دیدار با گروهی از پناهجویان در ترکیه

بی بی سی : در سه دهه گذشته، ترکیه همواره دروازه‌ای بوده برای گذر پناهجویان ایرانی به غرب. پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ و پیامدهایش، هزاران ایرانی به ترکیه رفتند تا بلکه با کمک سازمان ملل متحد آینده خود را در یکی از کشورهای غربی بسازند. اما برای بسیاری از پناهجویان ایرانی و افغان این آرزو به یک کابوس تبدیل شده. بلاتکلیفی در ترکیه، مشکلات مالی و کاری و برای بسیاری از خانواده ها، تحصیل فرزندان. بسیاری از آنها از بی‌توجهی مقامات سازمان ملل شکایت می‌کنند و از زمانی که طول می‌کشد تا حتی وقت مصاحبه بگیرند.

ژیار گل و جمال‌الدین موسوی به دیدار گروهی از پناهجویان در ترکیه رفته‌اند.

+132
رأی دهید
-48

Tourkan - کپنهاگ - دانمارک
این بار توهین به تورکیه دیر شروع شد
شنبه 9 دي 1391 - 12:51
hossein-87 - تهران - ایران
این ژیار گل خیلی باحاله . اون دفعه رفته بود اشرف ، حسینی بای هم خبرنگار تلوزیون ایران اونجا بود.این بدبخت داشت واسه خودش گزارش تهیه میکرد، خسروی بای با 4-5تا آدم میرفت وسط گزارشش و ازش سوال میپرسید ! صحنه خنده داری بود ولی ژیار گل رفتار سنگین و متینی داشت. درکل این خبرنگارا مصداق بارز یک کلاغ چهل کلاغ هستن.این کامنتم ربطی به تاپیک نداشت ولی اسم ژیار رو دیدم،یاد این خاطره افتادم.
شنبه 9 دي 1391 - 13:11
گیارنگ - تورکو - فنلاند
پناهندگی در ترکیه خیلی سخته . امیدوارم هر چه زودتر کارشو درست بشه .
شنبه 9 دي 1391 - 13:25
vahid_ - گلاسگو - انگلستان
ای ﭘﺮﻧﺪهی ﻣﻬﺎﺟﺮ ، ﺳﻔﺮت ﺳﻼﻣﺖ اﻣﺎ\\\ﺑﻪ ﻛﺠﺎ ﻣـﻴﺮی ﻋـﺰﻳﺰم؟ ﻗﻔﺴﻪ ﺗﻤﻮم دﻧﻴﺎ\\\‫روی ﺷﺎﺧﻪﻫﺎی دوری ، ﭼﻪ ﺧﻮﺷﻲ داره ﺻﺒﻮری؟‫\\\وﻗﺘﻲ ﺧﻮرﺷـﻴﺪی ﻧﺒﺎﺷﻪ ﺗﺎ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺳﻮت و ﻛﻮری\\\ﻣﻴـﮕﺬره روزﻫﺎی ﻋﻤﺮت ﺗﻮی ﺟﺎدهﻫﺎی ﺧﻠﻮت\\\ﺗﺎ ﺑﺨﻮای ﺑﺮﮔﺮدی ﺧﻮﻧﻪ ﮔﻢ ﻣﻴﺸﻲ ﺗﻮ ﺑﺎغ ﻏﺮﺑﺖ\\\‫واﺳﻪ ﻣﺎ ﻓـﺮﻗﻲ ﻧﺪاره ﻫﺮﺟﺎ ﺑﺎﺷﻴﻢ ﺷﺐ ﻧﺸﻴﻨﻴﻢ‫\\\\دﻟﺨﻮﺷﻴﻢ ﺑﻪ اﻳﻦ ﻛﻪ ﺷﺎﻳﺪ ﺳﺤﺮو ﻳﻪ روز ﺑﺒﻴﻨﻴﻢ\\\‫آﺧﺮش ﻳﻪ روزی ﻫﺠﺮت در ﺧﻮﻧﻪﺗﻮ ﻣﻲﻛﻮﺑﻪ‫\\\ﺗـﺎزه اون ﻟﺤﻈﻪ ﻣﻲﻓﻬﻤﻲ ﻫﻤﻪ آﺳﻤﻮن ﻏﺮوﺑﻪ............
