علم‌الهدی: عوامل اصلی فتنه سال ۸۸ خارجی‌ها بودند

احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد می‌گوید دو نامزد معترض انتخابات سال ۸۸ را نمی‌توان "فتنه‌گر" خواند. به گفته‌ی او در سال ۸۸ "عناصر زاویه‌دار" با رهبر جمهوری اسلامی بستر ساز "جریان استکبار و کفر" شدند.
 

امام جمعه مشهد در گفتگو با خبرگزاری فارس در مورد جنبش اعتراضی به نتایج اعلام شده‌ی انتخابات سال ۸۸ و دو نامزد معترض به این نتایج، میرحسین موسوی و مهدی کروبی سخنانی گفته که با اظهارات قبلی او و دیگر اصولگرایان تندرو کاملا در تناقض است.
 
رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای و حامیانش جریان اعتراضی سال ۸۸ را "فتنه" و دو نامزد معترض را "سران فتنه" می‌خوانند. احمد علم‌الهدی در گفتگویی که ظاهرا ششم دی‌ماه انجام و متن کامل آن هشتم دی منتشر شد با اشاره به موسوی و کروبی گفت "ما قصد نداریم به این افراد فتنه‌گر و فتنه‌انگیز لقب دهیم."
 
«مجارب قبلی، فریب‌خورده ناخودآگاه فعلی»
 
امام جمعه مشهد در تحلیلی تازه از جنبش اعتراضی در سال ۸۸ عوامل موثر در این حوادث را به سه گروه تقسیم می‌کند: «گروه اول همان عوامل اصلی یعنی فتنه‌گران و فتنه‌انگیزان بوده که عوامل و جریان‌ خارجی و استکباری هستند. دسته دوم افرادی بودند که ابزار فتنه شدند و با فتنه هماهنگ بوده و به گونه‌‌ای عوامل اجرایی فتنه قرار گرفتند. دسته سوم در فتنه هم کسانی بودند که بستری برای فتنه شدند.»
 
او دو نامزد معترض انتخابات سال ۸۸ و دیگر رهبران و شرکت‌کنندگان در جنبش اعتراضی پس از انتخابات را در گروه سوم قرار می‌دهد و می‌افزاید، این افراد "شاید هم به صورت ناخودآگاه بستر شدند و با تصمیم و اراده خود و با هماهنگی با فتنه‌گران نبوده‌اند."
 
علم‌الهدی دهم دی‌ماه ۸۸ موسوی و کروبی را "سران فتنه" خواند و آنها را تهدید کرد: اگر توبه نکردید شما محاربید و این مردم و این نظام با شما با عنوان محارب برخورد می‌کند. او حتا تاکید کرد که این توبه کردن باید در "یک ضرب‌الاجلی که باید دستگاه قضایی کشور معین کند" انجام شود.
 
«شک زاویه‌داران با رهبر»
 
علم‌الهدی که خبرگزاری فارس او را "از یاران همیشگی" علی خامنه‌ای معرفی می‌کند در بخش دیگری از گفتگوی خود تلویحا بر تعیین کننده بودن نظر او در نتیجه‌ی انتخابات صحه می‌گذارد و می‌گوید کسی که از "ولی فقیه" تبعیت می‌کند نباید در انتخابات مورد تاییدش شک کند.
 
امام جمعه مشهد گفت که در جریان اعتراض‌های سال ۸۸ یک طرف رهبر جمهوری اسلامی قرار داشته و در طرف دیگر "کسانی که شک کردند با رهبری زاویه داشتند و در واقع ولایت مقام معظم رهبری را در حد حجت شرعی قبول نداشتند."
 
علم‌الهدای در ادامه استدلال می‌کند "کسی که [خامنه‌ای را] در این حد قبول داشته باشد، شک نکرده و می‌گوید وقتی حضرت آقا به صحنه آمدند پس باید کنار آقا بایستیم."
 
معترضان، نتایج اعلام شده‌ی انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری را حاصل یک "کودتای انتخاباتی" عنوان می‌کنند که هدفش بر سر کار نگه داشتن رئیس جمهور مورد حمایت خامنه‌ای، یعنی محمود احمدی‌نژاد بوده است. رهبر جمهوری اسلامی ۲۹ خرداد پیش از تایید رسمی نتایج انتخابات از سوی شورای نگهبان احمدی‌نژاد را پیروز انتخابات و نزدیک‌ترین رئیس دولت به خود در جمهوری اسلامی خواند.
 
