شکل واقعی دانه های برف

اغلب گفته می شود هر کدام از دانه های ریز برف با یکدیگر متفاوت است ولی درک آن با چشم غیر مسلح قابل تشخیص نیست.

به گزارش دیلی میل، کنت لیبرت، استاد فیزیک در موسسه تکنولوژی کالیفرنیا از سال 1997 روی دانه های ریز برف، الگوی های یخ، رشد بلور و شکل های یخ مطالعه می کند.

او با استفاده از یک میکروسکوپ پیشرفته به نام Snowmaster 9000 از دانه های ریز برف در دمای زیر صفر، قبل از اینکه ذوب شوند عکس می اندازد.

او برف مناطق مختلف را مورد مطالعه قرار داده و به نتایج جالبی رسیده است. او با جمع آوری برف شمال اونتاریو، آلاسکا، ورمونت، شبه جزیره میشیگان و کوه های سیرا نوادا تصاویر زیر را تهیه کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+462
رأی دهید
-15

مسیح پسر مریم - تهران - ایران
سبحان الله
جمعه 8 دي 1391 - 11:53
silencio - پاریس - فرانسه
به به! چه منظم و دقیق!
جمعه 8 دي 1391 - 12:54
نوادا - تهران - ایران
چه منظم و زیبا . کار خالقی زیباست
جمعه 8 دي 1391 - 14:29
Behnam1978 - شتوتگارت - المان
مسیح پسر مریم - تهران - ایران...to هنوز جوابم رو ندادی.چرا می‌ترسی‌ فرار نکن
جمعه 8 دي 1391 - 14:36
pull.over - دوحه - قطر
اینا شانسی به این زیبایی در اومدند؟! میشه مگه آخه؟ یکی ساده جواب بده!
جمعه 8 دي 1391 - 16:07
persianlover - لندن - انگلستان
خدایااااااااا یه دونه ای.
جمعه 8 دي 1391 - 19:12
نوید امیدی - تهران - ایران
خداوند در سوره مؤمنون آیه 14می فرماید: فتبارک الله احسن الخالقین؛ پس بزرگ است خدایی که بهترین آفرینندگان است.
جمعه 8 دي 1391 - 20:33
sash - تبريز - ايران
فتبارک الله احسن الخالقین
جمعه 8 دي 1391 - 21:45
toopchiyan1986 - لندن - انگلستان
pull over dohe ghatar- نه اینها شانسی‌ نیامدند حتما خدایی هست
جمعه 8 دي 1391 - 21:56
kobalt - کرج - ایران
دونه های برف حاصل نشستن بخار روی غبار های بسیار ریز ه که در برخورد با هوای سرد بالا منجمد میشه وبشکل های اولیه بلور چند ضلعی در میان شکل نهائی بعد از سنگین شدن و بارش در طول مسیر وبرخورد با هوای گرمتر پائین بسته به درجه برودت محیط به تدریج ایجاد میشه یعنی کسی یا چیزی ننشسته اونو بتراشه وبدست شما برسونه.
جمعه 8 دي 1391 - 22:08
Roya.m - تهران - ایران
اجازه بدین الان استاد Royan از امریکا و استاد بزرگ آرتمیس از سوئد بیان و نظراتشون رو درباره. این دونه های برف بنویسن و شمایی که سوال کردین اینها اتفاقی این شکلی شدن ، کاملا از طرف بخصوص آرتمیس به جواب سوالتون میرسین ، بطور کاملا منطقی و علمی و البته کمی توهین آلود درباره آیه فتبارک الله احسن الخالقین !
شنبه 9 دي 1391 - 00:08
payafb - پونا - هند
چرا موقعی که توانِ درکِ ۱ پدیدهٔ سادهٔ فیزیکی‌ رو ندارین به خدا نسبتش میدین؟ این قضیه دهه‌هاِ که تفسیر شده و کسی‌ دیگه بحث نمی‌کنه در موردش...این فقط دما نیست که باعثِ یخ زدنِ آب و تشکیلِ برف و یخ می‌شه ،فشار هم قسمتِ مهمیش رو تشکیل میده که تواین تعارضِ شکل گرفتنِ دونهٔ برف نق شِ به سزای داره، و از اونجا که فشارِ یکسان‌ای به هر ۳ بُعدِ اطراف آب میاد، به شکل‌های همسان ولی‌ گوناگونی در میان.
