قدیانی: ۹ دی‌، روز نکبت استبداد دینی

ابوالفضل قدیانی، زندانی سیاسی محبوس در اوین، در نامه‌ای که روز شنبه، ۹ دی‌ماه، منتشر شد با بیان این که روز نهم دی بیانگر «حقارت استبداد» در ایران است پیشنهاد کرد این روز به عنوان «روز نکبت استبداد دینی» نام‌گذاری شود.

             قدیانی: ۹ دی‌، روز نکبت استبداد دینی

تجمع روز نهم دی در سال ۱۳۸۸ که از سوی مقامات جمهوری اسلامی به عنوان «معجزه» و «تجمع چند ده میلیونی» توصیف شده در واکنش به اعتراض گسترده حامیان جنبش سبز و معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در این سال برگزار شد.

سه روز پس از عاشورای سال ۱۳۸۸ که شاهد یکی از شدیدترین و گسترده‌ترین اعتراضات و ناآرامی‌ها به دنبال انتخابات این سال بود و با سرکوب شدید نیروهای حکومتی روبه‌رو شد، حامیان حکومت جمهوری اسلامی و آیت‌الله خامنه‌ای در تهران و چند شهر دیگر گردهم آمدند.

در جریان یکی از همین گردهم‌آیی‌ها در نهم دی‌ماه ۱۳۸۸ آیت‌الله علم‌الهدی، امام جمعه شهر مشهد، در سخنرانی خود معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری دهم را «مشتی گوساله و بزغاله» خواند.

از آن پس تاکنون مقامات جمهوری اسلامی هر ساله با نزدیک شدن به سالگرد این روز از آن به عنوان «یوم‌الله»، «معجزه» و همچنین به قول رهبر جمهوری اسلامی ادامه «حضور بی‌نظیر تاریخی در سال ۵۷» توصیف کرده‌اند.

در واکنش به همین اظهار نظرها، ابوالفضل قدیانی که از او به عنوان یکی از مسن‌ترین زندانیان سیاسی ایران یاد می‌شود و از جمله به دلیل اتهام به آیت‌الله خامنه‌ای محبوس است از روز نهم دی‌ماه به عنوان «حرکتی نمایشی» یاد کرده است.

آقای قدیانی در نامه خود چنین می‌گوید که حکومت جمهوری اسلامی در تلاش است تا با استفاده از این روز و جمع کردن مردم برای خود مشروعیت و «وجهه مردمی» کسب کند.

از همین رو او پیشنهاد کرده است که همان طور که فلسطینی‌ها سالروز تاسیس کشور اسرائیل را «روز نکبت» می‌نامند مردم ایران نیز نهم دی‌ماه را «روز نکبت استبداد دینی» بنامند،‌ چرا که این روز «نمایش‌دهنده حقارت و واماندگی استبداد در برابر خواست آزادی‌خواهانه ملت ایران» است.

او با نام بردن از آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان «مستبد ایران» همچنین می‌گوید: «یکی از عوامل برپایی نمایش مضحک و رسوای نهم دی ۸۸ را باید در حسادت مستبد ایران نسبت به راهپیمایی ملی میلیونی هواداران جنبش سبز به‌ویژه در روز ۲۵ خرداد همان سال جستجو کرد.»

این‌ها همه در حالی است که مقامات ایران به‌ویژه در چند روز گذشته و با نزدیک شدن به سالگرد تجمع نهم دی ۸۸ این روز را «انقلاب جدیدی در فضای سیاسی کشور»، «مهر پایان بر جریان‌های برانداز» و «حماسه» خوانده و مهدی طائب، رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار، هشدار داده است که کسانی که «حماسه ۹ دی را درک نکرده‌اند» بهتر است اصلا در انتخابات ۹۲ نامزد نشوند.

