بازوبند باید تو را بطلبد, دشمن‌ شاد‌کن نشوید

درون استقلال ملتهب است و این در حالیست که آبی‌ها در صدر جدول قرار گرفته‌اند.

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس، در استقلال به نظر می رسد همه چیز آرام است. طبیعی هم هست تیم صدرنشین جدول نباید هم مشکلاتش خاری در چشم باشد اما یکسری مسائل در این تیم وجود دارد که نمی تواند این معادله را براحتی حل کند. همه چیز آتش زیر خاکستر است. نمی توانیم خودمان را فریب دهیم و بگوییم همه چیز درست است و هر آنچه می شنویم و می بینیم از سر تخیل و زاییده فکر سیاهمان است.
 
این نوشته نه برای تخریب شخص خاصی است و نه برای زیر سؤال بردن باشگاهی بزرگ مثل استقلال.
 
این یک نوشته از حقایقی است که از کوزه خود آبی ها تراویده است. نه بیشتر نه کمتر.
 
در راس باشگاه استقلال مردی حضور دارد که خود بهتر از هر مو سپید کرده ای در این فوتبال می داند درد تیم چیست اما شاید به مصلحت مدیریت و سیاستی که دارد نمی خواهد این درد علنی شده را باز کند و تا زخم سر باز کرده خود ترمیم شود اما توقع از فتح الله زاده چیز دیگری است. او بهتر از هر کسی می داند اگر نتواند این حاشیه‌های خرد اما تاثیرگذار را جمع کند نه تنها باید با قهرمانی در لیگ برتر خداحافظی کند بلکه مهمتر از آن آسیا را از دست می دهد و این یعنی به خاک سپردن مشتی آرزو و رویا.
 

* این همه دعوا برای یک تکه پارچه؟
 
از روزی که خبر امضای قرارداد مجیدی با استقلال رسید انگار آبی ها جور دیگری شدند. خبرهای ضد و نقیض در مورد ناراحتی عده ای از بازیکنان بابت بازگشت مرد شماره 7 و کاپیتانی او موج سیاهی را در بین آبی پوشان ایجاد کرد.
 
به یکباره بازوبند کاپیتانی (که به قول امیر قلعه نویی مگر این تکه پارچه چه ارزشی دارد چون کاپیتان واقعی استقلال مردم هستند)، مهم شد.
 
بر کسی پوشیده نیست که بازوبند کاپیتانی جز مسئولیت آوردن چیز دیگری ندارد و البته با ارزش است، کاپیتان کسی است که لیدر باشد، هوادار او را بخواهد، بزرگ باشد و منطق او بر احساسش غلبه کند. درست تصمیم بگیرد و در یک کلام بازوبند باید او را بطلبد نه اینکه به دلیل سابقه بیشتر مدعی بستن این تکه پارچه باشد.
 
 

 
شاید خیلی از تیم‌های بزرگ دنیا اساسشان بر این است که تجربه و سابقه یک بازیکن در انتخابش به عنوان کاپیتان مهم باشد اما این یک رسم نانوشته است.
 
این یک رسمی است که در ایران بیش از هر جایی به آن اهمیت داده می شود و در تیم هایی مثل استقلال و پرسپولیس بیشتر نمود پیدا می کند. جایی که مدعیان بستن بازوبند به تعداد موهای سر است و هر کس برای خود استدلالی دارد. هر کسی خود را محق می داند و از همه بدتر هستند افرادی که از این آب گل آلود به سود خود بهره می‌برند و بدشان نمی آید خواسته یا ناخواسته،  آرامش تیم خود را بهم می ریزند.
 
اگر از ابتدایی ترین روزهایی که یک بازیکن، فوتبال را آموزش می‌بیند یاد بگیرد که کاپیتانی مسئله ای نیست که یک تیم را بهم بریزد و یا هر کسی را مدعی کند اکنون در استقلال همه چیز این قدر در باطن آشفته نمی‌شد.
 
بازوبند باید بازیکن را بطلبد نه اینکه بازیکن برای بدست آوردن این تکه پارچه به دنبال هزاران لابی باشد و تیمی که در مسیر قهرمانی حرکت می کند و می خواهد بعد از سال ها در آسیا مقامی کسب کند این چنین به هم ریخته شود.
 
کاپیتانی برازنده کسی است که به گونه ای کارنامه خود را رقم زده باشد که به هر تیمی می رود چاره ای جز اهدای این بازوبند به او نداشته باشند.
 
می توان به مهدی مهدوی کیا اشاره کرد. تا به حال شنیده اید مرد محجوب سرخ ها بر سر چنین چیزی زبان اعتراض بگشاید؟ تا به حال شنیده اید علی کریمی به خاطر بازوبند کاپیتانی جنجالی کند؟ به قیافه برود؟ حتی زمانی که کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی اعلام کرد جواد نکونام کاپیتان تیم ملی است کریمی لب باز نکرد و اصلا در مورد این مسئله ورود نکرد.
 
از کاپیتانی تیم ملی بالاتر هست؟
 
چرا راه دورتر نرویم؟ مگر همین هفته گذشته کاسیاس دروازه بان اول رئال مادرید که کاپیتان اول قوهای سپید است روی نیمکت ننشست و همان بازی را رئال به دلیل ضعف دروازه بان واگذار کرد و در همان بازی سرخیو راموس بازوبند کاپیتانی را بدستان خود بست. اگر به مصاحبه بعد از بازی کاسیاس که یک بار جام جهانی را با دستان خود بالا برده دقت کنید متوجه تفاوت رفتار یک بازیکن حرفه ای می شوید. او نه تنها اخم هایش را در هم نکشید، نه تنها قهر نکرد، نه تنها به انزوا نرفت تا تنهایی تمرین کند و نه تنها فکر نکرد که لابی‌هایی در کار است که او روی نیمکت بنشیند و بازوبند را از او بگیرند با منطق یک کاپیتان واقعی گفت این تصمیم سرمربی تیم بوده است. او فردای بازی هم غیبت نکرد و تمرینات خود را پشت سر گذاشت. ما از کجا می دانیم که در دل چنین بازیکنی چه می گذرد؟آیا او از نیمکت نشینی و گرفتن کاپیتانی تیم خوشحال است؟ بی شک او هم ناراحت است اما رفتار حرفه ای و تعهدی که به باشگاه داده به وی اجازه نمی دهد غرور شخصی خودش را فدای شرایط تیم کند.
 
