یت شریعت در پاکستان، شرط طالبان برای آتش‌بس

طالبان پاکستان پذیرش آتش‌بس را از جمله منوط به تغییر قانون اساسی این کشور بر پایه شریعت اسلام اعلام کرد. قطع رابطه با آمریکا و "جنگ انتقام‌جویانه" با هند از دیگر شرایط این اسلام‌گرایان خشونت‌طلب پاکستان است.
 

طالبان پاکستان در نامه‌ای که روز پنجشنبه (۲۷ دسامبر) برای روزنامه "نیوز" چاپ پاکستان ارسال کرد، شرایط خود را برای پذیرش آتش‌بس با دولت پاکستان اعلام کرد.
 
پیش‌شرط‌های برای پذیرش آتش‌بس
 
به گزارش خبرگزاری رویترز، در این نامه آمده که طالبان شرط پایان دادن به درگیری‌های مسلحانه را ازجمله به تغییر قانون اساسی پاکستان و تدوین آن بر مبنای شریعت اسلام و قطع رابطه با آمریکا مشروط می‌کند.
 
علاوه بر این طالبان خواسته است که ارتش پاکستان باید از جنگ در افغانستان خارج شود و در عوض وارد یک "جنگ انتقام‌جویانه" با هند گردد.
 
احسان‌الله احسان، سخنگوی طالبان پاکستان انتشار این شرایط با تأیید کرد. وی در یک گفت‌‌وگوی تلفنی به خبرگزاری رویترز گفت: « آماده آتش‌بس خواهیم بود، آن‌هم در صورتی‌که خواسته‌های ما عملی گردند، آنهم به این صورت که نظام اسلامی در کشور حاکم گرددو دولت پاکستان باید سیاست خارجی خود را تغییر داده و به موافقت با خواسته‌های آمریکا پایان دهد.»
 
سخنگوی طالبان ضمن این‌که دولت پاکستان را "مزدور" آمریکا نامید، افزود: «بزرگترین اشتباهی که دولت پاکستان می‌کند این است که آنها جنگ آمریکا در پاکستان را به داخل پاکستان انتقال داده‌اند.»
 
محافل دولتی پاکستان این شرایط را با قاطعیت رد کردند. یک سخنگوی دولت این پیشنهاد طالبان را "ابلهانه" خواند که نباید آن را جدی گرفت. وی طالبان را "باندی از جنایتکاران" نامید.
 
طالبان پاکستان اگرچه از متحدان طالبان افغانستان است، ولی سازمان خود را دارد که موسوم است به "تحریک طالبان پاکستان" (TTP). این تشکل دست به حملات خونین و ویرانگر علیه ارتش پاکستان و غیرنظامیان این کشور می‌زند.
 
مقام‌های نظامی پاکستان ماه گذشته به خبرگزاری رویترز گفته بودند که حکیم‌الله محسود، رهبر طالبان، فرماندهی عملیاتی را از دست داده و معاون او ولی الرحمان فرماندهی را به‌دست گرفته است که تمایل بیشتری نسبت به آشتی با دولت پاکستان دارد. ولی طالبان سلب قدرت فرماندهی از محسود را تکذیب می‌کند.
 
با این حال جنبش طالبان در دو سوی مرز پاکستان و افغانستان چندپاره است، به‌طوری که فرماندهان آن در باره اهداف خود در تناقض با یکدیگر سخن می‌گویند.

