موبایل 2 میلیونی و خودرو 60 میلیونی نماینده ساده زیست!

فریدالدین هادی در وبلاگش نوشت:

امروز در عکس های منتشر شده از جلسه روز گذشته مجلس شورای اسلامی تصویری از حجت الاسلام رسایی را دیدم که گوشی موبایل آیفون مربوط به شرکت اپل در دست داشتند که بیش از 2 میلیون تومان ارزش دارد :

 

وقتی با این تصویر مواجه شدم برای یک لحظه یادم به حرف های سال 88 جناب رسایی افتاد که از تعبیر پابرهنگان و اقشار ضعیف جامعه برای تبلیغات انتخاباتی آقای احمدی نژاد استفاده می کند ، ایشان در جمع مردم اراک می فرمایند : (در چند سال اخیر برخی ارزش‌های دینی که در گذشته با تلاش عده‌ای کمرنگ شده بود بار دیگر احیا شد؛ به گونه‌ای که امروز اشرافی‌گری بر خلاف گذشته که ارزش دانسته می‌شد، تبدیل به ضد‌ارزش شده است.) 

همچنین در ادامه همان سخنرانی ایشان می گوید: امروز ببینید پابرهنگان در ستادهای انتخاباتی چه افرادی حضورپیدا می‌کنند و ثروتمندان و اشراف در چه ستادهایی هستند و خود قضاوت کنید چه کسی می‌تواند نماینده واقعی مردم و توده‌های آن باشد.

به فاصله کمی از این سخنان گهربار در خبرگزاری ها اخبار مربوط به خودروی سواری مگان ایشان که در حدود 60 میلیون تومان می ارزد منتشر شد !

اما جناب رسایی عزیز سوال اینجاست که گوشی موبایل دو میلیونی و ماشین شصت میلیونی ارزش است یا ضد ارزش ؟ چگونه حضرتعالی با حقوق در حدود دو میلیون تومانی مجلس می توانید هم در خیابان ایران زندگی کنید و هم شان و شئونات یک نماینده مردم شریف تهران را رعایت نمایید ؟

 

 


 

شاید اگر به سیره عملی و کلمات گهربار مولای متقیان امیر مومنان علی علیه السلام توجه کنید برایتان نافع باشد :

حضرت علی (ع) در نامه ای به والی بصره که در مهمانی شرکت کرده بود که نیازمندان در آن مهمانی جایی نداشتند، او را از این کار برحذر داشته و به ساده زیستی دعوت می کند.همچنین ایشان در نامه ای به فرماندار بصره می فرمایند(نامه 45 نهج البلاغه):

آگاه باش! هر پیروی را امامی است که از او پیروی می کند و از نور دانشش روشنی می گیرد.
آگاه باش! امام شما از دنیای خود به دو جامه فرسوده و دوقرص نان رضایت داده است، بدانید که شما توانایی چنین کاری ندارید، اما با پرهیزکاری و تلاش فراوان و پاکدامنی و راستی، مرا یاری دهید.سوگند به خدا، من از دنیای شما طلا و نقره ای نیندوخته و از غنیمت های آن چیزی ذخیره نکرده ام؛ بر دو جامه کهنه ام جامه ای نیفزودم و از زمین دنیا حتی یک وجب در اختیار نگرفتم و دنیای شما در چشم من از دانه تلخ درخت بلوط ناچیزتر است.
آری! از آنچه آسمان بر آن سایه افکنده، فدک در دست ما بود
که مردمی بر آن بخل ورزیدند و مردمی دیگر سخاوتمندانه از آن چشم پوشیدند وبهترین داور خداست.


