خشم و اندوه مردم هند پس از مرگ دختر قربانی تجاوز

دختر دانشجوی ۲۳ ساله‌ای که در اتوبوسی در دهلی مورد تجاوز گروهی قرار گرفته بود، درگذشت. یک نماینده‌ی حزب حاکم در پارلمان، ناآرامی‌های اعتراضی مردم را در این رابطه "انقلاب صورتی رنگ زنان سرخاب سفید‌آب مالیده" نامید.
 

دختر جوانی که دو هفته پیش بر اثر تجاوز وحشیانه‌ی شش مرد مست در اتوبوس به سختی مجروح شده‌ بود، به دلیل "شدت آسیب‌های وارده" در بیمارستان ماونت الیزابت سنگاپور جان سپرد.
 
بلافاصله پس از اعلام مرگ این دختر، هزاران نفر به خیابان‌ها ریختند و علیه دولت و قوانین زن‌ستیز آن دست به تظاهر زدند. تدابیر امنیتی در این روز (۲۹ دسامبر) در پایتخت هند تشدید شده است. پلیس در بیانیه‌های مکرر از مردم خواست،‌ خویشتن‌داری و آرامش خود را حفظ کنند. 
این دختر که دانشجوی پزشکی بود، پس از سوار شدن به یک اتوبوس غیردولتی در روز ۲۳ دسامبر، مورد حمله‌ی ۶ مسافر مست قرار می‌گیرد. این مردان، پسر همراه وی را به شدت کتک می‌زنند و یکی پس از دیگری به مدت یک ساعت به دختر تجاوز می‌کنند. در این کار، راننده هم با متجاوزان همدست و همراه بوده است. به گفته‌ی مقامات بیمارستان، متجاوزان از میله‌ی آهنی هم استفاده کرده‌اند.
 
"اقدامات سازنده" دولت
 
مانموهان سینگ، نخست‌وزیر هند از مرگ این دانشجو ابراز تاسف کرد و گفت که دلیل خشم مردم را درک می‌کند. او تاکید کرد که در نظر دارد با تنظیم قوانین جدید، امنیت زنان در هند را تامین کند. سینگ در یک سخنرانی تلویزیونی، مردم خشمگین را به آرامش دعوت کرد و گفت که باید به "اقدامات سازنده" دست زد. وی افزود: «اکنون به عهده‌ی ماست، کاری کنیم که مرگ این دانشجو بی‌اثر نماند.»
 
نهادهای مدافع حقوق‌بشر، سینگ را به دلیل "بی‌اعتنایی به خواست‌های تظاهرکنندگان و برخورد خشونت‌آمیز با معترضان" مورد انتقاد قرار می‌دهند. در نتیجه‌ی درگیری بین تظاهرکنندگان خشمگین و نیروهای امنیتی، یک افسر پلیس کشته شده است.
 
به گزارش خبرگزاری‌ها، پلیس برای مقابله با تظاهرکنندگان که از روز ۲۳ دسامبر به خیابان‌ها رفته‌اند، از گاز اشگ‌آور، باتوم و ماشین‌های آب‌پاش استفاده کرده است. نیروهای امنیتی هم‌چنین، در ساعاتی از روز درهای مترو و ایستگاه‌های راه‌آهن کلان شهر ۱۶ میلیونی دهلی را برای جلوگیری از گردهم‌آیی‌ها و تظاهرات بیشتر، به‌روی مسافران بستند.
 
انتقال مشکوک؟
 
برخی از کنشگران حقوق بشر، انتقال دختر مجروح را از هند به سنگاپور، مورد انتقاد قرار می‌دهند. این دانشجوی جوان، پس از سه عمل جراحی در هند، برای درمان به بیمارستان ماونت الیزابت در سنگاپور منتقل شد. برخی از پزشکان با انتقال او به سنگاپور به دلیل "احتمال وجود خطر بیشتر برای بیمار حین سفر" مخالفت و اعلام کردند که در بیمارستان‌های هند نیز می‌توان او را درمان کرد. گفته می‌شود که انتقال مجروح به سنگاپور برای جلوگیری از "ناآرامی‌های غیرقابل کنترل" پس از مرگ این قربانی بوده است.
 
به گفته‌ی مقامات پلیس، هر شش متجاوز دستگیر شده‌اند. بنا بر خبر منابع غیررسمی، یکی از متجاوزان فراری است.
 
واکنش اعضای حزب حاکم
 
سونیا گاندی، رهبر حزب حاکم کنگره در پارلمان هند، در مصاحبه‌ای گفت، باید با "شدیدترین اقدامات" از وقوع چنین حوادثی جلوگیری کرد. از سوی دیگر، ابیجیت مخرجی، نماینده‌ی حزب گاندی در مجلس، ناآرامی‌های اعتراضی مردم را "انقلاب صورتی رنگ زنان سرخاب سفید‌آب مالیده" نامید. مخرجی در پی برپایی موج انتقاد در شبکه‌های اجتماعی، از گفته‌ی خود ابراز تاسف کرد.
 