شنبه 9 دي 1391 - 00:54
Roya.m - تهران - ایران
Kolbat هم واقعا قشنگ نظر داده ! آفرین به این همه عقل ، أخه نه که همه ذرات غبار عالم هم فرم تراشیده و یکنواخت دارن ؟ واسه همینه پسسسس، آههااااان ، بیخود که نیست شدیم جهان سوم واسه این نظریات فیلسوفانه و عقل گرایانه هست که همه جای اینترنت ریخته و ما هم بی اینکه عقلمونو بکار بگیریم یه کپی پیست میزنیم ! همین !!
شنبه 9 دي 1391 - 01:34
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
فتبارک الله احسن الخالقین به موجودی به اسم Roya.m - تهران - ایران که با توجه به فلج مغزی وکیل مدافع خدا و پیامبر شده , اگر خدا آنقدر بدبخت و فلک زده و ناتوان است که تو وکیل مدافع آن باشی پس حق داره در خلق تو آنقدر کوتاهی کرده کاری دیگه از دستش برنمیآمده. ارتباط من و خدا به خودمون مربوط میشه از دخالت بی جا خودداری کنید.
شنبه 9 دي 1391 - 02:00
emadmanson - بیرمنگهام - انگلستان
اگر یه کم مطالعه کنید میتونید بفهمید اینها چطور بوجود اومدن. اگر حوصلهٔ مطالعه ندارید بندازید کردن خدا با یه سبحان الله کار تمومه. اون آقای عکاس هم اگر به خدا اعتماد داشت همینطوری قبول میکرد نمیرفت ازش عکس بگیره چون خدا کارشو خوب بلده و نیاز به فضولی نداره.
شنبه 9 دي 1391 - 02:13
vudvudak - لس آنجلس - امریکا
هر بلوری برای خودش یه سیستم تبلور داره، دانه های برف به هر شکلی باشن سیستم هگزاگونال (6 وجهی) دارند، که بستگی به جهت گیری مولکول های آب در هنگام انجماد داره
شنبه 9 دي 1391 - 04:21
طالب حق - تهران - ایران
واقعا زیبا هستن و این همه زیبایی تنها نشان دهنده عظمت خدای بزرگه . خدایا شکرت بخاطر این همه زیبایی که خلق کردی ولی کاش میشد کاری میکردی که همه زشتی ها هم از بین برن . زشتی هایی که هیچ کس بجز بعضی انسانها مسببشون نیست . کاش میشد همه آدما ، وجودت رو با همه وجودشون درک میکردن و به انکار کردنت نمی پرداختن .
شنبه 9 دي 1391 - 06:33
اینترنت ندیده - کرمان - ایران
ایرانیان یوکی حالا شدین درست عکسارو اینجوری نشون بدین لفطا
شنبه 9 دي 1391 - 06:59
Roya.m - تهران - ایران
Payafab عجججججججب ، اونوقت میشه در مورد ملکولهای آب هم توضیح بفرمایین که اونها تحت چه شرایطی همه یه شکل هستن که این دونه برفها وقتی تحت این شرایط پیچیده که کپی پیست کردی بی اینکه خودت سر در بیاری بعنوان قالب از اونها استفادهرمیکنن و اینقدر زیبا هستن؟!
