اعدام پنج نفر در یاسوج در ملاءعام

خبرگزاری‌های ایران گزارش دادند که صبح پنجشنبه هفتم دی ماه پنج نفر در شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، اعدام شدند.

براساس گزارش‌ها اتهام این پنج نفر که در«ملاءعام» اعدام شدند، «تجاوز به عنف بوده» و حدود سه سال پیش حکم اعدام‌شان صادر شده است.
 
واحد مرکزی خبر ایران «آدم‌ربایی و قدرت‌نمایی با سلاح گرم» را از دیگر موارد اتهامی اعدام‌شدگان اعلام کرده است.
 
در چند هفته گذشته چندین اعدام در شهرهای مختلف ایران گزارش شده که در برخی موارد احکام در ملاءعام اجرا شده است؛ براساس گزارش خبرگزاری مهر روز سه‌شنبه پنجم دی ماه «یک قاچاقچی موادمخدر» در زندان ساری اعدام شد.
 
اعدام هفت نفر در اصفهان، اعدام یک متهم به قاچاق مواد مخدر در زندان مرکزی کاشان و اعدام یک زندانی در زندان سمنان به اتهام نگهداری موادمخدر ازجمله مواردی است که خبرگزاری‌های ایران در یک ماه گذشته گزارش داده‌اند.
 
مجازات اعدام در ایران رایج است. قتل، فروش مواد مخدر، تجاوز، آدم‌ربایی و سرقت مسلحانه از جمله جرم‌هایی هستند که مجازات آن‌ها بر اساس قوانین ایران اعدام است.
 
نهادهای حقوق بشری از جمله عفو بین‌الملل، خواستار توقف مجازات اعدام شده‌اند و از ایران خواسته‌اند که اجرای این قبیل حکم‌ها را متوقف کند.
 
عفو بین‌الملل مجازات اعدام را «غلط، ناکارآمد و توهین به حقوق‌بشر» دانسته و تاکید کرده که مشکل «حاد» مواد مخدر در ایران با افزایش اعدام‌ها قابل حل‌وفصل نیست.
 
گزارشگر ویژه سازمان ملل اول در امور حقوق بشر ایران آبان ماه اعلام کرد که ایران با ۶۷۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۱ رکورد‌دار اعمال مجازات اعدام به طور سرانه در این سال در جهان بود و به گفته او این روند در حال کاهش نیست.

