بی‌اعتنایی سران سه قوه به هشدار رهبر جمهوری اسلامی

به رغم هشدار صریح رهبر جمهوری اسلامی به سران سه قوه در مورد علنی نکردن اختلاف‌ها انتقادهای متقابل هر روز شدیدتر می‌شود. علی لاریجانی، هفتم دی عامل اصلی اوضاع بحرانی کشور را "ضعف در مدیریت اجرایی" خواند.
 

حدود دو ماه پیش و در پی نامه‌های تندی که میان محمود احمدی‌نژاد و رئیس قوه قضاییه صادق لاریجانی رد و بدل شد رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای در سخنان کم‌سابقه‌ای به سران سه قوه هشدار داد اختلاف‌ها را علنی نکنند.
 
خامنه‌ای دهم آبان‌ماه به "مسئولان به ویژه سران سه قوه" اخطار کرد "از هرگونه کشاندن اختلاف‌ها به میان مردم خودداری کنند و بدانند از امروز تا روز انتخابات، هر کسی که بخواهد از احساسات مردم در جهت اختلافات استفاده کند، قطعاً به کشور خیانت کرده است."
 
«خودشان را به نفهمی می‌زنند»
 
محمود احمدی‌نژاد در هفته‌ی گذشته، به ویژه در سخنرانی ۲۹ آذر و در گفتگوی تلویزیونی شنبه‌شب، دوم دی‌ماه مجلس و قوه قضاییه را به دخالت در کار دولت و مختل کردن برنامه‌های اقتصادی دستگاه اجرایی، و ممانعت از برخورد با بدهکاران بانکی متهم کرده است.
 
کنایه‌ها و اتهام‌های احمدی‌نژاد به قوه قضاییه با واکنش صادق لاریجانی روبرو شد که بدون نام بردن از او به کسانی اشاره کرد که "خودشان را به نفهمی می‌زنند."
 
رئیس مجلس نیز روز پنج‌شنبه، ۷ دی در دو نشست، در جلسه علنی مجلس و در پرسش و پاسخ با دانشجویان بسیجی، با نقل سخنانی از محمود احمدی‌نژاد، سیاست‌های دولت را عامل رکود تولید و کشاورزی و افزایش تورم و بیکاری خواند.
 بخش بزرگی از سخنان لاریجانی در دیدار با دانشجویان به عواقب اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها مربوط می‌شد که احمدی‌نژاد مدعی است دولت آماده‌ی انجام آن است اما مجلس جلوی کار را گرفته.
 
«احمدی‌نژاد خلاف‌گویی می‌کند»
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا، احمدی‌نژاد ۲۹ آذر در مراسم دومین سالروز اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها می‌گوید که هدفمندی یارانه‌ها به شرطی موفق خواهد بود که «این قطار یک راننده داشته باشد؛ چراکه اقتصاد را از دوجا نمی‌توان هدایت کرد.»
 
رئیس دولت با بیان اینکه "ما سال پیش نتوانستیم مرحله دوم هدفمندی را اجرا کنیم، امسال نیز نتوانستیم" مسئولیت این کار را متوجه مجلس کرد: «زمانی که یک قانون در طول سال ۱۱ بار عوض می‌شود، نمی‌توان آن قانون را اجرا کرد.»
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجلس لاریجانی عصر پنج‌شنبه در دیدار با دانشجویان بسیجی بدون نام بردن از احمدی‌نژاد او را تلویحا به خلاف‌گویی متهم می‌کند و می‌گوید مجلس مصوبه‌ای در مورد منع اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها در سال جاری داشته که دولت نیز در جریان آن بوده است.
 
رئیس مجلس گفت: «البته در تدوین و اجرای این طرح دولت هم با ما هم نظر بود، حالا اگر چیز دیگری در این رابطه می‌گویند ما نمی‌دانیم. ما جلسه گذاشتیم و در جلسه گفتند ما قبول داریم فاز دوم اجرایی نشود. اما بعد از آن می‌آیند و می‌گویند که مجلس در این رابطه دست ما را بسته است.»
 
واردات بی‌رویه، ضربه به تولید داخلی
 
علی لاریجانی تاکید رئیس و اعضای دولت که "علت تمام مشکلات اقتصادی کشور" را تحریم عنوان می‌کنند رد می‌کند و می‌افزاید "از نظر ما مسائل اصلی کشور در حوزه اقتصاد رونق بخشی به تولید کشور، ایجاد ثبات برای تولید و جلوگیری از واردات بی‌رویه در زمینه کشاورزی، دامداری و صنعت در کشور است."
 لاریجانی ظاهرا با اشاره به سخنان احمدی‌نژاد در گفتگوی تلویزیونی که مدعی شده بود با اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها "اهداف پیش بینی شده برای تولید، نهادینه شد و رشد پیدا کرد" می‌پرسد: «سوال من این است که چه ارزیابی از تولید کشور دارید؟ وضع تولید کشور الان خوب نیست. غیر از کارخانجات بزرگ کارخانجات متوسط و کوچک وضع خوبی ندارند.»