* ریشه درد کجاست؟
 
شاید این بازوبند بهانه ای است برای برخی زخم ها و ناراحتی های سر بازنکرده. چرا نباید نگاهمان را تغییر دهیم؟ براستی درد استقلال چیست؟ تیمی که خوب بازی می کند، خوب امتیاز جمع می کند، جمعی از بهترین ها را دارد و البته مربی باهوشی هم دارد چرا باید بین بازیکنانش آن صمیمیتی که باید نباشد؟
 
امیر قلعه نویی نباید بگوید باهوش نیست که اتفاقا آقای قلعه نویی شما باهوشی که در این فضای نه چندان گرم و صمیمی توانسته ای همه چیز را زیر خاکستر بپوشانی و تیمت را به صدر جدول بازگردانی.
 
به جرات باید گفت اگر مربی مثل قلعه نویی و مدیریت وی نبود شاید امروز استقلال در این جایگاه نبود اما سوال این است که قلعه‌نویی تا چه زمانی می تواند این شرایط را جمع کند؟
 
اصلا چرا باید در سالی که برای فوتبال ایران مهم است و همه چشم در انتظارند تا تیم به ملی به جام جهانی برود جمعی از ملی پوشان خوب استقلال این چنین با هم گرم نباشند؟ مگر قرار نیست همین بازیکنان چندی دیگر دور هم زیر پرچم ایران برای سربلندی ایران قدم به میدان بگذارند؟ با چه روحیه ای قرار است این اتفاق رخ دهد؟
 
حیف از این بازیکنان نیست؟ شاید بهتر باشد مدیریت باشگاه استقلال در یک فضای بی تنش جمعی از بازیکنان بزرگ تیمش را دور خود جمع کند و درد دل آنها را بشنود. گاهی این بازیکنان هم حرف هایی دارند که شاید ترجیح می دهند در خلوت بگویند. شاید مسئله خیلی ساده تر از این حرف ها باشد. شاید درد بازوبند نیست و بحث حفظ غرور و شخصیت است.
 
هر چه هست خودبزرگ بینی ها نباید باعث افتادن استقلال شود. این توقع از باشگاه استقلال می رود که بدون منکر شدن چنین مسائلی به دنبال راه حلی رود که بیش از این دشمن شاد نشود.

