کوثری: احمدی نژاد پاسخ خوبی‌های سپاه پاسداران را با «بدی» داد

محمد اسماعیل کوثری، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری ایران، گفته است که وی پاسخ خوبی‌های سپاه پاسداران را با «بدی» داده است.

             کوثری: احمدی نژاد پاسخ خوبی‌های سپاه پاسداران را با «بدی» داد
 
آقای کوثری که فرماندهی لشگر ۲۷ محمد رسول الله تهران را در سه سال پایانی جنگ ایران و عراق، بر عهده داشته است، ‌روز یکشنبه، دهم دی ماه، در گفت و گو با روزنامه «مردمسالاری» چاپ تهران، ‌تاکید کرده که «سپاه پاسداران در این سال‌ها از هیچ کمکی به دولت دریغ نکرده است و دست احمدی‌نژاد را خیلی جاها گرفته است.»
 
اما به گفته این نماینده مجلس، محمود احمدی نژاد «همیشه طوری برخورد کرده که برای هیچ کس قابل قبول نبود.»
 
محمد اسماعیل کوثری گفته، با اینکه سپاه پاسداران در این سال‌ها «افراد کارآمد و تاثیرگذاری» را به دولت معرفی کرده‌است، اما «آقای احمدی‌نژاد به طور واضح با سپاهی‌ها مشکل دارد و به هیچ وجه نمی‌خواهد که با آن‌ها همکاری کند.»
 
این نماینده مجلس با اشاره به برکناری اخیر رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دهم، او را یکی از وزرای موفق دولت خوانده که «بدون هیچ دلیل منطقی از دولت خارج شد تا یکی از نزدیکان و دوستان رییس جمهور به این سمت معرفی شود.»
 
اشاره این فرمانده سابق سپاه پاسداران به برکناری رضا تقی‌پور است که یازدهم آذرماه، محمود احمدی نژاد او را از سمت خود کنار گذاشت و علی نیکزاد، ‌وزیر راه و شهرسازی دولت دهم با حفظ سمت سرپرستی این زوارت‌خانه را نیز عهده‌دار شد.
 
آقای کوثری در جای دیگری از گفت و گوی خود با روزنامه مردمسالاری، به اختلاف نظر سپاه پاسداران و دولت دوم محمود احمدی‌نژاد اشاره کرده و گفته است: «سپاه از همان هفته‌های اول چهارساله دوم دولت، نسبت به این مساله که دیگر با احمدی‌نژاد و دولتش هم‌رای نیست، آگاهی پیداکرد.»
 
به گفته این فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، «به هر حال لجاجت دولتی که عنوان اصولگرایی را یدک می‌کشد با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امری بود که پیش‌بینی‌اش دشوار به نظر می‌رسید.»
 
پیش از آقای کوثری، علی سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آبان ماه امسال، در گفت و گو با روزنامه اعتماد به طور تلویحی از حمایت‌های سپاه از محمود احمدی نژاد ابراز پشیمانی کرده و گفته بود: «در مورد احمدی نژاد علم غیب نداشتیم.»
 
بسیاری از پروژه‌های عمرانی و زیربنایی ایران در حوزه‌های مختلف از انرژی، مخابرات، ‌راه و ترابری و سدسازی در سال‌های گذشته با موافقت دولت و با ترک تشریفات مناقصه به «قرارگاه خاتم‌الانبیا» وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واگذار شده است.
 
از جمله این قراردادها، واگذاری ساخت سد و نیروگاه بختیاری در استان لرستان است که از آن با عنوان «بزرگترین پروژه عمرانی ایران» یاد می‌شود و در خردادماه سال ۹۱ از یک شرکت چینی گرفته شد و قرارگاه خاتم الانبیا سپاه مسوول اجرای آن شد.
 
با افزایش دامنه تحریم‌ها و خروج شرکت‌های بزرگ خارجی از پروژه‌های نفتی ایران، ‌بسیاری از این پروژه‌ها به سپاه واگذار شده‌است.
 
آشکار شدن اختلاف‌های محمود احمدی‌نژاد و سپاه پاسداران به تیر ماه سال ۹۰ بازمی‌گردد که محمود احمدی‌نژاد برای نخستین بار در همایشی در پیوند با مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از وجود مرزهای غیررسمی در ایران انتقاد کرد و صاحبان مرزها و اسکله‌های غیررسمی را که در ادبیات اقتصادی و سیاسی ایران، به «اسکله‌های نامریی» معروف شده‌اند، «برادران قاچاقچی خودمان» خطاب قرار داد.
 
