محمد باقر قالیباف: سران فتنه نمی توانند با عذرخواهی برگردند

محمد باقر قالیباف، شهردار تهران، که از وی به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات آینده ریاست جمهوری نام برده می شود، در سخنانی گفته که «سران فتنه» در انتخابات ۸۸، «مجرم» هستند و «غلط است» بگوییم که آنها با عذرخواهی می توانند برگردند.

            محمد باقر قالیباف: سران فتنه نمی توانند با عذرخواهی برگردند
 
شهردار تهران که نزدیک به جریان اصولگرای جمهوری اسلامی است، در سخنان روز شنبه، نهم دی ماه، خود از معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ به عنوان «براندازان فتنه‌گر» نام برده که به گفته وی، «اقلیتی کوچک بوده و هستند که همواره از سوی ملت ایران و جریان های سیاسی درون نظام حذف و طرد شده اند.»
 
به گزارش خبرگزاری های ایسنا و مهر، آقای قالیباف بدون نام بردن از میرحسین موسوی و مهدی کروبی، آنها را «سران فتنه» خوانده و با بیان اینکه «برخی می پرسند اگر سران فتنه عذرخواهی کنند، می توانند به صحنه برگردند» اظهار داشت: «وقتی سران فتنه با قصد براندازی آمده اند در پیشگاه خدا و قانون، مجرم هستند. پس اینکه بگوییم سران فتنه با عذرخواهی برگردند، حرف غلطی است.»
 
میرحسین موسوی و مهدی کروبی از ۲۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۹ و در پی فراخوان عمومی برای انجام راهپیمایی در حمایت از «بهار عربی» از سوی نیروهای امنیتی حصر خانگی شده اند.
 
رسانه ها و شخصیت های وابسته به حکومت از این دو رهبر مخالفان به عنوان «سران فتنه» نام می برند. این دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، نتیجه این رای گیری را حاصل «تقلب گسترده» و «سازماندهی آرا» عنوان کرده اند.
 
آقای قالیباف در اواخر بهمن ۱۳۸۹ در یادداشتی در وبلاگ شخصی خود فراخوان رهبران مخالفان برای حمایت از «بهار عربی» را اقدامی برای «کم‌رنگ ساختن حضور درخشان ملت ایران در بیست و دوم بهمن» عنوان کرد و نوشت که «مسببان این اتفاقات و علی الخصوص سران فتنه نه بلوغ سیاسی دارند نه دین دارند و نه عقل».
 
وی در این نوشته تاکید کرده بود که «گناه عملکرد» رهبران جنبش سبز، «مشابه و مترادف کسانی است که هم اکنون ما آنها را به نام منافقین می شناسیم».
 
در روزهای اخیر و همزمان با سالگرد راهپیمایی هواداران حکومت در روز نهم دی ماه ۱۳۸۹، برخی از چهره های اصولگرا گفته اند که موسوی و کروبی را از «سران فتنه» نمی دانند. احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد، و حبیب الله عسگراولادی از سران موتلفه اسلامی از جمله این افراد هستند. اما آقای علم الهدی پس از بازتاب گسترده سخنانش در این زمینه، روز یکشنبه حرف خود را پس گرفت و گفت که این دو نفر را از «سران فتنه» می داند.
 
محمد باقر قالیباف که در سه سال گذشته کمتر درباره حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ اظهار نظر کرده است، در سخنان روز شنبه خود گفت که «فتنه تمام شدنی نخواهد بود» و «تا زمانی که ما در مسیر عاشورا حرکت کنیم، فتنه سایه به سایه ما خواهد آمد. امروز چهره بسیاری از افراد برملا شده است، که جو فروشی می کنند، اما گندم نما هستند.»
 
وی گفته است که «نباید ذره ای دست از مسیر ولایت برداریم» و «وقتی می گوییم وحدت یعنی وحدت روی نظام، اسلام و وحدت جز در حول ولایت فقیه، بزرگترین تفرقه است.»
 
محمد باقر قالیباف در انتخابات سال ۱۳۸۴ از مهمترین نامزدهای جریان اصولگرا بود که به رغم کسب چهار میلیون رای، در رقابت با محمود احمدی نژاد و اکبر هاشمی رفسنجانی شکست خورد و نتوانست به دور دوم رقابت ها راه پیدا کند. وی به رغم اعلام آمادگی برای شرکت در انتخابات سال ۸۸، در فروردین این سال از حضور در انتخابات انصراف داد.
 
شهردار تهران در هفت سال گذشته بارها بر سر بودجه های عمرانی شهرداری و پرداخت سهم دولت برای مترو، با محمود احمدی نژاد دچار اختلاف های شدیدی شده و از منتقدان سیاست‌های وی به شمار می رود.
 
از محمد باقر قالیباف به عنوان یکی از نامزدهای اصلی در انتخابات خرداد سال ۱۳۹۲ نام برده می شود، انتخاباتی که گفته می شود رقابت اصلی در آن، میان کاندیداهای اصولگرایان است.

