نقویان : احمدی نژاد فکر می کند می تواند مردم را گول بزند؟ اگر مرد است با کارشناسان مناظره کند

حجت الاسلام ناصر نقویان بار دیگر، انتقادات شدیدی را متوجه محمود احمدی نژاد کرد.

به گزارش سرویس سیاسی «انتخاب» ؛ در حالی که چند هفته پیش، استاندار خراسان رضوی به خاطر حضور در مراسم سخنرانی «نقویان» و مصافحه با او از سوی احمدی نژاد برکنار شد، او در این مورد گفت: عزل و نصب کارگزاران باید با دلیل و از روی حکمت باشد و نه از روی هوا و هوس، همانطور که امیرالمؤمنین علیه السلام دلیل عزل‌هایش را در سخنانش فرموده است.


وی که در دانشگاه تربیت مدرس سخن می گفت، با انتقاد از برخی نابسامانی ها گفت: افزود: آقای احمدی‌نژاد هم اگر مرد است، دلایل عزل و نصب‌هایش را بیان کند. چرا باید استاندار فلان استان به‌خاطر شرکت در سخنرانی انتقادآمیز من، معزول شود؟! چرا ما ظرف 6 سال، 4 وزیر آموزش و پرورش عوض کرده‌ایم!؟!


نقویان می گوید: در حالیکه در دامداری‌های کشورهای غربی، دوشندگان شیر گاوها را عوض نمی‌کنند تا مبادا گاوی که به بوی بدن آن شیردوش عادت کرده است، شیرش کم نشود. گاوها هم اصل «ثبات در مدیریت» را که یک اصل اولیه و بدیهی است می‌دانند امّا .....

او با زیر سئوال بردن ادعای «ساده زیستی احمدی نژاد» خطاب به رییس جمهور می گوید: چرا صدر اعظم آلمان شوهرش را از سوار شدن در هواپیمای دولتی منع می‌کند ولی این آدم که شعار ساده‌زیستی می‌داد با 120 نفر از دوستان و بستگانش به سفر نیویورک می‌رود.

نقویان با اشاره به گفت و گوی چند روز پیش احمدی نژاد با تلویزیون ، می گوید: آیا ایشان فکر می‌کند که با این مصاحبه‌های بدون حضور خبرنگار یا حضور یک یک خبرنگار نابلد و با سؤالات از پیش مشخص‌شده ، می‌تواند مردم ما را گول بزند؟


او می گوید: اگر مرد است با ده نفر کارشناس خبره در موضوعات مختلف اقتصادی، سیاسی و .... مناظره برگزار کند. به قول معروف: «خود گویی و خود خندی، عجب مرد هنرمندی!».

وی با اشاره به شرایط وخیم فساد اداری و مالی در کشور می گوید: یکی از دوستان بنده برای اینکه پروژه‌ای را در وزارت نفت انجام دهد، مجبور شد به یکی از معاونین یا مدیران کل آن وزارتخانه، مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان رشوه بدهد و من وقتی کپی چک مربوط به آن رشوه را به آقای پورمحمدی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور  نشان داده و ایشان را در جریان آن موضوع قرار دادم، ایشان در جواب گفتند: ای بابا! اینجور چیزها که در مملکت بسیار است.

نقویان در صحبت‌های خود قوه‌ی قضائیه را نیز مورد انتقاد قرار داد. او با تاکید کرد که قوه‌ی قضائیه به سراغ مجرمانی می‌رود که از فرط فقر مرتکب جرم وی افزود:«آن جوان بیچاره‌ای را که برای بقای خود از فرط فقر دست به دزدی و زورگیری زده است می‌گیرد می‌آورید در شهر می‌گردانید، اما چشمتان را بر روی جرایم سنگین که عامل اصلی شکل‌گیری جرایم خرد در جامعه است می‌بندید.»

