نخستین نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ایران رسما وارد صحنه رقابت شد

محمد سعیدی کیا، وزیر پیشین مسکن و شهرسازی ایران، در گفت و گو با یک سایت «اصولگرا» گفته است که در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری ایران، نامزد خواهد شد. وی نخستین فردی است که به طور رسمی وارد صحنه این رقابت ها شده است.

              نخستین نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ایران رسما وارد صحنه رقابت شد
 
وزیر پیشین مسکن و شهرسازی، روز شنبه، نهم دی ماه، در گفت و گو با سایت «مشرق نیوز» گفته که حضورش در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ایران، «مستقل» خواهد بود و از طرف هیچ «گروه یا دسته‌ای» معرفی نشده است.
 
آقای سعیدی‌کیا، در عین حال گفته که خود را در طیف «اصول‌گرا» تعریف می‌کند.
 
محمد سعیدی کیا از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۷۲ در دولت‌های میرحسین موسوی و اکبر هاشمی رفسنجانی وزیر راه و ترابری بود. او همچنین در دولت محمد خاتمی مسوولیت وزارت جهاد سازندگی و مسوولیت ریاست بر ستاد بازسازی شهر زلزله‌زده بم را برعهده داشت. آقای سعیدی‌کیا در دولت اول محمود احمدی نژاد نیز وزیر مسکن و شهرسازی بود.
 
وی در بیان دلایل ورود به عرصه انتخابات ریاست جمهوری، تاکید کرده است که «با توجه به وضعیت فعلی ملی و جهانی، در داخل کشور نیاز به تعادل، کار و تلاش فوق العاده جمعی، آرامش، جلوگیری از تقابل و درگیری و کمک به رشد و شکوفایی است و در صحنه جهانی با حفظ عزت، با تدبیر و حکمت، ارتباط موثر با جهان را لازم داریم.»
 
وزیر مسکن و شهرسازی در دولت نخست محمود احمدی نژاد در این گفت و گو تاکید کرده که، «گفتمان انتخاباتی» خود را در شب میلاد یامبر اسلام، دهم بهمن ماه، اعلام خواهدکرد.
 
وزیر پیشین مسکن و شهرسازی، با اشاره به اینکه به اولویت توسعه اقتصادی یا توسعه سیاسی عقیده ندارد، تاکید کرده‌است که باید «توسعه اجتماعی» مورد توجه قرار گیرد. به گفته آقای سعیدی‌کیا، توسعه‌اجتماعی، همان توسعه فرهنگ و مسایلی است که مورد تاکید آیت الله علی خامنه‌ای، ‌رهبر جمهوری اسلامی است.
 
این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده، با انتقاد از ساختار اقتصادی ایران گفته است: «پول نفت دست دولت و چشم مردم به دست دولت است، این یک اشکال ساختاری است که باید به عکس شود.»
 
آقای سعیدی کیا که ‌علاوه بر تجربه وزارت در دولت‌های مختلف جمهوری اسلامی، در دوره‌هایی ریاست بر بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان را برعهده داشته، ‌تاکید کرده که سابقه مدیریتی اش از سایر افرادی که برای نامزدی در انتخابات مطرح هستند، بیشتر است.
 
علاوه بر علی سعیدی‌کیا که آشکارا از نامزدشدن خود در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده خبر داده است، در میان دیگر چهره‌های جریان اصولگرایی از محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، مصطفی پورمحمدی، ‌رییس سازمان بازرسی کل کشور، محمد باقر قالیباف، شهردار تهران، علی اکبر ولایتی، مشاور امور بین الملل رهبر جمهوری اسلامی ایران، ‌غلامعلی حدادعادل، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، ‌علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی و علی فلاحیان، وزیر پشیین اطلاعات به عنوان نامزدهای احتمالی انتخابات آتی یاد می‌شود.
 
در این میان، ‌اگرچه هنوز چهره‌های شاخص اصلاح طلبان، از تصمیم نهایی خود برای شرکت در انتخابات آتی سخنی نگفته‌اند، اما از ‌محمدعلی نجفی، عضو شورای شهر تهران، محمدرضا عارف، معاون اول محمد خاتمی، اسحاق جهانگیری، وزیر پیشین صنایع و معادن به عنوان نامزدهای احتمالی اصلاح طلبان برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده یاد می‌شود.
 
طیف هواداران و نزدیکان دولت، گروه دیگری از فعالان سیاسی ایران هستند که به احتمال زیاد در انتخابات سال آینده ریاست‌جمهوری با حضور نماینده‌ای، به عرصه رقابت انتخاباتی، پای خواهند گذاشت.
 
