شب های تاریک امروز و فردای پرامید ایران

                                      

سی و سه سال از عمر جمهوری اسلامی گذشته و همواره روزگار مردم را در شبی جانکاه قرار داده است . حاصل ندیدن خورشید آزادی و دموکراسی در این سی و چند سال، افسردگی و فقر مردم در داخل و بی اعتباری آنها در خارج از کشور بوده است و حاصل این همه در یک کلام تنها نابودی بوده است و دیگر هیچ! سردمداران جمهوری اسلامی که تا دیروز خود از زندانیان سیاسی ای بودند که به سبب تفکراتشان در زندان، حصر و تبعید بسر می بردند، به محض رسیدن به قدرت با مردم همان کردند که بر سرشان آمده بود نه از آن رو که دچار عقده های روانی بودند بل به آن دلیل که راه را آزموده و دریافته بودند بهترین راه برای ماندن در چرخه قدرت همان است که بر سرشان رفته بود. آنها امروز کوله باری از تجربه را با خود داشتند و برای تحمیل و تثبیت خود حتی از نیروهای ساواک بهره بردند.

 


بهروز بهبودیجدای از این بررسی شیوه حکومتداری در جمهوری اسلامی نشان می دهد از یک سو آنها هیچ طرح و برنامه مشخصی نداشتند و از همان ابتدا دور را به دست کسانی داده بودند که تخصصی در کار نداشتند و بنا را بر آزمون و خطا گذاشته بودند. روحانیون به قدرت رسیده کم کم این بنیاد را تحکیم بخشیدند و متخصصان حاضر در انقلاب و دولت موقت را کنار زدند و همه کارها را خود در دست گرفتند. ظهور اعجوبه ای به نام احمدی نژاد چیزی تازه در جمهوری اسلامی نبود. تنها حُسن احمدی نژاد در آن بود که لایه های پنهان حکومتداری را در جمهوری اسلامی آشکار ساخت وگرنه در سی و چند سال گذشته هرچند با شدت و ضعف، تا بود چنین بوده است.

امروز محمود احمدی نژاد با زیرکی هرچه تمامتر می کوشد تا مجموعه نظام را در مشکلات پیش آمده مقصر نشان دهد. اگرچه او دلایل دیگری برای این کار دارد اما مگر اصل ماجرا چیزی غیر از این است؟ مگر احمدی نژاد خود مجری سیاست های نظام و به عبارتی بلندگوی رهبر نبوده است؟ مگر سیدعلی خامنه ای در جایی نگفته بود امروز در دولت احمدی نژاد نگران سخنان او در مجامع بین المللی نیست در حالیکه این نگرانی را در دوره های پیش داشته است. مگر رهبر جمهوری اسلامی نظرات احمدی نژاد را به خود نزدیک ندانسته بود بنابراین احمدی نژاد همان کاری را کرده است که از او انتظار می رفت.

احمدی نژاد تخصصی در مدیریت کلان نداشت ودر آنچه پیش از این به او سپرده شده بود، حرف و حدیث هایی پیش آمده بود چه در اردبیل و چه در شهرداری تهران و مگر همین حرف و حدیث ها درباره نحوه حکومت داری رهبر جمهوری اسلامی وجود ندارد و آیا سید علی خامنه ای تخصصی در کشورداری و اساسا سیاست داشته است؟

حاصل همه این آزمون و خطاها همین شب تیره ای است که بر کشور سایه انداخته است. نام جمهوری اسلامی امروز به جای درخشش در منطقه و دنیا، همواره در فهرست های سیاه قرار دارد. فهرست سیاه دخالت در کشورهای دیگر، ترور، حمایت از خشونت، دوستی با کشورهای مسئله دار.... کیست که نداند جمهوری اسلامی با تکیه بر شاخه برون مرزی سپاه قدس با مخالفان خود چه کرده است؟ کیست که نداند یک پای ثابت کشت و کشتارهای مردم فلسطین در همه این سال ها و مردم سوریه در حدود دو سال اخیر جمهوری اسلامی بوده است؟ کیست که نداند سران ایران هم به اندازه بشار اسد جنایتکارند و دستشان به خون زنان و کودکان بی دفاع آلوده؟ کیست که نداند بخشی از اختلاف افکنی های میان شیعه و سنی در عراق، افغانستان و حتی کشورهای عربی منطقه حاصل دغدغه های جمهوری اسلامی است؟ و از بد روزگار این مردم ایران هستند که باید تاوان همه این جنایت ها را بدهند. مردمی که حکومت از جیب و کیسه آنها برداشته به پای خواب و خیال های خود در فلسطین، لبنان، ونزوئلا، روسیه، چین و... می ریزد تا در داخل نیز گروگان همین جمهوری اسلامی باشند.

مردم ایران باید تاوان همه تحریم هایی را بدهند که جمهوری اسلامی مسبب آنهاست و سران گستاخ ایران نیز در همه این آزمون و خطاها، تمام آنچه را خود مستحق آنند به پای مردم می نویسند و آن را بهای نظامی می دانند که از آسمان نازل شده و الهی است! در واقع دولتمردان ایران حضور و وجود خود را در مسند قدرت به منزله منّتی بر مردم می دانند که به سبب آن، همه مصائب را نیز باید تحمل کنند. مگر همین هفته گذشته نماینده مجلس و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نگفته بود که کشته های کهریزک، هزینه هایی بودند که مردم باید برای محفوظ ماندن این نظام می دادند؟

سران ایران که از یاد برده اند روزی با شعار نه شرقی نه غربی به میدان آمده بودند، امروز کشور را در انزوای جهانی چنان در دام روسیه و چین انداخته اند که برای حفظ همان نظام آسمانی! قراردادهای ننگین تر از ترکمانچای و گلستان را با این کشورها بسته اند و همچنان به وجود و حضور خود به عنوان نعمتی الهی برای مردم افتخار می کنند! امروز آیا چیزی از دریای خزر باقی مانده است؟ آیا دادن حق حجاب به زنان روسی شاغل در ایران، چیزی جز کاپیتالاسیون است؟ فلج شدن کارخانه ها و کارگاه های داخلی و اساسا زندگی مردم را به سبب دوستی جمهوری اسلامی با چین و ورود کالاهای چینی  به کشور را با کدام معیار مردم دوستی باید ومی توان سنجید.

امروز جمهوری اسلامی در دنیا تنهاست و بهتر می داند که چین و روسیه بسیار غیر قابل اطمینان هستند ومگر همین روسیه با همه حمایت های تا به امروز از اسد، از عدم حمایت از نظام بعثی سوریه خبر نداد؟ جمهوری اسلامی بهتر می داند که روسیه به عنوان یکی از کشورهایی که در تاریخ معاصر بزرگترین خیانت ها را در حق ایران و ایرانی روا داشته با او نیز همان خواهد کرد که با بشار اسد، اما روسیه امروز را روز برگرداندن این ورق نمی داند زیرا بر آن است که همچنان می توان دولتمردان بی خرد ایران را استثمار و استحمار کرد. بی شک حمایت های روسیه و چین نیز از جمهوری اسلامی هموراه نخواهد پایید چون برخلاف دولتمردان ایران که تنها به خود می اندیشند آنها به منافع ملی کشورشان می اندیشند.

