تاجیک تهدید کرد که از وزیر کشور بریتانیا شکایت می‌کند

نصرت‌الله تاجیک، دیپلمات سابق، که حدود یک هفته پیش و پس از دریافت حکم آزادی به ایران بازگشت در مصاحبه‌ای با یک روزنامه بریتانیایی ضمن تهدید به شکایت از مقامات عالی‌رتبه بریتانیایی، گفت که وزیر کشور بریتانیا، ترزا می، زندگی او را «نابود کرده است».
 
روزنامه بریتانیایی ایندی‌پندنت در مصاحبه‌ای که روز چهارشنبه، ششم دی‌ماه، منتشر شده گزارش داده است که آقای تاجیک از وکلای خود خواسته است مسئله شکایت از دولت این کشور را بررسی کنند.
 
نصرت‌الله تاجیک، سفیر پیشین ایران در اردن، که شش سال پیش به اتهام تلاش برای خرید و انتقال دوربین‌های دید در شب به ایران، در بریتانیا بازداشت شده ‌بود پس از دریافت حکم آزادی، بامداد چهارشنبه ۲۹ آذر، وارد تهران شد.
 
آقای تاجیک آبان‌ماه سال ۱۳۸۵ در بریتانیا به اتهام دلالی سلاح برای ایران دستگیر و با قرار وثیقه آزاد شد، اما از آن زمان تاکنون تحت کنترل پلیس بریتانیا قرار داشت.
 
روزنامه ایندی‌پندنت در گزارش خود می‌گوید که ماموران مخفی آمریکایی در لندن از این دیپلمات سابق جمهوری اسلامی فیلمی دارند که او در آن درباره قراردادی ۵۰ هزار پوندی مبنی بر ارسال دوربین به ایران حرف می‌زند.
 
این روزنامه می‌افزاید که با این حال نصرت‌الله تاجیک ۵۸ ساله «هرگز به این اتهام محاکمه نشد» و به دادگاه نرفت، پرونده او مشمول گذر زمان شده و به همین دلیل او در دادگاهی دیگر استدلال کرده است که آمریکا و بریتانیا وقت زیادی را تلف کرده و هنوز درباره فرستادن او به آمریکا تصمیم نگرفته‌اند.
 
به گفته روزنامه ایندی‌پندنت، همین اتلاف وقت که همزمان بوده است با تلاش آمریکا برای آزادی سه جوان آمریکایی محبوس در زندان اوین کمک کرده است که آقای تاجیک بتواند رای موافق و مثبت دادگاه را به نفع خود کسب کند.
 
نصرت‌الله تاجیک در مصاحبه خود با این روزنامه ضمن اشاره به این که اول دولت آمریکا و سپس دولت بریتانیا را مسئول می‌داند گفته است: «وزیر کشور بریتانیا زندگی مرا نابود کرد. آنها نگران دیپلمات‌های بریتانیایی در ایران بودند و مرا گروگان نگه داشتند.»
 
آقای تاجیک در این مصاحبه همچنین گفته است که در زمان اقامتش در لندن یک مقام وزارت دادگستری ایالات متحده با او تماس گرفته و گفته است که اگر او در مورد مامور سابق اف‌بی‌آی که در ایران مفقود شده اطلاعاتی به آنها بدهد ممکن است بتواند از تخفیف مجازات استفاده کند.
 
به گفته این دیپلمات سابق، او پیشنهاد آمریکایی‌ها را رد کرده و گفته است که اطلاعاتی در مورد رابرت لوینسون، مامور سابق اف‌بی‌آی، ندارد.
 
رابرت لوینسون ۱۸ اسفندماه سال ۱۳۸۵، زمانی که در قالب سفری کاری به ایران رفته بود، در جزیره کیش ناپدید شد. خبرگزاری فرانسه می‌گوید آقای لوینسون که آن زمان به عنوان بازرس خصوصی برای یک شرکت بزرگ کار می‌کرد، به منظور تحقیق در مورد «قاچاق سیگار» به ایران سفر کرده بود.

+30
رأی دهید
-42

میکایل - مالمو - سوئد
بی‌ شرف تو از آان آدمهای هستی‌ که با پول خونه جوانان ایران امرار معاش کردی،چه قدر آدم فروشی کردی،حالا طلب کاری،حالا کوو،که پس بدی،خدا که دروغ نیست،زن و بچتم باید پس بدن بیهمه چیز.
شنبه 9 دي 1391 - 08:35
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
آره حتما شکایت کن . اون‌ها هم معطل همین هستند که تو بری شکایت کنی‌ برن رسیدگی کنند . حتما همین کار رو بکن .
شنبه 9 دي 1391 - 09:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.