شنبه 9 دي 1391 - 14:02
vahid_ - گلاسگو - انگلستان
امریکا و اروپا با سیاستهای کثیفشون ،، نا آرامی ، جنگ و آشوب در کشورهای خاورمیانه به راه میاندازند ...حکومت هارا بر انداز میکنند ،،، از دیکتاتورها و بنایدگراهای مذهبی پشتیبانی میکنند ،، مردم از کشورهای خود آواره میکنند ، و به طرف کشورهای خود که به استلاح دموکرات هست میکشانند ،،، زندگی این مردم چندین سال در پروسه پناهندگی تباه میکنند ،،،و ما در اخر میگیم ننگ بر دیکتاتور و ننگ بردین و مذهب ..و این چرخه ادامه دارد ،،،و هیچ گاه به ریشه این چرخه نمیرسیم ،,,,,
شنبه 9 دي 1391 - 14:18
perser68 - فلوریدا - امریکا
آدم نمیدونه به حال کی‌ دل‌ بسوزونه!به کی‌ کمک کنه!بازم ترکیه،دستش درد نکنه!نرم تو اما و اگر،ولی‌ اگه امروز به جای خامنه‌ای نکبت منفور ،بقول گنجی،سلطان شیره‌ای چهارتا آدم دلسوز به حال مردم ایرانی‌ و نه عرب داشتیم،حد اقل چند میلیون شغل میشد ایجاد کرد که باید از افغان و ترکیه کارگر در خواست میکردیم!به همین سادگی‌!و نیاز به شنیدن خاطره بعضی‌‌ها رو هم پیدا نمی‌کردیم که فقط در محکوم کردن افغان‌ها اینجا تشریف دارن!
شنبه 9 دي 1391 - 17:57
perser68 - فلوریدا - امریکا
vahidگلاسکو_انگلستان. مرسی‌ از نوشته زیبات!دقیقا همینه که نوشتی‌،ولی‌ شاید ما‌ها یا من نوعی زود اون جهنم اسلام ناب رو فراموش می‌کنیم!اون لحظه‌هایی‌ که حتی نفس کشیدن هم اونجا گناه کبیره به حساب میاد!شاد بودن،خندیدن،عاشق شدن،گریه کردن بر مزار بچه اعدامی،جسد بچه اعدام شدت رو بهت نشون ندادن،هزینه اعدام بچه تو طلب کردن بماند!!!ما‌ها که نسل داغون شده‌ایم ولی‌ شاید بچه‌ها مون اینجا حال و روز بهتری داشته باشن!فکر می‌کنم جایزه صلحی‌ هم که به اورپایی‌ها دادن اشتباه بود،باید به جمهوری جنگ و جنون و مرگ اسلامی میدادن!موافق نیستی‌!؟
شنبه 9 دي 1391 - 18:16
garmsari - یورک - بریتانیا
خدا کمکشون کند.زندکى سختى در بیش دارند. مخصوصا در ترکیه که واقعا زندکیشون سخت هست.
شنبه 9 دي 1391 - 20:11
sarah1 - نیویورک - امریکا
جوانان ایرانی عجب انقلابی بکنند, یک روز تو تظاهرات شرکت کردند فرداش رفتن ترکیه واسه پناهندگی...
شنبه 9 دي 1391 - 20:49
princesse - تهران - پرژن
vahid_ - گلاسگو - امثال شما زندگی‌ رو به کام دگر ایرانیان تلخ کردن. نه تنها من بلکه تاریخ هم شورشیان ۵۷ را نمیبخشد و از یاد نخواهد برد .حالا بشین ترانه پرنده مهاجر بخون. وقتی‌ شاه را از وطنش فراری دادید هیچ به اینجای قضیه فکر نمیکردید که روزی خودتون هم پا به فرار میزارید .روحش شاد شاد شاد.