+190
رأی دهید
-12

faghat zartosht - شیراز - ایران
واقعا من به این مرد شجاع افتخار میکنم.با اینکه زندانیه ولی خیلی مرده
شنبه 9 دي 1391 - 22:40
kutol - ارومیه - ایران
درود به شرفت...۱۰۰ % پدر مادرت اصالتن ایرانی‌ نیستند...چون اینجا همه عاشق ذلت و خاری هستند...و یا ساندیس خوار و آدم کش....اما جنس شما با این مردم فرق می‌کنه...حیف که وقتتو صرف آزادی برای این مردم میکنی‌......
شنبه 9 دي 1391 - 22:52
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
وقتی‌ نکبت ۱۴۳۳ ساله مطرح شد نور آزادی واقعی خواهد دمید!!! وگرنه این روزهای ۹ دی‌ ۲۲ بهمن کوفتی ادامه خواهد یافت!!!!!
شنبه 9 دي 1391 - 23:19
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
درود بر تو بزرگ مرد ، ۹ دی‌ ماه روز نکبت استبداد دینی بر تمام ساندیس خوران و مقتدایشان فقیه قلابی‌ شرمندگی همیشگی‌ باد .
یکشنبه 10 دي 1391 - 00:22
tobayemohabbat - تهران - ایران
9 دی روز نکبت خائنان وطن فروشی مثل شماست که آمریکا و اسرائیل و انگلیس را به وجد آوردید و مانند ....به آنها سواری دادید
یکشنبه 10 دي 1391 - 00:39
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
۹ دی نکبتی هست برای آفت الله فحشای شیطانی کافر
یکشنبه 10 دي 1391 - 03:01
aidina - تهران - ایران
kutol - ارومیه - ایران شما خودت چه گلی‌ به سر این مردم زدی؟
یکشنبه 10 دي 1391 - 04:50
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
این نکبت و استبداد دینی از 22 بهمن 57 شروع شده و تا حالا ادامه پیدا کرده فعلا مردم ایران در زمان ضد حال استمراری زندگی میکنند.
یکشنبه 10 دي 1391 - 04:51
Azadikhah - تكسل - هلند
چرا اینقدر سختش کرده اید بگویید روز "مفت خوران ولایت فقیه"!
یکشنبه 10 دي 1391 - 05:36
Iran e azad - هورتن - نروژ
درود بار نلسون ماندلا ی ایران!. چه زیباست که این مرد هیچوقت ظلم و غارت ایران را تحمل نکرده! خامنه‌ای از هم بندش در زندان شاه اینجوری پذیرایی میکنه!. به جوجه حزب‌اللهی‌ها توصیه می‌کنم به جای چرت و پرت نوشتن،کمی‌ فکر کنند! ببینید این مرد که بوده و چرا در زمان انقلابی که خودش واسه آن زحمت و رنج کشیده،در زندان است.ملاها جواب این آزادگان را نمیدهند و با استناد به فرهنگ تازیان، آنها را به( عمروعآس )تشبیه میکنند. چون فقط در فرهنگ تازیان می‌توان چنین جانورانی را یافت . آقایان ملا و نوکران آنها تنها و تنها به بدر،احد،خندق و پدران تازیشان در اداره امور ایران فکر میکنند. لطفا کمی‌ فکر کنید و ببینید که رژیم آخوندی تا حالا چند هزار بار از فرهنگ ۱۴۰۰ ساله تازیان بی‌فرهنگ ،برای سفصته کردن در تمام مورد استفاده نموده اند. هر چی‌ تو اون زمان اتفاق افتاده (راست یا دروغ) مثل قانون ننوشته ایران شده!!!!!؟؟؟؟
یکشنبه 10 دي 1391 - 04:07
compatriot - تورنتو - کانادا
tobayemohabbat - تهران - ایران - مگه از شما یابوها و نون به نرخ روز خورها هم وطن فروشتر و نکبت تر هم وجود داره، ساندیسخورهای دزد. شرمتون باد! روز مرگ همه بسیجیان و ساندیسخوران بر ملت ایران مبارک باد!
یکشنبه 10 دي 1391 - 05:45
طالب حق - تهران - ایران
طوبی محبت !!!- تهران - ایران. اگه از روی جهل و نادانی چنین تفکراتی داری ، آروز میکنم تا وقتی زنده ای چشمانت باز بشه و حقیقت رو بفهمی و اگه از روی لجبازی و منفعت طلبی داری حقیقت رو نادیده میگیری و از ناحق حمایت میکنی ، امیدوارم خدا به حال خودت رهات نکنه و از خواب بیدارت کنه . آخه میدونی ، در غیر این صورت ، اون دنیا از خواب بیدار میشی و میبینی دیگه هیچ راه برگشتی برات وجود نداره . اگه قبول نداری امتحانش مجانیه . تا زمان مرگت صبر کن تا بعدش بفهمی من چی میگم .
یکشنبه 10 دي 1391 - 06:33
paksan - آمریکا - آمریکا
من فقط می تونم افتخار کنم به این مردان بزرگ .روز نکبت استبداد دینی رو تبریک می گم به همشون در زندان .روز نکبت اسم تمام و کمالیه واسه این روز که دوسال طول کشید بیت آقا و سپاه و بسیج هر آنچه داشتند رو هزینه کنند و ساندیس و بچه دبستانی ها و اجبار معلمان و کارمندای بدبخت و البته سربازها و بسیجی های ساده اطراف شهر رو بیارن تو شهرا گردش مجانی تا چی رو ثابت کنند ؟ نفرت مردم رو انکار کنند از تقلبی که آقا در انتخابات کرد ؟ همه دقدقه آقا انتخابات پیش روست که اگر بخواد مثل انتخابات مجلس باشه و فقط همون بیست درصد شرکت کنند آقا باید از قوه قهریه برای آوردن مردم پای صندوقها استفاده کنه و من پیشنهاد می کنم بگن هرکی شرکت نکنه 45هزار تومنش رو نمی دن و باید خودش رو به وزارت اطلاعات معرفی کنه اینطوری شاید 30 درصد شرکت کنن
