جزییات قتل هولناک خیابان ابوذر

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ جزییات قتل هولناک اعضای یک خانواده واقع در خیابان ابوذر و اعترافات عامل جنایت را تشریح کرد.


به گزارش روز جمعه جام‌جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران، سرهنگ عباسعلی محمدیان در خصوص جزییات این حادثه گفت: در ساعت 3 بعدازظهر ششم دی ماه سال جاری از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 خبر کشف یک جسد در 20 متری ابوذر ـ 8 متری رضایی به مأموران کلانتری 161 ابوذر اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری و بررسیهای اولیه مشخص شد فردی به هویت "حسین. ر" ( 35 ساله ) با ضربات متعدد چاقو کشته شده و جسد وی نیز در داخل کمد دیواری محل سکونتش کشف شده است.

با اعلام خبر به پلیس آگاهی و دادسرای امور جنایی، بلافاصله تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم پلیس آگاهی به همراه عوامل تشخیص هویت، پزشکی قانونی و قاضی کشیک دادسرای جنایی تهران در محل ارتکاب جنایت حاضر شدند.

با توجه به شواهد و دلایل بدست آمده در خصوص ارتکاب جنایت، پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد تشکیل و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای امور جنایی تهران، پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

نحوه کشف اجساد
 
با انجام تحقیقات از برادر مقتول، وی در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: از دو روز پیش، از برادرم و همچنین فرزند و همسرش هیچ اطلاعی نداشتیم تا این‌که امروز زمانی‌که به درب خانه آنها مراجعه کردم، همسایگان آنها اظهار داشتند که یکشنبه شب یک بار صدای جیغ بلندی را از خانه برادرم شنیده اند و پس از آن نیز دیگر هیچ اطلاعی از برادر من و یا اعضای خانواده‌اش نداشته و از آن زمان هیچکدام‌شان را ندیده اند.
 
برادر مقتول در ادامه اظهارات خود به کارآگاهان گفت: با توجه به صحبت‌های همسایگان، با تخریب درب ورودی وارد خانه برادرم شده و زمانیکه وارد خانه شدم بوی بدی به مشام رسید ؛ به دنبال منشأ بوی داخل خانه بودم که به سمت کمد دیواری رفته و زمانیکه درب کمد دیواری را باز کردم با جسد برادرم روبه‌رو شدم که در داخل یک پتو پیچیده شده بود ؛ زمانیکه جنازه را از داخل کمد دیواری بیرون آوردم مشاهده کردم که برادرم آغشته به خون است و با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده است.

با توجه به اظهارات برادر مقتول و همچنین اظهارات همسایگان در خصوص شنیده شدن صدای جیغ از داخل خانه مقتول و با توجه به وقوع چند روز از زمان وقوع جنایت ـ با توجه به اظهار نظر تیم پزشکی قانونی ـ و ناپدید شدن همسر و فرزند مقتول و احتمال وقوع جنایت‌های بیشتر، کارآگاهان اداره دهم با بازرسی دقیق از قسمت‌های مختلف خانه موفق به کشف جسد متعلق به همسر مقتول به هویت "شکوفه. ت" (35 ساله) و همچنین فرزند مقتول به هویت "مهدی. ر" (10 ساله) شدند که اجساد آنها نیز در مابین رختخواب‌های داخل کمد دیواری کشف شد ؛ بررسی دو جسد کشف شده جدید نیز نشان داد که همسر مقتول نیز همانند حسین. ر با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده و فرزند آنها ( مهدی ) نیز با یک ضربه چاقو به قتل رسیده است.

در ادامه و در بررسی محل جنایت، کارآگاهان با وارسی دقیق وسایل داخل خانه متوجه چند تخته فرشی شدند که در داخل یکی از اتاق‌ها به صورت پیچیده شده قرار داشتند که با باز کردن این تخته‌های فرش، کارآگاهان مشاهده کردند که تمامی آنها آغشته به خون بوده و قاتل یا قاتلین پس از ارتکاب جنایت آنها را پیچیده و رد داخل یکی از اتاق‌ها قرار داده اند ؛ همچنین بنا بر اظهارات برادر مقتول، تا پیش از تخریب درب ورودی خانه توسط وی، در ورودی کاملا سالم بود که این خود نشان از آن داشت که قاتل یا قاتلین، آز آشنایان خانواده مقتول هستند.