بی شک به رغم حمایت های کشورهای منفعت طلب از جمهوری اسلامی، این شب سایه افکنده بر ایران دیری نخواهد پایید. امروز بشار اسد به پایان خود نزدیک می شود و فردا در همین نزدیکی ها جمهوری اسلامی! مردم ایران حدود صد سال است که به دنبال استقرار آزادی و دموکراسی در کشور خود هستند و برای آن کشته ها و هزینه های فراوانی داده اند بیشتر از آنچه مردم کشورهایی نظیر مصر، تونس، لیبی و حتی همین سوریه. اگر دیگران در سایه آگاهی و خواستن به دموکراسی و آزادی رسیدند، مردم ایران نیز به این خواسته دیرین خود خواهند رسید و از پس این شب های تیره، خورشید امید، نشاط، آزادی و دموکراسی دمیدن خواهد گرفت. شورای دموکراسی برای ایران دمیدن این خورشید را باور دارد و طلوعش را نزدیک می بیند.

بهروز بهبودی

ونکوور– 28دسامبر 2012

+599
رأی دهید
-32

avicenna - لندن - انگلیس
بسیار بسیار ممنون از امیدی که به ما دادید. دوستان شما هم امید داشته باشید. تاریک ترین شب هم روزی دارد
شنبه 9 دي 1391 - 22:26
baharmazaheri - عجمان - دبي
امیدوارم نزدیک باشددکتر بهبودی عزیز .... سال نوع کمی از دردمون کاسته شد آرزوی ما آزاد‌ی ایران است و با متفکران چون شما ابادی ایران ..... موفق باشید
شنبه 9 دي 1391 - 22:48
perser68 - فلوریدا - امریکا
فقط مرگ جمهوری نکبت اسلامی آخوندی و نه کمتر!بزودی آخوند‌های کلاه بردار رو بدون عبا و عمامه و ش.. ببینیم که سوراخ موش هم پیدا نکنن!چهره‌های کریهشون تًف انداختن داره!
شنبه 9 دي 1391 - 23:47
kutol - ارومیه - ایران
آره به همین خیال باشید....تو کانادا، آمریکا..اروپا نشستید و دارید برای فردای روشن نقشه می‌کشید....از روزی که الفبای اختراع شده...هر کی‌ نوشتن بلد بوده از آینده روشن این مملکت نوشته...اما روز به روز خرابتر می‌شه....اینو هر کس عاقلی میدونه که لیاقت این مردم همین علی‌ گداست....در کشوری مثل هند به یک دختر تجاوز شد ، دیدم مردم چکار کردند.. در ایران این هم آدم کشته شد و به خیلی‌ هم تجاوز، چی‌ شد..مردم چکار کردند..؟؟؟ کاری که مردم کردن ۱. تشکیل کیس‌های تجاوز برای اخذ اقامت در کشورهای دیگه.....۲. سوً استفاده از کشته شدن افرادی مثله ندا آقا سلطان ( یا شبیه بودن، یا عکاس صحنه، یا فیلمبردار، یا دوست پسر، یا همسایه...برای اخذ اقامت در کشورهای دیگه...خلاصه همه اومدن سوً استفاده کردند ...تنها کسی‌ که بدبخت شد مادر ندا بود) ۳. ساندیس خواری به اوج خود رسیده..۴. اطلاعات نفوذ عجیبی‌ در بین اپوزیسیون پیدا کرد است....و....و.
شنبه 9 دي 1391 - 23:56
ali1111 - تهران - ایران
چقدر دروغ و مزخرف...کشور ایران هرگز بهبود پیدا نخواهد کرد چون مردم درستی‌ ندارد و این رژیم هم اون‌قدر همه چیز را از بین برد که دیگه چیزی برای درست شدن نمانده، اینها میروند یک عده مفتخور تر جای آنها خواهد آمد، این قضیه فرهنگی‌ است و تاریخ هم این را نشان داده...ما ملت مشگل فرهنگی‌ داریم و هر کس هم بیاد بعد از مدتی‌ وضع همین است...بخور و بخور، دزدی ، فساد...دلتون هم الکی‌ خوش نکنید.
یکشنبه 10 دي 1391 - 00:00
rezgar - لینشوپینگ - سوئد
شورای دمکراسی ازادی و دمکراسی را در ایران به ارمغان میاورد. ما هم همین را میخواهیم افای بهبودی بزرگوار به امید موفقیت
یکشنبه 10 دي 1391 - 00:37
toopchiyan1986 - لندن - انگلستان
tehran -iran -ali111بی‌ امیدی چیزی را حل نمی‌کنه .چرا خوش بین نباشیم؟
یکشنبه 10 دي 1391 - 00:51
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
kutol - ارومیه - ایران/ خمینی هم از فرانسه اعلامیه و اطلاعیه و نوار و کوفت و زهر مار میفرستاد ایران نباید نا امید شد , همین تبادل نظر و اطلاعات و اگاهیهای اینترنتی ذهنیت ملت را روشن کرده الان فقط یک کم شجاعت لازم دارند.
یکشنبه 10 دي 1391 - 01:01
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
بهترین گزینه ای که واقعا میشه با اطمینان گفت که آینده ایران و سازندگی ایران را تضمین میکند شاهزاده رضا پهلوی است در میان تمام حکومتهای ایرانی این رژیم پهلوی بیشترین خدمت را به ایران کرد و امتحان خودش را پس داده و اگر این آخوندهای فتنه گر نبودنند الان ایران یکی از مهمترین جایگاههای اقتصادی و سیاسی و فرهنگی را در جهان کسب کره بود. اعتراض بیخود به نظر من نکنید و ایرادهای رژیم پهلوی را راست و دروغ مطرح نکنید اگر گزینه بهتری دارید مطرح کنید./
یکشنبه 10 دي 1391 - 00:58
باريك بين - تهران - ایران
بهبودی بهبودی -- حرفات مزخرف بودی. اگر که مرد بودی -- تا حالا کجا بودی. معلوم مرد نیستی-- چون خارج از گود هستی.
یکشنبه 10 دي 1391 - 01:13
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
