حمله تروریستی به اتوبوس زائران خارجی امام رضا

معاون کمیسر منطقه مستونگ، مکانی که حادثه در آنجا رخ داده، در این زمینه گفت: افراد مسلح با حمله به سه اتوبوس زائران شیعه پاکستانی در منطقه درینگار که به سوی ایران در حال حرکت بودند با یک ماشین به آنها حمله کرده و بیست نفر از آنها را به شهات رساندند. 

                                              حمله تروریستی به اتوبوس زائران خارجی امام رضا

تعداد کشته های حمله به اتوبوس زائران پاکستانی به ایران که از کویته عازم کشورمان بوده به بیست نفر رسید.

به گزارش مهر به نقل از سی ان ان، یک مقام ارشد دولتی اعلام کرد که این زائران شیعه در یک بمب گذاری در بلوچستان در جنوب غربی پاکستان کشته شدند.

تفیل بلوچ، معاون کمیسر منطقه مستونگ، مکانی که حادثه در آنجا رخ داده، در این زمینه گفت: افراد مسلح با حمله به سه اتوبوس زائران شیعه پاکستانی در منطقه درینگار که به سوی ایران در حال حرکت بودند با یک ماشین به آنها حمله کرده و بیست نفر از آنها را به شهات رساندند.

بلوچ افزود: یکی از اتوبوس ها در این حمله تخریب شد و دو اتوبوس دیگر آسیب دیدند.

وی گفت که زائران از ولایت های پنجاب و خیبر پکتونخوا هستند.

به گفته کمیسر یاد شده مقام های امنیتی یک تایمر انفجاری را در صحنه پیدا کرده اند که نشان می دهد انفجار کنترل از راه دور بوده است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است.

در خبری دیگر در همین رابطه به نقل از رویترز، شاهدان عینی می گویند که این انفجار در 60 کیلومتری کویته و زمانی رخ داده که اتومبیلی در حال سبقت از این اتوبوس‌ها بوده است.

رویترز همچنین به نقل از مقام های پاکستانی از مجروح شدن 24 نفر در این انفجار خبر داده است.

اکبر دورانی وزیر امنیت بلوچستان اعلام کرده که تیم امداد در تلاش برای کمک رسانی به قربانیان و جمع کردن اسباب و اثانیه همراه آنهاست.

دورانی در عین حال از احتمال افزایش تلفات نیز خبر داده است.

