انتقال فائزه هاشمی به انفرادی ۲۰۹ زندان اوین

فائزه هاشمی زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین روز شنبه پس از تفهیم اتهام "توهین به رهبری" و "اخلال در نظم زندان" در دادسرای اوین به سه هفته انفرادی تنبیهی فرستاده شد. همچنین معاون امنیتی دادستانی تهران گفته است: مرد نیستم اگر بگذارم از زندان بیرون برود....

                                                   انتقال فائزه هاشمی به انفرادی ۲۰۹ زندان اوین


فائزه هاشمی زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین روز شنبه پس از تفهیم اتهام “توهین به رهبری” و “اخلال در نظم زندان” در دادسرای اوین به سه هفته انفرادی تنبیهی فرستاده شد. همچنین معاون امنیتی دادستانی تهران گفته است: مرد نیستم اگر بگذارم از زندان بیرون برود.

به گزارش خبرنگار کلمه، به دنبال تنش های بند ۳۵۰ زندان اوین که زندانیان سیاسی مرد در آن مستقر هستند، طی هفته ی گذشته، زندانیان سیاسی زن این زندان در حمایت از آن ها و همچنین در اعتراض به نابسامانی های بند زنان دست به اعتراضاتی زدند که در پی آن برای فائزه هاشمی به اتهام “توهین به رهبری” و اخلال در نظم زندان” پرونده جدید تشکیل شده است. همچنین وی به سه هفته انفرادی در بند ۲۰۹ زندان اوین و ممنوعیت از ملاقات محکوم شد.

به گفته ی زندانیان بند زنان، رشته احمدی، معاون امنیتی دادستان تهران که از اعتراضات اخیر خشمگین شده و تصمیماتی نیز برای ایجاد فشارهای بیشتر بر بند زندانیان سیاسی زن گرفته، در جمع زندانیان زن گفته است: من مرد نیستم اگر بگذارم فائزه هاشمی از در زندان اوین بیرون برود.

هفته گذشته به دنبال بی قانونی ها و اعمال فشارها به زندانیان زن زندان اوین، این زندانیان ضمن اعتراض، شعارهایی همچون “مرگ بر ستمگر چه شاه باشه [...]” و “مرگ بر دیکتاتور” سر داده اند که این شعارها به عنوان مصادیق توهین به رهبری تشخیص داده شده و برای مجازات تاکنون فائزه هاشمی انتخاب شده است. هنوز مشخص نیست چرا مسوولان شعار علیه دیکتاتوری را از مصادیق توهین به رهبری دانسته اند.

بر اساس این گزارش اعلام شده است که به غیر از فائزه هاشمی برای چند زندانی دیگر نیز پرونده تشکیل شده اما هنوز جزئیات آن مشخص نیست

ملاقات هفتگی باز هم انجام نشد

ظهر امروز خانواده رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراجعه به زندان برای ملاقات کابینی هفتگی متوجه شدند که کل خانواده هاشمی حتی مادر فائزه از ملاقات محروم شده اند و ماموران زندان به آنها گفته اند که برای فائزه قرار مجرمیت جدید صادر شده است.

فائزه هاشمی امروز در حالی ملاقات نداشته است که هفته ی گذشته نیز در اعتراض به رفتار توهین آمیز ماموران زندان از ملاقات با خانواده ی خود، خودداری کرده بود.

زندانیان سیاسی زن در این بند در ملاقات امروز از رفتار شجاعانه ی دختر هاشمی رفسنجانی گفته اند که در مقابل یک تصمیم غیرقانونی مسئولان زندان در ایجاد محدودیت بیشتر برای زندانیان ایستادگی کرد؛ رفتاری که منجر به تشکیل پرونده های جدید و انفرادی تنبیهی شده است.

پیش از این نیز زندانیان سیاسی زن از حمایت های فائزه هاشمی از زندانیان و همچنین روحیه ی بالا و جمعی وی در اداره امور بند گفته بودند.