جناب رسایی ما نمی گوییم حضرتعالی مانند امام اول شیعیان به دو جامه و دو قرص نان رضایت دهید ولی به شما توصیه می کنیم حداقل مانند طبقه متوسط جامعه زندگی کنید .  مگر آن پیر فرزانه انقلاب و امام امت بارها مسئولین را به ساده زیستی دعوت نکرد؟ مگر ایشان این کلمات را نفرمود :

 
 ما بحمدالله امروز همه دست اندرکارهایمان کاخ نشین نیستند , دولت ما یک دولت کاخ نشین نیست . آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد , آن روز است که باید ما فاتحه دولت و ملت را بخوانیم . آن روزی که رئیس جمهور ما خدای نخواسته از آن خوی کوخ نشینی بیرون برود و به کاخ نشینی توجه بکند. آن روز است که انحطاط برای خود و برای کسانی که با او تماس دارند پیدا می شود. آن روزی که مجلسیان خوی کاخ نشینی پیدا کنند ـ خدای نخواسته ـ و از این خوی ارزنده کوخ نشینی بیرون بروند. آن روز است که ما برای این کشور باید فاتحه بخوانیم. ما در طول مشروطیت از این کاخ نشین ها خیلی صدمه خوردیم , مجلس های ما مملو از کاخ نشین بود و در بینشان معدودی بودند که از آن کوخ نشین ها بودند و همین معدودی که از کوخ نشین ها بودند از خیلی از انحرافات جلو می گرفتند و سعی می کردند برای جلوگیری . آن روزی که توجه اهل علم به دنیا شد و توجه به این شد که خانه داشته باشند , چطور و زرق و برق دنیا ـ خدای نخواسته ـ در آنها تاثیر بکند , آن روز است که باید ما فاتحه اسلام را بخوانیم .

 آیا رفتار شما باعث نمی شود به فرموده امام فاتحه مملکت را بخوانیم ؟

 در پایان باز هم توجه شما در به سخنانی از مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای دامت برکاته جلب می کنم .

ایشان در سخنان خود در جمع مسئولین نظام در سال 84 می فرمایند :

یک وقت هست که ما در زندگى شخصى خود مثلاً حرکت اشراف‏گونه‏ یى داریم بین خودمان و خدا؛ که اگر حرام باشد، حرام است؛ اگر مکروه باشد، مکروه است؛ اگر مباح باشد، مباح است؛ اما یک وقت هست که ماجلوى چشم مردم یک مانور اشرافى‏ گرى مى‏دهیم؛ این دیگر مباح و مکروه ندارد؛همه‏ اش حرام است؛ به‏ خاطر این‏که تعلیم‏ دهنده‏ ى اشرافیگرى است به: اولاً زیردست‏هاى خودمان، ثانیاً آحاد مردم به این کار تشویق مى‏شوند. ما نباید مردم را به این کار تشویق کنیم. ممکن است در داخل جامعه کسانى پولدار باشندو ریخت و پاش کنند – البته این کار بدى است، ولى به خودشان مربوط است – اما ریخت و پاش ما اولاً از جیبمان نیست، از بیت‏ المال است؛ ثانیاً ریخت و پاش ما مشوق ریخت و پاش دیگران است. واقعاً «النّاس على دین ملوکهم». ملوک در این‏جا به معنى پادشاهان نیست که بگوییم ما پادشاه نداریم؛ نه، ملوک شماها هستید؛ النّاس على دین ماها.


 جناب رسایی به نظرم وقتی مسئولی تجملات و زرق و برق دنیا قلب او را پر کرده باشد، چگونه می‌تواند برای رفع فقر، فساد و تبعیض برنامه‌ریزی کند چراکه او به جای فکر خدمت به مردم، با تمام توان، خدمت به خود، خانواده و بستگان و ... را مدنظر قرار داده و رفاه خود و وابستگان سببی، نسبی و حزبی خود را بر رفاه مردم ترجیح می‌دهد. آیا حرف های شما در مجلس اینگونه است ؟