 
روسای سه قوه توجه‌ای به توصیه‌های رهبر جمهوری اسلامی ندارند

 

رئیس مجلس یکی از مشکلات کنونی را واردات بی‌رویه کالا عنوان می‌کند که از ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار در سال‌های قبل به ۶۰ تا ۷۰ میلیارد دلار در دوران دولت نهم و دهم افزایش یافته است: «شما دروازه‌ها را باز کرده و خیل جنس‌های چینی وارد کرده‌اید، که این اقدام موجب تعطیلی کفش‌دوزی‌ها و لباس‌دوزی‌ها شده است. که به طور حتم این کارها بیکاری را در کشور تشدید می‌کند و اینها عزت کشور را زیر سوال می‌برد.»
 
«کشمکش‌های تازه بین قوا»
 
همزمان با این انتقادها، اعتراض به برکناری غیرمنتظره وزیر بهداشت و درمان، مرضیه وحید دستجردی توسط احمدی‌نژاد نیز افزایش یافته است. احمد توکلی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس روز جمعه ۸ دی برکناری وزیر بهداشت شش ماه پیش از پایان کار دولت دهم را موجب "رواج بی‌اعتمادی بین مردم و دولت و بین نخبگان و دولت" عنوان کرد.
 
توکلی تصمیم‌های اخیر رئیس دولت را به سرپیچی از دستورات رهبر جمهوری اسلامی تعبیر می‌کند: «چگونه آقای احمدی‌نژاد به خود اجازه می‌دهد که در اوان انتخابات با تغیرات پی در پی و التهاب آفرین باز هم مدعی باشد که دیگران‌اند که با اختلاف‌اندازی خلاف دستور مطاع رهبری عمل می‌کنند.»
 
به گفته‌ی احمد توکلی "با روحیه این دولت ، نقض قانون پیش می‌آید، نتیجه این حادثه کشمکش تازه‌ای است بین قوا و بی‌ثباتی متعاقب آن که دودش به چشم مردم می‌رود."
 
ظاهرا با توجه به همین رفتار است که لاریجانی گفته: « در این وضعیت باید همگرایی داخل را افزایش داد و از نظر سیاست داخلی باید همبستگی‌ها را کاملتر کرد.»
 
رئیس مجلس با بیان این که "متأسفانه رفتارهای بعضی از مدیران ما بلاوجه دعوا درست می‌کند" هشدار می‌دهد "نگذاریم شکاف‌هایی در کشور به واگرایی بینجامد."