وی رئیس قوه‌ی قضائیه را نیز خطاب قرار داد که چطور در حالی که ریاست قوه‌ی قضائیه را برعهده دارد، تا ساعت ۹ شب نیز به تدریس می‌پردازد و اضافه کرد: «شما که می خواهید تدریس کنید، بهتر بود همان قم می‌ماندید.»

نقویان، صادق لاریجانی را متهم کرد که هراز گاهی با حضور در تلویزیون برای خلافکارهای خرده‌پا "شاخ و شانه" می‌کشد و تاکید کرد:«این رفتار نه تنها زیبنده‌ی رئیس قوه قضائیه نیست، بلکه نشانه‌ی ضعف شما در از بین بردن بسترهای جرم‌زا در جامعه است.»

وی در بخش دیگر از سخنانش، مرحله نخست رشدیافتگی جامعه را «ارتقای شاخصهای اخلاقی و معیارهای انسانی» در آن دانسته و اظهار داشت که اگرچه ما در سی و چند سالی که از انقلابمان می‌گذرد بر روی مبانی اعتقادی شیعه در کتابها، رسانه‌ها، جلسات، روضه‌ها و ..... بسیار کار کرده‌ایم ولی در عمل نتوانسته‌ایم آن حق‌مداری را محقق کرده و به اجرا در آوریم و در این شاخص‌های انسانی نظیر ریشه‌کنی دروغ و وعده‌های بی‌اساس مردم و حاکمان در جامعه، برابری در مقابل قانون، توانایی مظلوم در گرفتن حق خود از ظالم، و ..... «ترقّی معکوس» داشته‌ایم.

نقویان با بیان این جمله که «نفرین بر آن شهری که یک خانم مجبور می‌شود ساعت 2 نصف‌ شب در آن مسافرکشی کند» علت کار کردن خانمها در جامعه را ضعف مالی خانواده و عدم توانایی مرد در اداره اقتصادی خانه و یا نیاز برخی از زنها به استقلال مالی دانسته و ورود بی‌اندازه خانمها به عرصه اشتغال بیرون از خانه را شاخصی برای عدم رشدیافتگی جامعه ایران معرفی کرد.

حجه الاسلام و المسلمین نقویان با قرائت شعر معروف نسیم شمال که «کور شوم، لال شوم، کر شوم/ لیک محال است که من خر شوم» مردم ایران را مردم بیداری دانستند که هیچ کس، توان فریب دادن آنها را ندارد و مردم، ضعفها، اشتباهات و تقصیرات حکومت‌مردان را می‌دانند و تحلیل می‌کنند.