عوض حیدرپور، ‌نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی، روز یکشنبه، دهم دی ماه، ‌در گفت و گو با ایلنا گفته است که «باید از انتخابات آتی، ‌بسیار مراقبت کرد.»
 
به گفته این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، «از نوع رفتار احمدی‌نژاد در آستانه انتخابات این گونه برمی‌آید که او برای کشور برنامه‌ای دارد که فوق‌العاده خطرناک است.»
 
آقای حیدرپور، ‌با اشاره به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، که اصولگرایان از آن با عنوان «فتنه» یاد می‌کنند، گفته است: «آن زمان نمی‌دانستیم که فتنه بزرگتری در راه باشد.»
 
به گفته او، «حرف‌ها و اقداماتی که احمدی‌نژاد انجام می‌دهد ما را به حادثه‌ای عظیم‌تر از فتنه ۸۸، ‌رهنمود می‌کند.»
 
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد حسین صفارهرندی، وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سخنانی در جمع مردم بندرعباس در جنوب ایران، تاکید کرده که «انتخابات آزاد» اسم رمز فتنه‌گری آینده است.
 
اشاره آقای صفارهرندی، ‌به سخنان اخیر آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی است که گفته بود: «انتخابات آزاد و شفاف اولین قدم بازگشت جامعه به تعادل است.»
 
به گفته این وزیر کنار گذاشته‌شده از دولت محمود احمدی‌نژاد، «نظرسنجی‌های معتبری نشان می‌دهند که در انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری، ۵۷ درصد واجدان شرایط قطعا در انتخابات شرکت می‌کنند و ۳۰ درصد دیگر نیز در حال بررسی حضور در انتخابات هستند که حداقل نیمی از آنها نیز در انتخابات شرکت می‌کنند.»

