یک «هواپیمای آمریکایی» مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه اهواز شد

یک مقام شرکت هواپیمایی ایران روز یکشنبه، دهم دی ماه، اعلام کرد که یک هواپیمای تجاری کوچک آمریکایی در فرودگاه اهواز مجبور به فرود شد که دلیل آن «نقص فنی» بوده است.

             
محمد رسولی نژاد، مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور به خبرگزاری مهر گفته است که «این هواپیما از نوع کوچک و تجاری بود که ۲۰ روز پیش در فرودگاه اهواز به زمین نشست».

به گفته وی، سرنشینان این هواپیما سه نفر بودند که هنگام عبور از آسمان ایران دچار نقص فنی شد و به همین دلیل اجازه فرود به آن داده شد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور افزوده است که «سرنشینان این هواپیما پس از فرود، به سمت مقصد خود در کشورهای حاشیه خلیج فارس رفتند و فعلا هواپیما در فرودگاه اهواز در حال تعمیر است و به زودی در مسیر قرار می گیرد.»

آقای رسولی نژاد توضیح نداده است که چرا اطلاع رسانی درباره فرود این هواپیمای آمریکایی پس از ۲۰ روز انجام می شود.

سایت «تسنیم» درباره این موضوع روایت متفاوتی از قول مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور منتشر کرده و نوشته که «این هواپیمای شخصی هفته گذشته از دوبی به سمت آمستردام در حال پرواز بود که به دلیل نقص فنی درخواست فرود اضطراری در فرودگاه اهواز را داشت.‌ این هواپیما هنوز منتظر رسیدن قطعات است و با تعویض قطعات معیوب از ایران خارج خواهد شد.»

این سایت افزوده است: «ظاهراً این هواپیما در اختیار یکی از تجار مطرح اماراتی بوده که از یکی از شرکت های خطوط هوایی آمریکا اجاره شده است و این تاجر اماراتی برخی از سفرهای بین المللی خود را به وسیله این جت فالکن انجام می داده است.»

خبرگزاری فارس نیز در گزارشی به نقل از علیرضا رباط، معاون استانداری خوزستان، زمان فرود این هواپیما در فرودگاه اهواز را «ده روز» پیش عنوان کرده و مسیر آن را دوبی به آمستردام دانسته است.

وی گفته که با «هماهنگی سفارت سوئیس در ایران» مسافران این هواپیما به مقصد نهایی خود اعزام شدند.

ایران و آمریکا بیش از سه دهه است که روابط دیپلماتیک با یکدیگر ندارند و از طریق کشور سوئیس با یکدیگر در تماس هستند.

+68
رأی دهید
-9

antikaselis - اصفهان - ایران
بهروز بهبودی کجاست تا دموکراسی را ببینه؟
یکشنبه 10 دي 1391 - 11:00
persian proud 1984 - طهران - ایران
چه جالب ،حالا که حوضچه نفتی زیر فرودگاه اهواز پیدا شده ،سر کله آمریکایی ها پیدا شد،معلومه دارن یه کارایی میکنن
یکشنبه 10 دي 1391 - 12:06
exam292 - تهران - ایران
آمریکا، بدون که ما ایرانیها هنوز زدن هواپیمای مسافربری ما، روی خلیج فارس رو فراموش نکردیم!!! منتظر تلافیش باش، به زودی!!!
یکشنبه 10 دي 1391 - 14:36
compatriot - تورنتو - کانادا
چرا بعد از بیست روز اعلام کردند? چون ملت نا محرمند و باید از آغاشون اجازه بگیرند!
یکشنبه 10 دي 1391 - 14:52
boomfang - آبادان - ایران
زرت .کلا زیر اهواز نفته نه فقط اطراف فرودگاه .
یکشنبه 10 دي 1391 - 16:13
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
antikaselis - اصفهان - ایران. گفتم که رزیدنت عفونی بخش هستی بیخود نگفتم چون مغزت عفونت کرده و واقعیات را هم به نفع رژیم نکبت بار اسلامی و عقاید پوچت تحریف میکنی و البته از شما اسلام چی ها توقع شرف و وجدان داشتن اشتباه است! اینکه به یک هواپیمای سانحه دیده اجازه فرود بدهند نه ربطی به مسائل حقوق بشر دارد و نه بقیه مهملاتی که در مغز تو عقب مانده بسیجی است! اینها قوانین هوانوری فدرال است که برای تمام جهان وضع شده و حتی اگر یک هواپیما وارد حریم یک پایگاه نظامی هوایی شود و درخواست MayDay را سه بار تکرار کند به او اجازه فرود داده میشود و هیچ جرمی متوجه خلبان نیست. بنده خودم خلبان هواپیمای شخصی هستم. تو کاسه لیس بسیجی دهانت را ببند و اینقدر آبروریزی نکن مزدور علی گدا! ناوگان آمریکا هم 5 یا 6 بار ملوانان ایرانی را نجات داد و منت دموکراسی بر سر کسی نگذاشت! چقدر این مغز تو بوی عفونت میدهد! کمتر تازینامه بخوان!
یکشنبه 10 دي 1391 - 20:14
Labe karoon - شیین - نروژ
boomfang - آبادان - ایران.چیش به ما میرسه؟
دوشنبه 11 دي 1391 - 01:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.