+72
رأی دهید
-86

ghafas - مشهد - ایران
من نمی دونم مسائل اردوی کیسه برای کی مهم است که زرت و زرت ازش خبر می ذارید ؟
جمعه 8 دي 1391 - 12:04
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
هرچند پرسپولیس سرور استقلاله ، اما واقعآ چرا بازیکن‌های استقلال سر این مساله کوچیک دارند این تیم خوب رو خراب میکنند ؟؟؟؟ . وقتی روحیه بازیکن با این بگو مگو‌ها خراب بشه تو کیفیت بازی تاثیر منفی‌ میذاره . استقلال اگر به بازی خوبش ادامه بده شانس حضور در لیگ آسیای رو داره و بعنوان نماینده ایران باعث افتخار ملت می‌شه . امیدوارم تیم استقلال هرچه زود تر از بحران الکی‌ جدا بشه . زنده باد ایران
جمعه 8 دي 1391 - 12:09
pesar iran - بریزبن - استرالیا
دقیقا تفاوت را با پرسپولیس احساس کنید.جایی که تو تیم افس کیسه سر بازوبند دعوا و کتک کاری و قهر هست،تو پرسپولیس کاپیتان‌های اول و دومش که هر کدوم به اندازهٔ تمام بازیکن‌های اس‌ تقّ لول بلکه هم بیشتر افتخارات بین‌المللی دارند سر اینکه اون‌یکی باید تو بازی کاپیتان باشه با هم بحث میکنند.
جمعه 8 دي 1391 - 12:32
SSi *4*ever - هامبورگ - آلمان
هیچ مشکلی‌ میونِ اس‌ اسیها نیست اینا همه سوژه هائیه واسه لنگی‌های ته جدولی‌ که یه خوراکی داشته باشن و سرشون گرم باشه تا اس‌ اس‌ به دور از مزاحمین هماهنگ شه هاها اینا همه تریک‌های حاجی اس‌ اسیه ما هستش آخه بیخود نیست که میگن حاجی یه دونه‌ای :))) ولی‌ فردا کارتِ بازیِ فرهاد عشق خان صادر میشه و آقا مجتبی هم بازوبندو تقدیمِ کاپیتانِ محبوبمون 7 مقدس میکنه این اس‌ اسه من دوسش دارم خیلی‌ زیاد قهرمانی بهش میاد ♥ لنگی‌های ته جدولی‌ هم بجنگن واسه بقا :))) *استقلال* تاج کبیرآسیا سرور لنگ پول لیس 4 تایى ته جدولى 4444 4444 4444
جمعه 8 دي 1391 - 12:37
bozorg - همدان - ایران
یک مسایل بیخود بنظرم مال زمان بچه گیهاست جمع کنید این بساط مسخره بازی بازیکنی که تو سای 30 برابر یک کارگر بدبخت پول میگیره برای یه پارچه 1000 تومننی جونش در میاد اومیدوارم اینو بخونن و خجالت بکشن افتخار فوتبالیست باید تو پاهاش باشه نه با بستن یه تیکه پارچه اونم تو دست خجالت بکشین
جمعه 8 دي 1391 - 12:56
parsm - دانمارک - کپنهاک
ghafas - مشهد - ایران:. اره حق با شماست چرا باید در مورد تیم صدر جدول و ۲ بر قهرمان و ۲ بر نائب قهرمان آسیا صحبت بشه، باید به جاش در باره تیم رده ۱۳ جدول و جام ندیده حرف زد که هوادارش از ترس رفتن به دسته ۲ آرامش ندارن . پیشاپیش ساله ۲۰۰۰ و لنگ ( ردیه لنگ پلیس = ۱۳) رو به همه لونگیها تبریک میگم، احتمالا ساله دیگه همین موقع رده ۱۴ هستن البته اگه نرفته باشن دسته ۲. همیشه و همه جا آبیته و استقلال سرور همیشگی پرسپولیسه و هر سال این سروری قوی تر میشه فعلا ۱۳ پله بالاتر و سروره :-)
جمعه 8 دي 1391 - 13:51
boomfang - آبادان - ایران
هر چند که تر پولیس الان آخر جدوله بخاطر اینه که بازیکناش غیرت ندارن وگرنه استقلالیهای با شرف عاشق بازوبند کاپیتانی تیمشون هستند نه مثل لنگیهای بی غیرت
جمعه 8 دي 1391 - 14:29
داماهی - بندرعباس - ایران
کلا بازیکنانی که دراستقلال بازی میکنند همه شان بی جنبه هستند بازیکنان باتکنیکی هستند بازیهای قشنک ودیدنی میکنند ولی به محض قرارگرفتن دز استقلال بی جنبه میشوند وشخصیت ومنش خودراازدست میدهند براستی علت چیست؟
جمعه 8 دي 1391 - 14:35
داریوش یاس - تهران - ایران
هر چی باشه استقلال سروره سپاهانه(طرح به حساب نیاوردن لنگ04). در ضمن پیشاپیش سال دوهزارو پرسپولیس رو تبریک میگم.
جمعه 8 دي 1391 - 15:23
dave07 - سیدنی - استرالیا
به لنگیه میگن رتبه ۱۳ جدول بمونی تکون نخوردی بدتره یا چوبله بشی‌، میگه تاحالا از مس سر چشمه ثانیه ۶ بازی گٔل نخوردی
جمعه 8 دي 1391 - 16:22
dave07 - سیدنی - استرالیا
عزیزانه آفتابه دوست، دفعهٔ پیش اومدین در مورد مسأئله داخلیه تاج اظهار نظر کنین، بهتون گفتم هروقت رتبت یه رقمی شد بیا بگو منم هستم. مهم نیست که کاپیتان کی‌ باشه. مهم اینه که ما بد از انقلابه آخوندی یک بیستمه تیمه آفتابه خرج تیممون نشده و با این وجود تا دلت بخواد توی ایران و آسیا مقام داریم. تیمه آخوندیه شما هر سال فقط ۸ تا مربی عوض میکنه آخرشم با پارتی بازیو دنگو فنگ به زور توی لیگه برتر می‌مونه