این 3 اتوبوس حامل زائران پاکستانی حضرت امام رضا (ع) بود.
+55
رأی دهید
-64

antikaselis - اصفهان - ایران
شهید شدند.مبارکشان باد
یکشنبه 10 دي 1391 - 11:38
Roya.m - سن دیه گو - امریکا
RoyanوArtemis بیایین که خوراک شماست ، دوستان خواهش میکنم نظر ندین و اجازه بدین تا دو استاد بزرگ جامعه شناسی آرتمیس و رویان تشریف بیارن و اظهارنظر کنن یه کمی بخنددددیم
یکشنبه 10 دي 1391 - 11:44
Roya.m - سن دیه گو - امریکا
الان ARTEMIS می یاد و از اونجایی که مغز نخودش به چیزی قد نمیده ، میپره به یه موجود بقول خودش خیالی بنام خدا ! حالا شما فکر کنید ادمی که به یه موجود خیالی میپرررره ، چجور ادمیه دیگه از نظر عقلی !؟
یکشنبه 10 دي 1391 - 11:49
karkas - اصفهان - ایران
باغ وحشیست این پاکستان
یکشنبه 10 دي 1391 - 12:02
hossein-87 - تهران - ایران
من آدم زیاد مذهبی نیستم ولی به امام رضا ارادت خاصی دارم. از همه این حرفا هم اگر بگذریم، دیگه کشتن دیگران با بهانه های واهی و خصوصا به خاطر مسائل اعتقادی در هر کجای دنیا باشه امری کاملا ناپسند و تهوع آوره. برام جای بسی تعجب داره که یه انسان چطور میتونه جون یه انسان بیگناهی که حتی اسمش رو هم نمیدونه رو بگیره!! نمیدونم کجای دین اسلام ایراد داره که انقدر راحت میشه بینشون تفرقه انداخت و یه نفر رو انقدر پخت تا دست به قتل اون هم به اسم دین بزنه! در صورتی که در اسلام خیلی به اتحاد تاکید شده. پس کو؟!
یکشنبه 10 دي 1391 - 12:07
zagros56 - آتن - يونان
خر نباشند تا کشته نشوند....
یکشنبه 10 دي 1391 - 12:16
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
اقا با اینهمه معجزهائی که داره چطورنتونست این بمب رو خنثی کنه ؟
یکشنبه 10 دي 1391 - 12:42
gharib 196 - هامبورگ - آلمان
رویا.م - سن دیه گو - امریکا. به نظر من عدمی‌ که به هیچ چیز اعتقاد نداشته باشه آدم احمقی هست نه آرتمیس که به خدا اعتقاد داره آره فرزند یاد بگیر
یکشنبه 10 دي 1391 - 13:22
virus2825 - لندن - انگلستان
وای خدارو شکر، دلم خنک شد...نوش جونشون.
یکشنبه 10 دي 1391 - 13:30
mashady - منچستر - انگليس
gharib 196 - هامبورگ - آلمان , بر عکس گفتی‌ عزیز ، دین و تکیه گاه ارثیه ، عقلانی و منطقی نیست ، ارثیه . هیچکس وقتشو نداره که تمام دینها رو مطالعه کنه و یکیشو انتخاب کنه همه دین و تکیه گاه پدرشون رو به ارث میبرند ، و همت و مردانگی می‌خواد ایستادن و به هیچ ستون و تکیه گاهی لم ندادن . حضرت حافظ می‌فرماید ؛ غلام همت آنم که زیر چرخ کبود/. ز هر چه رنگ تعلق پذیرد آزادست
یکشنبه 10 دي 1391 - 14:59
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
Roya.m - سن دیه گو - امریکا. مغز فندقی...نمیتوانی‌ با تکرار نام کاربری من برای خودت اعتبار کسب کنی‌!! از کاسه ی سرت جز ... تراوش نمیکند!!! کسیکه تمام عمرش در تعفن مردابی زندگی‌ کند قادر به درک شمیم گل یاس نیست!!!!
یکشنبه 10 دي 1391 - 15:35
aziz iran - کپنهاک - دانمارک
به لقا الله پیوستند الحمدالله ...هر چه از شیعیان آل سید علی کمتر شود بنفع اسلام و مسلمین است ....دستشان درد نکند .....تمامی عوامل شیعه ی ال سد علی را بگذارید زیر تراکتور .......
یکشنبه 10 دي 1391 - 15:32
yeshua - سیرجان - ایران
خداوند گفت: قتل مکن ، آممین. درخداوند روحشان شاد
یکشنبه 10 دي 1391 - 16:13
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
عقل که نباشد جان در عذاب است.وقتی‌ تو پاکستان آن همه فقیر هست آمدن به زیارت مهم هست یا کمک به هم نوع؟
یکشنبه 10 دي 1391 - 17:10
mountainman - استکهلم - سوئد
دوستان توهین نباید به هیچ وجه بشه . این هایی که کشته شدند میدونستید زبونشون فارسیه؟ از نظر تاریخی این افرا متعلق به هزاره های افغانستان هستند که در زمان حکومت فاشیست پشتونها به پاکستان کوچ کردند قسمتی به ایران کوچ کردن. اون زمان حدود صد سال پیش پشتونها افغان نامیده میشدند و زمان افشاریه و زندیه هم چند باری به ایران حمله کردن . حمله ی افغانها به اصفهان یکیش هست . در طی تاریخ و جدا شدن قسمتهای هرات و خراسان بزرگ از ایران کم کم افغانها به بقیه نقاط افغانستان حمله میکنن و با غارت و قتل عام اقوام فارسی زبان باعث کوچ اجباری اونها میشن . طالبان هم از این گروه هست . به مسیحی ها یهودی ها نگاه کنید اونا هیچوقت توهین نمیکنن یهودیها یا مسیحی ها که به اورشلیم میرن برای زیارت وقتی به دست فلسطینیها یا القاعده کشته بشن شما مسخرشون میکنید؟ هر کس اعتقاد خودشو داره . اگه همدردی نکردید توهین نکنید . در ضمن شیعیان افغانستان و پاکستان به علی گدا ارادت ندارن . فکر نمیکنم اینطوری به دموکراسی برسید . هیچوقت
یکشنبه 10 دي 1391 - 17:32
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