شنبه 9 دي 1391 - 07:51
Ahmad Iraj - اتلانتا - امریکا
الله اکبر! ازیک اتم گرفته تاهمه ای کاینات فریادمیزنند: خدای هست که قدرتش لایتناهیست!یک است ونه کسی ازاوزاده شده ونه هم اوازکسی زاده شده بینهایت قدرتمند است وخالق بی همتای همه موجودات است! امایک موجودزنده باعقل وتدبیرزاتیش باناتوانی وضعف جسمیش بااون کوچکیش به نام انسان اشرف مخلوقات!! وجودخالق خودرامنکرمیشود!(البته انسانهای کودن) ازتعجب شاخ میکشم وقتی یکی رامیبینم که باوجودگرفتن ژست روشنفکری ومتمدن بودن. عقلش قدنمیدهدوازاسلام ایرادمیگیردونفهمیده وباعقده فراوان اسلام عزیزراومسلمین راتوهین میکند!! وای برحال شماکافران مرتدمنظرعذاب دردناک الهی باشید.البته من بنده گنهکارازخداوند متعال میخواهم تاهمه آن کسانیکه ازدین میبن اسلام بنابردلایل گونه گون روی گردان شده اندراببخشایدوتوفیق آن رابرایش بدهدتاراه راازچاه فرق کرده راهبروپیشوای خودراقرآن کریم برگزینندوازپیروی شیطان بپرهیزند! آمین
شنبه 9 دي 1391 - 08:09
khosrow norsk - اسلو - نروژ
و جالب اینجاست که حتى یک بار از برف در قران حرفى به میان نیامده. از برکات الهى فقط باران رو دیده بود اون عرب رِند
شنبه 9 دي 1391 - 09:43
jhanatan - تهران - ایران
قربون خدا
شنبه 9 دي 1391 - 09:55
نوادا - تهران - ایران
payafb - پونا - هند! واقعا برات متاسفم. تو هم روشن فکر شو
شنبه 9 دي 1391 - 10:17
kobalt - کرج - ایران
Roya.m-ببخشید ما هرچی سر کتاب باز کردیم وزیر و رو کردیم از همه چی تو این کتاب مبین بود از ازحرمت طلا تا آداب خلا از کشت سماق تا درمان شقاق از لایه اوزون تا دانه بوزون اما اثری از برف نبود ظاهرا از نعمات الهی فراموش شده یا نویسنده اش برف ندیده بوده اینه که از دانش ملحدان استفاده گردید حالا شما از آیات عظام واقعیتشو بپرس و به دیگران بگو پولوپوسول اسلامی .مردم اندر حسرت فهم درست کبلائی
شنبه 9 دي 1391 - 17:44
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
Roya.m --رویان جان این لمپنها فقط منتظرند یک چیز زیبا ببینند بچسبانند به خدای خیالی خود!! از آخرین واقعه ی جهانی‌ میگویم دختر دانشجوی هندی یک ساعت تمام به وسیله ی ۶ کثافت مورد تجاوز وحشیانه!! همراه با کتک به وسیله ی میله ی آهنی و پس از یک ساعت در حین سرعت زیاد اتوبوس او را به بیرون پرتاب امروز هم مرد!!!این خدای آفریننده ی این دانه‌های زیبای برف---در پروسه ی این جنایت هولناک در کدام گوری بود؟؟!!!
شنبه 9 دي 1391 - 18:26
Roya.m - تهران - ایران
خیلیی ممنونم از استاد فرهیخته Royan عزیز که اینقدر قشنگ علت این پدیده رو توضیح دادن ، شگفتااااا که شما هم استاد مغلطه هستی !!!
شنبه 9 دي 1391 - 21:23
shahram_khan - قزوین - ایران
عجب خدایى واسه هر شهر یه جورى شکل میده!!!! جه وقت و حوصلةاى حالا جرا اونا اینو کشف کردن و مسلمانها نظاره کر!!!!!! فتبارک الله احسن الکافرین!
شنبه 9 دي 1391 - 21:46
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
Roya.m - تهران - ایران. قوچعلی ??????کامنت اشتباها برای تو آبجی‌ زینب فرستاده شد مقصودم رویان از آمریکا بود نه تو!!!!
شنبه 9 دي 1391 - 23:48
perser68 - فلوریدا - امریکا
پس۳۳ ساله که ۷۵ میلیون ایرانی‌ گناه کردن و در اشتباهن که این خدای رحمان و رحیم اینهمه بلا سرشون داره میاره و خامنه‌ای شیره‌ای تا ما رو داره بشینه و تریاکشو بکشه و حق با اونه دیگه!راستی‌ خدای بدونه خطا، فلج وکور و کچلو دوجنسه به دنیا میاره همون خدای مهربانه که تو قصه‌های شاه و پریون خونده بودیم؟یکی‌ منه کافر رو مسلمان کنه شاید از خدای تبارک و تعالی هدیه‌ای هم بگیره!
