درک عمیق ژاپنی ها از حق الناس و حلال و حرام: غرامت بابت کاهش قیمت خودرو

تویوتا مبلغ یک میلیارد و 100 میلیون دلار به خریداران خودروهای این شرکت در آمریکا، غرامت می پردازد.


به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت خودروسازی تویوتا ژاپن با اعلام این خبر افزود: بخشی از این غرامت در اختیار افرادی قرار می گیرد که در سال های 2009 و 2010 خودروهای تویوتا خریداری کرده اند اما به دنبال فراخواندن این خودروهای برای تعمیر، قیمت آنها کاهش یافته بود.


تویوتا این خودروها را برای تعمیر سامانه ایمنی آنها، فراخوان کرده بود به همین دلیل قیمت این مدل از خودروها در بازار کاهش یافت و این غرامت بابت این کاهش قیمت پرداخت می شود.
بخشی از دریافت کنندگان این غرامت، در سال های قبل خودروهای خود را به قیمتی ارزان تر فروخته بودند.


تویوتا همچنین بدون پذیرش بروز خطا اعلام کرد بخش دیگری از این غرامت نیز به دارندگان خودروها دارای اشکال در سامانه ایمنی و سرعت پرداخت می شود.


در بیانیه نمایندگی تویوتا در آمریکای شمالی آمده است: با دست یابی به توافقی برای پرداخت غرامت، شکایت خریداران خودرو در آمریکا به دلیل ضرر در نتیجه کاهش قیمت خودروها متوقف می شود.


این بیانیه اضافه می کند: این شرکت درباره بروز اهمان یا خطا، نه اعتراف و نه تکذیب می کند. دست یابی به این توافق برای پرداخت غرامت، تصمیم بسیار سخت بود به ویژه که مستندات علمی و برآوردهای مستقل بسیاری تایید کرده اند که سامانه های الکترونیکی تویوتا، امن بوده اند. به هر حال به این نتیجه رسیدیم که عبور از این مرحله به سود شرکت ، کارمندان ، نمایندگی ها و کارگران ماست. هم اکنون شرکت می تواند انرژی ، زمان و منابع خود را برای ماموریت اصلی یعنی ماموریت "ساخت بهترین خودروی ممکن" ، متمرکز کند.

 

تویوتا بین سال های 2009 و 2010 برای تعمیر و اصلاح مشکلی در سامانه سرعت، حدود 12 میلیون دستگاه خودرو را از سراسر جهان فراخوان کرد؛ این مشکل باعث می شد سرعت خودرو به صورت ناگهانی و نه ارادی افزایش یابد. با این حال درباره دلیل این موضوع میان شرکت و خریداران خودرو اختلاف نظر وجود داشت.


بازگشت تویوتا به جایگاه بزرگترین خودروساز جهان


در همین حال بی بی سی گزارش داد: تویوتا در سال 2012 با فروش 9 میلیون و 700 هزار دستگاه خودرو در جایگاه بزرگترین خودروساز جهان قرار گرفت.


این شرکت ژاپنی در سال قبل پس از جنرال موتورز آمریکا و فولکس واگن آلمان، در رتبه سوم قرار داشت. زلزله ژاپن و سونامی در تایلند دلیل این جایگاه تویوتا در سال گذشته میلادی عنوان شده است.


تویوتا از سال 2008 به مدت سه سال متوالی در رتبه اول فروش و تولید خودرو جهان قرار داشت.

