فرمانده سپاه: خطر اعتراضات سال ۸۸ از جنگ ایران و عراق بیشتر بود

محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، روز شنبه ۹ دیماه گفته است که اعتراضات به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸، از جنگ هشت ساله بین ایران و عراق برای نظام جمهوری اسلامی خطرناک تر بود.

               فرمانده سپاه: خطر اعتراضات سال ۸۸ از جنگ ایران و عراق بیشتر بود
 
به گزارش خبرگزاری فارس، فرمانده کل سپاه پاسداران که در «مجمع عالی پیشکسوتان جهاد و شهادت بسیج» صحبت می کرد، تصریح کرده است که «خطر» اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸« از خطر جنگ ۸ ساله برای انقلاب و اسلام بسیار بیشتر بود.»
 
طرفداران رهبر جمهوری اسلامی اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ را «فتنه» می نامند.
 
تهران و برخی از شهرهای ایران در جریان این نا آرامی ها شاهد تظاهرات معترضان بود.  این در حالی است که به گفته مخالفان دولت در ایران در این اعتراضات ده ها نفر کشته شدند. از سوی دیگر  مقامات انتظامی و قضایی ایران  اذعان کردند که هزاران نفر در  جریان این راهپیمایی های اعتراضی بازداشت شدند.
 
فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه گفته است: «درگیری فتنه ۸۸  مقابله انقلابیون و ضد انقلابیون بود و شعارهای نه غزه نه لبنان هم نشان دهنده این موضوع است.»
 
محمد علی جعفری در ادامه از  تظاهرات طرفداران آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی،‌ در ۹ دیماه سال  ۱۳۸۸ علیه معترضان به عنوان «نصرت اللهی» یاد کرده است.
 
در همین زمینه، محمد رضا رحیمی، معاون اول رییس جمهور ایران نیز با اشاره به این که «جمهوری اسلامی ایران بدون ولایت فقیه معنایی ندارد»، گفته است:« ولایت فقیه در کشور نعمتی است که باید شکرگزار آن باشیم و اگر وجود نداشت، فتنه سال ۸۸ در خاک کشور ریشه می دواند.»
 
به گزارش خبرگزاری مهر محمدرضا رحیمی اضافه کرده است: «آنچه پس از انتخابات سال ۸۸ در کشور رخ داد اقدامی از پیش برنامه ریزی شده بود که هدف آن برکناری دولت در وهله اول و مخالفت با نظام ولایت فقیه در مرحله بعدی بود.»
 
میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد اصلاح طلب در انتخابات ریاست جمهوری  ۲۲ خرداد سال ۱۳۸۸خواهان ابطال نتیجه این انتخابات بودند.
 
اما آیت الله علی خامنه ای و شورای نگهبان نتیجه انتخابات را تایید کردند. رهبر جمهوری اسلامی در خطبه های نماز جمعه ۲۹ خرداد سال ۱۳۸۸ احتمال تقلب در انتخابات را رد کرد.
 
رهبر جمهوری اسلامی در این نمازجمعه با اشاره به در خواست معترضان برای ابطال نیتجه انتخابات تصریح کرده بود که  «زیر بار بدعت های غیر قانونی» نمی رود.
 
آیت الله علی خامنه ای گفته بود:« این تصور هم غلط است که بعضی خیال کنند با حرکات خیابانی، یک اهرم فشاری علیه نظام درست می کنند و مسئولان نظام را مجبور می کنند که به عنوان مصلحت زیر بار تحمیلات آنها بروند... این محاسبه غلطی است، عواقبی هم اگر پیدا کند مستقیما متوجه فرماندهان پشت صحنه خواهد بود.»
 
مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، همسر میر حسین موسوی،  از بهمن ماه سال ۱۳۸۹ در حصر خانگی به سر می برند.
 