+20
رأی دهید
-138

میکایل - مالمو - سوئد
دیگه از این خوشگلتر نبود،یک تریلی می‌خواد دما غشو بکشه،با تصمیم دارن آبروی ایرانیهارو ببرن،مرده شو ر ببره آنهایکه از این رژیم آشغالی تر از خودشون،پشتیبا نی‌ میکنند،بخاطر لقمی نان سگ،.
یکشنبه 10 دي 1391 - 16:54
mehrdadME - تهران - ایران
سگ زرد برادر شغال٬ ولایت مطلقه استبدادی فقیه .....مشکل اصلی است 
یکشنبه 10 دي 1391 - 17:08
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
لیاقت مردم ولایت مدار و ساندیسی‌های ذوب شده بیشتر از این هم نیست. فعلا که هر چی‌ عجوج مجوج تو ایران هست یا تو مجلس یا وزیر یا رئیس جمهور و رهبر شده یا تو کهریزک مشغول ارشاد دین مبین اسلام هست. البته به غیر از اونها که یواشکی مشغول غارت دار و ندار ایران هستند.
یکشنبه 10 دي 1391 - 17:37
dara20 - تهران - ايران
دوباره سیرک انتخابات فرمایشی رژیم وقاحتی شروع شد. حالا یک مشت روانی‌ و اوباش کاندید میشن و آخر سر هم افلیج بزرگ خودش یک مترسک را که بیشتر از دیگران از او حرف شنوی دارد بعنوان رئیس دلقکان جمهوری فاسد اسلامی در طویله ریاست جمهوری میگمارد تا مجیز او را بگوید و ۸ سال دیگر بر امات خفته در خواب جهالت اسلامی حکومت برانند. شرکت در انتخابات فرمایشی رژیم خیانت به ایران و ایرانی است.
یکشنبه 10 دي 1391 - 18:03
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
اولین ملیجک گرگ پیر.
یکشنبه 10 دي 1391 - 18:12
Shakoor - کوالالامپور - مالزی
ایشون 66 سالشه....یه خرده سنش زیاد نیست؟
یکشنبه 10 دي 1391 - 18:20
piki82 - تورین - ایتالیا
دماقو بروو !!
یکشنبه 10 دي 1391 - 19:20
مهر آسا - تهران - ایران
درعشق اقتدا به اویس قرن کنیم. این دیده را ز اشک عقیق یمن کنیم. امسال هم تمام پس انداز گریه را. قسمت شده که خرج سیاهی زدن کنیم. سلامتی آقا و مقتدایمان سید علی خامنه ای عزیز و هیبت دشمن شکنش صلوات - الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
یکشنبه 10 دي 1391 - 20:12
nmayandeh khoda - هایدلبرگ - آلمان
عجب قیافه بنجولی داره این سگ ماهی‌ !،،، این درب و داغون‌های قرون وسطایی از کجا ژور میکنند ؟!،، عکس این آقا را به خدا نشان دادم ؛ خدا زد زیر خنده !
یکشنبه 10 دي 1391 - 20:27
perser68 - فلوریدا - امریکا
این می‌خواد خامنه‌ای نکبت رو نجات بده!؟از حالت و رفتارش معلومه که یه کلاش رماله مثل بقیه آخوندای دزد مفت خور آدم کش!فقط عبا و عمامه نداره!از گ...یی خامنه‌ای، سلطان جهنم بیرون اومده!شپش‌ها رو میشه در وجودش تصور کرد و دید!
یکشنبه 10 دي 1391 - 21:16
احتراز - دورف - آلمان
عجب دماغ ۲۰ داره
یکشنبه 10 دي 1391 - 21:32
compatriot - تورنتو - کانادا
یه خرده مخش تاب داره. اینو حرکتش نشان میده. بچه‌ها بریم کمی‌ تو مخش تاب بازی‌!
یکشنبه 10 دي 1391 - 22:10
100ra - پیرانشهر - ايران
همین خل‌ رو کم داشتیم تو این دولت مریض.
یکشنبه 10 دي 1391 - 22:23
Alexberd - بوداپست - مجارستان
ماموتی رئیس جمهور شد و پس از این رخداد غم انگیز ما ایرانی ها را همه به اسم میمون میشناسن الان، این یارو که ماشاءالله قوریلی هست برا خودش.. خوب دیگه این رئیس جمهور بشه پیشرفت از میمون به قوریل میشه...!!!!!! به این میگن پیشرفت در گذر زمان!!!!
یکشنبه 10 دي 1391 - 22:08
Danilprimmer - لندن - انگلستان
Namayandeh khoda از المان ترکیدم از خنده خیلی با حال گفتی مرسی : )
یکشنبه 10 دي 1391 - 23:40
nmayandeh khoda - هایدلبرگ - آلمان
Danilprimmer - لندن - انگلستان. -- صمیمانه خوشحال هستم که توانستم برای یک لحظه هم که شده لبخند را بر لبان یک هموطن خوبم بیاورم !،،، همیشه شاد و خشنود باشید هموطن عزیز .
دوشنبه 11 دي 1391 - 01:03
ghazgholang - لندن - انگلستان
چیه چتونه؟؟؟ دماغشو عمل می‌کنه همه چی‌ حل می‌شه .. اون‌وقت ایران می‌شه کشور گلو بلبل..
دوشنبه 11 دي 1391 - 02:04
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
لیاقت ملتی که برای رای دادن صف بکشند همین است, خلایق هر چه لایق؛ این ملت به عقلش هم خطور نمیکند که شرکت در انتخابات به هر دلیلی یعنی مشروعیت دادن به نظام جمهوری اسلامی , کلا ایرانیها یه اشتباه را باید ده بار تکرار بکنند که کاملا مطمئن بشوند اشتباه کردنند .
دوشنبه 11 دي 1391 - 03:50
omidvaran - نورکل - امریکا
دیگه بهترازین نبود ؟ بابا هنوز تو این مملکت ادم حسابی و کاردان زیاد است هنوز افرادی هستند که بتونن مشکلات رو حل وفصل کنند - کارهای بزرگ را نباید به افراد کوچک وحقیر داد - این بابا درزمان وزارت وصدراتش هیچ حرکت وبرکتی نداشت برای چه منظوری کاندیدا میشه - کدوم تجربه علمی وعملی رو داره وهدفش خدمت به کیه ؟
دوشنبه 11 دي 1391 - 06:37
elpaso - تهران - ایران
ها ها ها چه ورقی کاندید شده ! باور کنید من کاندید شم از این بیشتر رای میارم !!
دوشنبه 11 دي 1391 - 07:22
shahramareia - تهران - ایران
تنها چاره رهایی نرفتن پای صندوق حتی برای رای سفید تحریم تحریم اینان دنبال نمایش حضور مردمند بقیه فرمالیته است
دوشنبه 11 دي 1391 - 09:37
shirzan - برلین - آلمان
Alexberd - بوداپست - مجارستان / وای که چقدر از کامنتت خندیدم خداییش بی نظیر بود
دوشنبه 11 دي 1391 - 09:31
Danilprimmer - لندن - انگلستان
ممنون از لطفت عزیز
دوشنبه 11 دي 1391 - 14:38
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.