هیچ شبی نیست که به صبح نرسد ، کسانی‌ که آیه یاس میخوانید بدانید که رسیدن به فرهنگ و آزادی تاوان دارد و سختی ، ما به خاطر این حکومت کذأیی در جا زده و رفتار اجتماعی را تجربه کردیم که تا کنون در تاریخ کشورمان بی‌ سابقه بوده اما اصل که از بین نمی‌رود حتی اگر بذر کوچکی از آن مانده باشد بالاخره آن بذر به بار نشسته میوه میدهد ، هند بزرگترین دموکراسی دنیا را دارد ، چگونه با حکومت آخوندی آن را مقایسه می‌کنید که با مردم بر سر رای دادن آن کرد که دیدیم ، مردم تا به حال کم بها برای آزادی نداده‌اند این دولتهای بزرگ دنیا بوده‌اند که با حمایت خود از حکومت فسدی چون آخوند صد آزادی مردم برای رسیدن به آزادی شودند و یا با اخلال در حکومت ایران پرست و ایرانی‌ دوست شاه نگذشته اند که ما به عزت و افتخار برسیم ، مردم ایران هنوز خستگی‌ ناپذیر به دنبال حکومتی مردمی و آزادی هستند و هیچ وقت این حکومت جبار را نپذیرفتند و فقط مگبور به تحمل آن هستند و بس ، آن عده از ساندیس خورن و یا ماموران هکمتی که همواره هر حکومتی عوامل خود را دارد که بنا به جنس حکومت افراد نزدیک به آن جنس جذب میشوند.
یکشنبه 10 دي 1391 - 01:44
romano - تهران - ایران
kutol - ارومیه - ایران،ali1111 - تهران - ایران دوستان عزیز ایران حیرت انگیز آباد خواهد شد بمحض رهایی ملت بزرگ ایران از این قدیمیترین عفریت تاریخ بشریت این اتفاقات خواهد افتاد: آزادی مطلبوعات، استقلال قضات و قوه قضاییه. ارتقاء نرخ پول ملی در مقابل ارزهای دیگر، کاهش واردات بیرویه، مذاکرات و روابط با کشورهای دیگر بر مبنای منافع ملی، برگشت سرمایه عظیمی از جامعه که اکنون توسط دستگاههای دولتی برای مقاصد امنیتی و اعیاد مذهبی و .. حیف و میل می‌شود. حاکمیت علم و سرمایه بجای رابطه حداقل در شرکتهای خصوصی (کل غرب به اینصورت ساخته شده حتی دموکراسی آنها بر مبنای همین است!). تجارت باز با دنیا بر مبنای اینکه که چه تولید کننده‌ای جنس باکیفیتتر و با دوامتر به ملت ایران می‌فروشد و چقدر درمقابلش جنس می‌خرد (مثال مزحک امارات دلال بنادر ایران!). سیطره ایران به عنوان کشور چند زبانی بر فرهنگ و صنایع و کارهای خدماتی در کل کشورهای منطقه تا شمال آفریقا. ادامه ...
یکشنبه 10 دي 1391 - 02:18
romano - تهران - ایران
برچیده شدن تمامی دلالیهای و انحصار دارو و مواد غذایی توسط شرکتهای عظیم زنجیره‌ای (دیگر خود شرکت مستقیم از کشاورز خرید می‌کند و میدان داری نابود می‌شود، فقط یک مثال ساده پول واحد افغانستان و عراق چیزی حدود 800 درصد طی این سالها در مقابل تومان رشد داشته حالا شما اینرا در مقیاس ایران بسنج)، رفتن ایران طی زمانی حدود 10 سال به 20 گروه قدرت اقتصادی دنیا (طی تمام این سالها با این حکومت نا کارآمد رتبه ایران بالاتر 25 نبوده) از همه مهمتر برگشت سرمایه عظیم نیروی انسانی متخصص خارج از ایران که یک نمونه آن انوشه انصاری و فیروز نادری می‌شود و آنهم در کشوری که جزو کشورهای نو صنعتی حساب می‌شود (بعید نیست که پروفسور رضا یا صمیعی را در سمت ریاست دانشگاهها ببنیم)، رادیو و تلویزیون خصوصی که بزرگترین عامل بروز نارضایتی قومی در ایران است (باور کن این همه مشکلات رو حل می‌کنه یک چیز خیلی ساده) فعال شدن سندیکاها و احزاب (این بزرگترین نعمتیه بوجود میاد دیگه شما با کارفرمات بر مبنای ترس حرف نمی زنی بر مبنای حق حرف می‌زنی)، ادامه ..
یکشنبه 10 دي 1391 - 02:29
romano - تهران - ایران
تجارت الکترونیکی با پست آزاد بین‌المللی شناوری سیستم بانکی با جهان آزاد، شاد شدن جامعه و کوتاه می‌کنم می‌توانم حداقل 10 پاراگراف بنویسم ولی در یک جمله میگویم حق انتخاب و احساس امنیت اجتماعی مهمترین عاملیست که بوجود می‌آید و بر مبنای آن جامعه برای پیشرفت و آینده خود با امید بهتری برنامه می‌ریزد و این در ایران خواهد شد. زنده باد ملت و خاک بزرگ ایران
یکشنبه 10 دي 1391 - 02:30
anty mola - اربیل - عراق
زنده باشی اقای بهبودی هر چی از این اسلام و اخوندها بگی کم گفتی ،در ضمن حماقت افرادی مثل تاریک بین را ببخشای این خرها از اخور اسلام نشخوار میکنند......................
یکشنبه 10 دي 1391 - 02:39
yashainiran - ایران - ایران
تا مردم ایران درست نشوند ایران هرگز روی خوش نخواهد دید. من خودم هم یک ایرانی هستم ولی قصد توهین ندارم منظورم اینست که مردم ایران ریاکارند میدانند هرسیاستی که اجرا می شود به نفعشان نیست ولی به جای اعتراض به آن سیاست ریاکاری را پیشه می کنند. همه از طرف مقابل انتظار دارند تا کاری انجام بدهند و خودشان را عقب می کشند.
یکشنبه 10 دي 1391 - 06:44
شهادت - تهران - ایران
به نظر من گوریل انگوری سواد سیاسیش بیشتر از پسر بچه 60 ساله است
یکشنبه 10 دي 1391 - 09:05
ضد انقلاب - امرسفورد - هلند
خمینى خامنه اى احمدى نژاد رفسنجانى شریعتمدارى و.. همه این موجوداتى که نام برده شد ایرانی هستند و از اسمان بر ما نازل نشدند واین واقعیتى است اگرچه تلخ اما باید پذیرفت و درمانش میسر نخواهد شد مگر انکه همه ما بجاى بدو بیراه گفتن به زمین و زمان ، از خویشتن خویش شروع کنیم و اول خود را قضاوت کنیم . بقول بزرگى مى گفت : ملتى که تاریخ خود را نشناسد، گذشته خود را تکرار خواهد کرد
یکشنبه 10 دي 1391 - 09:18
ufo-alien - تهران - ایران
shirzan e irani - استکهلم - سوئد درست تاوان دارد لطفا همتون بیاید داخل این جهنم با هم تاوان بدیم نه از بیرون ...اورت ندید
یکشنبه 10 دي 1391 - 10:25
m.noor - شارجه - امارات
با درود.دوستان حقیقت برای ذوب در ولایت تلخ است و در ساعتهای آینده میایند برای این مطلب با کامنتهایشان نعره میکشند .چونکه می‌دانند که آزادی ملت در بند ایران نزدیک است .دوستان تفنگها پر از فشنگ و آماده شلیک بر سر بی‌ مغز ذوب در ولایت.امین.م.ن