+75
رأی دهید
-11

Royan - کالیفرنیا - آمریکا
مملکت افتاده دست یه مشت اسکل و ازگل بی سواد و دزد هی واسه هم خط و نشون میکشند.
شنبه 9 دي 1391 - 01:17
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
باز از مردم برای این مواقع مایه می‌گذارند " دودش در چشم مردم میرود " خفه خون گرفته و بر سر جای خود به تمرگید مردم به دود عادت کرده اند و سوزش چشم ، حالا که دعوا سر لحاف ملاست باز مردم شناس شده‌اید روباهان مکّار .
شنبه 9 دي 1391 - 01:51
ghafas - مشهد - ایران
مردم دارند از بین می رن نه اینا عرضه دارن جلوی این وضع رو بگیرن نه مردم بخار دارن بلند شن جلوی اینا رو بگیرن ..خدایا
شنبه 9 دي 1391 - 05:29
naderan - یوتوبوری - سوید
ای خمینی دجال بیبین چه بر مردم ایران اوردی.این خایین جاسوس دزد دورغگو را گذاشتی.رفتی جهنم خدا لعنت کند نسلت راوقتی امدی یک نون بود یک ریال حا لا پنج هزارتومان.نصف متعاد نصف دیگر گرسنه و این خایین هر روز تن تن طلا ملت ایران را بزل بخشش.و مابقی را خانوادهای دزدشان در روسیه کازینو فاحشه خانه وقمارخان ۷۰۰ میلیاردی.میخرن و بچه همین عکس رای یک جند در روسیه صد هزار دلار روی سنت میریزد.همون خانم بمن میگفت خودم خجالت گشیدم اینهااز کجا پول میاورن نمی دانم عکسها وفیلم هست.
شنبه 9 دي 1391 - 05:36
farhad_dayan - پاریس - فرانسه
مگر اینکه ترتیب احمدی نژاد را بدید مثل اشخاصی‌ که تو این ایران ترتیبشونو دادید وگرنه احمدی نژاد مطمئنا نمیذاره آب از گلو تان پایین بره با این یذره قدش خوب تو پرو پا تون پیچیده امیدوارم همین آقا شمارو از داخل از بین ببره
شنبه 9 دي 1391 - 06:23
exam292 - تهران - ایران
"Royan - کالیفرنیا - آمریکا" و "shirzan e irani - استکهلم - سوئد" و دیگر خارج نشین خود فروخته، مسائل داخلی کشور هیچ ربطی به دیگران نداره!!!
شنبه 9 دي 1391 - 08:57
DEHLIZAN - فنلاند هیلسینکی - هلسینکی فنلاند
از مردم مایع نگذارید زمانیکه مردم میگفتند رای من کجاست و برادران دالتونها ،،،لاریجانیها بخاطر باز گذاشته شدن راه دزدیهاتون و بخاطر علی چلاق که نظر احمقی نژاد به او نزدیکتر بود برای خواسته های مردم ارزشی قایل نشدید و یک اشغال بی سواد رابرای دومین مرتبه به ریاست جمهوری رساندید ان موقع با چماقداران بسیجی به جان مردمافتادید
شنبه 9 دي 1391 - 11:26
DEHLIZAN - فنلاند هیلسینکی - هلسینکی فنلاند
مو با ماشین از روی مردم عبور میکردید را فراموش کردید حالا که ایران را به ویرانه ایی تبدیل کردید بیاد مردم افتادید اقاای لاریجانی شما چهار برادر در دزدی بی شرفی بی ناموسی از همه کثیفتر هستید حرف از اسلام نزنید شماها اسلام را به لجن کشیدید حالا که دوباره به رای مردم نیاز دارید مثل سگ به جان هم افتادید مرگ همه شما و زنان و دختران روسپی تان ننگتان باد لعنت بر یزید زمان خمینی دجال مرگ بر علی گدا و اهل بیت او نابود باد جمهوری اسه الی
شنبه 9 دي 1391 - 11:41
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
جمع کنید این سایه بازی را کسی به شما رای نمی دهد.
شنبه 9 دي 1391 - 12:49
romano - تهران - ایران
exam292 - تهران - ایران اتفاقا این به اصطلاح خودفروخته‌ها خارجی سگشون به اونهایی که داخل خودشون رو بخاطر یک تکه نون می‌فروشن شرف داره. حداقل اینها اونطرف درد مردم از نزدیک نمیبینند باز دلسوزی می‌کنند شما چی که فاحشه و بچه گلفروش سر چهار راه اعتیاد کشتن ترانه موسوی و مردم در حسرت نان و غذا و ازدواج و مسکن رو داخل داری می‌بینی و خودتو به نفهمی میزنی من یک تار موی این افراد (که خیلیاشونم باهاشون مخالفم) به 100 هزار مثل امثال تو نمی‌دم. هی عجب شغلیه تن فروشی به دیکتاتور تو تمام دنیا حالا می‌خواد پینوشه باشه یا سید علی پینوشه ترس شبانه روزی، سگخوری، دلخوش بودن به پول یک لقمه نون برای نوشتن کامنت صد من یغاز، راهپیمایی از ترس توهم اگر نرم اگر رای ندم بیکار می‌شم دانشگاه رام نمی‌دن منظورمو که می‌فهمی همین ترسهاتون رو می‌گم که از کودکی باهاتونه و عوض مرد و نون به بازو خوردن تعظیم کننده جبار ازتون می‌سازه خیلی زندگی رقت‌آوری دارید و در کل تاریخ هیچ ملتی از شما نه هنرمند دانشمند معلم و مرد سر برآورده چون بچه کلاغید بهت پیشنهاد می‌کنم شعر عقاب و کلاغ خانلری رو بخون.
شنبه 9 دي 1391 - 15:50
مهر آسا - تهران - ایران
هنوز استعمار و چپاول اجنبی را در کشور خود و در زیر چکمه پهلوی خائن فراموشمان نشد الحمداله به مجاهدت بزرگ مردان ایران اسلامی پوزه مزدوران به خاک مالیده شد دشمنان بدانند همان طور که مردم در 9 دی 88 ثابت کردند که پای آرمانهای اساسی خود هستند به دشمن داخلی و خارجی اجازه برگشت مجدد استعمار را نمی دهند تمام کسانی که دلشان برای پهلوی های مفلوک تنگ شده است اول پیشنهاد می کنم که دو کتابی را که خود اصحاب پهلوی نوشتند بخوانند و بعد اظهار نظر کنند 1- خاطرات ارتشبد حسین فردوس و 2- کتاب دخترم فرح - خامنه ای عزیز شیعیان را مرجعی تو عاشقان رامقتدا - حامی ما سید ما در دریای ولا
یکشنبه 10 دي 1391 - 10:21
exam292 - تهران - ایران
romano - تهران - ایران:عزیز، تو هم فقط داری تهمت و افتراء میزنی! حرفهایی رو داری میزنی که رسانه های غربی این چند سال زحمت کشیده و توی مغز امثال شماها ثبت کرده اند!!! در ضمن "کافر همه را به کیش خویش پندارد"
یکشنبه 10 دي 1391 - 12:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.