شنبه 9 دي 1391 - 21:24
nmayandeh khoda - هایدلبرگ - آلمان
این جوانان و آوارگان ایرانی دارند چوب خطا و اشتباه بزرگ تاریخی نسل گذشته‌شان را میخورند !, که نا آﮔاهانه و از روی زیاده خواهی‌ ، خوشی بیش از حد زد زیر دلشان و خمینی را در کره ماه دیدند که در حال خواندن قرآن است !، ولی‌ چون فاصله زمین تا کره ماه خیلی‌ زیاد بود ؛ نتوانستند ببینند که خمینی در حال خواندن سوره الفاتحه برای ایران و ایرانیان بوده است !،،، لذا از روزی که خمینی را از توی کره ماه پایین آوردند و زمام امور را بدست او دادند ، هم ملت بدبخت شد و هم کشور را به خاک سیاه نشاند !!،،، و تمام ایرانیان اینچنین به ذلت و خواری افتادند و هم شرف و هم آبرو و هم سرمایه‌های ملی‌ از بین رفت و سرنوشت ایرانیان به این روزی افتاد که همگی‌ شاهد آن هستیم !!،،، ایرانیانی که در دنیا عزت و منزلت داشتند ، هم اکنون به خواری و ذلالت افتاده است و اینگونه آواره و در ﺑدر گشته است !!،،،، واقعا هنر نزد ایرانیان است و بس !!،، از نوع انتخاب این حکومت مشخص است ؛ که هنر فقط و فقط نزد ایرانیان است و بس !!
شنبه 9 دي 1391 - 21:25
feminism - لندن - انگلستان
شنیدن به سخنان کودکانِ افغان قلبم را به درد آورد :( عزیزانم حصار ناانسانی و بی عدالتی آنقدر بلند است که قد شما کفافِ دیدن صلح و آرامش را نمیدهد . از صمیم قلبم امیدوارم که هر چه زودتر زمستانِ زندگیتان پایان یابد و لبخند بهار را در زیبائیهای دنیا تجربه کنید.
شنبه 9 دي 1391 - 23:09
sahar77 - ایران - ایران
شما چرا ایران نموندین برای انقلاب ?!! sarah1 - نیویورک - امریکا.
یکشنبه 10 دي 1391 - 00:23
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
sahar77 - ایران - ایران/ سحر عزیز اینو دوستانه میگیم و هیچ قصدی بدی ندارم ولی ماها که از ایران خارج شدیم جل و پلاس خودمون جمع کردیم و راهی غربت شد یم و تکلیف زندگی خودمون رامشخص کردیم , هر اتقاقی و هر بلائی سر مردم ایران بیاید تاثیری در زندگی روز مره ما نخواهد داشت حتی اگر رژیم عوض بشود و ایران به روزهای طلائی و آزادی و دمکراسی برسد اکثریت مهاجران بر نخواهند گشت برای اینکه اینچا ریشه دواندن بچه هاشون بزرگ شدند اگر والدین بخواهندبرگردنند بخاطر بچه ها نمیتوانند برگردنند چون بچه های ما اینجا را مثل ما که ایران را دوست داریم دوست دارند و محل زندگیشون میدانند چیزی که ما ارزو میکنیم آزادی ایران و اسایش و رفاه ملت ایران است برای اینکه از یک خاک و یک میهن هستیم برای اینکه بوی وطن و خاک وطن را دوست داریم و هیچ کجای دنیا وطن نمیشه
یکشنبه 10 دي 1391 - 02:09
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
sahar77 - ایران - ایران /من دلم برای ایران برای کوههاش و خیابانهاش و صحرها و رودها و طبیعت ایران میسوزه برای من ایران مثل یه فردی است که زیر پای سم دجال داره رنج میبره من آزادی وطنم را آرزو میکنم هر چند تاثیری به حال من نداره , و لی شادی شماها شادی ماست منتها نباید انتظار داشته باشی که ما برای شما ها بیایم ایران و مبارزه کنیم کدوم آدم عاقلی این کار را میکنه ؟ تنها قلبی که برای تو می تپد قلب خودت است , ما هم زندگی داریم بچه داریم مشکلات و دغدغه های خودمان را داریم اینجا برای ما نقل ونبات پخش نمی کنند.......... خلاصه کلام اینکه شما ها خودتون باید خودتون را نجات بدهید شماها هستید که توی اون کشور زندگی میکند و فرزندانتون توی اون کشور بزرگ میشنوند آزادی بها دارد و به راحتی با نشان دادن علامت ویکتوری بدست نمیاد برای آزادی باید مشتها گره بشه ,
یکشنبه 10 دي 1391 - 02:10
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
sahar77 - ایران - ایران /ما آزادی داریم و نیازی نیست براش بجنگیم شماها هستید که باید تلاش بکنید خیلی از ایرانیها در اینجا هستند که اصلا به ایران و ایرانی فکرنمیکنند و فقط میگویند ول کن بابا ایران دیگه از دست رفت بعضیها اصلا مایل نیستند که با هموطن ایرانی شون فارسی حرف بزنند خوشحال باش که همین تماسها و ابراز نظرهای اینترنتی و نگرانی "خارج نشین ها "فقط برای شماهاست و این همه دغدغه ایران را دارند بخاطر هموطن است.