+45
رأی دهید
-19

sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
باز جانورها دچار توهم شدند!!! گور پدر همه تون با اون روز 9 دی که ملت رو خفه کردید با این روزتون. چهار تا ساندیس خور رو با حمایت چند لشکر سپاهی فرستادند توی خیابون و حالا مگه ول کن هستند!!! به امید روزی که شما جانورها رو توی باغ وحش ببینیم. مرگ بر خامنه ای و مزدورانش
شنبه 9 دي 1391 - 22:01
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
رحمت خدا به روح بلند و مردم دوست شاه ، پدر ایران زمین باد که با اینکه می‌دانستی و پیش بینی‌ ارتجاع سیاه آخوند را کرده بودی اما اجازه دادی که مردم فریب خرده بر علیه تو و خدماتت شورش کنند و یک‌سال در خیابان‌ها تظاهرات کنند و وقتی‌ اعتصاب کردند حقوقشان را پرداخت کنی‌ بدون اینکه ادعایی در باره مذهبی‌ بودن بکنی‌ و یا پای خدا را به بازی سیاست باز کنی‌ ، بعد این گرگ پیر که به خود لقب ولی امر مسلمین جهان داده می‌گوید : این تصور هم غلط است ... و ما باقی‌ لاطائلات / ننگ و نفرین بر شما متقلبین صد چهره / در مدت این سی‌ و اندی سال یکبار حقیقت موضوع را به مردم نگفتید و آن را یا به دشمن فرضی‌ چسبندید و ی وارونه جلوه دادید ، مرگ بر حکومت آخوندی و کلیه جیره خورانش از راس تا پایین .
شنبه 9 دي 1391 - 23:23
dara20 - تهران - ايران
پاسدار آشغال آنچه از سوی مردم دیدید پیش درآمد یک حرکت نهایی بود که خلاصه اتفاق خواهد افتاد و حکومت کثیف اسلامی شما را همراه با وجود شوم تک تک‌ تان یکجا نابود خواهد کرد. حکومت که شهروندانش را به گروگان بگیرد و سرانش دستور قتل عام آنان را صادر کننند و رهبرش ادعای خدائی نماید و ریاکارنه جهل بر جامعه حاکم کنند محکوم به فنا است. حکومت کثیف اسلامی بر قتل و دروغ و فساد و توحش عربی بنا شده و متعلق به ایران زمین نیست، شماها تنها لایق مرگ هستید.
یکشنبه 10 دي 1391 - 01:35
Omidjaber - سایتاماکن - ژاپن
اگر ما هم در مقام شما بودیم شاید از این حرفها میزدیم ولی چه خوب که انسان در هر حال ومقامی که هست خودش را مثل همه بداند نه جدا از دیگران ( مگر از انجای فیل افتادین )شما که الاان در یک مقام بالا هستید بایستی بیشتر إحساس مسولیت کنید تا یک فرد عادی چرا که قدرت این راداری که بخواهی خدمت بکنی به مملکت ومردم اگر إیرانی الاصل باشی پس شماها هم مال فتنهء ١٣٥٧ هستیید که اینقدر مردم را بیچاره کردید البته نا کفته نماند که برای یک تعداد خاصی خوب عمل کردید انهم دور. رو. بریهای خودتان از خدا میخواهیم که تمام مسولین دلسوز ایران و إیرانی باشند نه خانه سوز.
یکشنبه 10 دي 1391 - 02:03
exam292 - تهران - ایران
"sourena.de - اشتوتگارت - آلمان" و "shirzan e irani - استکهلم - سوئد" شما و امثال شما، وطن فروش خائنی هستید که سعی میکنید واسه ی اربابای استکباریتون خوش خدمتی کنید!! ارباباتون خیلی بهتر از شماها می فهمن که قرن 21، قرن به قدرت رسیدن اسلام ناب محمدی است...
یکشنبه 10 دي 1391 - 15:28
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
وطن فروش خودتی نوکر عرب و روس و اون حکومت وطن فروش آخوند / تو ارباب داری اونم از بدبختیت اربابای قاتل و خأئنی چون دزدان جانی حکومتی و پوتین و تروریستها / من به عنوان یک ایرانی‌ سر تا پای اسلام ناب روسی حکومت آخوندی را گًل خواهم گرفت تا بفهمیید که هستند کسانی‌ که هر چند معتقدند اما هیچ زمان عقیده خود را به مقام ، موقعیت و پول نفرختند ، اعتقادی که از ناب‌ترین و زلال‌ترین معرفت ایرانی‌ و سیره اهل بیت واقعی‌ سر چشمه می‌گیرد ، اعتقادی که نه از یک فقیه قلابی‌ سر چشمه گرفته و نه از یک فقیه واقعی‌ ، اعتقادی که قامت کوتاه اندیشه و اصول تو به گرد آن هم نه می‌رسد و نه خواهد رسید ، مطالب بیشتری در تاپیک مناسب با مطلب برای تو و امثال فریب خوردگانی چون تو خواهم نوشت که متوجه شوی که گمراهی شما‌ها تا به کجاست و چگونه گول ساده لوحی و جاه طلبی خود را خوردید. ، ذات حکومت داری در اسلام خصوصاً از نوع ناب مانند شما که از جنس خلفای عباسی و اموی است حکومت داری و سیاست بازی است ....
دوشنبه 11 دي 1391 - 01:22
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
....واگر نه در مکتب ‌شیعه راستین همواره امامان ‌شیعه از حکومت داری فراری بوده اند و هیچ علاقه ائی به وارد شدن به سیاست و قدرت نداشته حتی امام اول که حکم خود را از پیامبر دریافت کرد به همین خاطر احترام ایرانیان را تا این حد بر انگیخته بوده اند ، احترامی که شما الشکر بت پرست آن را از بین بردید. پس دندان به جگر بگیر و زبان به کام تا وقتی‌ که چند حرف حساب بشنوی که در آن غیر از حقیقت نیست و به دور از نطاقی هایی است که در آن بازار مکاره به خوردتان میدهند .
دوشنبه 11 دي 1391 - 01:22
exam292 - تهران - ایران
shirzan e irani - استکهلم - سوئد: چقدر عصبانی شدی!!! توی کامنتت نشون دادی که سلطنت طلبی، اگه خوب چشمهاتو باز کنی می بینی که اکثریت مردم ایران هیچ دل خوشی از شاه های این مملکت ندارن، که اوج تنفر آنها در سال 57 به نتیجه رسید- همین شاهی که واسش قربون صدقه می ری، براساس بی کفایتی! بحرینی که متعلق به ایران بود، به دستور انگلیس!!! از کشور جدا کرد. تا دلت بخواد از این گندکاریها زیاد هست که برای اون میشه سند آورد!!!
‌چهارشنبه 13 دي 1391 - 16:12
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.