+24
رأی دهید
-57

ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
جانوران متعفن ننگین‌ترین دین تاریخ بشر!! مرگ این ویروسها متضمن زیستن انسانها!!!!
جمعه 8 دي 1391 - 12:04
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
یه مشت ادم پشم الوبوگندو که شیپیش داره ازشون میریزه با اون افکارمریض شون فقط بدرد این میخورن بندازنشون توقفس حیوانات درنده .
جمعه 8 دي 1391 - 12:46
بابک - سبزوار - ایران
برین فقط گم بشین اشغال های متعفن که بویی از انسانیت نبرده اید.
جمعه 8 دي 1391 - 13:19
zps - تهران - ایران
قیافشون رو نگاه! شکل انسانهای اولیه می مونند.. مگه اینکه امثال اینها شریعت اسلام رو بخوان!
جمعه 8 دي 1391 - 14:06
romano - تهران - ایران
از این برادران طالبان یک بند هوی متال مشتی می‌شه ساخت خیلی با قیافهاشون حال می‌کنم کلا این خلایق عالمی دارند برای خودشون. البته همه نیک می‌دونن که طالبان خلق آمریکاست و من تا الان یک عدد اسلحه دست این حضرات ندیدم که چینی باشه پس خود آمریکا و شرکا می‌فروشن زیرا با کشتن هر یک از این جانوران وحشی و غار نشین براحتی شماره سریال اسلحه مرحوم و سرانجام دلال لو می‌ره(تا حالا به این فکر نکرده بودی زرشک! )آمریکا اروپا بیشتر از همه می‌کشن و تروریست نیستن این یک جو ه ساختن تا از آب گلالود یعنی منابع درجه یک انرژی جهان رو در چنگ بگیرن. دهه 80 از ترس روسها الاغهای بلاد اسلام اسلحه می‌خریدن دهه نود صدام دراکولا شد و اسلحه فروخته شد و بعد از 2000 اسلامیون کوههای پامیر شده‌اند تهدید کننده امنیت جهان! (سوال اینجاست این برادران چرا در آفریقا نمی‌روند و برادران مسلمان آفریقایی به اروپا بسیار سفر می‌کنند بهترین ماشین تروریستی می‌شوند) پس بشنو ساده نباش و باور نکن فکر چاه نفتت باش که خربزه آب است.
جمعه 8 دي 1391 - 14:08
nejaat2006 - لیدز - انگلستان
به امید نابودی این ویروسهای اسلامی
جمعه 8 دي 1391 - 14:34
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
اینها رو باید اسیر کنن و بعد بعنوان طعمه زنده بندازن تو قفس شیر و ببر تو باغ وحش.آخه شیرها و ببرها و حیوونات وحشی باید طعمه زنده بخورن تا سلامتشون حفط بشه.حیف از الاغ و بز بی زبون نیست؟خب چند تا طالبانی بندازن...آخ چقدر دلم میخواست امکانش بود برای تفریح مثل شکار یا وقتی بچه ها سوسک و مگس میکشن چند تا از این هپلی های وحشی رو میکشتم.
جمعه 8 دي 1391 - 16:56
kobalt - کرج - ایران
رومانو- بازم گز نکرده پریدی برادر شما چه ارتباطی با این برودرای طالبان داری که تمام سلاحهاشونو بازدید کردی تو این عکس اونی که تو دست برودرا س چماق نیست اسمش آر پی جیه ساخت رفقای روس و اروپای شرقه کره ای چینی وایرانیشم هست سلاح انفرادیه برودران آک47بازم ساخت کشورهای فوقه طالبان هم ساخت و برآمده از توهمات وباد اسلام در ..مومنین ومجاهدین فی سبیل اللهه که در مقطعی مورد استفاده غرب بر علیه شرق قرار گرفت و آه رفقا دامنگیر غرب شد نگران آفریقا نباش این طاعون همه جا نماینده داره در سومال الشباب در نیجر بوکوحرام(درس خوندن حرام) در سودان جیش الجنه وووآسیاب هم به نوبته دهه نود صدام دراکولا شد یعنی قبلش چیزی در حد پرنس هاملت بود؟اشکال شما برادر اینه که توقع داری قدرت مداران عالم بر اساس نرم ها و توهمات شما رفتار کنن .نه برادر اول منافع خودشون درستشم اینه ..اینقدر گله نکن رو قوی شو اگر راحت جهان طلبی.....
جمعه 8 دي 1391 - 17:40
faghat zartosht - شیراز - ایران
ای کاش ای کاش ای کاش تمامی تندروها در هر دین و مسلک و حزبی نابود میشدن.به امید آنروز.بدبختی پاکستان هم اینه که این جانوران افراطی تو قشنگ ترین و توریستی ترین جاهای پاکستان هستن.حیف این طبیعت قشنگ اونجا رو که این کثافتها به لجن کشیدن
جمعه 8 دي 1391 - 18:15
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
romano - تهران - ایران. تو از کجا میدونی اسلحه هاشون آمریکاییه؟ اصلا اسلحه چینی چقدر وجود داره؟ همینجور چرت و پرت آدم نباید بگه.اینها با غارت و از طریق واسطه و انبارهای اسلحه به هر اسلحه ای ممکنه دسترسی داشته باشن.آمریکا هم دو دهه پیش زمانی که روسها تو افغانستان نفو‌ذ کرده بودن به اینها کمی میدون داد تا روسها رو بیرون کنن تازه اونموقع اصلا چیزی به اسم طالبان نبودن و جهاد اسلامی بودن که بعدا منهل شد.اما زمینه و اعتقاداتشون و وحشیگریهاشون از قبل تو افغانستان بود بخاطر فقر شدید و بیسوادی و دور بودن از تمدن.اسلحه های اینها هم اکثرا روسیه.اگه آدم عقلش رو بکار بندازه میبینه تو کشور هر دمبیلی مثل افغانستان یا پاکستان بدست آوردن اسلحه حالا ساخت هر جا کاری نداره کافیه یه شبیخون بزنن و زمانی همکه القاعده هنوز برو بیایی داشت با پولهای بن لادن از طریق قاچاقچی هر چیزی میخرید و به اینها میداد.اما بعدش بینشون فاصله افتاد و القاعده هم ضعیف شد و رهبرشون هم سقط شد.
جمعه 8 دي 1391 - 20:39
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
درد و بلای شما بر فرق سر خامنه‌ای و نکران مزدوراش که برای لقمه نانی و تکه جایی‌ در منصبی دم میجنباند حد اقل شما‌ها همان مینماید که هستید اما برادران من از من به عنوان خواهر خود پندی بپذیرید، حکومت دغل و فاسد مارا ببینید و نکنید آنچه که هم خود را به عطسه خشم خداوند بسوزانید و هم مردم را به ندانم کاری‌های خود / آیا شما از خداوند به انسانها نزدیکتر و مهربانترید ؟ دین را وارد حکومت پر از سیاست و فّن نکنید که هم دین را قربانی می‌کنید و هم مردم را بیزار از دین و تقوا ، شما را به خطر اینکه یک چهره دارید و منافق نیستید برادر خود خطاب کردم ، خطابی که هرگز یک زاده شده در ایران که خود را به رژیم فروخته نخواهد شنید ، راه خود را بگیرید و درست عمل کنید که شما فردا جوابگوی اعمال خود خواهید بود و برای جرم مردم یا رعایت نکردن شریعت مورد نظر تان شما را محاکمه نمیکنند، زندگی‌ ساده و شفاف خود را آلوده ظلم و ستم نکنید که جواب گویی برای ظلم و مکافات عمل آن دهشتناک است ، خود را دریابید.
شنبه 9 دي 1391 - 01:17
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.