شطرنج راز قتل را فاش کرد
 
در ادامه تحقیقات، کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی اطلاع پیدا کردند که مقتول ( حسین ) در یکشنبه شب سوم دی ماه با مراجعه به یکی از همسایگان و عنوان این مطلب که یکی از دوستانش برای میهمانی به خانه اش آمده و قصد دارند تا با یکدیگر شطرنج بازی کنند، از وی درخواست کرده تا تخته شطرنج خود را به مدت یک شب به وی امانت دهد که همسایه مقتول نیز شطرنج خود را به وی امانت داده اما پس از آن دیگر هیچ اطلاعی از خبری و یا خانواده اش نمی‌شود.

شناسایی و دستگیری قاتل

با توجه به اطلاعات بدست آمده، بلافاصله با استفاده از اطلاعات بدست آمده از برادر مقتول و دیگر اقدامات پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از دوستان رضا. ع ( 37 ساله ) شدند ؛ با شناسایی رضا به عنوان شخصی که آخرین بار در هنگام خروج از منزل مقتول مشاهده شده بود، بلافاصله کارآگاهان اداره دهم ششم دیماه اقدام به دستگیری وی نموده و رضا را جهت انجام تحقیقات به محل جنایت منتقل می‌نمایند.

با دستیگری و انتقال رضا به محل جنایت و در حالیکه وی مدعی شده بود که در سوم دی ماه برای انتقال بار به شهرستان آمل رفته، کارآگاهان به وجود آثار جراحت ناشی از بریدگی توسط جسم تیز بر روی دستان وی مشکوک شده بودند او مدعی می‌گردد که در شهرستان آمل مورد زورگیری قرار گرفته و چند زورگیر با تهدید چاقو و ضمن مجروح نمودنش اقدام به سرقت وجوه نقد از وی کرده اند ؛ با توجه به اظهارات رضا، بلافاصله هماهنگی‌های لازم با پلیس آگاهی شهرستان آمل انجام و در کمتر از چند ساعت مشخص می‌شود که ادعای رضا در خصوص زورگیری توسط وی دروغ بوده و پرونده‌ای در این خصوص در هیچ یک از مراکز انتظامی شهرستان آمل گزارش و ثبت نشده است.

با توجه به مشخص شدن کذب بودن صحبت‌های قبلی و ادامه اظهارات ضد و نقیض و همچنین عدم ارائه توضیحات قانع کننده در خصوص علت بریدگی‌های بر روی دستان، رضا به ناچار لب به اعتراف گشود و در کمتر از 24 ساعت از زمان کشف اجساد به ناچار لبه اعتراف گشود و به ارتکاب هر سه جنایت اعتراف کرد.

اعتراف به جنایت

رضا در اعترافات خود به کاراگاهان گفت: یکشنبه شب به بهانه میهمانی و در واقع با انگیزه تسویه اختلافات قبلی خود با حسین به خانه وی رفتم در حدود ساعت سه بامداد روز دوشنبه بود که در حین بازی شطرنج مجددا صحبت بر سر اختلاف قبلی خود با حسین را آغاز کردم که همین موضوع باعث شد تا با یکدیگر درگیر شویم که ناگهان حسین با استفاده از چاقویی که از آشپزخانه برداشته بود چند ضربه به دست من زد اما من توانستم چاقو را از او گرفته و چندین ضربه به او وارد نمایم؛ در همین زمان همسر حسین که متوجه سر و صدای ما شده بود وارد اتاق شد و با دیدن جنازه همسرش، جیغ بلندی کشید که بلافاصله برای ساکت کردنش چند ضربه چاقو به او زده و او را نیز به قتل رساندم. هنوز چند لحظه از کشته شدن حسین و همسرش نگذشته بود که متوجه شدم فرزند 10 ساله (مهدی) آنها به خاطر صدای جیغ مادرش از خواب بیدار شده و شاهد کشته شدن مادرش توسط من بوده ؛ به همین علت و برای آنکه شاهدی باقی نگذارم او را نیز با یک ضربه چاقو به قتل رسانده و پس از قرار دادن هر سه جنازه در داخل کمد دیواری و در میان رختخواب ها، شبانه از خانه خارج شدم.