او در همان سخنرانی، از نهادهای نظامی و انتظامی خواست برای رفع نیازهای خود به جای دور زدن قانون، درخواست قانونی بدهند و از معافیت‌های قانونی اسفاده کنند.
 
محمود احمدی نژاد چندی پیش در هفته پایانی آذرماه نیز، از سپاه پاسداران خواست تا برای کمک به پیشرفت کشور بخشی از اموال خود را واگذارکند.
 
محمد اسماعیل کوثری در گفت و گوی خود به این بخش از سخنان محمود احمدی‌نژاد واکنش نشان داده و گفته است: «من نمی‌دانم چرا احمدی‌نژاد با طرح مطالبی بنا دارد شبهاتی را در خصوص سپاه ایجاد کند. زمین‌های متعلق به سپاه دقیقا برای نیازهای سپاه تعریف شده است و باید احمدی‌نژاد جواب بدهد که بر اساس چه هدفی چنین اظهارات زیر سئوالی را مطرح می‌کنند.»
 
او توصیه کرده که رییس جمهوری اسلامی ایران، به جای طرح چنین سخنانی، «با توجه نشان دادن به وضعیت اقتصاد و مخصوصا صنعت و کشاورزی شرایطی را به وجود بیاورند تا مردم محدودیت‌های کمتری را تجربه کنند.»
 
این نماینده مجلس شورای اسلامی، تصریح کرده است که «رفتارهای احمدی‌نژاد و تصمیم‌هایی که ایشان می‌گیرد، تحت هیچ شرایطی متناسب با جایگاه یک رییس دولت نیست.»
 
آقای کوثری،  با ابراز تاسف گفته است که «آقای احمدی‌نژاد با بی‌توجهی به جایگاه ریاست جمهوری، حرکاتی را از خود به نمایش می‌گذارد که تاسف همه را موجب می‌شود»  