+137
رأی دهید
-15

beh-a - داراب - ایران
احمدی نژاد در داخل کشور تفرقه ایجاد کرد و ارتباط با خارج از کشور رو هم به گند کشید .. خدا از باعث و بانی انتخاب ننگین این مرد به عنوان رییس جمهور نگذره. نفرین بر کسانی که تفرقه، اعتیاد و مسخره بازی رو برای اداره کشور پیش گرفتند.
جمعه 8 دي 1391 - 11:13
parviz1 - کترینگ - انگلستان
برو آقا جون دنبال کارت.تو که خودت بهتر از هر کسی‌ میدونی همه بدبختیها و دزدیها و جنایات و فقر و بی‌ قانونی و رشوه و ... ملّت به دستور مقام معظم رهبری جناب گدا علی‌ شیره انجام می‌گیرد.ابسار همه شما هم در دست اوست و شل کن سفت کن هم خودش هست.
جمعه 8 دي 1391 - 11:20
Gaagol - دالاس - آمریکا
خود تو هم پاش بیاد از همه دزدتری گدا زاده
جمعه 8 دي 1391 - 11:48
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
امسال شما‌ها انگار یادتون رفته همین چند سال پیش میگفتین : مموتی معجزه هزاره سوم ، یا بهش نمی‌روم اگر مموتی آنجا نباشد ، و ..... . از شما آخوند‌ها مکّار تر ، شیاد تر ، حقه باز تر خودتونین .
جمعه 8 دي 1391 - 12:17
sharafYabi - بیمبه - انگولا
با این سخنرانی دیگر آبرویی برای رهبران ایران نمانده، رژیم شاه که ۱۰ بار تمیزتر بود! من مانده‌ام که چگونه از این همه ظلم و ظالمان حمایت میکنیم. مثالش در مورد "بدتر از گاو بودن اکثر مدیران دزدان امام زمان" بسیار عالی‌ بود.
جمعه 8 دي 1391 - 12:06
kabootar - لاهور - پاکستان
می‌تواند مردم ما را گول بزند؟ مگر مردم صاحب دارند! که میگید مردم ما؟ ضمنا کدام گاو است و کدام شیر دوش ؟
جمعه 8 دي 1391 - 15:34
compatriot - تورنتو - کانادا
کاش خدا نسل همه شما آخوندها و مموتی و دار و دسته‌اش را از روی زمین بر می‌داشت. کی‌ ما از شر شما فریبکاران رها میشیم خدا داند!
جمعه 8 دي 1391 - 15:43
Saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا
مسالتم یا شیخ. مگر دوست تو چه پروژه اى داشته که رشوه اش یک میلیارد و دویست میلیون میشه ؟در ضمن تو چرا با کسانى می پرى که اهل رشوه هستند. نمیگى آتش گناهش بگیره به تو یهو پودر میشى بهشت راهت نمیدن اونوقت میفرستند جهنم .بعد اراذل و اوباشى مثل من ازت بپرسیم که" حاج آقا از اینطرفها!؟" چى مى خواى بگى؟فقط نگو که هوس چاى کردى اومدى دنبال آب جوش!
جمعه 8 دي 1391 - 15:58
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
حواستان جمع باشد انتخابات نزدیک هست سیاه بازی ها دوباره شورع شده.
جمعه 8 دي 1391 - 18:01
Cyrusiii - لیدز - انگلستان
سخنرانی‌ این آقا فقط این را نشون میده که انتخاب نشده‌ها و انحصار طلبان که `ولایت` ` را سپر بلا کرده اند بدجوری دست پاچه شده‌اند.
جمعه 8 دي 1391 - 18:45
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
جدی حتما یه سی‌ سال دیگه هم می‌خواهید مردم را با ترقی‌ درست فریب دهید / رذل تر از آخوند با عمامه و بی‌ عمامه خودش است و بس / حالا همه چیز به گردن احمدی نژاد افتاد / چه کسی‌ این متوهم را با کشتار مردم و تقلب و شکنجه انتخاب کرد ؟ همان رهبر دیو منش تان ؟ مگر دیو بزرگ نگفت چوب لای چرخش نگذارید و با او همکاری کنید پس خفه خون گرفته و رسم بندگی برای بت بزرگ را فراموش نکنید غلامان حلقه به گوش که چیزی جز تقلید نیاموخته اید / برایتان درس نشد که هر چه خمینی گفت برعکس آن را بر سر مردم آورد و از آخر با شرمساری نزد خدا و مردم با افسردگی مرد باز به این فقیه قلاّبی و زور چپان دوم دل‌ خوش کردید و همه چی‌ را فدائ جاه طلبی و سفاهت خود کردید باز هم خودتان را به خریت بزنید و هی‌ از این مردک منتخب رهبر خالی‌ بندتان انتقاد کنید / ذاتتان سفیه و از سوی حقّه باز است که چه شود به قول معروف دشمن دانا بلندت می‌کند بر زمینت میزند نادان دوست حالا دشمن ما که شما‌ها باشید نادان هم باشد قطعاً وضعیت مملکت بهتر از این نمی‌شود.
جمعه 8 دي 1391 - 20:11
kasra persia - لندن - انگلیس
ﺁﺧﻪ ﺷﻴﺦ ﺯاﻫﺪ ﻛﺪﻭﻡ ﻳﻚ اﺯ ﺷﻤﺎﻫﺎ ﻣﺮﺩ ﻫﺴﺘﻴﺪ ﻛﺎ ﺑﺎ ﻛﺎﺭﺷﻨﺎﺱ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﻛﻨﻴﺪ
جمعه 8 دي 1391 - 22:15
مهر آسا - تهران - ایران
حماسه 9 دی مبارک
جمعه 8 دي 1391 - 22:34
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
از معجزات اسلام همین بس که اینان مثل سگ و گربه بجان همدیگر افتاده اند و خفت و خواری به جائی رسیده که به دستور مستقیم سید علی سگدست، مهر آسا جهت کمک و پشتیبانی شهادت، پاچه شلوارش را بالا کشید و بدون وضو از دیوار باغ پائین پرید تا در تقسیم عنایات کاربران سهیم باشد!
شنبه 9 دي 1391 - 01:11
exam292 - تهران - ایران
فضول میرزا - استکهلم - سوئد: مشکلات داخلی ما هیچ ربطی به شما و امثال شما نداره...
شنبه 9 دي 1391 - 11:41
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
exam292 - تهران - ایران / مشکلات داخلی شما؟ نکنه تو هم مثل رهبرت فکر کردی کشور ایران ارث پدرتان است که مسائلش فقط مربوط به شما میشود؟ ایران متعلق به تمام ایرانیان، چه آنهائی که مقیم ایران هستند و چه آنهائی که در خارج از ایران زندگی میکنند است! حال اگر تو عرضه نداشتی که به خارج بروی، تقصیر دیگران چیست؟ البته از انتخاب اسم کاربریت و نوشتن اون به لاتین معلومه که در آرزوی خارج هستی ولی چون دستت به گوشت نمیرسه، میگی پیف پیف!
شنبه 9 دي 1391 - 17:14
exam292 - تهران - ایران
فضول میرزا - استکهلم - سوئد:نام کاربریت نشون میده که بیشتر یه آدم ... تا یک ایرانی آزاده! ادبیات تهمت و فحش و افتراء، چیزی رو اثبات نمیکنه! فقط نشانه ی ماهیت اصلی شماست!!!
یکشنبه 10 دي 1391 - 14:09
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
exam292 - تهران - ایران / اولا که تو هنوز خیلی مونده تا معنی اسم کاربری منو بفهمی! ثانیا مثل اینکه یه جائیت بد جوری سوخته که در کامنتت بجای کلمه ای که نوشته ای از سه نقطه استفاده شده! البته از جماعت ساندیسی بیشتر از اینهم انتظاری نیست! (حالا مگه اون گور بگور شده خمینی چقدر فارسی بلد بود که ما از ساندیسی هائی مثل تو اینقدر انتظار داشته باشیم؟)
یکشنبه 10 دي 1391 - 18:07
exam292 - تهران - ایران
فضول میرزا - استکهلم - سوئد: کسی تا حالا نتونسته با توهین و فحش، چیزی رو اثبات کنه!!! شما و امثال شما هم مثل اونا!!! فلسفه ی نام کاربریت واسه خودت مهمه! در ضمن دوست دشمن ما، نیز یه دشمنه.
دوشنبه 11 دي 1391 - 09:35
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