+164
رأی دهید
-7

یا علی مدد - منچستر - انگلستان
به نظرم این عنوان درستی نیست : « درک عمیق ژاپنی ها از حق الناس و حلال و حرام » ! و این نگاه بسیار ساده لوحانه ایست ! البته شرکتهای ژاپنی از جمله تویوتا همیشه برای افزایش اعتبار خود تلاش می کنند و بازار آمریکا برای خودوری ژاپن خیلی مهم می باشد . اما یک سوال از خودتان بکنید آیا ژاپن در سال های 2009 و 2010 آن خودروها را فقط به آمریکا فروخته است؟! پاسخ به این سوال ما را در قبول درستی این تیر خبر باید به تامل وادار کند ! قطعا آنگونه که ما تصور می کنیم نیست و در پشت این مسائل سیاستهائی نهفته است که معمولا عوام از آن اطلاع ندارند! اگر واقعا آنها درک عمیق به حق الناس دارند پس چرا وقتی ماشین تویوتای علی دائی که تصادف کرد و کیسه هوای ماشینش باز نشد ، خسارتی به او ندادند ؟! و موارد دیگر در جاهای دیگر هم همینطور اتفاق افتاده است و آنها چنین کاری نکرده اند. ولی چون برای ژاپن آمریکا به جهات زیادی از جمله اقتصادی و امنیتی مهم است و لذا با کمال میل به آنها خسارت که خسارته حتی حالهای دیگری هم می دهند که متاسفانه مجال طرح همه آنها در اینجا نیست!
جمعه 8 دي 1391 - 13:15
sharafYabi - بیمبه - انگولا
آخوندها و بسیجیهای دنباله روی آنها را بفرستین ژاپن و آمریکا / اروپا تا وظیفه، راست گویی، انصاف، انسانیت و قبول مسٔولیت یاد بگیرند. در تهران، قم و مشهد از آن خبرها وجود ندارد.
جمعه 8 دي 1391 - 14:05
Azadikhah - تكسل - هلند
دمشون هم گرم .خود ملت ژاپن هم خیلی‌ خوب هستند
جمعه 8 دي 1391 - 14:17
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
حالا چرا فقط خسارات به امریکا؟ دیگر کشور ها هم همین مشکل را داشتن
جمعه 8 دي 1391 - 14:30
sharafYabi - بیمبه - انگولا
یا علی‌ مدد،،،، چه ‌چیزی را میخواهید ثابت کنید؟ که دولت آمریکا از منافع مردمش به خوبی پاسداری می‌کند؟ و یا ناتوانی دیگر دولت‌ها دلیل بی‌‌ انصافی ژاپنیها است؟ به میلیونها نفر خسارت داده‌اند، شما یک نفر را مثل میزنی که بگی‌ بدن؟ تازه او هم ممکن است گرفته؟ نکته مقاله را فراموش کردی، پشتکار، نو آوری، خدمت، مسولیت پذیری.
جمعه 8 دي 1391 - 16:17
kobalt - کرج - ایران
حالا شما حساب کن که این ملت خدای درست ودرمونیم ندارن اگه مثل ما تعلیم از خدا ورسول و چهارده معصوم و میلیون جانشین ونایباشون و دیده بودن چی میشدن تازه به قرار اطلاع هیچ امام زاده ای هم اونری نرفته ...گامباته ..سایونارا کبلائی
جمعه 8 دي 1391 - 16:39
bozorg - همدان - ایران
حماسه نهم دی مشتی بود بر دهن استکبار ژاپن کی هست
جمعه 8 دي 1391 - 17:32
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
یا علی مدد - منچستر - انگلستان/میدونی چرا فقط به آمریکائیها غرامت داد ؟ چون قوانین آمریکا تویوتا را وادار میکند که چنین کاری بکنند , مشتری پادشاه است در آمریکا یه قانون نوشته نشده است , و 99% مشتریها راضی از فروشگاها بیرون میایند و دادن غرامت از گرفتن یه گیفت کارت یا 50% تخفیف و یا تعویض جنس به هر دلیلی حق یه آمریکائی است , و چون آمریکا برای ملتش ارزش قائل است این را به تویوتا تحمیل کرده وگرنه دیگر از تویوتا خریدی نخواهد شد, و این بزرگترین ضرر برای تویوتا است که مشتریهای خود را از دست بدهد. حالا این را با برخورد فروشنده ایرانی با مشتری مقایسه بکن ............ آدم حالش بهم میخوره تو ایران بره خرید.