یکشنبه 10 دي 1391 - 06:44
massoudoslo - اسلو - نروژ
بسیار قابل احترام اند چنین شخصیت هایی چنان که انسان با خاندن و فهمیدن گرایش های سیاسی این اشخاص و دیدن آنها که چگونه نمیترسند و سازش نمیکنند میتوان ایستادگی و دلاوری را فهمید و باور کرد .
یکشنبه 10 دي 1391 - 08:14
monsefi - تهران - ایران
با سلام. اولا که این نامه از قول قدیانی نوشته شده و سند آن را ندیدیم. ثانیا بعضی ها جقدر بی انصافند که حضور چند صد نفری انسانهای قانون شکن و سنگ انداز را می بینند و حضور چندین میلیونی مردم خودجوش را نمی بینند. اینها مصداق بارز انسانهای کر و کور قرآنند. و ما می گوییم خدایا شکر که دشمنان اسلام از اینچنین موجوداتی هستند.
یکشنبه 10 دي 1391 - 08:41
m.noor - شارجه - امارات
با درود.بعضی‌ دوستان هنوز نمیدانند که دشمن ایران آمریکا و انگلیس و اسرائیل نیست بلکه نامردهای پست فطرت عراقی هستند که مثل زالو به جان ایران عزیز افتاده‌اند و نابودش میکنند .و فردای انقلاب به کشور فلک زده عراق فرار میکنند .و ما میمانیم و شما ذوب در ولایتیها و به کمتر از بلای که سر سرهنگ قذافی آمد هم راضی‌ نمیشویم.به امید پیروزی سپیدی بر سیاهی ولایت.امین.م.ن
یکشنبه 10 دي 1391 - 10:37
azadi-iran - وین - لااتریش
******آفرین به تو ، آقای قدیانی******. ولایت فقیه با خریدن مزدوران بسیجی‌ ، سپاه ، اراذل اوباش ،و خانواده آنها از شهر‌های ایران و آوردن به خیابان‌های تهران خواست که شکست ولایتش را سر پوش بگذارد.ولی‌ جام زهررا همان موقع نوشید. شاه هم در ساله ۵۷ گفت اشتباهاتی شده و خواهد کوشید اصلاحاتی انجام خواهد شد. ولی‌ دیگر دیر شده بود. حال هم با جمع کردن جمعیت بی‌ سواد با زور پول به خیابان در قرن حاضر سودی ندارد.
یکشنبه 10 دي 1391 - 10:40
مهر آسا - تهران - ایران
قضیه امان نامه کربلا ثابت کرد ، عباس(ع) هم که باشی دشمنان داخلی و خارجی برای جدا کردن تو از ولایت طمع می کنند- 9 دی روز بصیرت دشمن شکن داخلی و خارجی مبارک
یکشنبه 10 دي 1391 - 11:25
shahramareia - تهران - ایران
tobayemohabbat - تهران - ایران. ساندیس خور مجانی منتظر ساندیست باش یکروزی تو ساندیس غرقت میکنیم
یکشنبه 10 دي 1391 - 12:01
shahramareia - تهران - ایران
tobayemohabbat - تهران - ایران. تویی سرتو کردی تو آخور ولایت دزدیده شده از ائمه بواسطه برداشت از یک حدیث نه خود حدیث اسمتو باید چی گذاشت ساندیس خور واقعا برازنده اسم شماها و امثال شما باج خورها و مفت خورهای بیت المال است روزی خواهد رسید که درختهای خیابان تجریش پر خواهد شد از ساندیس خورهای آویزان تاریخ این رو ثابت کرده و پایان شما دور نیست به حول و قوه خداوند و مکرومکرالله و الله خیر الماکرین
یکشنبه 10 دي 1391 - 12:08
shahramareia - تهران - ایران
tobayemohabbat - تهران - ایران. امثال تو جیره خوار یا ساندیس خوار به کی سواری میدید روسیه خدانشناس چین کمونیست بدتر از روسیه یا برزیل پر از فحشا یا کره شمالی گیر کرده در عصر حجر باز انها خدایی می شناسند رفقای شما حتی خداوند را قبول ندارند همانند خودتان که دین و عقبای تان را به یک فرد فروخته اید شده اید خامنه الهی وای برشما
یکشنبه 10 دي 1391 - 12:20
exam292 - تهران - ایران
یه نفر مثل "tobayemohabbat - تهران - ایران" حرف حق میزنه، اونوقت کسانی از این حرف عصبی میشن که یا نوکر استکبارن یا فریب خورده ی رسانه های غرب!!! جالبه! همگی با بی ادبی و فحش و تهمت دارن ماهیت اصلیشونو رو میکنن!!! ولی مهم اینه که 9دی باعث شد که دشمنای اسلام هرچه بافته بودن! رشته شد...
یکشنبه 10 دي 1391 - 14:47
exam292 - تهران - ایران
Royan - کالیفرنیا - آمریکا: زیر سوال بردن انقلاب 57، یعنی زیر پا گذاشتن حق اکثریت مردم، جهت رسیدن به آزادی. کامنت شما فقط جنبه ی دفاع از دیکتاتوری پهلوی!!!
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 13:19
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.