پیدا نکردند

گزارش ها حاکی است که مراسم تدفین صادق کاظمی، پدر زهرا رهنورد،‌روز یکشنبه دهم دی ماه در بهشت زهرای تهران  برگزار شده است و ماموران امنیتی به میرحسین موسوی و زهرا رهنورد اجازه حضور در این مراسم را نداده اند.
 
به گزارش «کلمه»، وب سایت نزدیک به میرحسین موسوی، مراسم تدفین صادق کاظمی « در حالی برگزار شد که ماموران امنیتی و زندانبانان اجازه شرکت رهنورد و موسوی را در این مراسم نداده اند.»
 
طبق این گزارش  شمار ریادی از ماموران امنیتی در مراسم تدفین حضور داشته اند و  ماموران و لباس شخصی ها اجازه ی تشییع پیکر« صادق کاظمی را در کوچه و محل زندگیشان نداده و پیکر را فورا از محل به بهشت زهرا منتقل کردند.»
 
کلمه نوشته است که  میرحسین موسوی و زهرا رهنورد شامگاه شنبه برای مدتی کوتاه به منزل مادر خانم رهنورد منتقل شده اند تا با مادر بیمار خانم رهنورد دیدار کنند.
 
کلمه اضافه کرده است:«این دیدار در زمانی برنامه ریزی شده بود که اقوام و خانواده منزل مرحوم را ترک کرده باشند و حتی خانواده و دختران میرحسین نیز نتوانسته اند تا کنون حضوری یا تلفنی به مادر خود تسلیت بگویند.»
 
میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، ۲۲ ماه پیش، پس از درخواست مجوز برای راهپیمایی ۲۵ بهمن با هدف حمایت از جنبش‌های اعتراضی در خاورمیانه، در حصر خانگی قرار گرفتند و کلیه ارتباط های  آنها با نزدیکان و هواداران‌شان مسدود شد.
 
حبس خانگی این افراد در حالی ادامه دارد که اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده پلیس ایران،  پنجم دیماه  دی، تایید کرد که میرحسین موسوی و مهدی کروبی  به خواسته آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی،  در «حصر خانگی» به‌ سر می‌برند.
 
شماری از روحانیون  و شخصیت های سیاسی اصلاح طلب برای زهرا رهنور پیام تسلیت فرستاده اند. آیت الله یوسف صانعی،‌ مرجع تقلید در قم،‌محمد خاتمی ، رییس جمهوری سابق ایران،‌ و خانواده مهدی کروبی در پیام های جداگانه ای در گذشت پدر خانم رهنورد را به وی تسلیت گفته اند.
 
در حالی زهرا رهنورد و میرحسین موسوی نتوانسته اند در مراسم تدافین پدر خانم رهنورد حضور پیدا کنند که به هنگام در گذشت پدر میرحسین موسوی  در فروردین سال ۱۳۹۰ نیز ماموران امنیتی  به آنها اجاز حضور در مراسم تدفین پدر آقای موسوی را ندادند.
 
به گزارش کلمه، به هنگام در گذشت میر اسماعیل موسوی،‌پدر میرحسین موسوی،‌ در فروردین ماه سال ۱۳۹۰ ، ماموران امنیتی تنها «نیم ساعت» به میرحسین  موسوی و زهرا  رهنورد اجازه حضور در منزل پدر آقای موسوی را دادند.
 
در همین زمینه، قرار بود مراسم ختم پدر میر حسین موسوی نیز  در مسجد نور در میدان فاطمی برگزار شود که خانواده میر اسماعیل موسوی در بیانیه کوتاهی اعلام کردند که این مراسم لغو شده است.
 
 اردشیر ارجمند،‌مشاور ارشد میرحسین موسوی،‌ در گفت وگویی با رادیو فردا  در آن زمان در خصوص لغو این مراسم، به  روند رویدادهای پیش از لغو مراسم در مسجد نور پرداخته  و گفته بود:«وقتی پدر مهندس میرحسین موسوی فوت می کنند، نیروهای امنیتی فضایی کاملا امنیتی ایجاد می کنند به نحویی هر کسی که در آنجا بود به صورت متعدد از وی عکس می گیرند حتی از جنازه این مرد بزرگوار نیز عکس برداری می کنند. که نشان دهنده این است که به هیچ قاعده اخلاقی و دینی پایبند نیستند.»
 
اردشیر ارجمند اضافه کرده بود: «با جنازه مشخص است چگونه رفتار کردند، افراد را مورد ضرب و شتم قرار دادند و تعداد زیادی را دستگیر کردند.»
 
این مشاور  ارشد میر حسین موسوی گفته بود:«با توافق آنها ( نهادهای امنیتی) قرار شد که مراسمی روز یکشنبه ساعت شش و نیم در مسجد نور در میدان فاطمی برگزار شود اما با فشار بسیار زیادی که وارد می کنند، این مراسم را دیشب لغو می کنند . در واقع لغو مراسم از جانب خود آنها صورت می گیرد. »

+27
رأی دهید
-30

ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
به درک اسفل السافلین--- همین آشغالها تمام کشتارها از ۱۳۵۷ تا حتّی تابستان ۶۷ را تایید کردند !!! تعدادی جوان به خاطر حماقت اینها در گور خوابیده اند!!!! با دعوت به آرامش و فرستادن مردم به خانه به جای مداومت در اعتراض!!!
دوشنبه 11 دي 1391 - 10:44
massoudoslo - اسلو - نروژ
حالا اگر ندید همین بلا بر سر خامنه ایی و خانواده اش نیامد و بدتر !!
دوشنبه 11 دي 1391 - 13:52
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
بودند پدران و مادرانی که نتوانستند حتّی مراسم یاد بود برای نو جوانان قربانی شده ی خود برپا کنند همان جوانانی که فریب گروههای مخالف!!!!!!! را خوردند و در زیر خاک خفتند! حال همین موسوی و آبجی‌ زینب رهنورد که اعدامهای سال ۶۷ را تایید کردند !! چند هزار اکثرا از ۱۶ تا ۲۴!!!!!نتوانستند برای مراسم تدفین یک مرد ۹۰ ساله بروند شد فاجعه؟؟؟؟؟؟ گلی به جمال غیرتتان
دوشنبه 11 دي 1391 - 14:22
ordak - بن - المان
عجب مصیبت عظیمی!!،خب این دو لاشخور شدن طفلان مسلم ،خواهر بعثی رهنورد و میرغضب خمینی از عاملان اصلی قتلعامهای زندانیان سیاسی بویژه سال ٦٧ و میرحسین کنونی بت تودهای ایران،درست مثل مریم و مسعود رجوی ،نتونستن تو ختنه سوران بابای حاج خانم شرکت کنن،یکی به من حالی کنه معنی این خبر چیه و چه ارزش خبری داره برای ملتی که ٩٥٪ انها زیر خط فقر زندگی میکنند،که اینجا باید منعکس بشه؟؟؟؟!!!سر ان همه جوان خلق را خوردند و هر روز گردنشان کلفتر میشه به لطف ولی وقیه،انتضار دارند ملت برای بابای مردار زهرا رهنورد طفاله باقی مانده باند رجوی و مولا شون صدام سیاه بپوشند و خاک بسر کنند و زنجیر بزنند.......ساده تر از ملت ایران خدا خلق نکرده!!!
‌چهارشنبه 13 دي 1391 - 00:38
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.