بر اساس این گزارش، اوضاع بند زنان همچنان متشنج است، ساعت های هواخوری کم شده و وضعیت غیربهداشتی نگران کننده است

+154
رأی دهید
-19

baharmazaheri - عجمان - دبي
بابای دزد و گردن کلفتش آزادش میکنه ... لعنت به کلّ آخوند به وجدان و حراف یاوه گو به درک که زندان هست سلیطه خانم ........
یکشنبه 10 دي 1391 - 17:43
anti cleric - دوبلین - ایرلند
بالاخره یک مرد در خانواده هاشمی‌ پیدا شد
یکشنبه 10 دي 1391 - 17:49
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
این توهین به رهبری دیگه چیه؟!!! یعنی به سد علی گدای شیره ای حرف بدی زده اند؟!!!
یکشنبه 10 دي 1391 - 17:59
azadi-iran - وین - لااتریش
چه جنایاتی می کند این رژیم طالبانی اسلامی ! اینان را مردم باید برای همیشه تاریخ بشریت مجازات کنند تا درس عبرتی برای بقیه اسلامیون دنیا بشود. تا مردم دنیا دز اسایش با هم زندگی کنند. اینان یک غقده خطرناک در حامعه بشریت هسنتد.
یکشنبه 10 دي 1391 - 18:09
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
مرد نیستی‌ اگر بگذاری از زندان بیرون برود!!!، خاک بر سر تو که مرد بودن را با نر بودن اشتباه گرفته ائی ، اولا مرد بودن به نار بودن اطلاق نمی‌شود که بنا به اصول جهانی‌ منظر انسان است ، دیگر اینکه از بعد از آن قلاب کذایی تمام بلهی که بر سر ایران آماده توسط نرهأیی مانند سر دامداران خون و جنون حکومت آخوندی بوده / زنان ایران زمین مفتختند که در یکی‌ از تاریکترین دوران ایران از اتهام خیانت و جناتت به ایران مبرایند ، اصولاً اگر حکومت حتی به درصدی محدود به دست زنان بود این روزگار پر از خفت و پلیدی را نداشتیم.
یکشنبه 10 دي 1391 - 18:23
alimoradi0098 - بیرمنگهام - انگلستان
اگرخدایى هست........شکر. تا بفهمن چه کردن با پیشینیان سیاسى...... بیش از سزاوارین. اى حال میکنم سرما بخورى بگن . در اثر سرما خوردگى مرد.
یکشنبه 10 دي 1391 - 18:30
میکایل - مالمو - سوئد
آقای احمدی از اینکمرد نیستی‌ شکی نیست،بی‌ شرف احساس قدرت میکنی‌،چون پول و اسلحه داری،فائزه از تو مردتر ،چون با دسته خالی‌،ش،،،،،،،به هیکل آقا و تو بی‌ همه چیز،باباش رئیس تورو،آورد.
یکشنبه 10 دي 1391 - 18:38
compatriot - تورنتو - کانادا
این دختر آن پدر نیست. درود بر تو! رشته احمدی دیگه چه اسمی است? اگه منظور فرشته است که طفلی راست میگه مرد نیست! حالا این علی‌ چلاق رهبرکیه؟ اگه منظورساندیسخورهان باور کنید به خاطرمنفعت جیبشون رهبر خطابش میکنند. جیره که بریده بشه رهبر بی‌ رهبر!
یکشنبه 10 دي 1391 - 18:58
KARKAS - اصفهان - ایران
ننگ بر آخوند اما این یکی‌ میتونست الان پیشا بقیه باچه‌ آخوندا باشه
یکشنبه 10 دي 1391 - 19:07
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
رشته احمدی؟ رشته؟ این دیگه چطور اسمیه؟ به هر حال رشته جان، تو همین الانش ثابت کن که مرد هستی، بقیه اش پیشکش!
یکشنبه 10 دي 1391 - 19:24
رقص ماه - بندرعباس - ایران
داره از فائزه خوشم میاد،خیلی مرده خیلی....دمش گرم
یکشنبه 10 دي 1391 - 19:56
ordak - بن - المان
زندانی سیاسی؟؟!!واقعاً این بزرگترین توهین به ملت و خانواده اعدامیها و قربانیهای رژیم است...معلومه سگها همدیگر را نمیخورند،اگر این کار را یک بدبخت بون دم کلفت می کرد. خودش که هیچ تمام اجدادش را میفرستادند کهریزک که دو روزه بر اثر ابتلا به مننژیت نفله بشن،البته که اینکار فاحشه رفسنجانی بدون هماهنگی با بابای حـ... دزد نبوده،چرا که بابا جونش در مرداد ٦٧ ثابت کرد که مشکل زندانیان سیاسی قابل حل است،فقط باید دنبال دلیل برای قلع قم بود یا ساخت،به لطف فاحشه خانم که اسمشو زندانی سیاسی گذاشتن چون جرمش خیلی سنگین بود (ظاهراً ماشینش را جلوی ورودی مطب دکتر پارک کرده بود)نه مثل دیگران به خاطر جرمهای کوچک مثل فعالیت علیه نظام ،جاسوسی،تحریک امنیت ملی یا سایر جرمهای جزیی زندانی شدن،دیدم چون جرم داداش جونش هم جزیی بود، مثل فاحشه خانم بهش سخت نگرفتن،