+202
رأی دهید
-43

bozorg - همدان - ایران
من تکذیب میکنم شدیدان میدونم بقیه هم هم نظر یستن مگه نه دوستان
جمعه 8 دي 1391 - 12:50
rds128 - لندن - انگلیس
آشمالی و دستمال به دستی و مجیزگویی از سرو صورت این بنده مفلس می باره
جمعه 8 دي 1391 - 12:54
بابک - سبزوار - ایران
رسایی گوساله بیشعوری است ولی نظر تنگ نباشید .
جمعه 8 دي 1391 - 13:15
fdsa60 - تهران - ایران
کسی نیست از رسایی بپرسه تکلیف اون 8 میلیارد تومنی که در زمان ریاستت توی تبلیغات اسلامی اختلاص کردی چی شد؟؟؟؟ البته در پایان دوره ریاست جمهوری مش محمود ، رژیم یه تصفیه حساب حسابی با این طرفدارهای دو آتیشه مش محمود میکنه.
جمعه 8 دي 1391 - 14:12
Agha Jamal - پاریس - فرانسه
از دست شروران چه بگویم گله‌ای نیست، گر هم گله‌ای هست دگر حوصله‌‌ای نیست. از قدیم گفتن برماست که بر ماست. لیاقت ما بیشتر از اینا نبود. شاید نوه‌ یا نتیجه همون روزهای بهتری رو ببینن. به امید اون روز
جمعه 8 دي 1391 - 14:16
Agha Jamal - پاریس - فرانسه
از دست شروران چه بگویم گله‌ای نیست، گر هم گله‌ای هست دگر حوصله‌‌ای نیست. از قدیم گفتن برماست که بر ماست. لیاقت ما بیشتر از اینا نبود. شاید نوه‌ یا نتیجه همون روزهای بهتری رو ببینن. به امید اون روز
جمعه 8 دي 1391 - 14:17
sharafYabi - بیمبه - انگولا
داشتن یک آیفون و یک ماشین متوسط در کشور ثروتمندی مثل ایران باید برای همه یک امر عادی باشد. اگر دزدان امام زمان بگذارند؟ از مقاله وب بلاگ نویس بوی عقده و کمبود شدید در جامعه و بینوایان ایران مشهود است. مردم دنیا با درآمدی کمتر از ایرانیان از تمام این مواهب بر خوردار هستند.
جمعه 8 دي 1391 - 14:19
Azadikhah - تكسل - هلند
مرگ بر آمریکا و مرگ بر این و اون فقط شعار برای مردم هست خود آقایان هر کاری خواستند میکنند
جمعه 8 دي 1391 - 14:38
amirpersia - استكهلم - سوئد
این مدل قدیمیه مگان هست. اینجا این ماشین، همین مدل، صفر کیلومترش ۱۵ میلیون هم نیست، اون‌وقت اینا چطوری یه ماشین مدل قدیمیو با بیش از ۳ برابر ارزش واقعیش به مردم قالب می‌کنن! خوشم میاد ملّتم می‌خرن صداشونم در نمیاد!. گاهی وقتی‌ میشنوم این آهنپره‌ها برای مردم جای هویت و ارزش رو گرفتن، به حال خودم و مردم خودم تأسف میخورم! کجاست ارزشهای انسانی‌ و عزّت نفس مردم؟! . فقط حساب کنین با پول یکی‌ از همین ماشینها چند تا کلاس درسِ گرم و امن می‌شه برای بچه‌های مناطق محرومِ کشور ساخت که دیگه تصاویر دلخراشِ سوختنشون رو از رسانه‌ها شاهد نباشیم! این جناب نماینده هم اسمش روشه دیگه، نماینده هست، ایشون و همکارانشون مشتی نمونهٔ خروار هستند! از ماست که بر ماست!
جمعه 8 دي 1391 - 14:39
amir-amir - تورنتو - كانادا
از برکت فتنه ١٣٥٧آخوند روضه خوان پنج تومانى ببین به کجا رسیده
جمعه 8 دي 1391 - 15:37
greetfall - امستردام - هلند
اگر نماینده تلفن وماشین نداشته باشه فاتحه اون کشور خونده شده کمی باز تر به مسائل بنگر اقا بگو کار مثبتی برای مردم انجام بدهد نمیشود همه یقه کثیف ولباس پاره بپوشند چون علی گفته ان زمان با حال فرق داره
جمعه 8 دي 1391 - 15:45
Omidjaber - سایتاماکن - ژاپن