می گوئیم جمهوری اسلامی, می گویند این جمهوری اسلامی نیست! می گوئیم فلان مرجع تقلید, می گویند این آخوندا مسلمون نیستن دارن اسلام رو خراب می کنن! میگوئیم القائده و طالبان, می گویند اینا از اسلام چیزی نفهمیدن ! می گوئیم فلان قانون اسلام, می گویند این قانون مال اون زمان بوده! میگوئیم فلان حدیث, می گویند ممکن است تحریف شده باشد! می گوئیم فلان آیه قرآن, می گویند معنیش این نیست! برو تفسیرش رو بخون , شان نزول داره! می گوئیم فلان روایت تاریخی از فلان مورخ مسلمان ,می گویند فلان مورخ که معصوم نبوده ! می گوئیم پس اسلام واقعی کجاست و کی میخواد اجرا بشه ؟ می گویند اسلام واقعی هنوز پیاده نشده باید تا ظهور صبر کنید! می گوئیم ظهور چه موقع است ؟ می گویند شاید این جمعه شاید هم اون جمعه. در آخر این موضوع از ابتدا تا انتها تکرار می شود.
یکشنبه 10 دي 1391 - 18:43
garmsari - یورک - بریتانیا
خدا رحمتشان کند.
یکشنبه 10 دي 1391 - 19:14
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
antikaselis - اصفهان - ایران- اگر شهید شدن و مردن تبریک دارد و مبارک است پس چرا خودت شهید نمیشوی؟ امکاناتش به اندازه کافی هست از ایرانش گرفته تا در سوریه برای اسد جنگیدن یا در کنار برادران تروریستی حماس بر علیه اسرائیل جنگیدن و غیره. خلاصه ما منتظریم که شهادت انشاء الله قسمت شما هم شود! چه حلوا خوری راه بیفته!
یکشنبه 10 دي 1391 - 19:39
انسانم ارزوست - اسلو - اسلو
به اندازه کافی ما در ایران شیعه بی مخ داریم که دنبال اهن حسین راه می افتند حالا میخوان از پاکستان هم شیعه وارد کنند.شیعه جماعت هیچ وقت ادم نمیشن
یکشنبه 10 دي 1391 - 19:52
Roya.m - سن دیه گو - امریکا
Artemis ای شمیم گل یاس ! رفیقت کجاس ! ؟ ( royan رو میگم ) ، بعدش هم من با اسم تو شاید بشم دلقک سایت اما مطمئن باش ادم معتبری نمیشم !! . زیبا عقل خوش شمیم !
دوشنبه 11 دي 1391 - 00:18
kobalt - کرج - ایران
بخش معجزات وکرامات در دست باز سازیه.
دوشنبه 11 دي 1391 - 00:57
ايدين - کرج - ایران
اقا حتماً نطلبیده هاهاها
دوشنبه 11 دي 1391 - 02:27
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
Roya.m - سن دیه گو - امریکا/ وقتی که من میگیم دین یعنی عقب مانده گی ذهنی و کند شدن قوه فکر و کور شدن ذهن قبول کن, نمونه اش خود تو که هیچی برای گفتن نداری و هیچ آگاهی و علم و نظری نداری یه جمله را در همه تاپیک ها کپی میکنی ,دین که از در وارد بشه شعور از پنجره میره بیرون و متاسفانه دیگر به هیچ طریقی نمیشه به امثال تو حالی کرد که چقدر چندش آور و غیر قابل تحمل هستند.
دوشنبه 11 دي 1391 - 04:29
akbarboy - تبریز - ایران
و ارباب ارتمیس همه چیز دان بالاخره ادعای پیامبری کرد "نمیتونی با تکرار اسم کاربری من برای خودت اعتبار کسب کنی"ایول اعتماد به نفس
دوشنبه 11 دي 1391 - 07:24
saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا
چرا اینقدر از لحاظ اعتقادی بهمدیگه توهین می‌کنیم.چرا نقد نمی‌کنیم.به عنوان یک بیطرف یکبار بیاید و همه کامنتها رو بخونید.از آزردن یکدیگه چه چیزی حاصل ما می‌شه؟من در کشوری زندگی‌ می‌کنم که طبق قانون اساسیش میتونی‌ دیندار یا بی‌ دین باشی‌.حالا اگه آمریکا کشور بدی هست بیایم چیزهای خوبش رو تقلید کنیم. چیزهای بدش باشه مال خودش.یعنی‌ دنیا به این بزرگی‌ اینقدر تنگ هست که همه داخلش جا نمی‌گیریم ؟!...یا هرکس که مثل من فکر نمیکنه باید خفه شه؟ چون فقط من هستم که میفهمم؟!...مگه تمام اعضای خانواده شما در همه‌چیز یک مدل فکر میکنند؟
دوشنبه 11 دي 1391 - 10:40
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
لاشخور‌های اسلامی صیغه‌ها و صیغه کنندگان جوش آوردند خوب بسوزید بسوزید لعنت بر خدایتان که جز حماقت رذالت در شما به وجود نیاورد!!akbarboy - تبریز - ایران. !!او که ماده بود توی --- نر ---هم نمیتوانی‌ با تکرار نام من اعتبار کسب کنی‌ !!! جلز ولز کنید!!!!من ادعای انسان بودن می‌کنم گور بابای پیغمبر‌ها از دم!!!! زیرا که زرتشت بودا و کسانی‌ چون این ۲ آموزگار بودند نه فرستاده یی از بالا!!! شیر فهم شد؟
دوشنبه 11 دي 1391 - 17:46
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا - / دوست عزیز من نظر شما را 100% قبول دارم ولی وقتی کسی آنقدر بی تربیت است که به خودش اجازه میده قبل ازینکه شما عقیده ات را ابراز بکنی باهاش مخالفت بکنه و درباره اش نظر بده نمیتوانی براش ننویسی" هر چه میگویم به قدر فهم توست ؛ مردم ( به ضم میم ) , اندر حسرت فهم درست" ( مولوی ) که البته بازهم مجبورم اینو به زبان خودش براش بنویسم.
دوشنبه 11 دي 1391 - 20:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.