علم‌الهدی: مسلمانیم تهمت نمی‌زنیم
 
امام جمعه مشهد مدعی است موسوی و کروبی را به این علت "فتنه‌گر و فتنه‌انگیز" نمی‌خوانیم "چرا که مسلمان هستیم و نمی‌خواهیم به مردم لقب و نسبت ناروا داده و تهمت بزنیم."
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا امام جمعه مشهد نهم دی‌ماه سال ۸۸ در مراسمی که در تهران و در حمایت از رهبر جمهوری اسلامی برگزار شد او را "مظهر رسول‌الله" و مخالفانش را "یک عده آدم عوضی مزدور ناپاک جیره‌خوار دشمن" و " یک مشت بزغاله و گوساله" خواند.


 
احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد

 

چنین توهین‌هایی در سخنان امام جمعه مشهد، به ویژه در مورد زنان بسیار تکرار شده است. او خرداد سال گذشته نیز به خانواده‌هایی که پسر جوان دارند هشدار داد بی‌تفاوت نباشند زیرا "این زن و دختر جوانی که در آن کوچه همسایه شماست و هر روز و هر ساعت روسری‌اش عقب‌تر می‌رود و مویش پریشان‌تر و لباسش تنگ‌تر می‌شود، از هر درنده‌ای و از هر گزنده‌ای برای ناموس و جوان تو آسیبش بیشتر است."
 
رفع اتهام فتنه‌گری، ادامه بازداشت
 
چرخش آشکار احمد علم‌الهدی در روزهای گذشته در سخنان برخی دیگر از چهره‌های شاخص اصولگرا نیز دیده شده است. به گزارش خبرگزاری مهر حبیب‌الله عسگراولادی دبیرکل "جبهه پیروان خط امام و رهبری" صبح پنج‌شنبه، ۷ دی و در حاشیه همایش این جبهه به خبرنگاران گفت: «من پیش از این اعلام کرده بودم که موسوی و کروبی را اهل فتنه نمی‌دانم چون با هر دو کار کرده‌ام. یک سال و نیم وزیر موسوی بودم و با کروبی نیز در کمیته امداد و زندان بودم.»
 
مهدی کروبی، میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد از حدود دو سال پیش بدون محاکمه در بازداشت خانگی به سر می‌برند.
 
اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی روز سه‌شنبه، ۵ دی به روزنامه کیهان گفت که در جریان اعتراض‌های سال ۸۸ خامنه‌ای شخصا مسئولیت حبس خانگی نامزدان معترض را بر عهده گرفته و گفته "این چند نفر با من."