یکشنبه 10 دي 1391 - 02:10
anohe - کوالالامپور - مالزی
خواهر و برادر افغان ، می‌دانیم تر و خشک با هم می‌سوزد، من از طرف مردمان کشورم از تو عذرخواهی می‌کنم ، و برای آن فرد افغان که باعث مرگ هموطنم شد طلب آمرزش می‌کنیم از درگاه پروردگار. امیدواریم روزی انسانیت دنیا را فرا گیرد.
یکشنبه 10 دي 1391 - 07:33
vahid_ - گلاسگو - انگلستان
perser68 - فلوریدا - امریکا......princesse - تهران - پرژن. من در نوشته هام جمهوری اسلامی یا دیکتاتوری تایید نکردم ،،من مسبب دیکتاتوری و جمهوری اسلامی و پناهندگی و تباهی زندگی مردمان خاور میانه غرب معرفی کردم . شما فرض کنید بیشتر مردم خاور میانه معلول ذهنی هستند ،، آیا غرب باید از این فرست استفاده کنه ؟؟؟و هر جنایتی خواست در خاور میانه آنجام بده.؟؟؟ شاه باید میرفت چون امریکا و اروپا میخاستن ،،، غرب از دیکتاتوری خاندان پهلوی استفاده کرد و این دیکتاتوری را برای از بین بردن سلطنت این خاندان غنیمت شمرد .اگه غرب میخواست هیچوقت سلطنت خاندان پهلوی از بین نمیرفت ،، مثله باقی دیکتاتورها که پشتیبانی کردن .
یکشنبه 10 دي 1391 - 08:23
شهادت - تهران - ایران
نصیحتی که برای وطن فروشان خارج از وطن دارم اینه که راه توبه بازه میتونین به آغوش ملت و اسلام بازگردید. البته مثل بچه آدم.
یکشنبه 10 دي 1391 - 09:09
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
امیدوارم همه این افراد چه ایرانی‌ و افغان به آرزوی خود برسند یعنی‌ امنیت!!!!!! ولی‌ اگر بلافاصله بعد از گرفتن اقامت سفر سالیانه ی خود را به ایران آغاز کنند پناهنده نیستند بلکه فرصت طلب!!!که راه را برای پناهندگان واقعی مسدود میکنند!!!
یکشنبه 10 دي 1391 - 10:41
marius111 - بو خارست - روماني
چقدر بدبخت شدیم خدا حقمونه
یکشنبه 10 دي 1391 - 11:02
amirhassna - سیدنی - استرالیا
شهادت - تهران - ایران. امثال تو ننگی هستید برای ایران و ایرانی‌. هر وقت دستت به گوشت رسید حرف زیادی بزن. چیزایی که برازندهٔ خودت .... هستش به خارج نشینا نسبت نده.