جمعه 8 دي 1391 - 16:27
ArashAfshin - منچستر - انگلستان
جنابparsm - دانمارک - کپنهاک اینو بدون ۱۳ جدول بودن پرسپولیس چیز از محبوبیتش کم نمی‌کنه همونطور که صدر جدول بودن اس‌ تقّ چیزی از منفور بودنش. مشکله شما اینه که پرسپولیس محبوب‌ترین تیم ایرانه حالا هی‌ بالاو پایین بپر
جمعه 8 دي 1391 - 17:02
ضدسرخابي - سانتا انا - امریکا
رفتن مجیدی ضربه زد امدنش هم ضربه به استق خواهد زد. حزب اتیلا حجازی و مظلومی کارش را کرد.در ضمن اختلاف کریمی و کیا این ساندیس خوران جان بر کف بخاطر همین کاپیتانی است .بهرحال این دو تیم امسال به رده های پایین خواهند امد و از اسیا سال بعد خبری نیست .حاج فتل و روباهیان به نعلت ته جدولی گرفتار خواهند شد .سرخابیها ساندیس یادتان نرود ها ها ها
جمعه 8 دي 1391 - 17:47
iRONiC - استکهلم - - سوئد
یه ۶تا ناقابل به اون حاجی اس‌ اس‌ِ اسماعیلی "اسی فور اور-هامبورگ" که دست به قلم فرسایی زدن، اونم واسه اینکه شبت زیاد خراب نشه! (فقط نگو ۶ تا یادت رفته ؛)
جمعه 8 دي 1391 - 18:03
paksan - آمریکا - آمریکا
ghafas - مشهد - ایران .. قطعا واسه طرفدارای تیم 13 لیگ مهم نیست و این مشکل خودتونه ...آخه مطلب بنویسند از تیم 13 که چی بشه ؟ صدر جدول همیشه اخبارش داغه و شما جوش نزن خواننده داره خیلی ناراحت هم هستی نخون بزار باد بیاد .. هاااا دشته باش ،جنفگهم نگو دداش ،چوقوک خفه کار کنی کسی کارت ندره .
جمعه 8 دي 1391 - 18:24
zoroye iran - وين - اتريش
بیچاره‌ها نیم فصل دیگه مونده هروقت آخر فصل ۱۳ شدیم بد بیاید هزیون بگید اون سالی‌ که با قطبی با وجود کسر امتیاز قهرمان شدیم آخر فصل شما ۱۳ جدول شدید پس پیشاپیش ساله ۲۰۰۰ و ۱۳ رو بنام کیسه کشها نم گذاری کردم پس ساله ۲۰۰۰و کیسه رو بهمیه کیسه کشان تسلیت میگم ۴هفته دیگه بد از دربی میبینمتون هاهاهاها
جمعه 8 دي 1391 - 18:50
zoroye iran - وين - اتريش
1- فرناز: جواتی بازو بند ببنده توهین به حجازیه:))))). 2- جواتی: فرناز آی پد داده تا تشویقش کنن :))))). 3- فرناز : بازو بند رو به من ندید بازم ولتون میکنم میرم بغل عربها :)))). 4- جواتی: شرکت در مراسم معارفه فرناز حرام است :))))))). 5- من : خاک تو سر کیسه های بازو بند ندیده :D .
جمعه 8 دي 1391 - 18:53
zoroye iran - وين - اتريش
در بدترین شرایط پرسپولیس ۱۲ شد ولی‌ مثل کیسه کشان دسته ۳ و بازی با تشتک سازی ورامین و کیسه سازی دقوز آباد سفلی و ....رو تجربه نکرده تمام افتضاح‌ها مثل ۶تا و ۱۰-۱۰-۳ و دسته ۳ و ۱۳ جدول مختص کیسه کشان و بس حالا باز توهمی‌ها میان میگن ما هم ۶ تا از.. و ۵ تا از.. خردیم می‌دونم ولی‌ از رقیب نخردیم این مهم حالا هرکی‌ سوزش شدید داره جواب منو بده
جمعه 8 دي 1391 - 19:01
dark night - تهران - ایران
از یک تیم پر مدعا مثل استقلال که رئیس جمهور عاشقش باشه چه انتظاری دارید مشت نمونهٔ خروار .
جمعه 8 دي 1391 - 20:28
SSi *4*ever - هامبورگ - آلمان
منفور تیم محبوب ولایت وقیح اسلامى لنگ پول لیس سیاسى لایه اوزونه . یه کم خلاقیت داشته باشن لنگیهاى عقب مونده ى ته جدولى هر چیکه ما میگیم رو قرقره نکنن تحویل خودمون بدن فعلا بجنگن واسه بقا بعد بشینن با محبوبه خانم مذاکره کنن :))))) این از این و اما قابل توجه بابابزرگ جدید لنگیها که از جوار اسکیموها کامنت دادن حاجى خودتى و من سنم به اون بازى که زمان نوجوانى هیتلر بوده نمیرسه ولى چوبله شدنتون بدون اینکه حتى یه گل بتونید بزنید همین اواخر بود و هت تریک 4 تایى شدنتونم همین فصل قبل بود حالا بگذریم که تنها تیمى هستین که از یه تیم رده پایین تر 6 تا خوردین حالا هى بپرید رو برفا بگید فتح که رقیب نبوده :)))))) لنگ پول لیس فشفشه همینه همینه :)))) تو رو ابر فرض تو لیگ بمونید :))))) استقلال تاج کبیر آسیا سرور لنگ پول لیس 4 تایى ته جدولى 4444 4444 4444
جمعه 8 دي 1391 - 22:19
Artosh - تهران - ایران
