هنرمندانی که رفتند

+365
رأی دهید
-24

kordman - بردا - هلند
خداوند همه انهارا قرین رحمت نماید.انان زمانی ابر ستارهای ایران زمین بودند شادی را با خود به منازل ایرانیان می اوردند.بعد از تشکر از گردانندگان این سایت ارزشمند می خواستم که جای هنرمند پراوازه ایرانی(تقی ظهوری )را خالی کرده باشم
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 23:33
ekman - شیراز - ‫ایران
ردیف دوم ،نفر اول از سمت چپ منوچهر وثوق است یا من اشتباه میکنم.ساید هم فرزین خواننده باشه.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 23:35
ghafas - مشهد - ایران
معرفی کنید لطفا
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 23:38
clariss - وین - اتریش
با دیدن این عکس پی بردم دیگه هنرمندانی اینچنین نخواهیم داشت....خداوند سایه سبز عزیزانی چون استاد نصیریان، مشایخی، کشاورز، انتظامی، بهروز وثوقی و دیگر اساتید عرصه هنر و موسیقی را مستدام گرداند.
جمعه 8 دي 1391 - 00:26
shah4shah - تهران - ایران
روحشون شاد. همشون عزیز بودن و هستن مخصوصا اقای فرهاد
جمعه 8 دي 1391 - 00:33
rezgar - لینشوپینگ - سوئد
یاد و خاطرتشان همیشه و در هر حال جاودان باد.
جمعه 8 دي 1391 - 00:40
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
روح شون شاد , نور به قبرشون بباره که همیشه ملت را شاد میکردنند و هنوز هم باعث شادی مردم هستند و در مراسم جشن و سرور آنها هنوز هم شرکت دارند./ لعنت تو روح خمینی که باعث آواره گی مردم ایران شد.
جمعه 8 دي 1391 - 00:49
ghazgholang - لندن - انگلستان
بیک ایمان وردی کوو پس ؟؟؟ خدایی خیلی‌ مظلوم مرد :( حتی بعد مرگشم کسی‌ ازش یاد نمی‌کنه :(
جمعه 8 دي 1391 - 00:43
pezhman - وين - اتريش
کنار شه‌ روان(شهید) فریدون فرخزاد چه‌کسی است؟
جمعه 8 دي 1391 - 01:09
Labe karoon - شیین - نروژ
جای رضا بیک ایمانوردی خالیه. یاد همگی گرامی.
جمعه 8 دي 1391 - 01:43
reza.dk - شاهین شهر - دانمارک
به نظر من خیلی‌ از هنرمندان دیگر هم رفتند که باید عکس آنها هم بود،از جمله آغاسی،ظهوری ،بنان،دلکش،آرمان،ناصر عبدالهی،گیتی‌،الهه،داود مقامی،فرزین،عماد رام،افشین،حسن گلنراقی،محمد نوری،مسعود بختیاری،مهر پویا،خسرو شکیبایی،منوچهر نوذری،جهانگیر فروهر،پروین سلیمانی،نادره،ارحام صدر،رضا بیک و...
جمعه 8 دي 1391 - 01:49
saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا
ازچپ به راست ردیف اول فریدون فرخزاد،بیژن،ایرج قادری،مهستی‌،پوران،میری ردیف دوم فریدون فروغی،فردین،جهان،فروغ فرخزاد،مازیار،طوفان ردیف سوم منوچهر سخایی،سوسن،فرهاد،هایده،مرضیه،ویگن
جمعه 8 دي 1391 - 02:41
reza.dk - شاهین شهر - دانمارک
ekman - شیراز - ‫ایران ایشان فریدون فروغی هستند
جمعه 8 دي 1391 - 02:43
feminism - لندن - انگلستان
ekman / ایشون نه منوچهر وثوق هستند و نه فرزین خواننده. زنده یاد فریدون فروغی که یکی از آهنگهای بسیار زیبا و ماندنی او نیز " نماز بود که میگفت : " من نمازم تو رو هرروز دیدنه " البته بعدها افراطیون آن را به کلمۀ نماز را به نیاز تغییر دادند !!!! یادش خوش و نامش گرامی باد.