+66
رأی دهید
-18

Atabay2021 - خوی - ایران
عفو بین الملل شکر خورده اگر این اعدام ها نباشد دیگر نمی شود جامعه ایران را تحمل کرد
جمعه 8 دي 1391 - 13:58
anti-US - مونترئال - کانادا
این عفو بین الملل بیخود کرده، بهتره خفه شه. کسی که تجاوز میکنه یا قتل میکنه، نباید کشته شه؟ یارو 77 نفر رو توی نروژ کشت، و به 21 سال حبس محکوم شد: همین افکار چرت افراطی حقوق بشر غربی جواب بدند که آیا اون 77 نفر که کشته شدند انسان نبودند؟! تجاوزهای توی زندانهای آمریکا رو چرا توی بوغ و شیپور نمیکنند؟ به حرف اینها، باید قاتل و متجاوز رو برد توی زندان با امکانات رفاهی و اینترنت و .. تا نشون داده بشه که حقوق بشر رعایت میشه؛ عفو بین الملل لطفا یا خفه شو یا سیاسی نباش و برای ما روشن کن چرا نباید یه قاتل اعدام بشه؟
جمعه 8 دي 1391 - 18:53
آزادی برای ایران - اشتوتگارت - آلمان
سوً استفاده از جرثقیل بجای سازندگی و ساختن سرپناه.
جمعه 8 دي 1391 - 19:08
دارچین - همدان - ایران
یک آخوند برای جامعه به مراتب خطرناک تر از قاچاقچی مواد مخدر و امثال آن است. اگر قاچاقچی و یا جانی به یک یا چند نفر آسیب می رساند آخوند تمام جامعه را به گند می کشد.اگر کمی از اون طلاهایی که میفرستن عراق تا قبر عرب هایی که اصلن نمی دونیم کی هستن رو طلاکاری کنند خرج این جامعه نکبتی می کردند امروز اینقدر قاچاقچی و جانی نداشتیم. به امید اینکه تمام آخوندها رو یک روز در ملا عام به دار بکشیم. آمین.
جمعه 8 دي 1391 - 19:53
behrooz64 - بوشهر - ایران
متجاوز یعنی وحشی، حداقل مجازات برای متجاوز اعدامه و کارش قابل دفاع اصلا نیست.
جمعه 8 دي 1391 - 20:52
ghafas - مشهد - ایران
نوش جانشون
جمعه 8 دي 1391 - 21:38
مهر آسا - تهران - ایران
قوه قضاییه تشکر
جمعه 8 دي 1391 - 21:54
آزادی برای ایران - اشتوتگارت - آلمان
حکم اعدام باید متوقف شود بدون شرط و شروط.
جمعه 8 دي 1391 - 22:50
ufo-alien - تهران - ایران
دارچین - همدان - ایران آخه آخوند چه ربطی داره به این خبر .. شما هم دیگه شورش در آوردید
شنبه 9 دي 1391 - 00:00
ufo-alien - تهران - ایران
حق شوونه کسا نی که دفاع می کنند آیا می توند خو دشون را و خانو ادشون را حتی جای قر بانیها فرض کنند... خدا لعنتش کنه این کثافت ها را باید از روی زمین پاک کرد ... قاچاقچی یک ویروسی که یک جامعه و انسانهای بی گناه را نابود میکنه حمشون را باید کشت بدون هیچ گذشتی تا این بلای خانمان سوز که عمل جنایتهاست از بین بره ..
جمعه 8 دي 1391 - 23:58
Cyrusiii - لیدز - انگلستان
اعدام بطور کلی‌ کار درست نیست. ولی‌ اونی که بزور دختر بی‌ دفاع را میدزده میبره بش تجاوز می‌کنه را باید چکار کرد پس؟ حتما آزادی برای ایران - اشتوتگارت - آلمان حتما نظر شما و عفوه بین الملل اینه که باید بردشون تو سلول نگهشون داشت با یه تلویزیون ۱۴ اینچ . دارچین - همدان - ایران, اجرا حکم چنتا اشغال جامعه چه ربطی‌ به آخوند داره، شما هم چنان عقدهٔ‌ای شدید که خودتون هم نمیدونید چی‌ میگید.
شنبه 9 دي 1391 - 07:49
khosh bavari - شیراز - ایران
عزیزان خارج نشین اگه تو ایران بودید و این وحشی گریها رو مشاهده میکردید متوجه میشدید که اعدام لازمه....همین امسال دو تن از اعضای خانواده من را با کارد توی خیابان زخمی کردند برای گرفتن گوشی موبایل و چندرغاز پولی که تو جیبشون بود...
شنبه 9 دي 1391 - 10:08
دارچین - همدان - ایران
ufo-alien - تهران - ایران: پاچه خوار ولایت، ربطش اینه که اقتصاد بیماری که اینها درست کردن، خیلی ها رو که تا دیروز نان آور یک یا چند خانواده بودن رو بیکار کرده و توی این شرایط احتمال رو آوردن افراد به هر کاری برای تامین معاش زیاده. در مورد تجاوز به عنف هم، امام جمعه تویسرکان و بی شمار آخوندهایی که هنگام زنا دستگیر شدن به راحتی تبرعه شدن ولی یه ادم بدبخت که هیچ پارتی نداره بارها پیش اومده که گناهکار صددرصد هم نبوده ولی به اعدام محکوم شده.
شنبه 9 دي 1391 - 10:23
exam292 - تهران - ایران
آزادی برای ایران - اشتوتگارت - آلمان: معمولا یه آدم خلافکار، بجز مرگ، از چیزی نمیترسه!!! لذا این حکم میتونه بازدارنده باشه...
شنبه 9 دي 1391 - 12:18
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
exam292 - تهران - ایران وقتی در جامعه فقر و بیکاری زیاد بشه این مشکلات هم زیاد میشه و اعدام راه حل نیست چون بیکار و گرسنه دیگه چیزی نداره که از دست بده و بترسه!!!
شنبه 9 دي 1391 - 21:45
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
Cyrusiii - لیدز - انگلستان هموطن عزیز. اگه توی همین اروپا هم مردم گرسنه باشند دست به هر جنایتی میزنند. این دزدی ها و جنایت هایی که در ایران میشه نتیجه بیکاری، فقر، . و بیماری جامعه است و با اعدام چند متجاوز که خود قربانی بیعدالتی جامعه هستند نمیشه جلوی این خشونت ها رو گرفت. در این 33 سال هزاران نفر اعدام شدند ولی مشکلات جامعه بیشتر و بیشتر شده. شاید اگر من هم در جنگلی مثل ایران بودم برای ادامه زندگی دست به جنایت میزدم و یا قربانی جنایت ها میشدم.
شنبه 9 دي 1391 - 21:56
آزادی برای ایران - اشتوتگارت - آلمان
عامل همه جنایات عدم آموزش بیکاری و فقر می‌باشد.اعدام راه حل این مشکلات نیست فقط خشونت را زیاد می‌کند
یکشنبه 10 دي 1391 - 00:08
exam292 - تهران - ایران
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان:عزیز، اگه هر کس وظیفه ی خودش رو بشناسه و درست عمل کنه مشکلها حل میشن! ولی نسبت جنگل رو به ایران دادن! یه توهینه!!! که ایرانی بودن شما رو زیر سوال میبره...
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 06:09
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.