یکشنبه 10 دي 1391 - 11:04
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
با حرف شما در اصل معتقد می‌‌باشم. ولی‌ شما هم باید از خود شروع کنید. و خطاهای پهلوی را آشکار سخن گوهید. پهلوی تنها شاه رضا نبود . بلکه ساواک، اشرف، و زاهدی هم بود، بله قابل مقایسه نیستند . می‌‌دانیم. ولی‌ نمی‌‌توان در خانه نشست و افسوس گذشته را خورد . ما مغول، و قاجار را پیروز شدیم .اسلام و آخوند را هم پیروز خواهیم شد . ۳۳ سال چه می‌‌باشد؟ فرانسه ۱۶۰۰ سال منتظر شد، روسیه ۵۵ سال. تردید نیست. ایران تاریکترین و سخترین دوران تاریخ خود را می‌‌گذارند. ولی‌ چشم خود را بندیم و از پهلوی به عنوان یک مجهزه سخن گفت هم راه درست نیست. شاه خود سایه خدا می‌‌دانست، خمینی روح خدا. مگر نواب صفوی و شیخ کاشانی به شاه بعد از سقوط مصدق به او تبریک نگفتند؟ عکس شاه را می‌‌خواهید در حال بوسیدن شانه کاشانی؟ همه چیز را به دوش چپ و راست و منافق ، کمونیست بندیم و گوهیم اینها مقصر بودند کمکی‌ نمی‌‌کند. یک ایران متحد تنها راه مقابل با این کثیفترین و الودترین دولت تاریخ ایران می‌‌باشد. هر کس از خود شروع کند خطاهای گذشته هم از همه بیشتر لازم می‌‌باشد.
یکشنبه 10 دي 1391 - 11:08
antikaselis - اصفهان - ایران
بازهم که ....این شخص را منتشر کردید.به این جمله او توجه کنید :" نام جمهوری اسلامی امروز به جای درخشش در منطقه و دنیا، همواره در فهرست های سیاه قرار دارد. فهرست سیاه دخالت در کشورهای دیگر، ترور، حمایت از خشونت، دوستی با کشورهای مسئله دار " میشود بگوید ایران در کدام کشور دخالت کرده؟ نکنه میخواهی از دخالت کشور اربابت امریکا در کشورهای دیگر چشم پوشی کنی؟میشود بگویی ایران کی و کجا ترور انجام داده؟ نکنه میخواهی بگویی طالبان را مسلح کرده؟ طالبان که اکنون نامشان در جهان سر زبانهاست را چه کسی حمایت کرد؟کشور اربابت-چه کسی منافقین را ازلیست تروریستها خارج کرد؟
یکشنبه 10 دي 1391 - 10:19
ufo-alien - تهران - ایران
شما لطفا ...می کنی به ما خط نشون می دی راست ، میگی زن و بچه و فامیل خودت در ایر ان نیستند که شاهد جنگ داخلی و غرق به خون شدنشون باشی بیرون ایر ان در امنیت تنها کارتون ارت دادنه و نگاه کردنه ، ما باید بمیریم شما به نون ونوا بر سید شما از اینها بدتر ید شما می خواید سر نوشت سوریه و لبنان و فلسطین کوفتی را در ایر ان تکرار شه زهی خیال باطل مردم ایر ان از شما با هو شتر ند .. این مصیبتیه که خودمون چارشو پیدا می کنیم نیاز به مو عظه شما نیست وطن فروش های مزدور .
یکشنبه 10 دي 1391 - 10:22
antikaselis - اصفهان - ایران
چرند دیگری که این شخص نوشته دوستی ایران با کشورهای مسئله دار بود.کدام کشور مسئله دار است که ایران باهاش دوسته؟ مسئله دار تر از امریکا و اسرائیل ( با سابقه تجاوز به 140 کشور دنیا ، داشتن هزاران بمب اتم، سابقه استفاده از بمب اتم و ...) در جهان نیست.از ابتدا تا بحال امریکا به 140 کشور دنیا حمله کرده.از جنگ جهانی دوم تا بحال به 65 کشور دنیا حمله کرده(به بیش از 70 درصد کشورهای دنیا حمله کرده).لیست 65 کشور در این لینک است:...
یکشنبه 10 دي 1391 - 10:23
antikaselis - اصفهان - ایران
ضمن اینکه این شخص بهبودی با فرارسیدن 9 دی و از حضور بسیار عظیم مردم ایران در این روز میخواهد به تمامی نوکران امریکا دلداری بدهد.ضمن اینکه شب داریم تا شب.این وضعیت ایران اکنون برای 99 درصد ایران روز است و برای شما 1 درصد شب است.تا میتوانید به خودتان امید بدهید.تا میتوانید به پیش دوستان خارجکی خودتان بروید و با خودکم بینی مضاعف از بدیهای کشورتان بگویید و آبروی ایران و ایرانی را ببرید.
یکشنبه 10 دي 1391 - 10:51
ali1111 - تهران - ایران
طبیعتاً هر کسی‌ دلش می‌خواهد کشورش آباد شود...حالا امیدواریم که اینگونه باشد.
یکشنبه 10 دي 1391 - 13:09
جنگنده - تهران - ایران
آرزوی کاره ای شدن در ایران را با خودت در گور میبری خوش خیال
یکشنبه 10 دي 1391 - 13:09
monsefi - تهران - ایران
با سلام. مثل اینکه مواجب این نویسنده محترم زیاد شده که این روزها اینقدر پرکار شده است.
یکشنبه 10 دي 1391 - 15:11
shima-irani - گلاسکو - اسکاتلند
مردم ایران حدود صد سال است که به دنبال استقرار آزادی و دموکراسی در کشور خود هستند و برای آن کشته ها و هزینه های فراوانی داده اند بیشتر از آنچه مردم کشورهایی نظیر مصر، تونس، لیبی و حتی همین سوریه.
یکشنبه 10 دي 1391 - 15:40
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
antikaselis - اصفهان - ایران این روزها خیلی‌ تاخت و تاز می‌‌کنید . درک می‌‌کنم دلار شیطانی ۳۵۰۰ نفس همه را گرفته. اضافه کاری در بسیج هم دیگر کمکی‌ نمی‌‌کند. سخنی با آخوند صفت ندارم شما را باید با سخن خود رسوا کرد : بخوان و شرم کن: دشمن ایران و ایرانی‌. برده خدای عرب: نامه ابلیس خمینی به شاه در ۱۷ مهر ۱۳۴۱: جناب مبارک آلا حاضرت همایونی. پس از عرض دها به جان شما شنیدهم که به زنان آزادی انتخابات داده‌اید: این باعث نگرنی علمای اسلام شده: خواهش من بر این است. این کار را نکنید. به جان شما دها می‌‌کنیم: "حالا هی...... بزن بیداری اسلامی". بخش ۲ را هم بخوان
