دختر دانشجوی هندی قربانی تجاوز گروهی درگذشت

زن جوانی که در اتوبوسی در هند مورد تجاوز گروهی قرار گرفته بود، به دلیل شدت جراحات وارده در بیمارستانی در سنگاپور درگذشت.

به گزارش بی بی سی، تجاوز به این دختر دانشجوی ۲۳ ساله بازتاب‌های گسترده‌ای در هند داشته است.

در روزهای گذشته، تظاهرات در چندین شهر هند برگزار شد و تظاهرکنندگان خشمگین با پلیس درگیر شدند که در نتیجه آن یک پلیس کشته شده است.

به دنبال مرگ این دختر دانشجو، تدابیر امنیتی در دهلی، پایتخت هند تشدید شده است. مقام‌های هندی احتمال داده‌اند که تظاهرات بیشتری در این شهر و سایر شهرها برگزار شود.

پلیس خواهان خویشتن‌داری و آرامش مردم شده است.

این دختر جوان که نامش اعلام نشده، پس از سه عمل جراحی در هند، برای درمان به بیمارستان ماونت الیزابت در سنگاپور منتقل شده بود.

این بیمارستان در بیانیه‌ای گفت که خانواده این دختر، در آخرین لحظات زندگی‌اش در کنار او بودند.
جسد این دختر جوان قرار است امروز به هند منتقل شود.

این دختر دانشجو و مرد همراهش، یکشنبه ۱۶ دسامبر، در یک اتوبوس مورد حمله قرار گرفتند. او در یک ساعت، به کرات مورد تجاوز قرار گرفت.

افرادی که به این دختر حمله کردند، با یک میله آهنی او و دوستش را مورد ضرب قرار دادند و سپس آنها را از اتوبوس به بیرون پرتاب کردند.

تا کنون شش مرد در این ارتباط بازداشت شده‌اند.

مانموهان سینگ، نخست‌وزیر هند به شدت از مرگ این دختر ابراز تاسف کرده و گفته است که دلیل خشم مردم را درک می‌کند.

او از مردم کشورش خواسته تا احساسات و انرژی خود را صرف اقدامات سازنده‌ای کنند که در نتیجه آن هند به کشور امن‌تری برای زنان تبدیل شود.

پلیس هند در دهلی، پایتخت این کشور طی روزهای گذشته از ماشین‌های آب‌پاش برای متفرق کردن جمعیت خشمگین معترض استفاده کرده است.

زنان هندی می‌گویند دولت اقدام کافی برای مراقبت از جانشان در برابر خشونت‌ها نمی‌کند.

سونیا گاندی، رهبر حزب حاکم کنگره گفته است که برای جلوگیری از چنین حوادثی، باید "شدیدترین اقدامات" را در نظر گرفت.

میزان تجاوز در دهلی، پایتخت هند، بیشتر از هر شهر دیگر در این کشور است.

دولت هند گفته است با تنظیم قوانین جدیدی، بر اتوبوس‌های عمومی در شهر نظارت خواهد کرد.

+44
رأی دهید
-18

Tehran11 - تهران - ایران
واقعا تسلیت. میبینم که اقایان ضد دین. اینجور جاها نظر نمیدهند. لالمونی گرفتین؟
شنبه 9 دي 1391 - 12:10
faghat zartosht - شیراز - ایران
من سال 85 یک سالی هند زندگی کردم.تو این یک سال حتی یک مورد دعوای فیزیکی هم ندیدم.جدی میگم.حتی اگر دو تا ماشین هم با هم تصادف میکردند اصلا راننده ها پایین نمیومدند و گذشت میکردن و میرفتن.کلا هندیها رو مردمی آرام دیدم.البته توشون کلاش و حقه باز زیاده ولی در کل مال دعوا نیستند.حالا با خوندن این خبر شوکه شدم !!! یعنی اینا هم وحشی شدن؟چی بگم والا
شنبه 9 دي 1391 - 12:32
Azadikhah - تكسل - هلند
خیلی‌ دلم سوخت به خدا، آن دختر رفت و راحت شد از درد.بیچاره خانواده او :(
شنبه 9 دي 1391 - 12:55
bahram4531 - گوتنبرگ - سوئد
(Tehran11 - تهران - ایران ) تجاوز، تجاوزه حالا میخواد از هر گروه و دین و مذهب و بی مذهبی باشه و چه ربطی به ضد دین یا طرفدار دین داره!!؟؟
شنبه 9 دي 1391 - 16:26
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
کی‌ مردها میخوان بفهمن که زن یک انسان هست نه یک آلت جنسی‌ زندهٔ دو پا؟؟؟. کی‌ میخوان بفهمن که لذت رو با زور نمی‌شه به دست آورد ؟؟ کی‌ میخوان بفهمن که وقتی‌ به زور بدن زنی‌ رو لمس می‌کنن روح و روان اون زانو نبود می‌کنن؟؟؟ تو ایران خودمون بدتر از اینها رو می‌شه شنیدو دید. خانومهای عزیزی که تو این سعیت میاید خودتون بیاید بگید آیا شده روزی برید بیرون و چه بدنی یا چه زبانی مورد آزار قرار نگیرید؟ آدم قلبش به درد میاد این خبرا رو می‌خونه هر چند که یک اتفاق روز مره شده
شنبه 9 دي 1391 - 16:26
kobalt - کرج - ایران
چنین حادثه ای در خراسان اتفاق افتاد البته زن کشته نشد بلکه شکایت کرد و البته به حکم شرع انور مردان متجاوز آزاد وزن بجرم زنا زندان گردید
شنبه 9 دي 1391 - 19:49
Tehran11 - تهران - ایران
منظور مرا متوجه نشدید . بحث من چیز دیگری است این ربطی به دین ندارد (البته کسانی که این روزها خود را دیندار معرفی میکنند ...) لطفا مقایسه کنید هرجا مبحث لختی و فحشا و مظاهر هرزگی بشر است چه دفاعیات جانانه ای میکنند اقایان بی دین و دیندار متقلب (ارجاعتان میدهم به خبر لخت شدن علیا المهدی در سوید و مخالفت با قانون مصر) حدود ٦٠ تا کامنت گذاشته اند ولی اینجا که این خبر به این مهمی که تمام شبکه های دنیا از ان صحبت میکنند لالمونی. ... لطفا تفکر لطفا تجزیه و تحلیل لطفا عقلانیت لطفا انسانیت. ... دین پیشکششان.
یکشنبه 10 دي 1391 - 00:07
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.