+31
رأی دهید
-41

nashmeili - آمستردام - هلند
اینشالله نابودی آخوندها نزدیکه.
جمعه 8 دي 1391 - 21:55
مهر آسا - تهران - ایران
گرگ‌ها خوب بدانند، در این ایل غریب. گر پدر مرد، تفنگ پدری هست هنوز. گرچه نیکان همگی بار سفر بربستند. شیر مردی چو علی خامنه‌ای هست هنوز.
جمعه 8 دي 1391 - 21:55
compatriot - تورنتو - کانادا
تو یکی‌ بمیر!
جمعه 8 دي 1391 - 22:36
azadi-iran - وین - لااتریش
پولهای زریح حضرت رضا می خورد باید هم نوکر ولایت فقیه باشند.از 33 سال پیش همه دست اندرکاران این حکومت از کوچک تا بزرگ همه می خواستند که کاری کنند که دل رهبر درد نگیره از ایران فقط پول نفت دو گاز مهم است نه ایران و نه فرهنگ نه مردم مهم هستند. ولی باین حال عده ای از این مردم هر 4 سال میروند مسجد رای به رهروان انتصابی رهبر رای میدهند. کی باید این مردم از نوکری بردارند.
جمعه 8 دي 1391 - 23:21
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
چشم آینه روح است / در چشمان این نابکار نابخرد رذالت ، سبعیت و حیله گری مانند دیگر هم قطار رانش موج میزند ، این دیو زدگان دشمن خدا و مردم که نوکری شرق و غرب را به نحو احسن تا کنون انجام داده اند دم از دشمن خارجی میزنند و جنس انتخابات ۸۸ را صادره از خارج میداند در صورتیکه این انتخابات ایرانی‌ترین و داخلی‌ترین انتخابات دوران تاریک جمهوری کفر و تباهی آخوند بود که تمام اقشار ایرانی‌ چه در داخل و چه در خارج با هر عقیده و مرامی‌ تنها به خاطر نه گفتن به متخب خامنه‌ای شرکت کردند / از نظر این دیو بی‌ شاخ و دم داخل منحصر به بیت فساد و ظلم است که هر چه از آن خانه ستم بیرون بیاید داخلیست و مقبول طبع این شیطان صفتان سیاه کار .
شنبه 9 دي 1391 - 00:54
paksan - آمریکا - آمریکا
عوامل فتنه خودتون بودید که تقلب کردید و آراء رو جابجا کردید.همه حکومتهای دیکتاتوری هر چیزی که می شه می گن دشمن خارجی بود.یعنی تو این 35 سال کدوم کار رو گردن گرفتید؟ خشکسالی می شه می گن آمریکا و اسرائیل بود! سالی 25هزار نفر تو جاده ها کشته می شون هیشکی گردن نمی گیره!وضعیت اقتصاد کشور تقصیر آمریکا!سقوط هواپیماهاکار خارجی ها؟ نون و بنزین و گاز و برق و...گرون می شه تقصیر خارجی هاس؟ تقلب می کنند تو انتخابات می گن کار خارجی هاس؟ مدرسه آتیش گرفته می گن کار خارجی هاس؟زندانی سیاسی دربند رو می کشن ،توطعه خارجی می رسه؟جنگ با صدام رو می گن عامل آمریکا و غرب بود ولی ماشین جنگی صدام تمام سلاحهای روسی و چینی بوده. تحریمها و قطعنامه ها رو کاغذ پاره اس و کارهای مشکوک اتمی انجام می دن بعد که تحریمها فشار می یاره،خارجی هاس .دلار گرون می شه می گن کار خارجیاس. بابا پس تو این مملکت شما چکاره اید؟امیدوارم خارجی ها و آمریکا و اسرائیل که انقدر موثر هستند خودشون مستقیم حکومت کنند تو ایران حداقل بدونیم مقصر کیه
شنبه 9 دي 1391 - 02:31
سهیل ایرانی - اصفهان - ایران
مهر آسا - تهران - ایران آخه آدم ساده تو یک درصد هم احتمال نمیدی بد جوری سرت کلاه رفته باشه. فرض می‌کنیم خامنه‌ای نایب امام زمان و بر حق باشه ( که واقعا کلاهبرداری در این حد اونم توی عصر ارتباطات واقعا نوبره). من یه سوال میپرسم همین خود تو فردا بیا یک مجله بزن و فقط بیا عملکرد خامنه‌ای را در اون مجله نقد کن و (بدون زدن تهمت) در مورد اموال و ثروت خودش و پسرانش (مخصوصا مجتبی) تحقیق کن و سوال کن. اونوقت ببین چه بلایی سرت میارن. بعد فرق علی و معاویه را خوب متوجه میشی.
شنبه 9 دي 1391 - 04:59
bita tehrani - ونکوور - کانادا
کینه آسا /منظورت از شیر مررررد همون فرژانه خودمون هست دیگه ؟!
شنبه 9 دي 1391 - 06:21
yashainiran - ایران - ایران
خدا می داند اینها چه نقشه ای در کله پوکشان دارند؟ به نظرم فهمیده اند که جایگاهی در میان مردم ندارند میخواهند دل آنها را با این حرفها به دست بیارند و دست آخر هم با حکم خامنه ای موسوی و کروبی را از حصر خانگی در میارند تا از بابت مردم خیالشان راحت باشد( یعنی مردم در انتخابات شرکت بکنند) و با این سیاست بتوانند در مقابل احمدی نژاد و دار و دسته اش قدعلم بکنند. علم الهدی و عسگراولادی به این راحتی از کسی طرفداری نمی کنند بعید است
شنبه 9 دي 1391 - 06:43
compatriot - تورنتو - کانادا
مهر آسا - تهران - ایران - منظورت شیره مردی چو علی‌ خامنه ایی = علی‌ شیره‌ای!
شنبه 9 دي 1391 - 06:57
massoudoslo - اسلو - نروژ
علم الهدی شیپورچیه جماران است و وقتی این شوت علی را کوک میکنند که حرف بزند در واقع سخنان از جای دیگری گفته میشوند !
شنبه 9 دي 1391 - 09:14
Azadikhah - تكسل - هلند
زمان استفاده از موسوی و کروبی دارد برای نظام فرا میرسد. بحران های خارجی و داخلی در 2013، نظام را مجبور کرده تا این دو را دوباره به خدمت بگیرند.چند روز دیگر جنتی هم که اعلام کرده بود سران فتنه را در خانه زندانی و اینترنت و تلفن آنها را قطع کنید در نماز جمعه خواهد گفت موسوی و کروبی آبروی نظام هستند و من از اول هم مخالف حبس خانگی آنها بودم. در تاریخ قومی به این وقاحت وجود نداشته
شنبه 9 دي 1391 - 13:15
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.