یکشنبه 10 دي 1391 - 16:02
exam292 - تهران - ایران
"perser68 - فلوریدا - امریکا" و "m.noor - شارجه - امارات" و "avicenna - لندن - انگلیس" شماها و امثال شماها بدونن که "شتر در خواب بیند پنبه دانه که گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه" .. شماها مصداق کامنت "antikaselis - اصفهان - ایران" هستید!!!
یکشنبه 10 دي 1391 - 16:03
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
قسمت ۲: سخن شیخ خائن: فزلله نوری: چه معنا دارد زن درس خواند.این عین فاحشه خانه می‌‌باشد. و صرف وجوه متبرکه روضه خانی و وجود مدارس برای نسوان و دوشیزادگان مخالف اسلام می‌‌باشد. آزادی قلم مخالف اسلام می‌‌باشد. حالا هی‌ .....بیداری اسلامی.
یکشنبه 10 دي 1391 - 16:10
antikaselis - اصفهان - ایران
khorramdin babak - فرانکفورت - فرانکفورت-شما باید اول بحث کردن را یاد بگیرید و بعد بیایید اینجا ...بنویسید. بحث های اینگونه نیاز به منبع دارد. منبعت برای نامه های امام خمینی به شاه کو؟ من هر حرفی زدم از جمله کامنت بالاییم که گفتم امریکا به 65 کشور دنیا حمله کرده (ولی سانسور شد) براش منبع گذاشتم. لطفا مثل خانه زنکها شعار ندید خواهشا.
یکشنبه 10 دي 1391 - 17:42
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
ufo-alien - تهران - ایران / / اولا ارد است نه ارت / در مورد تاوان دادن در آن جهنم و برای اون جهنم هم نسبت به چیزی که خبر نداری قضاوت نکن / مرگ یک بار شیون یک بار از این همه خفت باید خجالت کشید به شما قول میدهم اگر خدای نکرده برایت اتفاقی‌ بیفتد و مانند کشمکش در سوریه کشته شوی از این جهنم به بهشت برین میروی پس خیلی‌ عشق زندگی‌ در این جهنم پر از خفت و خواری را نداشته باش اینگونه زندگی‌ کردن صد برابر بدتر از کشته شدن در راه آزاد‌گی است / همین عادت به خفت و خواری کار ما را به اینانده. از دور هم دستی‌aa به ماجرا ندارم که در دل‌ آتشم.
یکشنبه 10 دي 1391 - 18:01
perser68 - فلوریدا - امریکا
exam292تهران ایران. شما امتحانت رو پس دادی و از همه نمره ناخوشایند گرفتی‌!تویی‌ که به یه دیوانه مثلkaselis اصفهان دلت خوشه،وای به حال مردم ایران!
یکشنبه 10 دي 1391 - 19:40
antikaselis - اصفهان - ایران
perser68 - فلوریدا - امریکا-تو که فقط به فحش دادن دلت خوشه ایدفعه خوب امتحانت را پس دادی!!! تو که حتی درحرف زدنت ادب را رعایت نمیکنی آیا جز کمبود اطلاعات رنج دیگری میبری؟ چرا در خبر " مرگ انسانیت در جمهوری اسلامی" هیچ کدام از شماها ( حقیقتجو،زبلخان و خودت که عددی نیستی)نتوانستید در مقابل حرفها و اسناد من(از کتاب تکست پزشکی گرفته تا کتابهای انگلیسی) دوام بیاورید؟
یکشنبه 10 دي 1391 - 21:26
antikaselis - اصفهان - ایران
exam292 - تهران - ایران- اینها گوشهاشان بسته.اگر چیزی میگویند ناراحت نشو.در خبرها دروغ مینویسند.وقتی با سند و مدرک حتی کتابهای انگلیسی دروغشان را ثابت میکنم جز سفسطه و فحش و حرف در دهان گذاشتن کار دیگری بلد نیستند.
یکشنبه 10 دي 1391 - 21:28
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
مشکل ایران فرهنگ و رفتار تازیان است. این حکومت با گسترش فرهنگ بادیه نشینی حجاز واپس مانده کشور مان را به این روز نشانده است. روزی که از شر این تازی زادگان و نوچه های بدبخت و وامانده شان رها شویم، تلاش بسیار باید بشود که فرهنگ درست و اصیل ایرانی را جایگزین بی فرهنگی و وحشی گری تازی گسترش یابد. زمانی که ایرانیان خود را دریابند و دروغهای ملایان تازی زاده را به دور بریزند و خود را با جهان مدرن هماهنگ سازند، انگاه میتوان مانند دیگر کشورهای در حال پیشرفت جهان به آینده امیدوار بود. اینرا هم بدانیم که همسایگان عرب ما چشم دیدن پیشرفت ایران را نداشته و ندارند. بنابراین به چرندیاتشان نباید ارزشی نهاد!
یکشنبه 10 دي 1391 - 23:11
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
مشکل ایران فرهنگ و رفتار تازیان است. این حکومت با گسترش فرهنگ بادیه نشینی حجاز واپس مانده کشور مان را به این روز نشانده است. روزی که از شر این تازی زادگان و نوچه های بدبخت و وامانده شان رها شویم، تلاش بسیار باید بشود که فرهنگ درست و اصیل ایرانی جایگزین بی فرهنگی و وحشی گری تازی گردد. زمانی که ایرانیان خود را دریابند و دروغهای ملایان تازی زاده را به دور بریزند و خود را با جهان مدرن هماهنگ سازند، انگاه میتوان مانند دیگر کشورهای در حال پیشرفت جهان به آینده امیدوار بود. اینرا هم بدانیم که همسایگان عرب ما چشم دیدن پیشرفت ایران را نداشته و ندارند. بنابراین به چرندیاتشان نباید ارزشی نهاد!.
یکشنبه 10 دي 1391 - 23:28
perser68 - فلوریدا - امریکا
kase lisاصفهان ایران. من از کمبود اطلاعات رنج می‌برم؟خبر نداری که تو از کمبود مغز رنج می‌بری!فکر کردی همه مثل تو میخوان یه چیزی به اسم هیولای جمهوری نکبت اسلامی رو با اطلاعات پزشکی‌ قالب کنن به مردم؟میخواهی‌ من چه اطلاعاتی به تو بدم؟تو که خودت علامه دهر بودی و هستی‌!آخه ۳۳سال دزدیدن، کشتن ، بردن،زدن،خوردن،سنگسار،اعدام،شلاق،قطع دست و پا،زباله جمع کردن بچه‌های ایرانی‌،سوختن دخترای دبستانی،طویله به جای کلاس برای درس بچه‌های ایرانی‌،سیاه پوش کردن زنان ایرانی‌،چند میلیون شیشه‌ای زیر۲۹سال تو مملکت،سرمایه مردم رو به فلسطین و عراق و نه افغانستان که هم زبان ما هستن دادن،چاق کردن حسن نصرالله مفت خور آدم کش،کلیه فروختن ها،مادر کشتن ها،خواهر کشتن ها،۴۰ ماه حقوق نگرفتن ها، و و و،بازم بگم نیاز به اطلاعات داشتن می‌خواد؟دزدی رهبرانه اسلام ناب،صد تا صد تا اعدام زیر ۱۸ سال سال ۶۰،سه هزار اعدام انسان‌های بیگناه سال۶۷ اطلاعات می‌خواد؟