یکشنبه 10 دي 1391 - 19:56
nmayandeh khoda - هایدلبرگ - آلمان
رشته فرنگی‌ و آش رشته شنیده بودیم ؛ ولی‌ تا بحال رشته احمدی نشنیده بودیم !، که آنهم شنیدیم !!،،،، در ضمن توالت فرنگی‌ زیاد شنیده ایم ؛ پس کی‌ توالت احمدی خواهیم شنید ؟؟!!
یکشنبه 10 دي 1391 - 20:21
مجرى - لندن - انگلستان
درود بر شیر زن هاشمى.
یکشنبه 10 دي 1391 - 21:14
babak.be - بروکسل - بلژیک
ای مردم باور نکنید اینها زمینه ای است برای درست کردن قهرمان از درون نظام برای نظامی که می خواهند سرپا باشد . باور نکنید . دروغ محض است .
یکشنبه 10 دي 1391 - 22:17
Soroush Azadi - استکهلم - سوئد
درود،. دوستان گرامی، این ادامه سناریو چندین و چندساله نظام مقدس جمهوری اسلامی! جهت ساختن نیروی اپوزوسیون از بدنه وفادار نظام هست. تنها راه پیروزی بالا بردن شعور سیاسی توده مردم توسط روشن فکران جامعه هست. بیایید عمیق تر مطالعه و قضاوت کرده و به توده مردم آگاهی رسانی کنیم. به گفته ی بزرگی "اگر سیاست تا این حد ساده بود که عوام آن را درک کنند که نامش دگر سیاست نیست". سالهاست که درگیر این بازی هستیم. ساختن اپوزوسیون از بدنه نظام فریبی بیش نیست، بیایید عمیق تر بیاندیشیم.
دوشنبه 11 دي 1391 - 00:18
piade - تهران - ایران
از این خانواده رفسنجانی هر جور دلقک بازی بر میاد. برای اینکه خودشونو تو دل مردم جا کنند تا بند انفرادی هم میرن. مردم ایران هم که آماده برای گول خوردن اول از موسوی بت ساختن حالا نوبت ایناس. از این بدتر هم سر ملت بیاد باز کمشونه.
دوشنبه 11 دي 1391 - 00:43
parinaz12 - لندن - انگلیس
این کارها برای بزرگ کردن خاندان رفسنجانی ست زیاد جدی نگیرید
دوشنبه 11 دي 1391 - 01:33
ghazgholang - لندن - انگلستان
تو اون بندی که هست سونا و جکوزی هم داره؟؟؟
دوشنبه 11 دي 1391 - 02:06
sama128 - شیراز - ایران
همــــــــه مسئولیــن پاک و مقدس نظام که با بهشت و ملکوت دائم در ارتباط هستند چنانچه موقعیتی پیش بیاد که پول ؛ ثروت ، مقام و منزلت پست خود را بخواهند از دست بدهند زن خودشون را هم می فروشند و به هیچ کس رحم نمی کنند قدیمها همین خامنه ای چپ دست توی یه کاسه شکسته با اکبر کوسه آب گوشت تلیت می کردند با کلید می خوردند الان چند وقتی 10 دقیقه هم مثل قدیمها که در فیضه بودند و به هم فیض می رسانند همدیگر را هم بغل هم نمی کنند.
دوشنبه 11 دي 1391 - 07:22
massoudoslo - اسلو - نروژ
شخصا هیچ وقت از زندان و اذیت خانوم فائزه هاشمی خوشم نیمده ! هر مذهب و سیستم سیاسی ایی که به زنان صدمه و زیان وارد کند باطل است .
دوشنبه 11 دي 1391 - 07:49
datis - سن دیگو - امریکا
... سگ زرد بردار شغاله، حالا به جون هم افتادن، بی‌چاره اون هموطنانمان ساده که این خانومو تقدیر میکنند، بابا یه بیشرف ایشون و خودش نصف مملکتو دزدیدند، ساده نباشید
دوشنبه 11 دي 1391 - 08:43
naderan - یوتوبوری - سوید
همون بلایی که سر زندانیان اوردن سر این در بیارن تا داغ مادران کمی ارام بشه.اون پدر چلقوز میدانی چند جوان را اعدام کرد .عوض ان را شما پس میدهید.
دوشنبه 11 دي 1391 - 10:15
مختار ثقفی - تهران - ایران
احتمالا رشته احمدی یه جور رشته دانشگاهیه ومانمیدونستیم.ایشالا هرکجای زندان که هست موفق باشه.مثل باباش.......
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 14:55
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.