جمعه 8 دي 1391 - 17:40
minajun - تهران  -  ایران
یا علی مدد - منچستر - انگلستان. کاملا درست می‌گید بقیه مردم دنیا که این ماشینا رو خریدن آدم نیستن مگه؟
جمعه 8 دي 1391 - 17:56
real_patriot - واشنگتن - آمریکا
یا علی مدد - منچستر - انگلستان. نمیخواستم جوابتو بدم اما نتونستم. خودروهای تویوتا که در آمریکا فروش میره در خود آمریکا تولید میشه و این اشکال ایمنی در خودروهایی بود که در آمریکا تولید شده بود نه کشورهای دیگه. میدونم ساندیس دوست داری اما اینقدر عوام فریبی نکن. زشته خجالت بکش
جمعه 8 دي 1391 - 18:32
baas - روتردام - هلند
یا علی‌ مدد - مسائل پشت پرده - عوام - درک عمیق - علی دا‌یی‌ - ساندیس - و دیگر هیچ !!!!!!!!
جمعه 8 دي 1391 - 18:46
abbas2104 - مشهد - ایران
عمرا" اگه به گرد پای ایران خودرو وسایپای خودمون برسه ماشین تولید میکنن باقلوا بدون ضبط وسیستم صوتی پول نقد میدی شش یا هفت ماه دیگه یه ماشین بهت میدن در حد جهانی
جمعه 8 دي 1391 - 19:11
morgan123 - واشنگتن - امریکا
درک عمیق ژاپنی ها از حق الناس و حلال و حرام!!!!! نویسنده مطلب، آیا اینقدر ساده هستی یا خودت را به سادگی میزنی و شاید هم مامور بازاریابی یا خیلی ساده از اون عشق تویوتاهای جیب خالی هستی؟ اینها که نوشتی بخشی از آن به اجبار باید پرداخت میشده و بخش دیگرش برای دان پاشی برای جلب مشتری میباشد. البته اینها به سود مشتری هم هست اما نیت کارخانه حلال و حرام نیستش بلکه بازاریابیست! بخصوص در امریکا که مارکتش برای شرکتهای چند ملیتی موضوع مرگ و زندگیست .
جمعه 8 دي 1391 - 20:33
Sam-Antwerpen - آنتورپن - بلژیک
پیشتر مقاله یی در مورد اینکه این غرامت به شکایت دارندگان تویوتا در آمریکا داده شده بود در همین سایت خوندم! پس هم چین الکی‌ هم داده نشده!!!
جمعه 8 دي 1391 - 21:32
walla chi begam - تهران - ایران
ایران خودرو به همه دارندگان انواع لگنهای تولیدی این شرکت به خاطر ضعف در کلیه سیستمهای خودرو یه هویج هدیه می دهد. لطفا با در دست داشتن دفترچه بسیج به صف امت گدای همیشه در صحنه پیوسته و هویج خود را تحویل بگیرید
جمعه 8 دي 1391 - 21:43
kobalt - کرج - ایران
یه ماشین سرهم بندی از سایپا یا ایران خود رو بخرید تا تفاوت رو درک کنید کلی پول بدید آخرشم جای اینکه شما سوار ماشین بشین ماشین رو سوار شما میکنن دریغ از یه گارانتی درست یا یه خدمات پس از انداختن بدرد بخور آش کشک خاله برای کسایی که نمیتونن ماشین خارجی وارداتی بخرن.
جمعه 8 دي 1391 - 21:44
pakofski - کسل - آلمان
Royan - کالیفرنیا - آمریکا/یعنی فقط قوانین امریکاس که برای ملتش ارزش قائل است؟!! باید ریزتر به سیاست نگاه کرد
جمعه 8 دي 1391 - 21:41
sharafYabi - بیمبه - انگولا
این مقاله کاملا تیتر درستی‌ دارد، حق الناس، حرام و حلال همین است. مردم را راضی‌ کردن. حالا به هر زبونی و به طریق هر کسی، برای افریدگار فرق نمیکنه.
جمعه 8 دي 1391 - 22:58
sharafYabi - بیمبه - انگولا