جمعه 8 دي 1391 - 02:57
feminism - لندن - انگلستان
فریدون فرخزاد یکی از میهن دوستانِ بااحساسی بود که بدستِ نظام فاشیستی آخوندی با سنگدلی و وحشی گری به قتل رسید :( او نه تنها آزاده ای دلیر و بی پروا بود بلکه سرشار از دانایی ، آگاهی و صداقت کلام بود. سخنانی چند از او : ای شمایی که دلم پیش شماست غم ایران همه تشویش شماست --- تا فریدونم و فرخزادم شعلۀ آتش و فریادم --- دلِ من آتش جاویدان است ، زنده و مـُردۀ من ایران است --- یاد و نامت جاویدان باد فریدون فرخزاد عزیز.
جمعه 8 دي 1391 - 03:15
منگوله مشهدی - مشهد - ایران
رفتن همیشه هست، اما غریب رفتن، در آرزوی عزیزان رفتن، منتظر رفتن، ندیده رفتن، غمگین و آتشین دل رفتن، به امید یک روز شاد موعود در میان مردم دوستدار خود رفتن، بدترین و سخت ترین و نفس گیرترین و غم انگیزترین رفتن ها است. این دیگه رفتن نیست، مهلک ترین قصه ها است. چی می شد همه اینجا دور هم جمع بودن، شما هم بودین، اونهام که رفتن بودن، بدرقه رفتن هاشون، شادی شما بود و دیدن یاران قدیمی. نمی گذرم ازتون انگل هایی که کشورم رو به این روز انداختین. کینه شما و ایمان شما و خدای شما و کتاب شما و اعتقاد شما و یقین شما و دوستان شما و حامیان شما تا ابد در هر یاخته من نهفتست. کینه ای که اگر بین تک تک مردم زمین تقسیمش کنن، سرخی همه جا رو فرا خواهد گرفت. نمی تونم از خود ِ خودم جداش کنم. نه فراموش می کنم و نه می بخشم. شما آفتابی ترین روزهای این سرزمین رو از مردمش گرفتین، بهترین مردان و زنانش رو، هنرش رو، فرهنگش رو، نفسش رو ..
جمعه 8 دي 1391 - 02:51
منگوله مشهدی - مشهد - ایران
ادامه . ــــــــــــــ به یاد همه عزیزانمون که در حسرت "روزهای روشن" برای ما رفتن، از بانوی آواز ایران، مرضیه همیشه جاودان، "سنگ خارا" تقدیم همه شما هر جای دنیا که در غم "به یاد هم بودن" شریکید و بهش مفتخر: " جای آن دارد که چندی هم ره ِ صحرا بگیرم*** سنگ خارا را گواه ِ این دل شیدا بگیرم*** مو به مو دارم سخن ها، نکته ها از انجمن ها*** بشنو ای سنگ بیابان، بشنوید ای باد و باران*** با شما همرازم اکنون، با شما دمسازم اکنون*** شمع ِ خودسوزی چو من، در میان انجمن*** گاهی اگر آهی کشد دل ها بسوزد*** یک چنین آتش به جان، مصلحت باشد همان*** با عشق خود تنها شود تنها بسوزد...*** " ـــــــــــــ امید دارم هنوز که یه روز همتون رو اینجا دور هم جمع ببینم که با فرزندانتون تو ساحل خزر ماسه بازی می کنید و پرده های سفید پنجره ها رو برای پدرها و مادرهاتون کنار می زنید که نور آفتاب روی قالی اتاق ها و صورت هاشون بشینه و برای رفته هاتون روی تاقچه های قدیمی شمع روشن می کنید. باشم یا نباشم.
