قتل عامی فجیع در سوریه - 392 کشته در یک روز

کمیته هماهنگی انقلاب سوریه روز یکشنبه 30-12-2012 در گزارشی اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته بیش از 392 تن از جمله 20 کودک و 20 زن به ضرب گلوله نیروهای نظامی اسد کشته شدند.

                            قتل عامی فجیع در سوریه - 392 کشته در یک روز

طبق این گزارش در یک کشتار دسته جمعی در منطقه دیر بعلبه 220 جسد پیدا شده است. منطقه دیر بعلبه از مناطقی است که در آن مردم از آغاز اعتراضات علیه بشار اسد قیام کردند.

فعالان حقوق بشر سوری می گویند روز گذشته 29 دسامبر یکی از خونبارترین روزهای انقلاب مردم این کشور به شمار می رود.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، شبیحه های اسد (لباس شخصی ها) پس از قتل عام 220 تن از مردم منطقه دیر بعلبه ، سر قربانیان را از بدنشان جدا کرده و اجساد را به آتش کشیدند.

در همین حال یکی از فعالان سوری ساکن در دیر بعلبه که توانسته است از کشتار دیر بعلبه نجات یابد تصاویری از قربانیان این قتل عام را بر شبکه یوتیوب منتشر کرد.

در این تصاویر خانواده های زیادی را نشان می داد که چگونه از ترس قتل عام وحشیانه نیروهای اسد به روستاهای اطراف پناه می بردند.

همچنین اجساد مثله شده قربانیان را به وضوح نشان می داد. العربیه نت به دلیل هولناک بودن این تصاویر و مثله کردن اجساد قادر به پخش آنها نیست.

همزمان با این قتل عام ، نیروهای نظامی اسد بیش از 134 نقطه از مناطق مختلف تحت کنترل مخالفان را با انواع سلاح های سنگین گلوله باران کردند.

این درحالی است که درگیریهای شدیدی میان ارتش آزاد سوریه و نیروهای اسد در مناطق غرب کشور بویژه در معره النعمان و ادلب ادامه دارد.

ارتش آزاد سوریه شهر معره النعمان را به تصرف خود درآورده است.