دیگه از یه تیم دسته سومی که پس از سقوط دوباره داره لیگ های بالا رو تجربه میکنه انتظار بیش از این نیست. اون از اسطوره پولکی شون که سال قبل به راحتی تیم رو به حاشیه برد و تیمی که قهرمان بود رو از قهرمانی انداخت. اینم از امسالشون. دل خوش به صدر نشینی نباشید. ۱۶ تا بازی دیگه مونده و فاصلتون تا انتهای جدول هم زیاد نیست. کیسه کشان ۶تایی...
جمعه 8 دي 1391 - 23:16
فريادزيره آب - اهواز - ایران
یه طوری میگن 4 که انگار عدد 6رو فراموش کردن ؛شما ها خو رفتین لیگ 3بازی کردین از بزرگترهاتون بپرسید برادران استقلالی؛10_10_3
شنبه 9 دي 1391 - 00:22
آبی‌ تر از آبی‌ - کلن - آلمان
واسه بار چند هزام واسه اون آفتابه نشون‌های سوزشی جزغاله میگیم که چیا رو مستقیم سرورشون بهشون حواله داده : چوبله ! ۴ ۷ ۰ ! ۳-۰ در ۸ دقیقه ! ۲۴ برد در داربی‌ها ! ثانیه ۳۰ ! اینا شد چندتا؟حالا ۶تا شما و ۱۰-۱۰-۳ چند تا می‌شه؟ها‌ها ها.دسته ۳ هم که کار لنگ نبوده،حالا عقده آسیا چی‌؟۶ تا از تیم دسته پایین تر و ۵ تا از عرب چی‌؟سالی‌ که ما ۱۳ شدیم جام حذفی رو گرفتیم سالی‌ که لایه ازون ۱۲ شد نه جام گرفت نه حتی سهمیه آسیا !۱۷ جدولم که بارها امسال و پارسال گیر کرده.از همه اینا بدتر ۱۸ هفته هست آرزوی رتبه ۱ رقمی‌ رو داره ! این از همه اون فلاکت که اون بالا گفتم بدتره !! چند سال هست رتبه اول لیگ نشده حتی موقت واسه ۱ هفته ! ۵ ساله متوالی هست زیر سرورش هست اونم با اختلاف فاحش ! حالا هر سوزشی که عشق آفتابه خفش کرده اگه جوابی‌ داره بده ولی‌ قبلش بشمره ببین تعداد اینا که گفتم چندتا شد ! ۴ -۵ تاشم مونده هنوز.هاهاهاها
شنبه 9 دي 1391 - 02:03
آبی‌ تر از آبی‌ - کلن - آلمان
در ادامه کامنت قبل گفتم چندتا مونده ۲ تاش رو اینجا بگم : در سال ۹۰ . ۱۰ تا از سرورتون خوردید ! این مستقیم از استقلال ! آخ آخ سرچشمه هم میگه ۷ ثانیه ،ما که نمی‌دونیم یعنی‌ چی‌ !
شنبه 9 دي 1391 - 02:29
SSi *4*ever - هامبورگ - آلمان
دلیل نتیجه نگرفتن لنگ پول لیس : جادوی علی‌ فک .. علی از فصلی که به ایران برگشته تو هر تیمی بازی کرده ، اون تیم دچار بحران شده .. کریمی در بازگشتش به ایران به لنگ پول لیس اومد و دوران عدم نتیجه گیری لنگ پول لیس شروع شد .. در پایان فصل با دعوایی که به خاطر مسائل مالی با مدیر عامل وقت لنگ پول لیس ( انصاری فر ) داشت به استیل آذین رفت و دو فصل رو در استیل آذین گذروند و تیم استیل آذین در پایان فصل دوم به دسته پائین تر سقوط کرد !! کریمی در این میان یک نیم فصل رو هم روی سکوی استادیوم شالکه گذروند که شالکه هم دچار بحران شد و با رفتن کریمی به دوران اوجش برگشت جالب اینه که در نبود کریمی لنگ پول لیس صاحب 2 عنوان قهرمانی در جام حذفی شد !! با بازگشت کریمی به لنگ پول لیس ، این تیم فصل قبل به رتبه دوازدهم جدول رسید ، این فصل هم سیزدهم است . آیا جادوی کریمی نحسی اونه ؟ چرا کریمی تو هر تیمی میره ، اون تیم دچار بحران میشه ؟ ما استقلالی ها که از جادوگری اش خیلی راضی هستیم :))))) علی‌ فک جاروگر این تیمِ سیاسی لایه اوزون رو هم مثل استیل آذین جارو کن بفرست دسته یک اجرت با ابر فرض :)))))))))))
شنبه 9 دي 1391 - 09:29
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - آلمان
قفس جان حتما اخبار تیم صدر نشین مهمه وگر نه‌ از تیم سیزدهم جدول مینوشتن.
شنبه 9 دي 1391 - 15:44
zoroye iran - وين - اتريش
در بدترین شرایط پرسپولیس ۱۲ شد ولی‌ مثل کیسه کشان دسته ۳ و بازی با تشتک سازی ورامین و کیسه سازی دقوز آباد سفلی و ....رو تجربه نکرده تمام افتضاح‌ها مثل ۶تا و ۱۰-۱۰-۳ و دسته ۳ و ۱۳ جدول مختص کیسه کشان و بس حالا باز توهمی‌ها میان میگن ما هم ۶ تا از. و ۵ تا از. خوردیم می‌دونم ولی‌ از رقیب نخوردیم این مهم حالا هرکی‌ سوزش شدید داره جواب منو بده
شنبه 9 دي 1391 - 15:48
zoroye iran - وين - اتريش
1- فرناز: جواتی بازو بند ببنده توهین به حجازیه:))))). 2- جواتی: فرناز آی پد داده تا تشویقش کنن :))))). 3- فرناز : بازو بند رو به من ندید بازم ولتون میکنم میرم بغل عربها :)))). 4- جواتی: شرکت در مراسم معارفه فرناز حرام است :))))))). 5- من : خاک تو سر کیسه های بازو بند ندیده :D .