جمعه 8 دي 1391 - 02:54
feminism - لندن - انگلستان
از بالا ، راست به چپ. سید علی میری - پوری بنائی - مهستی - ایرج قادری - بیژن - فریدون فرخزاد - ردیف دوم : طوفان - مازیار - فروغ فرخزاد - جهان - فردین - فریدون فروغی - ردیف آخر : ویگن - مرضیه - هایده - فرهاد -سوسن و منوچهر سخائی. یاد همۀ هنرمندانِ از دست رفته خوش و نامشان ماندگار باد. درود بر سایت گرامی که سبب سازی شد تا از این هنرمندان گرامی یادی شود.
جمعه 8 دي 1391 - 03:36
amir-amir - تورنتو - كانادا
همه ما روزى رفتنى هستیم به قول بابا طاهر. اگر زرین کلاهی عاقبت هیچ. اگر خود پادشاهی عاقبت هیچ . اگر ملک سلیمانت ببخشند. در آخر خاک راهی عاقبت هیچ
جمعه 8 دي 1391 - 05:09
متفاوت - شیراز - ایران
تا وقتی که تصویرشون رو میبینیم و صداشونو میشنویم زنده هستن . چندتایی این وسط جا موندن . روح همشون شاد.
جمعه 8 دي 1391 - 08:20
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
feminism -دوست خوبم ردیف اول پس از میری پوران خواننده ی خوش صدای ایران است!! و فراموش نشود فروغ فرخزاد ستاره ی شعر نو!!خواهر ارزشمند فریدون فرخزاد پسر ایران!!!
جمعه 8 دي 1391 - 10:10
مستانه شرق - هایدلبرگ - آلمان
بوسه پروردگار همچنان بر روی رضا صفدری نازنین باد.........ای عزیز که هرگز از قلبمان بیرون نمی روی.......
جمعه 8 دي 1391 - 12:24
feminism - لندن - انگلستان
ARTEMIS SW / درست گفتید آرتمیس جان زنده یاد پورانِ خوش نغمه است که بیاد دارم پدرم هم یکی از دوستداران صدای او بود. فریدون فرخزاد مبارز و دانشمندی که هرگز از یادمان نخواهد رفت/ اسلامیونِ وحشی صفت او را تهدید جدی برای نظام فاشیستی اسلامی میدانستند. آرتمیس گرامی اگر فروغ در این زمان میزیست ، فاحشه های مغزی و افراطیون مسلمان ، که یکی از آنها زاغه نشین و کاسه لیسِ ساکنِ دانمارک است ، این بانو را به بدترین نامها نشان میکردند. " تن های هرزه را سنگسار می کنند غافل از آنکه شهر پر از فاحشه های مغزی است و کسی نمی داند که مغزهای هرزه ویرانگر ترند تا تن های هرزه . "فروغ فرخزاد"
جمعه 8 دي 1391 - 13:41
داماهی - بندرعباس - ایران
یادشان گرامی باد هنرمندان تکرارنشدنی خداوند هنرمندان زنده رابسلامت نگه دارد کاش بجای این عزیزان که شادی ونشاط ارمغانشان بود آخوندهای نکبت آور وکفتارصفت سقط میشدندوبه درک واصل میشدند.
جمعه 8 دي 1391 - 14:19
nmayandeh khoda - هایدلبرگ - آلمان
یادشان زنده و روحشان شاد !
جمعه 8 دي 1391 - 15:00
شهرام مهربان - تهران - ایران
خودشون رفتن ولی هنرشون هرگز از بین نخواهد رفت مثل ترانه های زیبای هایده عزیز که آرام بخش دلهاست.روحش شاد
جمعه 8 دي 1391 - 15:42
اصفهان زیبا - اصفهان - ایران
پس رضا ارحام صدر کو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جمعه 8 دي 1391 - 16:29
perser68 - فلوریدا - امریکا
منگوله مشهدی مشهد ایران. واقعا من هم از این شعر بسیار زیبا با صدای نازنین مرضیه لذت می‌برم وقتی‌ هر از گاهی می‌شنوم!و امروز از زیبایی‌ نوشته‌های تو لذت بردم!مرسی‌ از تو و صد البته دیگر دوستان.به امید ایرانی‌ آباد و آزاد و درود به روان پاک همه هنر مندان عزیز از دست رفته
جمعه 8 دي 1391 - 17:40
kobalt - کرج - ایران
بین این هنر مندا دونفر متمایزن یه خواهر و برادر هردو خونین پیکر یکی درخون باور های انسانی وشاعرانه آن یکی در خون صداقت و فاش گوئیه خویش هردو آب در لانه مورچگان ریخته هردو فراتر از نسل خویش .وشهر خفته ندانست که کیستند.