+13
رأی دهید
-127

قیصرمنم - سده - ایران
از حالا داره دستمال کشی اقا را میکنه که رای بیشتری جمع کنه، اما باید بگیم: قالیباف کور خوندی، اون ممه را خرداد 1388 لولو برد و خورد و ..
یکشنبه 10 دي 1391 - 15:34
مارتين - تگزاس - امریکا
مادر عروس هم حرف زد
یکشنبه 10 دي 1391 - 15:38
افشین امیری - تبریز - ایران
هرکس تو این مملکت حرف راست بگوید یا فتنه گراست یا ضد انقلاب وای بحال مردم ایران که بعداین بخواهند تو انتخابات شرکت کنند .
یکشنبه 10 دي 1391 - 16:29
parastooeshge - توکیو - ژاپن
مارتین-تگزاس-امریکا این که مرده. زن نیست یک حرف از پدر عروس. اولا مگر کشور ایران صاحب نداره هر کسی یک قانون می گذرد باید قوه قضاییه محترم جلو این تخریبها را بگیرد اقا شهردار تو نمیخواد قانون درست کنی شما خیابان جارو کن اشغال جمع کن .عقدس خانم
یکشنبه 10 دي 1391 - 16:28
sarvihashem - رم - ایتالیا
این شخص از مصادیق بارز تاره به دوران رسیدگی وبی پدر ومادری است،بروید عکسهای نوجوانی وجوانی این مردک متملق پست فطرت را ببینید تا متوجه عرایضم بشوید،بیچاره به ما ملت ایران که کارمان از کورش وشاه عباس ونادرشاه و.....بدانجا رسیده که یک عنصر بیسروپای بی ارزش که بیشتر به درد کاسه بشقاب فروشی یا حداکثر داشتن یک میوه فروشی میخوره هوس کرده رئیس جمهور مابشه اونهم با پاچه خواری از یک پیرمر دیوانه معتاد ومعلول.
یکشنبه 10 دي 1391 - 16:56
hankooksaram - تهران - ایران
بخواب بابا. نمیدونم پست بودن و رذل بودن چرا حدی نداره واسه این آقایون.؟ اه اه به این طمع قدرت که خودش میدونه دروغ میگه ولی باز بخاطر پست و مقام زرررررررررررررر میزنند
یکشنبه 10 دي 1391 - 17:12
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
مردک فاضلاب کش که از ماشین فاضلاب کشی‌ به شهرداری با همین دستمال کشیها رسیده‌ای ، بالاخره وعده گرگ پیر به تو سر آمد و امسال وعده انتخاب شدن داده ، حال که این است فاضلاب خانه مشایی بر سر تو باد ، آن دستمال ابریشمی هم که بر داشته ائی برای تمیز کردن خود نگاه دار / تنها گللهای اسرائیل خفه کن دهان گشاد و پر از تعفن شماست . درست است وقتی‌ میگویید وحدت منظور وحدت اراذل و اوباش حکومتی است . حالا جلوی گرگ پیر پشتک وارو میزنید که این‌بار تکه استخوانی جلوی تان اندازد مردک فرصت طلب قصی و للقلب که اگر به جائی برسی خودا را بدتر از حال بنده نیستی‌ محو شما فقط با حمله اسرائیل میسر است و بس که نه فقط ایرانیان که دنیا و مسلمانان از دست شرح شما بیسایند / حضور شما باعث ناا امنی‌ جهان شده بدعت ترور و تروریست دینی بعد شروع حکومت فاسدتان باب شد / شما غده اصلی‌ سرطان هستید و تا از بیخ و بًن ریشه کن نشوید همین خبر است و مدام بازوهای اختاپوس گونه خود را به هر جا میکشانید و این غده چرکین را پراکنده تر می‌کنید .
یکشنبه 10 دي 1391 - 17:26
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
تو نوکر و پاچه خوار همون کسانی بودی که بهشون سران فتنه میگی. اتفاقا اونها هم همینجوری برای خمینی جلاد دم تکون میدادند. حالا نوبت تو شده تا برای سد علی گدا دم تکون بدی. مرگ بر خامنه ای و مزدورانش
یکشنبه 10 دي 1391 - 17:35
malekIT - شیراز - ایران
....مال بوزینه صفت باز نزدیک انتخابات شد شروع کردی به هارت و پورت
یکشنبه 10 دي 1391 - 17:35
ariya777 - تهران - تهران
تو چه خری هستی که فکر می کنی موسوی و کروبی عذر خواهی میکنن. سران فتنه امثال تو و اون خامنه ای حـ... ایت که دستتون به خون هزاران ایرانی آغشته است
یکشنبه 10 دي 1391 - 18:16
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
ناراحت نباش سران فتنه برنمی گردند ولی به جای آنها یک سری یابو دیگر پیدا می کنید و سر مردم را کلاه می گذارید و مردم را پای صندوق رای می کشید .
یکشنبه 10 دي 1391 - 18:20
klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
البته اگر برگردند که جای این یکی تنگ میشه که دلش رو برای انتخابات صابون زده