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به حساسیت موضوع و اهمیت کشف سریع این پرونده، از همان دقایق اولیه کشف سه جسد در یک محل تحقیقات تخصصی با حضور بازپرس محترم پرونده و تیم ویژه اداره دهم در دستور کار قرار گرفت که با اقدامات سریع و همچنین همکاری همکاران ما در مجموعه پلیس آگاهی شهرستان آمل در خصوص بررسی سریع اظهارات متهم پرونده، این پرونده در کمترین زمان ممکن و در کمتر از 24 ساعت کشف شد و متهم پرونده لب به اعتراف کشود و به ارتکاب هر سه جنایت اعتراف کرد که با دستور مقام محترم قضایی، قرار بازداشت موقت صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

+121
رأی دهید
-112

faghat zartosht - شیراز - ایران
متاسفانه راه دادن هر کس و ناکس به خانه که مقدس ترین حریم خصوصی یک فرد میباشد باعث اینگونه عواقب دلخراش میشود.واقعا حماقت و اعتماد تا چه حد!!!! اونم با کسی که میدونی باهاش اختلاف داری.و از این عجیب تر اینکه این باباب زن و بچه داشته.خوب احمق آدم متاهل رفیق بازی میکنه؟!!!
شنبه 9 دي 1391 - 14:05
rahaei - تهران - ایران
ای کسانی که همچنان به اینگونه خبر ها منفی میدید! منفی یا مثبت دادن به خبر ها ربطی به خوشایند یا ناراحت کننده بودن خبر ها نداره! اگر خبری ناراحت کننده ولی مهم باشه باید بهش مثبت داد که بالا بمونه اگربه خبر های بد ولی مهم منفی بدید به گوش بقیه نمیرسه چون میره تو قسمت خبر های بی اهمیت. وگرنه خوب معلومه که خبر قتل ناراحت کننده است دیگه نیازی به منفی دادن نداره! این مستطیل آبی زیر خبر هارو مسوولین سایت خیلی وقتی گذاشتند!
شنبه 9 دي 1391 - 14:57
nmayandeh khoda - هایدلبرگ - آلمان
مثل اینکه ژن ایرانیان تغییر کرده !!،، یک زمانی‌ بین ایرانیان لوطی گری و معرفت و جوانمردی و ایثار مرسوم بود و رفاقت‌ها رنگ و بوی دیگری داشت !، ولی‌ الان متأسفانه هر چه از روابط بین ایرانیان میشنویم ؛ ‌همش نامردی و خیانت و قتل و عام و جنایت است !!،، آیا براستی این مرام و منش ایرانیان است ؟!،، مسبب این تغییرات در فرهنگ ایرانی چیست و عاملآن این تغییرات چه کسانی هستند ؟! ، زیرا کشتن و قتل و عام و دسیسه و خیانت و سرقت و دزدی و باج گیری و قمه کشی‌ دارد در بین ایرانیان مرسوم میشود و تبدیل به یک سنت میگردد !!،،، افسوس و صد افسوس ، که چی‌ بودیم و چه شدیم ؟!
شنبه 9 دي 1391 - 18:31
ekman - شیراز - ‫ایران
در مورد اینکه مقصر اصلی در شروع درگیری و برداشتن کارد آشپزخانه و اختلافات بین این دو نفر چیزی نمیتوان نظر داد،مقتول هم نسبت به قاتل رفاقت و درستی را رعایت نکرده که اختلافات پیش آمده،ولی اینحا زن و فرزند مقتول واقعا فدای اختلافات دو نا رفیق شدند.
شنبه 9 دي 1391 - 18:45