شنبه 9 دي 1391 - 21:26
SSi *4*ever - هامبورگ - آلمان
تلسکوپ چیست ؟؟؟؟ وسیله ایست که لنگیا تو جدول ما استقلالی هارو باهاش نگاه میکنن ! :)))))))))) لنگ پول لیس غحرمان .. تو لیگ برتر بمااااان :)))) استقلال تاج کبیر آسیا سرور تیم محلى ته جدولى لنگ پول لیس 4 تایى 4444 4444 4444
شنبه 9 دي 1391 - 23:21
آبی‌ تر از آبی‌ - کلن - آلمان
واسه بار چند هزام واسه اون آفتابه نشون‌های سوزشی جزغاله میگیم که چیا رو مستقیم سرورشون بهشون حواله داده : چوبله ! ۴ ۷ ۰ ! ۳-۰ در ۸ دقیقه ! ۲۴ برد در داربی‌ها ! ثانیه ۳۰ ! اینا شد چندتا؟حالا ۶تا شما و ۱۰-۱۰-۳ چند تا می‌شه؟ها‌ها ها.دسته ۳ هم که کار لنگ نبوده،حالا عقده آسیا چی‌؟۶ تا از تیم دسته پایین تر و ۵ تا از عرب چی‌؟سالی‌ که ما ۱۳ شدیم جام حذفی رو گرفتیم سالی‌ که لایه ازون ۱۲ شد نه جام گرفت نه حتی سهمیه آسیا !۱۷ جدولم که بارها امسال و پارسال گیر کرده.از همه اینا بدتر ۱۸ هفته هست آرزوی رتبه ۱ رقمی‌ رو داره ! این از همه اون فلاکت که اون بالا گفتم بدتره !! چند سال هست رتبه اول لیگ نشده حتی موقت واسه ۱ هفته ! ۵ ساله متوالی هست زیر سرورش هست اونم با اختلاف فاحش ! حالا هر سوزشی که عشق آفتابه خفش کرده اگه جوابی‌ داره بده ولی‌ قبلش بشمره ببین تعداد اینا که گفتم چندتا شد ! ۴ -۵ تاشم مونده هنوز.هاهاهاها/گفتم چندتا مونده ۲ تاش رو اینجا بگم : در سال ۹۰ . ۱۰ تا از سرورتون خوردید ! این مستقیم از استقلال ! آخ آخ سرچشمه هم میگه ۷ ثانیه ،ما که نمی‌دونیم یعنی‌ چی‌ !
شنبه 9 دي 1391 - 23:43
آبی‌ تر از آبی‌ - کلن - آلمان
یعنی‌ شمردن هم بلد نیست،ها‌ها ها ها،۱ ۲ ۳ ۴،حالا بشمر
شنبه 9 دي 1391 - 23:53
SSi *4*ever - هامبورگ - آلمان
چوبله ! ۴ ۷ ۰ ! ۳-۰ در ۸ دقیقه ! ۲۴ برد در داربی‌ها ! ثانیه ۳۰ ! ۶ تا از تیم دسته پایین تر و ۵ تا از عرب ! عقده آسیا ! سالی‌ که ما ۱۳ شدیم جام حذفی رو گرفتیم سالی‌ که لایه ازون ۱۲ شد نه جام گرفت نه حتی سهمیه آسیا ! در سال ۹۰ . ۱۰ تا از سرورتون خوردید ! این مستقیم از استقلال ! آخ آخ سرچشمه هم میگه ۷ ثانیه ! از همه اینا بدتر ۱۸ هفته هست آرزوی رتبه ۱ رقمی‌ رو دارن ! هاهاهاها :))))))))) استاددددد من از کامنتت نت برداری کردم :)))))))
یکشنبه 10 دي 1391 - 00:06
zoroye iran - وين - اتريش
1- فرناز: جواتی بازو بند ببنده توهین به حجازیه:))))). 2- جواتی: فرناز آی پد داده تا تشویقش کنن :))))). 3- فرناز : بازو بند رو به من ندید بازم ولتون میکنم میرم بغل عربها :)))). 4- جواتی: شرکت در مراسم معارفه فرناز حرام است :))))))). 5- من : خاک تو سر کیسه های بازو بند ندیده :D .
یکشنبه 10 دي 1391 - 01:29
آبی‌ تر از آبی‌ - کلن - آلمان
راحت باش عزیزم،خوب اینا یه خلاصه ی کوچولو از سیاهه ی افتضاحات عظیم و متعدد در تاریخ نکبتی ۴پول آفتابه لیس بود،استفاده برای عموم آزاد است،هه هه،جای اشکان خالی‌،هاهاها
یکشنبه 10 دي 1391 - 01:48
آبی‌ تر از آبی‌ - کلن - آلمان
باز شتره شام قاطی‌ خورد،خواب سوراخ کن‌های تیمش رو می‌بینه،هاهاها
یکشنبه 10 دي 1391 - 02:45
zoroye iran - وين - اتريش
1- فرناز: جواتی بازو بند ببنده توهین به حجازیه:))))). 2- جواتی: فرناز آی پد داده تا تشویقش کنن :))))). 3- فرناز : بازو بند رو به من ندید بازم ولتون میکنم میرم بغل عربها :)))). 4- جواتی: شرکت در مراسم معارفه فرناز حرام است :))))))). 5- من : خاک تو سر کیسه های بازو بند ندیده :D .
یکشنبه 10 دي 1391 - 02:57
zoroye iran - وين - اتريش
۶ تائی‌‌ها ،۳-۴، ۱۰-۱۰-۳ ، کیسه کشها یه ۳ سوراخ نشان دسته۳ائی،دوپینگی‌ها ،جام کثیف محمدی اهدا شده ،مافیا فتل قلابی اوسکل و قندلی شعبون بی‌ مخ ،علی‌‌های قدار کش، بوقچی‌های پولکی قندلی،داور یار ۱۲ کیسه کشان دلاک،
یکشنبه 10 دي 1391 - 11:32
آبی‌ تر از آبی‌ - کلن - آلمان