یکشنبه 10 دي 1391 - 00:17
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
Roya.m - تهران - ایران/خیلی از دوستان برای امثال شماها توضیح دادنند ولی یکبار گفتم الان هم میگیم ذهن که کور باشه چشم فایده نداره و هرچی که ببینه و بخونه قدرت درکش را ندارد برای اینکه یافته هاش از زندگی و درکش از دنیا و کائنات به یک کتاب ناقص منتهی میشه , خوشبختانه فکرکنم که خدای تو منو بیشتر از تو دوست داره اینو از نحوه برخوردش با زندگیم فهمیدم و مشکلات کوچک و بزرگ زندگیم حتی تو سرزمین غربت به سادگی و روانی حل شدند و زندگیم واضح و روشن به زلالی آب روان است و به من آزاده گی بخشیده پس نتیجه میگیریم بی دینی هم بد نیست برای یک ساندیس هم مجبور نیستم بردگی دین را بکنم.
یکشنبه 10 دي 1391 - 01:30
Roya.m - سن دیه گو - امریکا
Royan - کالیفرنیا - آمریکا. اگه زندگی ت اینقدر ساده و روشن و روانه و قشنگ ، پس چرا حسرت برگشت به ایران روی دلت مونده عنو جون؟! . ARTEMIS مهم نیست چی بنویسی ، که حالا واسه کی بره !؟
یکشنبه 10 دي 1391 - 08:56
man-malaysia - كوالالامپور - مالزي
خداوندا پاک ومنزه ایی از هرگونه نقص ویاوه گویی ها
یکشنبه 10 دي 1391 - 09:39
arash1360 - بنگلور - هندوستان
تو که قرآن خوندی ، تو کتاب خالقت اسمی از برف برده که خالقشه؟
یکشنبه 10 دي 1391 - 11:32
Roya.m - سن دیه گو - امریکا
ARTEMIS قوچعلی تو چی که هر جا مغز نخودی ت کم میاره ، میپری و پاچه یه موجود بقول خیالی رو میگیری !؟
یکشنبه 10 دي 1391 - 11:48
woooow - لیدز - انگلستان
درد بر دوست گرام Royan - کالیفرنیا - آمریکا ،خیلی با نظرتون موافقم،امیدوارم همیشه پیروز و پاینده باشید.به امید جدیی دین از دولت و سیاست در اون مملکته فلک زده ،و به امید اون روزی که تک تک ایرانی‌ها با کلمه سکلریزم آشنا باشند و دوست.
یکشنبه 10 دي 1391 - 12:20
kotlet_Joon - سیدنی - استرالیا
فکر کردین حالا این معجزه خداست؟ اینا همه توجیه فیزیکی‌ داره!! ببین با کیا شدیم ۷۵ میلیون!!
دوشنبه 11 دي 1391 - 02:43
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
Roya.m - سن دیه گو - امریکا/ تنها چیزی که توی دل من نمونده حسرت رفتن به ایران است اصلا هیچ تمایلی ندارم برم ایران , در تمام سالهای زندگی ام در خارج فقط یک بار ایران رفتم که هنوز هم پشیمان هستم که چرا رفتم . ضمنا" مدل حرف زدنت به حوزه علمیه ای ها رفته و مثل فاطی کماندوها توی خیابان که پاچه دختران و زنان زیبا و شیک پوش را میگرند بیشتر میخوره , بیخود نگو که سن دیه گو هستی بیشتر بهت میاد که بچه گمرگ باشی.
دوشنبه 11 دي 1391 - 04:46
darkoob-1390 - قم - ایران
قابل توجه مغز فندقی‌های که میگین خدا وجود نداره !!
دوشنبه 11 دي 1391 - 17:51
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.