العربیه

+57
رأی دهید
-20

invincible - مینستا - آمریکا
اینها ممکن هست از ایران و سپاه کثیف پاسداران باشن چون سر بریدن متد کثیف رژیم ایران هست، امیدوارم که دنیا به سوریه کمک کنه چون رژیم کثیف اسد کمک از ایران و روسیه میگیره!!! مرگ بر خامنه‌ای-اسد و حزب لله لبنان!! درود به شرف مردم آزادیخواه سوریه
یکشنبه 10 دي 1391 - 11:54
hossein-87 - تهران - ایران
کسی میتونه بگه که ارتش سوریه چه منفعتی از انجام این کار عایدش میشه؟ آیا این کار اصلا به نفع ارتش و حکومت هست که بخواد همچین کاری کنه؟ نمیخوام حکومت اسد رو موجه بدونم ولی آدم باید یکم به این اخبار فکر کنه.
یکشنبه 10 دي 1391 - 12:10
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
خردارجزایری گفتند که اینها همش خالیبندیه ومردم سوریه زندگی عادی شون رو دارند.
یکشنبه 10 دي 1391 - 12:53
جنگنده - تهران - ایران
این کارهایی که شما گفتید کار سلفیهاست و مشخصه آنها سر بریدن و تیرزدن از نزدیک به افراد است این اتفاقات در پاکستان و عراق و افغانستان هم میافتد و وجه مشترک همه انها هم همین کارهاست .
یکشنبه 10 دي 1391 - 13:06
ghafas - مشهد - ایران
نه این کار اسد نیست .عاقلانه نیست که کسی با دست خودش گور خودش را بکند .همانطور که آتش زدن سینما رکس کار خمینی بود نه شاه
یکشنبه 10 دي 1391 - 13:30
ariya777 - تهران - تهران
امیدوارم به زودی مردم سوریه از دست این جنایتکاران آزاد بشن . واقعا تاسف باره :
یکشنبه 10 دي 1391 - 14:51
hossein-87 - تهران - ایران
invincible - مینستا - آمریکا - چقدر خوبه که مخالفت با حکومت ایران توام با منطق و شعور باشه.نه حرفای صد من یه غاز و توهین و استدلال های کشکی. متاسفانه حماقت سران حکومت ایران باعث شده خیلی از مردم سر یه سری مسائل قدرت استدلال و منطق خودشون رو از دست بدن.
یکشنبه 10 دي 1391 - 15:51
yeshua - سیرجان - ایران
hossein-87 - تهران - ایران - اتفاقا دوست عزیز نیروهای اسد دارن از آب گل آلود ماهی میگیرن میدونن که هرچقدر قتل عام کنن میوفته گردن ارتش آزاد سوریه و به قول خودشون تروریستا
یکشنبه 10 دي 1391 - 16:18
bekar - خواف - ایران
مرگ بر شغال اسد کثیف و ملعون واقعا بهت زده شدم آیا این حیوان انسان است یا حیوان کثیف مرگ بر رژیم پلید و بر شغال اسد همه ی دوستان بر این شغال و دارو دسته ی کثیفش لعنت بفرستن به امید آزادی سوریه از زیر ایران و چین و روسیه
یکشنبه 10 دي 1391 - 17:29
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
مسبب تمام این جنایات آفت الله فحشای شیطانی هست و سپاه قدس مزدورش، شک نکنید.
یکشنبه 10 دي 1391 - 17:35
shirdel - لندن - انگلیس
مسلح‌ترین گروه مخالف اسد، یک گروه سازمان یافته و صاحب نفوذ در سوریه ـ که به تازگی در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا قرار گرفت ـ از مرزهای شمال سوریه به ترکیه تا مرزهای لبنان حضور داشته و جنگجویانش نسبت به دیگر گروه‌هایی که علیه دولت سوریه می‌جنگند، آموزش دیده‌تر و دارای تسلیحات پیشرفته‌تر هستند. همین امر، ابهاماتی را درباره ماهیت واقعی این گروه پدید آورده است. کد خبر: ۲۹۲۹۵۵
یکشنبه 10 دي 1391 - 17:49
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
yeshua - سیرجان - ایران_ دوست عزیز عده ای خیلی به اسد علاقه مند هستند نگران نباشید چون این عده تو ایران می دانند که بعد از اسد نوبت آنها هست برای همین هم از وضعیت سوریه نگران هستند.ولی به به زودی اسد هم باید چاقو را در ماتحد خود دریافت کند و بعد از سوریه نوبت ایران هست.
یکشنبه 10 دي 1391 - 18:50
bazras - شیراز - ایران
yeshua - سیرجان - ایران. فعلاً که شده خوراک خبری دشمنان اسد. پس اسد 1 جو عقل داشته باشه این کارو نمیکنه. چه میدونم شایدم نداره!
یکشنبه 10 دي 1391 - 21:24
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
تمام این اعمال وحشیانه به خاطر حفظ نظام حکومت آخوند است و بس و فمندهی اینگونه عملیات هم مشخص است کار گرگ پیر با سپاه تروریستی قدس است / سوریه کاملا مستمره آخوند شده که با تمام قوا سعی‌ در به زانو در آوردن مخالفین دارند / خاک بر سر سازمان ملل که با تعلل دست این جنایت کاران را باز گذشته و تنها نظاره گر این جنایتند و خاک بر سر اعراب که بی‌ اعتنا به این اتفاقت اند اگر هم دستی‌ کنند و با هم کلّ پایگاه‌های این جانیان بالفطره را در خاک سوریه بزنند ، تا فرصت دارند تعلل کنند و میدان را در اختیار اراذل و اوباش بگذرند ، ، قرار دهند ، لعنت بر خامنه‌ای و اراذل و اوباشش که روی چنگیز را سفید کرده‌اند .....
یکشنبه 10 دي 1391 - 22:36
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
.... البته که ملحدان دیو صفت چنین روشی‌ را برای از پا انداختن مبارزان در پی‌ گرفته‌اند اما از آن سؤ هر خانواده که داغی‌ به دلش از این جنایات است خود بمبی از آتش خشم خواهد شد که بر سر این جانیان دیو صفت فرو خواهد آمد ، همان روشی‌ که در عاشورا ۸۸ بر سر مردم در ایران آوردند و با ماشین از روی بدنشان رد شدند اینگونه اعمال فقط کار حکومت گرگ پیر و دست نشاند گانشان است و بس ، عنوان سلفی و غیره هم فقط برای رعد گم کردن است در اصل اکنون سپاه قدس عملیات کشتار مردم را به عهده دارد و بس چون قول مساعدت برای حفظ حکومت به بشر دده شده یا در اصل بشار در گروگان و اختیار حکومت ایران است و هیچ اختیاری از خود ندارد / ارتش ملی‌ باید تمام آزدیخواهان را مسلح کند تا دمار از روزگار هر نیروی شیطانی سپاه قدس در آورد. شناختن دشمن اصلی‌ بسیار مهم است.
یکشنبه 10 دي 1391 - 22:37
hossein-87 - تهران - ایران
yeshua - سیرجان - ایران - احتمال اینکه همچین قتل عام ها و تجاوزات توسط بیگانه و مزدوری که فقط برای پول میجنگه و هدف براش مهم نیست بیشتره تا اینکه نظامی که حالا حتی برای دیکتاتور هم بجنگه ولی اصلاتش مال همون کشوره و حداقل به زن و بچه بیگناه رحم میکنه و این کارا رو نمیکنه.میگم که، متاسفانه حماقت سران حکومت ایران و بی کفایتی و بی لیاقتی و دروغ گویی هاشون باعث شده یه عده کلا قوه درک و استدلالشون رو در مورد مسائل اینچنینی از دست بدن.
دوشنبه 11 دي 1391 - 12:42
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.