یکشنبه 10 دي 1391 - 23:56
perser68 - فلوریدا - امریکا
kaselisاصفهان ایران. اگه تو و دوستانه بزک کرده تو فکر می‌کنین خیلی‌ باسوادین،باید بگم در اشتباهید!مزدوری نتیجه بیسوادیه،ندیدن اینهمه جنایت ملّاهای آدم کش،کلاه بردار بیسوادیه،از واقعیت‌ها فرار کردن بیسوادیه،کپی کردن از نوشته‌های دیگران بیسوادیه،از گنداب ملّای متعفّن تغذیه کردن بیسوادیه!دروغ گفتن مثل ماست بیسوادیه!من مثل تو علاقه‌ای به تکرار مکررات ندارم و هر جا که نیازش رو احساس کردم مینویسم!من به اساس جامعه آخوند کلاش معترضم و نه به تک تک آدم‌ها و اعتراض من به طرز تفکّر تو و دوستانته نه به جسم و جان کسی‌!
دوشنبه 11 دي 1391 - 00:28
ufo-alien - تهران - ایران
shirzan e irani - استکهلم - سوئد شما تشر یف بیار با هم به بهشت برین بر یم .. به شما که از بیرون میگید لنگش کن هیچ ربطی نداره ما در جهنمیم یا بهشت برین ما خودمون از شما بسیار باشرفتریم و بر یا وطنمون چاره میکنیم ...
دوشنبه 11 دي 1391 - 02:00
mehrbaran22 - هال - انگلستان
کاسه لیس- اصفهان . من خودم اصفهونیم و متاسف از اینکه تو همشهری من باشی‌. فقط همینو بت بوگم که داری زیادی قد قد میکونیا. برو کیهان ۱۷ مهر ۴۱ رو ببین تا چشت دراد. با کامنت پسر۶۸ هم کاملا موافقم.
دوشنبه 11 دي 1391 - 03:53
antikaselis - اصفهان - ایران
perser68 - فلوریدا - امریکا-تو به تکرار مکررات نیازی نداری؟پس اون کیه مدام تو کامنتاش مینویسه : "جمهوری نکبت جلاد و ...".برای آماری که دادی منبع رو کن.در روستای شهریار در لردگان مدارسی پیدا میشود که در امریکا هم پیدا نمیشود.تو باید از آن ایرانیهایی باشی که در مقابل دوستان امریکایی ات سربزیری. میترسی خودت را ایرانی معرفی کنی. یا مدام فحش میخوری و میای اینجا عقده ات رو خالی میکنی.اگر هم شعار میدهی منبع رو کن.اگر هم در بحث کم میاری فحش نده.
دوشنبه 11 دي 1391 - 08:03
exam292 - تهران - ایران
"perser68 - فلوریدا - امریکا": می بینم که شما محصول تبلیغات غرب(عمدتا صهیونیسمها) هستی!!! اگه یه نفر توی آمریکا با اسلحه دهها نفر رو به خاک و خون میکشه!! ما این وحشی گری رو به همه ی آمریکایی ها نسبت نمیدیم.. ولی شما وامثال شما وقتی می بینید که یه نفر به اسم اسلام کار خلافی انجام میده!! نتیجه میگیرید که دین خدا بد هستش!!! پس توهین نکن...
دوشنبه 11 دي 1391 - 09:15
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
ufo-alien - تهران - ایران ما را سخنانی با آخوند صفت نیست . ۱۵۰۰ سال جنایت کارنامه شما را به ملت ایران نشان داده. دیگران را وطن فروش می‌‌خانی و خارج کشوری: امام ابلیس شما هم در خارج بود: می‌‌دنی چرا در خارج هستیم؟ پس بخوان گرچه سوادت تا حوزهٔ علمیهٔ می‌‌رسد . کتاب سوز مثل پیغمبرت: ۱:ارسطو می گفت: من افلاطون رو دوست دارم، ولی حقیقت را بیشتر از او دوست دارم. حال من به فرنگ رفته ام، اما من ایران را دوست دارم؛. من از ایران گریخته ام، اما من ایران را دوست دارم؛. من ترک وطن کرده ام، اما من ایران را دوست دارم؛. من پناهنده ام، اما من ایران را دوست دارم؛. من مهاجرم، اما من ایران را دوست دارم؛
دوشنبه 11 دي 1391 - 10:20
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
۲:آری جلای وطن کرده ام، اما .... من هم ایران را دوست دارم،. دروغ چرا؟. من ایران را دوست دارم؛. ولی نفس کشیدن در هوای آزاد را بیشتر دوست دارم!. من ایران را دوست دارم،. ولی رفاه، نظم، امنیت، رنگ ، شادی و زیبایی را بیشتر دوست دارم. من ایران رو دوست دارم،. اما آزادی را بیشتر دوست دارم!. من ایران را دوست دارم،. اما راستش این روزها دیگر برای این دوست داشتن دلیل محکمه پسندی پیدا نمی کنم. می تونم بگم من ایران را دوست دارم برای اینکه آنجا کوه دماوند و دریای خزر دارد. اینها را نوشتم تا بدانید که من آدم بی‌احساس یا خود باخته و غرب زده‌ای نیستم. من ایران را دوست دارم، ولی حقیقت را بیشتر دوست دارم.
دوشنبه 11 دي 1391 - 10:22
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
3: حقیقت این است که ایران وطن ماست،اسمش روش است: مام وطن. ولی این مادر بی‌سواد، بی‌فرهنگ، مذهب زده و عقب مانده است، دستهاش چرک است، چادرش سیاه است، بوی گند می دهد؛. پشت سرش می گویند که خود فروشی می کند. اینجایی که هستم مادر من نیست. اما مادر خوانده‌ای است که در را به رویم گشوده. درست وقتی که مادر واقعی‌ام مرا رانده بود و سرپناهی نداشتم به من پناه داد،. به من فرصت دوباره زیستن داد ، به من امنیت و اسایش داد. و من در سایه ی این امنیت است که این خطوط را می نویسم. من اینجا دکتر ابدی کسی نیستم ، از احترام خاصی برخوردار نیستم، یک شهروند عادی ام. اما اینجا هر شهروند عادی از حقوقی برخوردار است که در کشور من بالاترین مقام هم از آن برخوردار نیست. اینجا می تونم بدون ترس از مرگ عقیده‌ام را بگم و اونجور که دوست دارم زندگی می کنم نه اون جور که اونها می خواهند.