کسی که از أمام ،دین ،إسلام،وخدا اسم میاورد أو خود شخصی کافر به حساب میایدچرا که دارد با أحسا سات مردم بازی میکند کسی که چنین کلمات را در سیاست استفاده میکند بدا نید که فرد حقّبازی است که می خواهد همه را با این حرفها گول بزند.
جمعه 8 دي 1391 - 15:47
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
احتمالا این موبایل و ماشین رو از پول شب کاری و اضافه کاری در بیت رهبرش خریده.
جمعه 8 دي 1391 - 15:56
coco - تورنتو - کانادا
چشمتون کور خودتون خواستید، سر تا سر ایران پر آدمهای احمق و بیسو اد یه که به این ملاها سواری میدان، پس حقتونِ نوش جونشون، در ضمن عمو یه چیز جدید بگو اینکه ملاها چطوری مرد مو می‌چاپن که حرف ایی قدیمیه
جمعه 8 دي 1391 - 16:13
ايدين - کرج - ایران
اینها یه سری دزد هستن که از قیافشون نکبت میباره اقای رسایی همشو یه روز باید بزاری و فرار کنی امریکای جنوبی و بچه هات جواب پس بدن!
جمعه 8 دي 1391 - 16:20
artman - توکیو - ژاپن
این که حدود 33 میلیون شده، بعدش هم مگان بهترین حالت از 54 میلیون تومن بالا نمی زنه، 60 میلیون از کجا؟
جمعه 8 دي 1391 - 16:37
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
مردک چرا کوشی بلاد کفر را در دست داری؟
جمعه 8 دي 1391 - 17:44
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
سر تا سر مقاله مزخرف و شامل کاسه لیسی و دستمال بدستی وارادت به نظام است و علی هم یکی لنگه آخوندا بودهاگر نداشته منع میکرده و عیب میدانسته . روضه خونی علیه داراها میکرده وآگر داشته مثل خامنه ای مخفی کاری میکرده و میگفته اگه داری خودت حالشو ببر از مردم مخفی نگه دار که آنها را به زندگی خوار و عادی عادت بدی که مبادا داشتن تو را بینند و توقع پیدا بکنند و یا پی به پوچی روضه هات ببرند , در ضمن آن کاخ نشینان شرف شون بیشتر از این نظام کوخ نشین دزد بود حداقل آنها آنقدر چشم و دل سیر بودنند که میخواستند مردم را هم در رفاه و آسایش ببیند ولی شماها آنقدر بخیل و نظر تنگ هستنید که میخواهید همه چی مال شماها باشه.
جمعه 8 دي 1391 - 17:51
paksan - آمریکا - آمریکا
همیشه بدانید این سروصدا کردنها و هتاکی ها و گرد و خاکها یک پشت پرده ای داره و تمام اینا وقتی می خوان خوش خدمتی کنند و مایه ای به جیب بزنند دست می زارن روی جاهای حساس تا هم نظر مردم رو جلب کنند و هم نظر مراکز قدرت را. این آقا و گروه سیاسی امنیتی احمدی نژاد هزینه زیادی کردن طی بخصوص سه سال گذشته که دوتا پرونده یا دوتا دادگاه رو در خارج و داخل کشور برای هاشمی ها تدارک ببینند و حالا بدجوری تو برجکشون خورده که این همه هزینه های سنگین که اکثرا هر ساله در نیویورک برنامه هاش پیگیری می شده کمترین نتیجه رو داشته ،پرونده بوذری در کانادا که بلا تکلیف ماند و البته نتیجه ای که آنها می خواستند داشت و آن کیش دادن مهدی هاشمی به داخل بود ولی برنامه ها و فایلها و پرونده ای که واسه داخل تدارک دیده بودند و فک می کردند فیل رو زمین می زنه جواب نداد و عصبانیت تیم احمدی نژاد بیشتر واسه اینه که باید جواب پس بدهند که چرا مدارک و پرونده هایی که ادعا می کردن امنیتی و سیاسی هستش قدرت کافی یا محکمه پسند نبوده و حالا دادگاه دنبال مدارک اقتصادی و مالی رفته تا یه چیزی درست کنه
