ابراز نگرانی درباره وضعیت دو زندانی سیاسی در ایران

جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی در ایران امروز، شنبه ۹ دیماه، در بیانیه‌ای گفته‌اند که نگران وضع سلامت مصطفی تاج زاده هستند.

                                                 ابراز نگرانی درباره وضعیت دو زندانی سیاسی در ایران

آقای تاج‌زاده، در دولت محمد خاتمی معاون وزیر کشور بود و در حال حاضر دوره محکومیتش را می گذراند.

سایت کلمه نزدیک به میرحسین موسوی، از رهبران مخالفان در ایران گزارش داده که در بیانیه خانواده‌های زندانیان گفته شده آقای تاج‌زاده باید در بند ۳۵۰ زندان اوین نگهداری شود اما در قرنطینه سپاه پاسداران در این زندان است.

مصطفی تاج زاده بعد از انتخابات ریاست جمهوری جنجال برانگیز سال ۱۳۸۸ بازداشت شد.

در خبری دیگر، اعضای خانواده محمدعلی دادخواه، وکیل دادگستری و عضو کانون مدافعان حقوق بشر که دوران محکومیت هشت ساله خود را در زندان می‌گذراند درباره وضعیت حافظه او هشدار داده‌اند و گفته‌اند که این زندانی عقیدتی، برای اعتراف علیه خود تحت فشار شدید قرار دارد.

حسین دادخواه، برادر محمدعلی دادخواه در گفت‌وگو با کمپین بین‌المللی حقوق بشر گفت که برادر او تحت فشار شدید برای اعتراف علیه خود و پذیرش اتهاماتش قرار دارد.

اتهام محمدعلی دادخواه تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر است، نهادی که قوه قضائیه ایران آن را غیرقانونی اعلام کرده. آقای دادخواه اتهامات علیه خود را نپذیرفته است.

+83
رأی دهید
-10

garmsari - یورک - بریتانیا
تکلیف ان ادمهاى بى نام و نشان در این میان نامعلوم هست.
یکشنبه 10 دي 1391 - 02:01
ALEX _ LONDON - لندن - انگلستان
آخه بدبختی اینجاست که کسی‌ به وضعیت زندانیهای تو ایران رسیدگی نمی‌کنه خدایا خودت دست به کار شو
یکشنبه 10 دي 1391 - 02:44
طالب حق - تهران - ایران
یه لحظه خیال کردم روی سر در توی عکس نوشته دانشگاه اوین . هر چند در حقیقت کلمه دانشگاه بیشتر بهش میاد تا بازداشتگاه .
یکشنبه 10 دي 1391 - 06:07
میکایل - مالمو - سوئد
دورو د،به این مرد بزرگ،محمد علی‌ داد خواه،این وطن پرست،ایرانی‌ که به چنگال دژخیما ن،تازی صفت علی‌ خول،تریاکی،افتاده،بدست این بیهمه چیزای پول پرست،متظاهر،بدین،نوبت،شما هم می‌رسد.
یکشنبه 10 دي 1391 - 08:19
Roya.m - سن دیه گو - امریکا
اساتید گرامی حقوق بشر ، استاد ARTEMIS و استاد علیقدر ROYAN عزیز، تشریف بیارین نظر بدین ، راه حلی چیزی ، ولی خداییش مثل خامنه یی و احمدی نژاد که تا چیزی میشه میندازن گردن امریکا و اسراییل ، شما هم نچسبونید به علی و محمد و اسلام و قران خدا این یه دفعه رو ، اصلا ببینیم شما دو نفر جز این ها چیز دیگه یی هم میدونید؟ نه واسه من ها، واسه خاطر تنوع هم شده اینبار یه جمله بگین توش از اینها و بسیجی و حرفهای همیشگی تون نباشه
یکشنبه 10 دي 1391 - 09:01
مهر آسا - تهران - ایران
راستی می دونستید سازمان جنایتکار حقوق بشر چشمان خود را به روی کشتار وحشیانه مسلمانان میانمار و فلسطین و .. بسته است و نگاهش فقط به سمت چند مزدور وطن فروش زندانی است که طعم شیرین حضور حداکثری مردم در انتخابات را با چراغ سبز آمریکا و اسراییل تلخ کردند و در حال حاظر در آتش خشم مردم ما بسر می برند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یکشنبه 10 دي 1391 - 10:27
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.