دوشنبه 11 دي 1391 - 10:24
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
یوفو‌عالین - تهران - ایران. هر زمان اراده کنید در خدمت هستم ، اما بنده نه از جهنم میترسم و نه در رویای بهشتم ، جهنم من دیدن اینهمه ظلم و جنایت به کشور و مردم هست بهشتم هم نفس کشیدن در دنیای بدون آخوند ، اگر در ایران بودم و در حبس یا بر سر چوبه دار می‌توانستم به ایران و ایرانی‌ ماند اکنون یاری برسانم ، من به جان و زندگی‌ مانند آخوند جان عزیز جاه طلب خود خواه نمینگرم ، برای من کیفیت مهم است نه کمییت ، الان که ایام کریسمس و سال نو میلادیست می‌توانستم به سفر بروم یا هر روز با دوستان به مهمانی یا سرگرمی ، اما اینجا هستم ، به موقع ایران می‌آیم حتی اگر شده با ارتشیان اسرائیل برای نابودی آخوند . ، البته اسرائیل برای حفظ امنیت خود اقدام می‌کند ، اما مگر کورش کبیر آنها را نجات نداد خوب این بدهی را اکنون که کشور و اقتصاد ما در دست آخوند است و همچنین سلاح و قدرت به گونه ائی که ایرانیان داخلی‌ در کشور خودشان زندانی و اسیر بدون هیچ اختیاری و ایرانیان خارج از کشور آواره دنیا و دور از وطنشان ،....
دوشنبه 11 دي 1391 - 11:41
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
..... مگر پیامبر اسلام هنگام خطر مسلمانان را به حبشه برای پناهنده شدن به نجاشی مسیحی‌ نفرستاد که از ماموران ابوسفیان که مانند حکومت آخوندی جانی و سفیهه بودند در امان باشند ، مگر خودش همسر یهودی برای وحدت بیشتر نگرفت ، پس عین صواب هم هست که با اسرائیل بّر علیه حکومت آخوندی همکاری کنیم و از آنها یاری بخواهیم رسم انسانی‌ که بر نیفتاده اختلاف اسرائیل و فلسطین هم بر سرّ زمین است و به ما ربطی‌ ندارد غیر از آن سی‌ و سه سال آخوند تمام هزینه امنیت و اعتبار ایرانیان را فدائ فلسطین و چند تکه زمین کرد ، اصلا به خاطر گرفتن زمینهای فلسطین انقلاب کرد واگر نه نه از جمهوری و آزادی خبری شد و نه عدالت اسلامی که مردم در انتظارش بود اجرا شد به گونه ائی که الان حکومت چین عادل تر از این حکومت خود فروخته است ،....
دوشنبه 11 دي 1391 - 11:43
antikaselis - اصفهان - ایران
mehrbaran22 - هال - انگلستان-کیهان 17 مهر رو بخونم که چه؟ چطور میشه اونوقت؟ضمنا پسر68 نه و پرسر 68.بدرود همشهری خودم.
دوشنبه 11 دي 1391 - 11:47
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
.... بمب اتم را برای این میخواهد که ریشه اسرائیل را به خاطر زمینهای فلسطین بکند از طرفی‌ تمام اقتصاد کشور را غیر از جیب گشاد خود برای اعمال تروریستی و سخت بمب اتم باز هم فقط به خاطر فلسطین هزینه کرد ،بنابر این هر بلایی که بر سر ایرانیان آمد به خاطر فلسطین بود حال قضاوت کنیم دشمن ما فلسطین بوده یا اسرائیل چرا که فلسطینی‌ها به خاطر این همه حق کشی کمترین اعتراضی که نکردند بیشتر هم خودشان را به حکومتی چسباندند که فرهنگ ، اقتصاد ، امنیت ، پیشرفت ، پیشینه ، آزادی ، سلامتی‌ جسم و جان بیش از ۷۰ میلیون انسان را فدائ چند جریب زمین آنها کرد این است که نتیجه میگیریم فلسطین صد‌ها برابر ظالم تر از اسرائیل است که با حکومت آخوندی اینگونه بر علیه ایرانیان دست به یکی‌ کرده اند.
دوشنبه 11 دي 1391 - 11:44
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
۴:اینجا برای گرفتن یک امضای ساده لازم نیست هزار آشنا بتراشم. اینجا جان من ارزش دارد،. نه برای اینکه دکتر یا لوله کش یا نجارم برای این که انسانم. اگر تصادف کنم در کمتر از پنج دقیقه آمبولانس و پلیس سر می رسد و. اگر در تظاهرات شرکت کنم به هیچ دلیلی هیچ نیروی خودسری به من شلیک نمی کند. ن اینجا یک آدم معمولی‌ام ،حقیقت هم این است که من یک آدم معمولی ام. من هم دلم تنگ است، دوست دارم فکر کنم که ایران چیزی سوای من است،. سوای مردمی است که فوج فوج برای تماشای اعدام صف می کشند ،. راستش من ایران را دوست دارم، ولی حقیقت و آزادی را بیشتر دوست دارم.
دوشنبه 11 دي 1391 - 10:27
antikaselis - اصفهان - ایران
khorramdin babak - فرانکفورت - فرانکفورت-از حرف زدنت برمیاد که از اون خارج رفته های جوگیر باشی. بهر حال من هم چندسالی در چندین کشور خارجی بودم.هیچ فرقی در اینایی که گفتی با کشور ایران ندیدم. وقتی کسی در ایران تصادف میکند ،آمبولانس زود میرسد،وقتی کسی بخواهد کاری اداری انجام دهد ، راحت انجام میدهد،ایران بی فرهنگ و بی سواد نیست.ایران 33 دانشگاه علوم پزشکی دارد.ایران رشته های مختلف دانشگاهی دارد.ایران هزاران دانشمند و پرفسور و دکتر و معلم دارد. آیا رواست این همه مردم را بی سواد و بی فرهنگ خطاب کنی؟تو که ایران را دوست داری ولی آزادی را بیشتر ، لطف کن به آزادی فکری مردم ایران (از جمله دکتر و پرفسور و ...) احترام بگذار.بدرود
دوشنبه 11 دي 1391 - 15:47
perser68 - فلوریدا - امریکا