+23
رأی دهید
-41

karkas - اصفهان - ایران
حالا شما ببخشیدش بی‌ ادبی‌ کرد مموت اگر هم صلاح دونستید دورش تموم شد سرشو زیر آب کنید
یکشنبه 10 دي 1391 - 12:17
pesar iran - بریزبن - استرالیا
این مطلب ارزش خوندن نداره.فقط واسه عنوان باید کامنت گذشت،دقیقا حق بین مردک،اگه سپاه و اون حـ... مجتبی‌ خامنه‌ای نبودن که این ۳ سانتی تو خواب هم رئیس جمهور نمی‌شد.
یکشنبه 10 دي 1391 - 12:29
bizham - تهران - ایران
بر پدر دروغگو لعنت ، حداقل پولهایی که از کانال قرارگاه خاتم الانبیا از دولت در تمام دستگاهها گرفتید ناظر بر کذب بودن نظر این آقاست البته شاید خودش هم بی اطلاع است
یکشنبه 10 دي 1391 - 13:10
shirzan - برلین - آلمان
خوب که بعد از هشت سال رییس جمهوری ایشون داره یکی یکی دوزاری ها می افته
یکشنبه 10 دي 1391 - 13:14
htafas - مادرید - اسپانیا
من موندم اینا که ذوب شدن در ولایت چرا قیافه‌های سگی‌ دارن، یکی‌ از اون یکی‌ بی‌ ریختر
یکشنبه 10 دي 1391 - 13:48
malih - شیراز - ایران
مگه احمدی نژاد به کی خوبی کرده که شماها دومیش باشید. شما همین که مفت میخوریدو همه پول مملکت زیر دستتونه کافیه
یکشنبه 10 دي 1391 - 14:01
compatriot - تورنتو - کانادا
«رفتارهای احمدی‌نژاد و تصمیم‌هایی که ایشان می‌گیرد، تحت هیچ شرایطی متناسب با جایگاه یک رییس دولت نیست.» آخه آغات توصیه‌اش کرده مگه نه‌؟. همان برادران قاچاقچی برازنده شماهاست. زمین‌های متعلق به سپاه دقیقا برای نیازهای سپاه تعریف شده است!!!??? از کجا آورده ای؟
یکشنبه 10 دي 1391 - 14:40
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
حال که حرف واگذری مالی‌ که از کیسه مردم به جیب سپاه ریخته ائد کرده فریادتان را بر سرش مییکشید ، البته که نه شما و نه آن گرگ پیر و وابستگانش علم غیب ندارید گمان دارید خداوند به هر بی‌ سرو پائی که دریوزه گری قدرت و ثروت با تظاهر و انجام عمل ظاهری می‌کند علم غیب عطا می‌کند ، دو صد گفته چون نیم کردار نیست .حال که حرف واگذری مالی‌ که از کیسه مردم به جیب سپاه ریخته ائد کرده فریادتان را بر سرش مییکشید ، البته که نه شما و نه آن گرگ پیر و وابستگانش علم غیب ندارید گمان دارید خداوند به هر بی‌ سرو پائی که دریوزه گری قدرت و ثروت با تظاهر و انجام عمل ظاهری می‌کند علم غیب عطا می‌کند ، دو صد گفته چون نیم کردار نیست .
یکشنبه 10 دي 1391 - 14:58
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
ما ملت ایران از ابتدا به شما بی‌ سوادان کاسب کار مال مردم خور هشدر دادیم که این مردک به درد این پست نمیخورد ، و حال که مردم اسیر دست ظلم و ستم آخوند روسی هستند بگذرید کسی‌ باشد که حداقل به این فضاحت نمیرساند اما در دور اول فقیه قلابیتان به خاطر خاک کردن پوزه رفسنجانی این مترسک را علم کرد و شما نوکران قدرت سکوت کردید در دوره دوم به خاطر کینهٔ و حسادتی که به آقای موسوی داشت و میدانست او زیر بار جاه طلبیها و فساد او نمی‌رود و اختیار داری تام میخواست این متوهم را با خونریزی و تقلب بر مصدر کار گذاشت و شما خائنین به خدا و مردم سکوت مرگ گرفتید و صدا یتان جز برای تهدید مردم در نیامد حال از او شاکی‌ شده اید و نمیدانستید ؟...
یکشنبه 10 دي 1391 - 14:57
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
پست فطرت کوثری مزدور آفت الله فحشای شیطانی کافر چرا تا حالا که پول‌های ملت ایران را به تروریست‌های دنیا پخش میکردی خفه خون گرفته بودی چون علی‌ عبدلله بهت اجازه نمیداد.عنتری نژاد که ۸ سال هست که عروسک خیمه شب بازی سپاه و رهبر هست پس خفه لطفا جنایت کار ملت ایران و بشریت.
یکشنبه 10 دي 1391 - 17:03
دلمرده - تهران - ایران
سپاه پاسداران در این سال‌ها از هیچ کمکی به دولت دریغ نکرده است و دست احمدی‌نژاد را خیلی جاها گرفته است.»؟؟؟؟؟؟؟؟؟. ممکنه بزرگترین کمک سپاه احمدی نژاد کمک به انتصاب ایشون به ریاست جمهوری باشه؟؟؟؟؟
یکشنبه 10 دي 1391 - 19:14
مهر آسا - تهران - ایران
در کشور عشق مقتدا خامنه ای ست - فرماندهی کل قوا خامنه ای ست - دیروز اگر عزیز مصر یوسف بود - امروز عزیز دل ما خامنه ای ست - سپاه صابت کرد که خار چشم دشمنان است کوچکترین نتیجه اش در این نظرات بالا معلوم است
یکشنبه 10 دي 1391 - 20:23
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
بوی تعفن مجیز گویی و مدح گرگ پیر از سوئ گرگ بچگان خونخوار اینجا را به گند کشیده / این چه عقده و کمبودیست که کسی‌ را از گرد و خاک قبرستان به جایی‌ برساند که خدا را هم سالهاست که از خدایی کنار گذشته ، اما هنوز سیراب نمی‌شود و تشنه مدح و ثنای دروغین از سوئ غلام بچگانش است و این نوکران فریب خورده مفلوک را وادار به تملق از خود می‌کند. خاک گور این بت زنگار زده را بپوشاند تا این مفلوکان مسخ شده بی‌ اختیار حداقل طعم خدا پرستی‌ را بعد از بت پرستی‌ بچشند ، هر چند بعید میدانم با اینهمه گوساله پرستی‌ سامری و جنایت ، خداوند نظری به اینها بیندازد.
دوشنبه 11 دي 1391 - 00:09
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.