یکشنبه 10 دي 1391 - 13:28
parastooeshge - توکیو - ژاپن
برادر افغانسنان وخواهر ان شرمندهیم که با شما چنین رفتار شده امیدواریم که زندگی پر شادی سلامت داشته باشید ایرانی به مهمان نوازی معروف است اما در این چند سال نمیدانم چرا این جورشده این کشور؟ وقتی بچه ها وه میبینیم قلب ما اتش میگیرد موفق باشد ایرانی دوست شما عزیزانم.
یکشنبه 10 دي 1391 - 14:57
sahar77 - ایران - ایران
شما سکوت کنی‌ بهتره آقا یا خانم نامحترم .شهادت - تهران - ایران
یکشنبه 10 دي 1391 - 15:23
parastooeshge - توکیو - ژاپن
شهادت-تهران-ایرن میخواهیم یک سوال کنیم جانب وقتی جنگ ایران عراق بود شما کجا تشریف داشتی ....نصیحت بر برای ... کن اولا ماها با جنگ ایران وعراق ثابت شده که ما وطن فروش نیستیم ازجانمان گذشته وبه جنگ رفتیم من 14 سالم بود دیگر حرف بی مورد نزن ماها با وطن مشکل نداریم با شماها مشکل داریم
یکشنبه 10 دي 1391 - 16:10
perser68 - فلوریدا - امریکا
شهادت_تهران ایران. هر وقت تو آدم شدی و فهمیدی که وطن فروش اون خامنه‌ای چلاق دست تو که ایران رو داره دودستی تقدیم میکنه و تو رو هم اگه نیاز ببینه با خودش به جهنم میبره!من شاید دلم به حالت بسوزه!یه مقدار چشم بینا و گوش شنوا می‌خواد که ببینی‌ تو چه گندابی داری زندگی میکنی‌،باور کن کار سختی نیست!!!
یکشنبه 10 دي 1391 - 19:33
feminism - لندن - انگلستان
شهادت - غزه - فلسطین / تو نیز حتما چون ....که به فرمان خدایت با خواهران خود باید ازدواج میکردند !!!!! " حوا در دو نوبت چهار فرزند به دنیا آورد نوبت اول: قابیل و خواهرش «لوزا»، و نوبت دوم هابیل و خواهرش «اقلیما» " و بدنبال این داستان که همانا حکم خدایت بود باعث شد قابیل برادرش هابیل را به قتل برساند !!!!! برو کمی قران بخون تا این .... را دریابی. حالا تو حتما از آن بچه های آدم سخن میگویی که به خواهرانشان همخواب شدند. بهتره که تو هم انسانیت را از حیوانات یاد بگیری و زیاده گویی نکنی !!!! همین .
یکشنبه 10 دي 1391 - 22:22
Khoda boze - تبریز - ایران
بابا همه الافهاى ایران که رفتن همان بهتر که در میرن از اونجا که فهمیدن تو خارج کار هم نکنى بهت پول میدن دارن میرن و باعث ابروى ایرانیهاى مبارز خواهند بود.
یکشنبه 10 دي 1391 - 23:01
perser68 - فلوریدا - امریکا
تبریز ایران. میدونی معنی‌ گوشت لخم چیه؟یا سیب زمینی‌ بیرگ؟تو هم مبارزه خودت رو بکن کسی‌ کاری با تو نداره ولی‌ برای کسی‌ تعیین تکلیف نکن!
دوشنبه 11 دي 1391 - 03:47
amirkabir - سيدني - استراليا
وحید_ - گلاسگو - انگلستان. ممنون از کامنت زیبات.با شما موافقم.
دوشنبه 11 دي 1391 - 05:21
exam292 - تهران - ایران
sahar77 - ایران - ایران: مطالبه ی حق هزینه داره! خیلی ها، میخوان بدون هزینه به حق برسن!
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 13:58
exam292 - تهران - ایران
Royan - کالیفرنیا - آمریکا: تو هیچ اعتقادی به انقلاب 57 نداشتی و نداری!!! حالا رفتی آمریکا و از مردم میخوای انقلاب کنن!!!(عجب!!!)
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 14:00
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.