Kaselisاصفهان ایران_exzam292تهران ایران. شما به ماست میگین سیاهه!میگم گاوه نره میگین بدوش!چیزایی‌ که شما مینویسین،مرغ پخته رو هم خنده میگیره هم خون باید گریه کنه! مثل اینکه هنوز جیرهتون قطع نشده!کروبی تا سلطان کپک زده،خامنه‌ای شیاد رو دستمال زد و ببین به چه روزی دچار شد!!!مگه خمینی جلاد نبود!من تا عمر دارم مینویسم تا اونایی که امروز بدنیا میان و خوندن و نوشتن یاد میگیرن بشنون که چه بلائی سر نسل‌های قبلی‌ اومد! ما ایرانی‌‌ها خیلی‌ چیز‌ها رو زود فراموش می‌کنیم و همین فراموشی باعث شد یه مشت هندی و عراقی به نام آخوند با عبا و بی‌ عبا، بی‌ پدر مادر ایران رو بدزدن و آدم‌هایی‌ مثل شما بسازن که هنوز دنبال منبع می‌گردن! وقتی‌ این جونوران آدم خور اسلامی ۳۳ سال هر بلائی که خواستن سر این مردم آوردن و ذره‌ای به توصیه‌های خارجی‌ توجهی‌ نکردن و نمیکنن،وای به حاله مردمی که ۱۴۰۰ سال اسیر و برده امامان شما بودن!اونوقت من بیام کثافت کاریه اون‌ها رو هم بشینم و بخونم که چه!؟اون سروشی که سعی‌ کرد ۲۰ سال پیش اسلام کذایی رو با پتک قدرت آخوندی تو کتابای دینی تو مخ ما فرو کنه،امروز خودش میگه غلط کرد!
دوشنبه 11 دي 1391 - 17:16
toopchiyan1986 - لندن - انگلستان
antikaselis-اصفهان- ایران -دوست عزیز من حدود ۳۰ سال هست که انگلیس زندگی‌ می‌کنم و مطمئن باش که هیچ کجا از ایرانی‌ بودن, خود را پنهان نکردم .نه اینکه من خیلی‌ شجاع بوده باشم ولی‌ چون لازم نیست . فحش و داری واری به خاطره ایرانی‌ بودن نشنیدم و اطمینان دارم در آمریکا مشابه هست .دوست ما پرسر۶۸ از آمریکا اگر عقده داره از آمریکا نیست از این نظام ایران هست
دوشنبه 11 دي 1391 - 20:01
kobalt - کرج - ایران
این برودرای سایت عین ...که تو یه جمع فرهنگی اشتباهی یا زورکی وارد شدن چیز بدرد بخوریم ندارن که بگن ...رو باز میکنن وبو گندشو تو هوا پخش میکنن تا ضمن جلب نظر جمع رو هم بهم بریزن بابا کسی که 34 سال نفهمید یه مشکلی بهم زده یا شغل شو داره انجام میده یا بالا رو رهن کامل داده به هر حال از دست رفته وامیدی بهش نیست بحث با اینا به مرده لگد زدنه بیدار نمیشن بهتره وقت تلف نکنیم بزارید بنویسن وردشن برن از من که اینطوره دیگه گل لگد نمیکنم و گردو رو گنبد نمیذارم الفاتحه
دوشنبه 11 دي 1391 - 17:34
azadi-iran - وین - لااتریش
antikaselis - اصفهان - ایران. آقای اصفهانی‌ که اسلامی فکر میکنی‌ ،برای ۹۹% ملت ایران شب است ، فقط ۱% روز است. ( برای اکثر آخوند‌ها برای بسیجی‌ ، سپاه، اراذل اوباش، زنان نقاب‌ دار ،یقه‌ بریدها با خانواده). بهتر است به جای اسلامی فکر کردن یک ذره منطقی‌ و مردمی فکر کن. چه بخوای چه نخواهی این رژیم رفتنی است. فقط زمان تعیین می‌کند این پرسس را.
دوشنبه 11 دي 1391 - 20:42
azadi-iran - وین - لااتریش
مردم ایران هنوز نفهمیدند که این رژیم سفاک اسلامی اشغالگر فقط برای نابودی ایران و ملت ایران آمده‌اند فرقی‌ نداشت که فلسطین ، اسرائیل یا آمریکا وجود داشت. دشمن دیگری برای خود پیدا میکردند !باز هم مردم ایران را به همین روز سیاه امروز مینشاندند. پس نه بخاطر اسلام! وقتی‌ مردم چچن را روس‌ها می‌کشتند صدای جیک آخوند هم در نیامد.مردم ایران اگر احمق نبودند. اینان نمیتوانستند که ایران را اشغال کنند.
دوشنبه 11 دي 1391 - 21:43
kobalt - کرج - ایران
ایران وارد سیاهچاله بی انتهائی شده که نابودی اقتصاد و تولید ملی یکی ازآثار کوچیکشه چیزی که سخت میشه ترمیم وجبرانش کرد به قهقرا رفتن اخلاق و غیرت ملی و همت جمعیه سستی و رخوت وروزمرگی کم سوادی و خرافه دردیه که یکی دونسل طول میکشه تا درمونشه یعنی اگر دردم یکی بودی چه بودی.
دوشنبه 11 دي 1391 - 23:40
sharafYabi - بیمبه - انگولا
antikaselissss قصد من توهین نیست ولی‌ اسمت هم بر علیه خودت است. امیدوارم که این همه مالیدن برای ارتقای مقامت در اداره نباشد. کسی‌ منکر هزاران بیمارستان و دانشگاه در ایران نیست. ولی‌ با این همه امکانات که شما زحمت کشیدید و بیان کردید. چرا در ایران یک جوان رعنا با زورگیری برای درمان مادر مریضش اقدام میکند؟ مادری که سالها تحت حمایت کمیته امداد هم بوده!!!؟ و میلیونها و اغراق نمیکینم میلیونها فاجعه دیگر که در این، "مخصوصا ده سال گذشته" به وقوع پیوسته. و هزاران دانشمند و پروفسور هم یک آخوند یا بسیجی‌ نفهم تویشان نیست. آمبولانس هم اگر یک میلیون تو جیبت نباشد شانسکی ببرد شما را. این ایران را با کمک افرادی کور مثل شما ویران کردید. (آمار هم خواستی‌ موجود است)
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 04:26
exam292 - تهران - ایران
perser68 - فلوریدا - امریکا: مثل اینکه توهین نکنی! اموراتت نمیگذره! مثل یه نوار ضبط صوت حرفهایی که تو مخت ضبط کردن! هی تکرار میکنی...
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 06:23
exam292 - تهران - ایران
Royan - کالیفرنیا - آمریکا: خوب، پس یه سلطنت طلب لائیک هستی. ربع پهلوی، خودش بهتراز هر کسی میدونه که احتمال برگشتش به ایران صفره!! ولی یه عده از اطرافیانش، مخشو کار گرفتن تا جیباشونو پر پول کنن! در خصوص دین هم، تو آزادی و هیچ اجباری نیست. ولی اجازه نداری دیگران رو به خاطر اعقایدشون مسخره و توهین کنی!!!
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 13:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.