Kobalt سلام، هر دو تا کمنتت بسیار به جا بود، مخصوصا مثل آاش کشک خاله بسیار واقعیت را تشریح میکند. مردم بینوا مجبور به خوردنش هستند. هر چند آن اتوموبیل‌ها بیشتر از ۱۲ سال از عمر پایانی تولید، در کار خانه مادر را دارا می‌باشند و شما میتوانید با نصف آن مبلغ ماشینی بهتر با عمر ۵ ساله و تکنیک برتر از لحاظ مصرف و ایمنی بخری۱!!
شنبه 9 دي 1391 - 00:06
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
pakofski - کسل - آلمان/ نه این دولت و قانون ایران است که برای ملتش ارزش قائل است و سعی در رفاه و آسایش همه جانبه ملت داره ... مخصوصا در مورد کامیونهائی هووو یئی که از چین خرید و بیشترین تصادفات جاده ای را بوجود آورد دولت خیلی از مردم دفاع کرد و حق خون آنها را از چین گرفت...
شنبه 9 دي 1391 - 01:39
emadmanson - بیرمنگهام - انگلستان
چرا قاطی‌ می‌کنید . این کمپانیها هر ماشینی رو برای یک قسمت جغرافیای می‌سازن. این خودروها فقط تو آمریکا تردّد میکرد این ماشینها فقط برایه آمریکا متناسب با استانداردهای اون کشور بوده در ضمن بازاره ماشین آمریکا بزرگترین با سخگیر‌ترین بازار ماشین دنیاست از لحاظه استاندارهای آلودگی سخگیرن و یکی‌ از بزرگترین اهداف کمپانیهای ماشین سازی ورود و نگاه داشتن این بازار هست. به همین سادگی‌
شنبه 9 دي 1391 - 02:34
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
real_patriot - واشنگتن - آمریکا-حرف شما کاملآ درسته واشکال فنی مربوط به خودروهایه تولید شده درامریکاست .
شنبه 9 دي 1391 - 12:49
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
کامنتهای همه را دقیقا خواندم و از برخی صمیمانه تشکر می کنم . اما بعضی دیگر واقعا نادونند و یا مغرضند و یا چی بگم مزدورند ! بهرحال یه چیزشون میشه! اما در عوض برخی هم خیلی فهیم و مودبانه نظرشونو نوشتند. من از برخی که می دونند کیها را میگم انتظاری ندارم چون از کوزه همان طراود که در اوست و انتظار بیش از این هم از آنها خطاست. اما امیدوارم بر تعداد افراد با فرهنگ و متمدن افزوده بشه چون اگه گروه مزدورها واقعا ایرانی باشند همیشه باید از اینها ترسید چون آنها فاکتورهای سقوط هر جامعه ای هستند .
شنبه 9 دي 1391 - 15:27
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
من از کاربران محترمی که محترمانه نظر دادند و حتی نظر مرا نیز محترمانه نقد یا تایید کردند تشکر می کنم . واقعیت امر همان چیزی است که یکی از کاربران محترم گفتند و در واقع تاییدی بر نظر من هم بود که تویوتا و یا هر شرکتی که در آمریکا کار می کند اگر کارش ایراد داشته باشد مجبور به پرداخت غرامت است و این قوانین کشور آمریکاست که شرکتهای خاطی را مجبور می کند و نه « درک عمیق ژاپنی ها از حق الناس و حلال و حرام»! اگر چه همان قوانین هم اینگونه نیست که خیلی راحت اعمال بشه بلکه پروسه دارد و گاهی که آن پروسه طی نمیشه گمانهائی را ایجاد می کند که چرا یک شرکتی خیلی سریع می پذیرد که باید خسارت بدهد آنهم این همه پول !!
شنبه 9 دي 1391 - 15:28
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
.....مطلب دیگری که نوشتم اینکه الآن ژاپن بخاطر مشکلاتی امنیتی که در قضیه جزایر سنکاکو (دیائوئی) با چینیها در دریای چین شرقی پیدا کرده سخت بدنبال حمایت آمریکاست تا در صورت درگیری احتمالی با چین که هر روز هم اختلافات آنها جدی تر می شود پیمان امنیتی 1960 شامل این جزایر هم بشود/ اگر چه سنای آمریکا اخیرا این جزایر را شامل پیمان مذکور دانسته ولی رئیس جمهور آمریکا این قانون را هنوز تایید نکرده است و ...