nashmeili - آمستردام - هلند
نا امنی در جمهوری اسلامی بیداددددددددددددددددددددد میکنه .لعنت بر خامنه ای.
شنبه 9 دي 1391 - 18:58
applejuice - تورونتو - کانادا
شطرنج بازی می کردن اونوقت؟ تخته نرد بوده برادر من ..همچین ادمائی که شطرنج بازی نمی کنن
شنبه 9 دي 1391 - 19:08
rezgar - لینشوپینگ - سوئد
لعنت بر هرچه جنایت کار و قاتل همراه با ارباب و رهبر جنایت کارشان ایت الله العظما خامنه ای
شنبه 9 دي 1391 - 20:48
bk-nikoo - لیماسول - قبرس
خدایا خودمونو و کشورمونو به دستای تو سپردیم.
شنبه 9 دي 1391 - 20:49
virus2825 - لندن - انگلستان
هضمش واسم خیلی‌ مشکله که چطور تونسته چاقو بزنه مخصوصاً به اون بچهٔ ۱۰ ساله!. پس چرا امام‌هایی‌ که اون زمان ظهور میکردن ۱۲۴۰۰۰ تاشو به ما گفتن الان ظهور نمیکنن؟ لول ...دنیای کثیفیه کاش ۲۱ دسامبر واسه اولین بار حرف این آدم‌های خرافاتی درست از آب در میومد.. صدای جیغ اون زن و بچه‌رو هی‌ مجسم می‌کنم اعصابم خورد می‌شه، خدا رحمتشون کنه. :(
شنبه 9 دي 1391 - 21:00
amirehsan1 - آمستردام - هلند
مرگ بر نظام جمهوری اسلامی نکبتی ، مرگ بر آخونده کثیف خامنه‌ای ، مرگ بر تمامی‌ این وحشی‌ها
شنبه 9 دي 1391 - 21:37
ALEX _ LONDON - لندن - انگلستان
باورم نمیشه.. این حسین رو خوب میشناسم بچه محلم بود خدابیامرزه بهش میگفتن حسین رشتی .ای بابا اینم رفت
یکشنبه 10 دي 1391 - 02:24
ALEX _ LONDON - لندن - انگلستان
باورم نمیشه.. این حسین رو خوب میشناسم بچه محلم بود خدابیامرزه بهش میگفتن حسین رشتی .ای بابا اینم رفت
یکشنبه 10 دي 1391 - 02:26
ghafas - مشهد - ایران
لعنت بر این حکومت نامردپرور
یکشنبه 10 دي 1391 - 08:48
bakhtiyar - گوتنبرگ - سوئد
حـ... بی ناموس رو باید اعدام که نه جرش داد.اونوقت آقایو ن ناز پرورده ناناز میفرمایند اعدام غیر انسانیه و ازاین داستان های محفل پسند.تو آمریکاشم همینه بابا .روانی و ناپاک و بیناموس تو هر حکومتی یافت میشه
یکشنبه 10 دي 1391 - 13:38
fosil69 - تهران - ایران
اون حسن رشتی بود نه حسین رشتی.
یکشنبه 10 دي 1391 - 14:40
dkdk - اسلیس - دانمارک
بازم تعدادی بگویند اعدام بده.به خدا سوگند که برای چنین آدمهای پست و اشغال و کفتار صفت که ‌یک کودک بیگناه ۱۰ ساله را در نهایت بیرحمی به قتل میرساند ۱۰ بار اعدام هم کمه.مخالفان این صحبت من اگر خانواده خودشان این چنین بیرحمانه به قتل رسیده بودند واقعا بازم مخالفت میکردند؟؟.هر عقل سلیمی پاسخش هرگز است.
دوشنبه 11 دي 1391 - 05:03
shana - خ - ایران
زن و بچه اش رو قربانی کرد تا درس عبرتی برای ملت باشه که رفیق بازی نکنند :)
دوشنبه 11 دي 1391 - 08:45
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.