چوبله ! ۴ ۷ ۰ ! ۳-۰ در ۸ دقیقه ! ۲۴ برد در داربی‌ها ! ثانیه ۳۰ ! اینا شد چندتا؟حالا ۶تا شما و ۱۰-۱۰-۳ چند تا می‌شه؟ها‌ها ها.دسته ۳ هم که کار لنگ نبوده،حالا عقده آسیا چی‌؟۶ تا از تیم دسته پایین تر و ۵ تا از عرب چی‌؟سالی‌ که ما ۱۳ شدیم جام حذفی رو گرفتیم سالی‌ که لایه ازون ۱۲ شد نه جام گرفت نه حتی سهمیه آسیا !۱۷ جدولم که بارها امسال و پارسال گیر کرده.از همه اینا بدتر ۱۸ هفته هست آرزوی رتبه ۱ رقمی‌ رو داره ! این از همه اون فلاکت که اون بالا گفتم بدتره !! چند سال هست رتبه اول لیگ نشده حتی موقت واسه ۱ هفته ! ۵ ساله متوالی هست زیر سرورش هست اونم با اختلاف فاحش ! حالا هر سوزشی که عشق آفتابه خفش کرده اگه جوابی‌ داره بده ولی‌ قبلش بشمره ببین تعداد اینا که گفتم چندتا شد ! ۴ -۵ تاشم مونده هنوز.هاهاهاها/گفتم چندتا مونده ۲ تاش رو اینجا بگم : در سال ۹۰ . ۱۰ تا از سرورتون خوردید ! این مستقیم از استقلال ! آخ آخ سرچشمه هم میگه ۷ ثانیه ،ما که نمی‌دونیم یعنی‌ چی‌ !
یکشنبه 10 دي 1391 - 13:20
آبی‌ تر از آبی‌ - کلن - آلمان
میگفتن چند روز پیش سالگرد ممد ۶ انگشتی و شیث أی‌ بدو أی‌ بدو بوده،خخخ،سالگرد اون فحشا به داور و محرومیت و مافیا بازی و استیناف و سقوط نکردن کی‌ بود؟هاهاها،حالا دونه دونه اضافه می‌شه
یکشنبه 10 دي 1391 - 13:31
zoroye iran - وين - اتريش
۶ تائی‌‌ها ،۳-۴، ۱۰-۱۰-۳ ، کیسه کشها یه ۳ سوراخ نشان دسته۳ائی،دوپینگی‌ها ،جام کثیف محمدی اهدا شده ،مافیا فتل قلابی اوسکل و قندلی شعبون بی‌ مخ ،علی‌‌های قدار کش، بوقچی‌های پولکی قندلی،داور یار ۱۲ کیسه کشان دلاک،
یکشنبه 10 دي 1391 - 16:37
آبی‌ تر از آبی‌ - کلن - آلمان
چوبله ! ۴ ۷ ۰ ! ۳-۰ در ۸ دقیقه ! ۲۴ برد در داربی‌ها ! ثانیه ۳۰ ! ۶ تا از تیم دسته پایین تر و ۵ تا از عرب ! عقده آسیا ! سالی‌ که ما ۱۳ شدیم جام حذفی رو گرفتیم سالی‌ که لایه ازون ۱۲ شد نه جام گرفت نه حتی سهمیه آسیا ! در سال ۹۰ . ۱۰ تا از سرورتون خوردید ! این مستقیم از استقلال ! آخ آخ سرچشمه هم میگه ۷ ثانیه ! از همه اینا بدتر ۱۸ هفته هست آرزوی رتبه ۱ رقمی‌ رو دارن ! میگفتن چند روز پیش سالگرد ممد ۶ انگشتی و شیث أی‌ بدو أی‌ بدو بوده،خخخ،سالگرد اون فحشا به داور و محرومیت و مافیا بازی و استیناف و سقوط نکردن کی‌ بود؟هاهاها
یکشنبه 10 دي 1391 - 16:45
zoroye iran - وين - اتريش
۶ تائی‌‌ها ،۳-۴، ۱۰-۱۰-۳ ، کیسه کشها یه ۳ سوراخ نشان دسته۳ائی،دوپینگی‌ها ،جام کثیف محمدی اهدا شده ،مافیا فتل قلابی اوسکل و قندلی شعبون بی‌ مخ ،علی‌‌های قدار کش، بوقچی‌های پولکی قندلی،داور یار ۱۲ کیسه کشان دلاک،
دوشنبه 11 دي 1391 - 01:25
آبی‌ تر از آبی‌ - کلن - آلمان
چوبله ! ۴ ۷ ۰ ! ۳-۰ در ۸ دقیقه ! ۲۴ برد در داربی‌ها ! ثانیه ۳۰ ! ۶ تا از تیم دسته پایین تر و ۵ تا از عرب ! عقده آسیا ! سالی‌ که ما ۱۳ شدیم جام حذفی رو گرفتیم سالی‌ که لایه ازون ۱۲ شد نه جام گرفت نه حتی سهمیه آسیا ! در سال ۹۰ . ۱۰ تا از سرورتون خوردید ! این مستقیم از استقلال ! آخ آخ سرچشمه هم میگه ۷ ثانیه ! از همه اینا بدتر ۱۸ هفته هست آرزوی رتبه ۱ رقمی‌ رو دارن ! میگفتن چند روز پیش سالگرد ممد ۶ انگشتی و شیث أی‌ بدو أی‌ بدو بوده،خخخ،سالگرد اون فحشا به داور و محرومیت و مافیا بازی و استیناف و سقوط نکردن کی‌ بود؟هاهاها
دوشنبه 11 دي 1391 - 02:30
zoroye iran - وين - اتريش
۶ تائی‌‌ها ،۳-۴، ۱۰-۱۰-۳ ، کیسه کشها یه ۳ سوراخ نشان دسته۳ائی،دوپینگی‌ها ،جام کثیف محمدی اهدا شده ،مافیا فتل قلابی اوسکل و قندلی شعبون بی‌ مخ ،علی‌‌های قدار کش، بوقچی‌های پولکی قندلی،داور یار ۱۲ کیسه کشان دلاک،
دوشنبه 11 دي 1391 - 03:20
SSi *4*ever - هامبورگ - آلمان
چوبله ! ۴ ۷ ۰ ! ۳-۰ در ۸ دقیقه ! ۲۴ برد در داربی‌ها ! ثانیه ۳۰ ! ۶ تا از تیم دسته پایین تر و ۵ تا از عرب ! عقده آسیا ! سالی‌ که ما ۱۳ شدیم جام حذفی رو گرفتیم سالی‌ که لایه ازون ۱۲ شد نه جام گرفت نه حتی سهمیه آسیا ! در سال ۹۰ . ۱۰ تا از سرورتون خوردید ! این مستقیم از استقلال ! آخ آخ سرچشمه هم میگه ۷ ثانیه ! از همه اینا بدتر ۱۸ هفته آرزوی رتبه ۱ رقمی‌ ! هاهاهاها :)))))))))
دوشنبه 11 دي 1391 - 11:38
آبی‌ تر از آبی‌ - کلن - آلمان