جمعه 8 دي 1391 - 18:34
abbas2104 - مشهد - ایران
خود کرده را تدبیر نیست حالیا فکر سبو کن
جمعه 8 دي 1391 - 18:43
sam94219421 - پتربروق - یونایتد کینگدم
آخوند غیر از دزدی کار دیگری بلد است؟. ریسشن خامنه‌ای جلاد است که $۳۶،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰. ثروت دارد. ۲۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ در ترکیه گیر کرد که سکته نکرد
جمعه 8 دي 1391 - 20:38
فريادزيره آب - اهواز - ایران
موبایل مثل کروبات نماد غرب هست ؛پس بایدنیروی جعمش کند؛همدان_بزرگ جدیدن خیلی حرف ...میزنی
جمعه 8 دي 1391 - 21:45
walla chi begam - تهران - ایران
من خودم گوشی ایشون رو دیدم نوکیا 1100 ماشینشون هم یه پیکان دور رنگ مدل 50 ضمنا ایشون مستاجر هستن و هر روز صاحب خانه به خاطر اجاره خونه 20 هزار تومانی یقه مبارک رو می فشارن.. برای ایشون آرزوی توفیق می کنیم.... ضمنا این عکس احتمالا آخرین کار استاد فتوشاپ (دکتر شریعت....) باید باشه. این انگها به ایشون نمی چسبه.
جمعه 8 دي 1391 - 21:52
مهر آسا - تهران - ایران
دروغ کنتور ندارد که ثبت شود پس ای نویسنده بنویس ، افرادی مثل خودت مزدور آن را باور می کنند - حماسه 9 دی مبارک
جمعه 8 دي 1391 - 22:30
birodarvaisi - بیرمنگام - انگلیس
واقعا که طوری میگین رنو مگان انگار از لامبورگینی حرف میزنید.
شنبه 9 دي 1391 - 00:57
massoudoslo - اسلو - نروژ
کجای داشتن یه موبایل اپل و ماشین سواری ساخت ایران زیاده !!؟ تمام قیمت موبایل و ماشین میشود ۶۲ میلیون تومان ! یعنی همین آخوند که به نا حق و بی لیاقتی در مجلس نشسته نباید ماشین و موبایل داشته باشد !!؟ اول از همه اینکه جای این قاطر در مجلس نیست و در همانجای است که چهار پایان را نگه میدارند دوم اینکه وقتی مثلا همین حیوان را در مجلس چپاندند به عنوان نماینده و وکیل مردم، دیگر عیب و ایراد های پشمی و کشکی نباید از او گرفت که چرا اپل اس ۴ دارد یا اتوموبیل سواری که قیمت متوسط اون متوسط است . بزرگترین عیب و ظلم این شخص بر مردم ایران خود این آخوند و طرز فکرش است.
شنبه 9 دي 1391 - 09:27
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
البته داشتن موبایل 2میلیونی و مگان 60 میلیونی قطعا ضد ارزش که نیست بلکه ارزش هم هست ولی بشرطی که با تلاش خودت بدست آمده باشه نه اینکه دستت تو جیب مردم باشه و یا بوقل معروف عوام فریبی کنی و راهنمای چپ بزنی ولی راست بپیچی ! اینها ضد ارزش است و دروغگوئی است. بنظر من داشتن سرمایه و مال و دارئی یک ارزش هست و نشان توانائی یک فرد و یک ملت است . ولی همانطور که در بالا هم اشاره کردم باید حاصل تلاشت باشه و ضمنا مغرور دارائیت هم نباشی و خیر رسان به دیگران هم باشی . اما اگر این آقای رسائی شعارهای چپی داده ولی راستی عمل کرده ، خب این دروغگوئی است و این قابل نکوهش هست و یا اگر با مال مردم به چنین دارائی رسیده پس اونم دست کمی از مهدی هاشمی رفسنجانی نداره که اونم با رشوه و سوء استفاده از موقعیت پدر به ثروت رسیده است و اینها جای نکوهش داره ....
یکشنبه 10 دي 1391 - 10:15
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.