انتقال جسد به هند
 
قرار است جسد این دختر جوان روز ۲۹ دسامبر به هند منتقل شود. بنا بر مفاد بیانیه‌ی بیمارستان، این دانشجو در جمع افراد خانواده‌ی خود جان سپرد.
 
بر اساس گزارش‌های رسمی پلیس، در دهلی در هر ۱۸ ساعت، یک تجاوز جنسی صورت می‌گیرد. کارشناسان معتقدند که شمار قربانیان بیش از این رقم است. بر اساس آمار رسمی، در صد تجاوز‌های جنسی بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ تا ۱۷ درصد افزایش یافته است. تجاوز جنسی، طبق قوانین هند قابل مجازات و پیگرد نیست.

+94
رأی دهید
-13

amo-mohsen - بوگوتا - کلمبیا
این یه موردو از ایران یاد بگیرید بابا!لبه خیابون اید آدمای مریضو اعدام کنید
شنبه 9 دي 1391 - 15:11
Pesar iran - بریزبن - استرالیا
و باز هم مردم ایران بشینیم و به تاریخ ٣٠٠٠ سال پیش خودمون بنازیم،دریغ از اینکه حتی جرأت نداریم کوچکترین خواسته هاى به حقمون رو فریاد بزنیم.
شنبه 9 دي 1391 - 15:24
roxana_110 - تهران - ایران
کسی میدونه چرا تو ایران که اینهمه تجاوز میشه و هر روز داریم اخبارش رو میخوانیم کسی صداش هم درنمیاد؟؟!!
شنبه 9 دي 1391 - 15:31
akbarboy - تبریز - ایران
واقعا مشروبات الکلی ادمو به کجاها نمیکشونه این لعنتی چیه اخه
شنبه 9 دي 1391 - 16:12
saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا
خشم و اندوه مردم هند پس از مرگ دختر قربانی تجاوز.....من که ایرانیم از این همه نامردی اشکم دراومد.یاد فیلم "دو زن" سوفیالورن افتادم و صحنهٔ مشابه.با این که اون فیلم بود ناراحتم کرد چه برسه به این که عین حقیقت هست.واقعا" یکبار مرگ برای این متجاوزین کم هست.
شنبه 9 دي 1391 - 16:24
hassan5 - تهران - ایران
باحتمال قوی متجاوزین جزو حزب الله شاخه هندوستان میباشند
شنبه 9 دي 1391 - 16:33
hassan5 - تهران - ایران
باحتمال قوی متجاوزین جزو حزب الله شاخه هندوستان میباشند
شنبه 9 دي 1391 - 16:34
boofekoor - مونترال - کانادا
"تجاوز جنسی، طبق قوانین هند قابل مجازات و پیگرد نیست."!!! عجب جنگلیه اونجا !!
شنبه 9 دي 1391 - 16:57
gilaneh - تالش - ایران
جای تاسف داره
شنبه 9 دي 1391 - 17:25
pull.over - دوحه - قطر
خدا رحمتش کنه. امیدوارم اون 6 هندی جونور رو تکه تکه کنند.حروم...
شنبه 9 دي 1391 - 17:28
shinoeli - تهران - ایران
من 4 سال تو هند زندگی کردم و اونجا رو میتونم بگم امن هست نسبت به این جور مسائل جالب اینه که بعد از 4 سال اومدم ایران ضعف اعصاب پیدا کرده بودم از متلکها و رفتارهای زشت بیرون چون 4 سال واقعا همچین رفتاری رو ندیده بودم تو هند من فکر می کنم تو ایران این ارقام خیلی بالا تر از اون چیزیه که فکر می کنیم .
شنبه 9 دي 1391 - 18:26
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
درود به شرافت هندی ها توی ایران هرروز دانشجویان در زندانها به اسم قاچاقچی مواد اعدام میشوند مردم هم سکوت اختیار میکنند و چیزی نمیگویندو همه ظلمها و جنایات رژیم را با دل و جان پذیرفتتند.
شنبه 9 دي 1391 - 19:15
hallaj - شیراز - ایران
عجب قوم وحشی هستند این بی دین های احمق
شنبه 9 دي 1391 - 20:45
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
hallaj - شیراز - ایران. نه بابا بی‌ دین ها؟؟؟؟ خودت کشف کردی یا بابا ملّا؟؟؟ دینداران ایران اشغال شده مگر هزاران برابر واقعه ی هند نکشتند تجاوز نکردند آی‌ کیو؟؟؟؟؟؟؟
شنبه 9 دي 1391 - 23:34
sting68 - گنبد - ایران
اعصابم خورد شد با این خبر تلخ
یکشنبه 10 دي 1391 - 01:00
Islam zoda - تورنتو - کانادا
این مسلمون بازی‌ها تو ممالک عقب افتاده نهادینه شده متاسفانه..
یکشنبه 10 دي 1391 - 05:23
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.