ها‌ها ها،میبینی‌ چه بازی باحالیه دختر؟عشق می‌کنم با نقطه ضعفش بازی می‌کنیم و قیافش کج و معوج می‌شه از حرص و دق
دوشنبه 11 دي 1391 - 14:24
zoroye iran - وين - اتريش
۶۶۶۶۶۶-۱۰-۱۰-۳.دسته۳
دوشنبه 11 دي 1391 - 15:04
SSi *4*ever - هامبورگ - آلمان
چوبله ! ۴ ۷ ۰ ! ۳-۰ در ۸ دقیقه ! ۲۴ برد در داربی‌ها ! ثانیه ۳۰ ! ۶ تا از تیم دسته پایین تر و ۵ تا از عرب ! عقده آسیا ! سالی‌ که ما ۱۳ شدیم جام حذفی رو گرفتیم سالی‌ که لایه ازون ۱۲ شد نه جام گرفت نه حتی سهمیه آسیا ! در سال ۹۰ . ۱۰ تا از سرورتون خوردید ! این مستقیم از استقلال ! آخ آخ سرچشمه هم میگه ۷ ثانیه ! از همه اینا بدتر ۱۸ هفته آرزوی رتبه ۱ رقمی‌ ! هاهاهاها :))))))))).
دوشنبه 11 دي 1391 - 21:57
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶ پرسپولیس سرور استقلاله ۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶
دوشنبه 11 دي 1391 - 22:47
آبی‌ تر از آبی‌ - کلن - آلمان
چوبله ! ۴ ۷ ۰ ! ۳-۰ در ۸ دقیقه ! ۲۴ برد در داربی‌ها ! ثانیه ۳۰ ! ۶ تا از تیم دسته پایین تر و ۵ تا از عرب ! عقده آسیا ! در سال ۹۰ . ۱۰ تا از سرورتون خوردید
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 01:44
zoroye iran - وين - اتريش
۶۶۶۶۶۶-۱۰-۱۰-۳.دسته۳
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 02:26
آبی‌ تر از آبی‌ - کلن - آلمان
چوبله ! ۴ ۷ ۰ ! ۳-۰ در ۸ دقیقه ! ۲۴ برد در داربی‌ها ! ثانیه ۳۰ ! ۶ تا از تیم دسته پایین تر و ۵ تا از عرب ! عقده آسیا ! در سال ۹۰ . ۱۰ تا از سرور
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 15:22
zoroye iran - وين - اتريش
۶۶۶۶۶۶-۱۰-۱۰-۳.دسته۳
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 16:15
zoroye iran - وين - اتريش
۶۶۶۶۶۶-۱۰-۱۰-۳.دسته۳
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 23:13
zoroye iran - وين - اتريش
۶۶۶۶۶۶-۱۰-۱۰-۳.دسته۳
‌چهارشنبه 13 دي 1391 - 02:55
آبی‌ تر از آبی‌ - کلن - آلمان
هول نکن مگه همه مثل تو بیکارند :)) / . چوبله ! ۴ ۷ ۰ ! ۳-۰ در ۸ دقیقه ! ۲۴ برد در داربی‌ها ! ثانیه ۳۰ ! ۶ تا از تیم دسته پایین تر و ۵ تا از عرب ! عقده آسیا ! در سال ۹۰ . ۱۰ تا از سرور
‌چهارشنبه 13 دي 1391 - 15:32
zoroye iran - وين - اتريش
سه رکورد جهانی در سال 2012 برای بزرگترین باشگاه اسیا پرسپولیس سریع ترین گل در ثانیه 10 توسط غلامرضا رضایی سریع ترین هتریک در 9 دقیقه با 7 ثانیه مالکیت توپ توسط ایمون زاید انتخاب زاید به عنوان برترین بازیکن هفته ی جهان ♥ پــرســپــولــیــس زلــزلــه کــه مــیــگــن هــمــیــنــه♥
‌چهارشنبه 13 دي 1391 - 22:18
آبی‌ تر از آبی‌ - کلن - آلمان
چند رکورد جهانی‌ لنگ در ۲۰۱۲: ۲۰ هفته ۲ رقمی‌ با تیم ۳۰ میلیاردی منتخب ملی‌، ۳-۰ داربی در ۸ دقیقه،پایان سریال دوبله سوبله که به چوبله ختم شد،بردن جام ولایت و نه هیچ جام دیگر،فحاشی به بدترین شکل و محرومیت و استیناف و اینا،انگشت شیث !حالا ۱۷ گیر بودن و ۱۲ لیگ و ۴ تا ۴ تائی‌ در لیگ و ... اینا هم مال همین سال هست که بماند،آفتابه فشفشه همینه همینه،خخخخ
جمعه 15 دي 1391 - 01:58
zoroye iran - وين - اتريش
رکوردی بدتر از این تو دنیا پیدا نمی‌شه که تیمی بره دسته ۳ ، بدتر از این پیدا می‌شه از تیم رقیب ۶تا بخوره ،هروقت لکی ننگ اینا پاک شد بد حرف بزن
جمعه 15 دي 1391 - 12:57
zoroye iran - وين - اتريش
دعوا سر یه تیک کیسه بابا کل تیم کیسه کشان به نوبت بکشید دعوا نداره به همتون میرسه۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶
جمعه 15 دي 1391 - 13:00
آبی‌ تر از آبی‌ - کلن - آلمان
باز صدا سوت بلبلی شنیدم که :)) بحث ساله ۲۰۱۲ بود آخه.رکورد بدتر از دسته ۳ همین این فصل بود که گفتم دیگه،همین چوبله ۴ ۷ ۰ کجا اون ۶ خیالی کجا،هروقت داربی رو که الان ۲۴-۱۸ هست مساوی کردین بیا بگو لنگ رو دوختم،بقیه افتضاحات تاریخی‌ هم که حفظی بس که گفتم،شمردی ببینی‌ چند برابر اوناس که تو میگی‌؟ پاک بشو هم نیست. ها‌ها ها
جمعه 15 دي 1391 - 14:01
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.