اخاذی در پوشش مامور بهداشت

جام جم آنلاین: مرد تبهکار که در پوشش بازرس بهداشت از مغازه داران اخاذی می کرد، بلافاصله پس از مرخصی از زندان اقدامات مجرمانه خود را آغاز کرد.

                                               اخاذی در پوشش مامور بهداشت
به گزارش روز شنبه جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، شامگاه دوشنبه 20 آذرماه مأموران کلانتری 114 غیاثی از طریق مرکز فوریت های پلیسی اطلاع پیدا کردند که تعدادی از کسبه و مغازه داران خیابان 17 شهریور فردی را دستگیر کرده اند که به گفته آنها اقدام به اخاذی از آنها کرده است.

کسبه محل پس از حضور مأموران در محل عنوان داشتند که این فرد تحت عنوان بازرسی بهداشت، ضمن مراجعه به محل کار آنها و نشان دادن کارت شناسایی، با گرفتن ایراد و اشکال در زمینه عدم رعایت اصول بهداشتی آنها را تهدید به تعطیلی محل های کارشان کرده و به این شیوه و شگرد از هر یک از آنها مبالغی بین 50 تا 100 هزار تومان را اخاذی کرده است.

با توجه به اظهارات شکات و انکار موضوع از سوی متهم، مأموران در اولین مرحله به بازرسی بدنی از متهم پرداخته و موفق به کشف یک عدد کارت شناسایی مجعول با عنوان بازرسی بهداشت شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای شهید محلاتی، پرونده جهت رسیدگی تخصصی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهم و مالباختگان در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شناسایی هویت واقعی متهم 

با انتقال متهم به پایگاه ششم، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی یکی از مجرمان سابقه دار به هویت «سعید. ک» (34 ساله) است پیش از این نیز به اتهام جعل عناوین دولتی و تحت عنوان بازرس بهداشت اقدام به اخاذی کرده و به تازگی، در مهرماه سال جاری با گرفتن مرخصی از زندان آزاد و مجددا به همین شیوه و شگرد اقدام به اخاذی کرده است.

یکی از مالباختگان پس از حضور در پایگاه ششم اظهارداشت: چندی پیش فردی با مراجعه به نانوایی و معرفی خود به عنوان مأمور بهداشت شروع به بازرسی کرد و پس از دقایق کوتاهی مدعی شد که اصول بهداشتی نانوایی توسط من و همکارانم رعایت نشده و به همین علت قصد دارد تا با گزارش تخلف، دستور قضایی مبنی بر توقف کار نانوایی و جریمه ما را بگیرد. در حالی که به این موضوع اعتراض داشتم ، برای پیگیری موضوع به وزارت بهداشت مراجعه کرده و متوجه شدم که اصولا فردی با مشخصات این شخص و به عنوان بازرس بهداشت در این وزارتخانه مشغول به کار نیست و به همین علت بلافاصله موضوع را با تعدادی از کسبه و همکاران خود در میان گذاشتم و آن زمان متوجه شدیم که توسط فرد کلاهبرداری مورد اخاذی قرار گرفته ایم؛ مدت چندانی از موضوع نگذشته بود که حین تردد در خیابان 17 شهریور، به صورت کاملا اتفاقی موفق به شناسایی همان جوان شدم که بلافاصله از طریق تماس تلفنی موضوع را به پلیس اطلاع داده و پس از دقایقی و با حضور مأموران، او را دستگیر کردیم.

شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان

در ادامه رسیدگی به این پرونده و با بررسی شکایت های مشابه ، کارآگاهان پایگاه ششم موفق به شناسایی تعداد دیگری از فروشندگان و تولید کنندگان مواد غذایی بویژه در زمینه تولید نان در مناطق شرق و جنوب شرق تهران بویژه در خیابان پیروزی و خیابان 17 شهریور شدند که از سوی متهم مورد اخاذی قرار گرفته بودند. 

سرهنگ محمد اشراقی رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با اعتراف صریح متهم به جعل عنوان دولتی و اقدام به اخاذی از فروشندگان و تولیدکنندگان مواد غذایی بویژه تولیدکنندگان نان ، شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهم و مالباختگان احتمالی در دستور کار کارآگاهان این پایگاه قرار گرفته است لذا از کلیه مالباختگانی که در طول چند ماه گذشته و بدین شیوه و شگرد مورد اخاذی و یا کلاهبرداری قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان پیروزی ـ خیابان نبرد شمالی ـ میدان نبرد ـ خیابان شهید بیدی مراجعه کنند. 

+59
رأی دهید
-10

moci 30 - دوحه - قطر
تو ایران کلاهبردارى و سرقت و زورکیرى شغل محسوب میشه ههههههههه
یکشنبه 10 دي 1391 - 06:57
hossein-87 - تهران - ایران
انصافا واسه جرم هایی که به حقوق شهروندی سایرین تعرض میکنه، مثل دزدی، تجاوز، کلاه برداری، قاچاق، توزیع و استعمال مواد مخدر، ضرب و جرح و تقریبا اکثر جرمهایی که شاکی خصوصی دارن ، در صورت تکرار باید طرف رو بفرستن تو یه جزیره متروکه و تبعیدش کنن.چیه این انگلای جامعه آخه؟! مردم خودشون بدبخت و گرفتارن، این پفیوزا هم شدن قوز بالا قوز
یکشنبه 10 دي 1391 - 08:26
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.