بازداشت ‌۸۸ دلال بازار سکه و ارز در تهران

سرهنگ عباس‌علی محمدیان، رئیس پلیس آگهی تهران از بازداشت ۸۸ تن از "دلالان بازار سکه و ارز" خبر داد.

                                                        بازداشت ‌۸۸ دلال بازار سکه و ارز در تهران

وی، امروز یکشنبه ۱۰ دی به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: "از ساعت هشب شب گذشته طی عملیاتی، ۸۸ تن از فروشندگان و دلالان سکه و ارز که به صورت غیرمجاز و مجرمانه اقدام به خرید و فروش سکه و ارز کرده بودند، بازداشت شدند."

به گفته وی این افراد در راستای اجرای طرح برخورد با "فروشندگان غیرمجاز، دستفروشان و دلالان سکه و ارز" دستگیر شده‌اند.

رئیس پلیس آگهی تهران گفت که این افراد با "سوءاستفاده از فرصت‌های پیش آمده، اقدام به فروش سکه‌های تقلبی، وجوه نقد مشتریان و توزیع دلارهای جعلی و سکه‌های با عیار پایین کرده‌اند."

به گفته محمدیان، افراد بازداشت‌شده، پس از انجام تحقیقات و تکمیل پرونده به حضور مقام قضایی معرفی شدند.

نرخ ارز از اواخر شهریور در ایران با نوسانات شدیدی روبرو شد که در پی آن مقام‌ها قضایی در چند نوبت اقدام به بازداشت شماری از فروشندگان ارز کردند.

برخی نمایندگان مجلس ایران می‌گویند دولت به طور "عمد" بازار ارز را "آشفته نگه می‌دارد" تا از این طریق کمبود نقدینگی خود را جبران کند. این اتهام از سوی دولت رد شده است.

در همین حال به دلیل گسترش تحریم‌ها علیه ایران نقل و انتقال ارز از خارج کشور به داخل ایران با مشکلاتی مواجه شده است. کاهش ذخایر ارزی ایران باعث افزایش نرخ انواع ارزهای خارجی و کاهش ارزش پول ایران شده است.

کارشناسان اقتصادی می گویند نرخ غیررسمی ارز در ایران طی چهار سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته است، در حالی که ارزش ریال در حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش داشته است. در سه ماهه نخست سال ۸۸ نرخ دلار در ایران ۹۹۲ تومان بود که در چند ماه اخیر به سه هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

+37
رأی دهید
-10

hankooksaram - تهران - ایران
با گرفتن دلال ها که خرج خودشون و خانوادشون رو در می اوردند اقتصاد برمیگرده؟ مشکل از جایه دیگس بابا
یکشنبه 10 دي 1391 - 22:44
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.