یکشنبه 10 دي 1391 - 18:09
dara20 - تهران - ايران
اینها همگی‌ سر و ته یک زباله هستند و مزدور مواجب بگیر حکومت فاسد و کثیف اسلامی میباشند. افسوس به حال هموطنانی که گمان میکنند که این رژیم اصلاح شدنی است. دره حکومت اسلامی حتی ۱ نفر از مدیران آن سالم نیست و همگی غرق در فساد و تباهی و جنایت و مردم فریبی هستند. فریب حکومت را نخورید و بپای بشکه‌های فاضلاب انتخابات فرمایشی نروید و خود و رای خویش را مضحکه دست مزدوران حکومت نکنید.
یکشنبه 10 دي 1391 - 18:10
ghafas - مشهد - ایران
تو هم نمی تونی با این ...خوردنها ...
یکشنبه 10 دي 1391 - 18:55
compatriot - تورنتو - کانادا
اینها در سبغت گرفتن از هم در پستی, روی همدیگه را سفید کردند! ننگتون باد.
یکشنبه 10 دي 1391 - 19:03
مهر آسا - تهران - ایران
فتنه گر سبز اموی جایش در زباله دان تاریخ است نه در انتخابات - پیروز پاینده باشی وطن اسلامی من - من تازه به یقین رسیدم که اسلام دشمن شکن است که نمونه کوچکش در نظرات بالا قابل مشاهده است مشتی از افراد که خود را متمدن می نامند چیزی جز فحش دادن بلد نیستند
یکشنبه 10 دي 1391 - 20:28
heife omremoon - سبزوار - ایران
خدا این کفتارها را خلق کرد تا حماقت ما را ثابت کند تا خر باشیم سوارند .
یکشنبه 10 دي 1391 - 20:32
بابک - سبزوار - ایران
لطفا حرف مفت نزن
یکشنبه 10 دي 1391 - 20:41
arash. pm - دهلی - هندوستان
بی شرف پست دهنتو ببند
یکشنبه 10 دي 1391 - 20:45
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
از خاطرات سیاه یک ساندیس خور مودب :‌ای وطن فروشان ایرانی‌ که به اسلام علی‌ شیره‌ای نه گفتید نزد ما ادب یعنی‌ تجاوز به ترانه موسوی و مهسه روح المینی ، برای ما فرق نمیکند چون اصولاً در حوزه‌های علمیه حکومتی تجاوز امریست رایج و این جز ادب اسلامی علی‌ شیره ییست ، در ادب ما همچنین استفاده از شیشه نوشابهه به عنوان شکنجه رایج است فحاشی ناموسی که دیگر از رایجترین و پیش پاا افتاده‌ترین کارهاست بنا برین در محضر متظاهر و رذل ما حواستان را جم و بی‌ ادبی‌ نکنید.
یکشنبه 10 دي 1391 - 21:24
perser68 - فلوریدا - امریکا
مهرآسا_تهران ایران. تحمل دو تا فحش رو ندارین ولی‌ با بطری جواب بچه‌های ایرانی‌ رو تو کهریزک دادین!تو میخوایی تمدن رو به ما یاد بدی؟یه برادری بود اینجا BROTHER LONDONکه بد جوری برای حسن نصرالله دزد مفت خور آدم کش بال بال میزد و بقدری مثل تو دروغگو بود و هذیون میگفت که با شرمندگی تمام دمش رو گذاشت رو کولش و به دیار فلسطین رفت شاید و شاید الان داره تو سلول‌های انفرادی زندان‌های اسرائیل آب خنک نوش جان میکنه،از شما‌ها هیچی‌ بعید نیست!قبل از اینکه به درد اون دچار بشی‌ یه حساب سر انگشتی بکن،زیاد هزینه نمیبره و شاید دیگران از اشتباهاتت بگذرن و ببخشنت!
یکشنبه 10 دي 1391 - 22:14
compatriot - تورنتو - کانادا
دو کلمه هم از ممد بیقر. شلغم هم خودشو قاطی‌ میوه‌ها کرده!
دوشنبه 11 دي 1391 - 06:14
massoudoslo - اسلو - نروژ
مردک ابله سران فتنه اگر میخاستند با معذرت خاهی برگردند با دعوا و شر خدا حافظی نمیکردند .
دوشنبه 11 دي 1391 - 07:55
SHEKAN - تهران - ايران
مم باقر اینقدر زور نزن . با علی یدست صحبت می کنم رئیس جمهور بعدی تو باشی . اجازه نمیدیم کسی غیر از خودت کاندید بشه .
دوشنبه 11 دي 1391 - 09:02
malekIT - شیراز - ایران
قالیباف جان بخواب عزیزم،بخواب رختخواب یخ کرد
دوشنبه 11 دي 1391 - 16:17
star44 - یوتبوری - سوئد
بمیر بابا .
دوشنبه 11 دي 1391 - 17:06
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
تو آمریکا فقط یکبار برای تصدی ریاست جمهوری کاندید میشوند و بعد از شکست دیگه شرکت نمیکنند . اما در ایران اسلامی یه بی‌سواد اینقدر شرکت می‌کنه تا یا پیروز بشه یا دندوناش بیفته . قالیباف از ترس ورود به اصطلاح اصلاح طلبان این حرفو زده . بقول بر و بچّ :خفه
دوشنبه 11 دي 1391 - 21:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.