exam292 - تهران - ایران / تو اصلا گویا در باغ نیستی و خودت هم نمی فهمی که چی داری میگی! چرا اصلا از این شاخه به اون شاخه می پری؟ تمام قضیه از اونجا شروع شد که تو ادعا کردی که مسائل داخلی ایران به من که خارج نشین هستم ربطی نداره و منهم برات نوشتم که اتفاقا خیلی هم ربط داره! کسی در این میون از دوست و دشمن حرف نزد که تو در جوابیه اخیرت نوشته ای که "دوست دشمن ما، یه دشمنه" خب اگه حرف منطقی و در رابطه با موضوع نداری، دلیلی نداره که بخوای جواب بدی! نکنه تو هم مثل رهبرت دچار توهم "دشمن" شدی و در همه حرفات باید از دشمن حرف بزنی؟
دوشنبه 11 دي 1391 - 14:54
exam292 - تهران - ایران
فضول میرزا - استکهلم - سوئد: مسائل کشور به کسی ربط داره که در انتخابات شرکت داشته و نتیجه ی انتخابات، هرچی باشه قبول داره.(دراین صورت حق اظهار نظر در خصوص مملکتش رو داره)-در ضمن وجود دشمن یه واقعیت انکار ناپذیره! اگه طالب بودی در این رابطه بحث میکنیم...
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 05:14
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
exam292 - تهران - ایران / در سال 57 پدران ما حکومت جمهوری اسلامی را انتخاب کردند و الان می بینیم که با این انتخابشان چه گندی چه در داخل و چه در خارج به پیکره ایران و مردم ایران زدند. خب چرا الان پس از گذشت 33 سال و حالا که آنها واقعا فهمیده اند که با دست خود چه گوری برای خود و فرزندانشان کندند، کاری نمی کنند تا اشتباه خود را جبران کنند؟ دنبال دشمن میگردی؟ دشمن در دو قدمی تو در بیت رهبری نشسته! ایران توسط همین خودکامگان کلم به سر بجائی رسیده که اعتیاد، فحشا، دزدی، اختلاس، قتل و غارت، زورگیری، فروش دختران باکره به اعراب حاشیه خلیج فارس، فروش اعضای بدن، قرار گرفتن در لیست تروریستی در جهان و هزاران معضل دیگر دستاورد سیاه همین افرادیست که در قرن بیست و یکم میخواهند کشور را با داستانهای طلعه و زبیر، رمالی و جن گیری، نماز باران و گریه و زاری و بر سر و سینه زدن اداره کنند!
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 12:40
exam292 - تهران - ایران
فضول میرزا - استکهلم - سوئد:اینکه رسانه های غرب و حامیان داخلی اونها، با سیاه نمایی ذهن شما و امثال شما رو شستشو دادن! یه واقعیته. من منکر وجود مشکلات توی کشور نیستم. ولی چرا باید مگس صفت باشیم و فقط چشم ما به دنبال کثیفی و آلودگی باشه؟!!! (فقط واسه ی نمونه:مجله معتبر "نیوساینتیست" اعلام کرد «تولید علم در ایران، یازده برابر میانگین جهان و سریعتر از هر کشور دیگری است.».. به این معنا نیست که از آمریکا جلو زدیم! ولی نشون میده با این همه مشکلات نسبت به قبل از انقلاب، خیلی رشد داشته ایم.)
‌چهارشنبه 13 دي 1391 - 12:54
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
exam292 - تهران - ایران / اتفاقا برعکسه و این شما هستین که شستشوی مغزی شدین و فکر میکنین هر کس که 5-4 متر پارچه دور سرش پیچید، از جانب خدا اومده و هر چی از دهنش دربیاد وحی منزله! گیرم که ایران در مکان اول علمی در دنیا قرار گرفته، این چه ربطی به آخوند و اسلام داره؟ ولی زیر سلطه افکار متحجرانه قانون شرع، ایران رتبه اول دنیا در اعدام رو داره و اعتیاد و فحشا و فقر و هزاران معضل دیگه در ایران غوغا میکنه! به نام خدا و دین خدا جوونای مردم رو بهشون تجاوز میکنن و میکشن و هر کس کوچکترین حرفی بزنه که به مذاق آقایون خوش نیاد، یا قتلهای زنجیره ای راه میندازند و یا جاشون توی سیاهچالهای قرون وسطائیه! بلائی که این شیاطین سیاهپوش بر سر این ملت آوردن روی مغولها و تاتارها رو سفید کرده، اونوقت تو میگوئی هر کس که این مشکلات رو می بینه، مگس صفته؟ ایرانیها در زمان شاه اونقدر استطاعت مالی داشتند که جوونای تایلندی و فیلیپینی رو واسه خونه شاگردی استخدام میکردند، الان همون کشورها ایرانیها رو حتی به کشورشون راه هم نمیدن!