شنبه 9 دي 1391 - 15:30
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
... و لذا دولت جدید ژاپن خیلی هم نگران این موضوع است و ترمیم رابطه با آمریکا را که در قضیه بحث انتقال پایگاه نظامی آمریکا از اوکیناوا به گوام در طی سه سال گذشته دچار آسیب شده / در صدر سیاست خارجی خود قرار داده است و این همان بحث امنیتی است که به آن اشاره گذرا داشتم . یعنی در یک موضوع حتی همین موضوع پرداخت خسارت تویوتا به آمریکا شما فکر نکنید قضیه خیلی ساده است و تویوتا مثلا خواسته لطفی بکنه و حق الناسه ! نه دوستان عزیز خیلی عوامل پشت پرده هم هست که برخی چون اطلاعی ندارند بجای اینکه برند مطالعه کنند متاسفانه همینجوری شکمی نه تنها محکومت می کنند بلکه گستاخی هم می کنند و این کمی ناراحت کننده است! البته آن عده اندک خودشان هم می دانند که چه کسانی هستند و ارزش نام بردن ندارند . اینها با توجه به کامنتهائی قبلی شان حتما معرف حضور همه هستند. بهرحال یه چیزشون میشه!
شنبه 9 دي 1391 - 15:31
sharafYabi - بیمبه - انگولا
یا علی‌ مدد,,، با این همه دلیل روشن و اجحاف هایی که دولت به ظاهر اسلامی به ملت روا داشته و ماشینهای از رده خارج شده که با ملت می‌اندازند، این کار ژاپنی‌ها شرف مندانه و کاملا رعایت حلال و حرام و پرداخت حق ال ناس میباشد. حتما باید به وسیله یک آخوند انجام بشه (که تا حالا نشده) تا بتونی اسم حلال حرام روش بذاری؟ همین انگلیس‌های منچستر را در نظر بگیر که افرادی مثل من و شما را تحمل کرده و آموزش میدهند، آیا از بسیاری مدّعیان مسلمانی مسلمانتر نیستند؟ خیر به بشریت ثواب است حالا به دست هر کسی. دلیل سیاسیت هم در مورد جزایر وارد نیست، یعنی‌ ژاپنی‌ها اگر این جزایر نبودند خسارت نمیداد؟ مغز مثل یک چتر میمونه، تا موقعی که بازش نکنی کار نخواهد کرد!! مغلطه میکنید. کارشون درست و حلال بود و باید تایید کرد. از ما مسلمانترند، کجای کاری.
یکشنبه 10 دي 1391 - 03:00
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
و ضمنا، اینکه بعضیها میگن « اشکال فنی مربوط به خودروها صادراتی تویوتا به امریکاست.» !! هم اصلا درست نیست چون شرکتهائی که به آمریکا خودرو صادر می کنند از جمله تویوتا بیشترین دقت را در بحث فنی صادراتشون اعمال می کنند تا خودروی صادراتی به آمریکا ایرادی نداشته باشه ، پس اگر خودروی صادراتی به آمریکا ایراد داشته باشه آنوقت ماشینهای صادراتی به جاهای دیگر بیش از اینها ایراد داشته است! من پروسه تولید خودرو برخی شرکتهای ژاپنی از جمله نیسان را از نزدیک دیدم / آنها در بخش صادرات به آمریکا و اروپا یک پروسه نظارت ویژه دارند تا خودروی صادراتی هیچ نقص فنی نداشته باشه و در خصوص تویوتا هم طبق اطلاعی که دارم همینطوره...
یکشنبه 10 دي 1391 - 08:29
exam292 - تهران - ایران
یا علی مدد - منچستر - انگلستان: احسنت بر شما که نکته سنجی کردی...
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 15:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.