‌چهارشنبه 13 دي 1391 - 18:54
exam292 - تهران - ایران
فضول میرزا - استکهلم - سوئد:اینکه از دین و اسلام و آخوند کینه به دل داری شکی نیست! ولی این کینه نباید باعث بشه از کاه، کوه بسازی!!(گفتم وجود مشکلات توی کشور رو منکر نیستم) ولی با این طرز تفکر به جایی نمی رسیم.
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 04:35
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
exam292 - تهران - ایران / تو تمام این مشکلاتی رو که در بالا بهش اشاره کردم، می بینی و قبول داری که اینها مشکلات مملکت هستند و اونوقت تو اونا رو "کاه" میخوانی؟ من با دین مشکلی ندارم، با اسلام هم مشکلی ندارم ولی وقتی یه بابائی میاد و میخواد عقیده شو به من تحمیل کنه، اونوقت مشکل من با او شروع میشه. من با سید علی سگدست کاری ندارم که در شبانه روز چند رکعت نماز میخونه و چه اعمالی رو انجام میده تا به بهشت بره. من اصلا نمیخوام به بهشت برم، به سید علی چه مربوطه که باید با داغ و درفش منو تهدید کنه که اینکار ها رو بکن تا به بهشت بری؟ کسی که خوابیده باشه رو میشه از خواب بیدار کرد ولی کسی که خودشو به خواب زده رو نمیشه بیدار کرد. تو متاسفانه جزو کسانی هستی که خودتو به خواب زدی و با وجودیکه مشکلات رو در کشور می بینی ولی باز هم دنباله رو کسانی هستی که این مشکلات رو بوجود آوردند.
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 11:38
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
ادامه.. آیا به میانگین سن مجرمین، معتادین، فحشا دقت میکنی و می بینی که همشون بلااستثنا زیر سی سال هستند؟ این یعنی چی؟ این یعنی نتیجه عملکرد 33 ساله حکومت جمهوری اسلامی! اینان که فرزندان خود انقلاب هستند، پس کجای کار لنگ میزنه؟ یعنی تو همه این چیزها رو می بینی و مثل رهبرت گناه رو به گردن آمریکا و انگلیس میندازی؟ والا من نه معلم اخلاق هستم و نه می خواهم دین و ایمان تو رو عوض کنم، بلکه اینها واقعیاتیست که در اطراف تو در جریانه و مسبب اصلیش هم افرادی هستند که بدون اینکه کارشناس مسائل کشورداری باشند سعی میکنن با نام الله و خام کردن مردم عادی چند صباحی بیشتر به غارت این مملکت بپردازند! به هر حال این آخرین گفتار من بود و من متاسفانه وقت اضافی برای کلکل کردن ندارم. موفق باشی..
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 11:50
exam292 - تهران - ایران
فضول میرزا - استکهلم - سوئد:سعی کن، اگه میخوای حرفت اثر داشته باشه! فحش نده!!! 1-در اختیار کردن دین هیچ اجباری نیست ولی اگه توی هر کشوری باشی باید به قوانین اون کشور احترام بزاری! 2-گفتم، وجود مشکلات در کشور را منکر نیستم، ولی نه به اون سیاه نمایی شما!!! 3-بی انصاف نهال انقلاب از وقتی جوانه زده تا الان، درگیر مشکلاتی هست که اربابای استکباریت(از حمله ی طبس-جنگ تحمیلی-تحریمهای اقتصادی و ...) واسه ایران رقم زدن!! این تویی که خودت رو به خواب زدی!!
جمعه 15 دي 1391 - 05:18
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.