جمعه 8 دي 1391 - 20:03
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
feminism - لندن - انگلستان. دوست خوبم؟؟؟ فکر میکنی‌ مردسالاری این دین متعلق به بعد از انننننقلاب است؟؟؟ نه!! دوستی میگفت روز مرگ فروغ در اتوبوس بود چند نفری که در اتوبوس بودند و روزنامه در دستشان بود بلند گفتند!!!!!!فاحشه مرد!!!!!! وقتی‌ دوست کنجکاو من نظری به روزنامه ی آنان افکند!!!!!تشریح تصادف و مرگ فروغ بود!! باور کن اکثریت این ملت نه همه!!! آخوند هم از سرشان زیاد است!!!!!
جمعه 8 دي 1391 - 19:30
*Fanoos* - ایران - ایران
روح همگان شاد ولی تا آنجایی که من خبر دارم پوری بنایی زنده هستن !!
جمعه 8 دي 1391 - 21:03
gerard - تهران - ایران
جای عکس پدر من اینجا خالیست.
جمعه 8 دي 1391 - 21:41
ekman - شیراز - ‫ایران
feminism - لندن - انگلستان. reza.dk - شاهین شهر - دانمارک. مرسی متشکرم،دستتون درد نکنه حالا یادم اومد
جمعه 8 دي 1391 - 22:46
feminism - لندن - انگلستان
ARTEMIS SW / آرتمیس جان عجب موضوعِ غم انگیزی را عنوان کردی :( حیف و صد افسوس از آن فروغ پـُر فروغ که در آن سرزمین درخشید. تازه اونهم در آن زمان !!!!!! خودِ لطیفِ زیبا سخنش این جانورانِ بی مصرف را بسیار زیبا تشریح کرد که لقب فاحشه های ذهنی به آنان داد. EKMAN / تمنا دارم هموطن. خود من نیز پوری بنائی را به جای زنده یاد پوران اشتباه درج کردم.
شنبه 9 دي 1391 - 02:17
منگوله مشهدی - مشهد - ایران
perser68 - فلوریدا - امریکا. ممنونم دوست خوبم
شنبه 9 دي 1391 - 06:27
Azadikhah - تكسل - هلند
خیلی‌ حالم گرفته شد.روحشان شاد. منگوله مشهدی - مشهد - ایران:خیلی‌ ظریف و جالب نکتهأی رو گفتید.زنده و پیروز باشید دوست عزیز
شنبه 9 دي 1391 - 14:08
roxana_110 - تهران - ایران
خدا رحمتشون کنه واجب شد یه سر به ظهیر الدوله و سری به مزار داریوش رفیعی-قمر-فروغ و.. بزنم
شنبه 9 دي 1391 - 15:14
perser68 - فلوریدا - امریکا
همیشه وقتی‌ از هتل رامسر صحبت می‌شه و یا ۱۵سال پیش وقتی‌ از کنارش گذشتم یاد منوچهر و آهنگ بیاد ماندنیش می‌افتم:غروبا که میشه روشن چرا ق‌ها میان از پنجره خونه کلاغ ها...چون اولین بار منوچهر رو با این آهنگ تو اردوی رامسر قبل از منجلاب اسلامی آخوندی فاشیستی دیدم!البته تو تلویزیون با دختر پسر‌های خوشگل و زیبای ایرانی‌ یادش واقعا بخیر.اینجاست که واقعا جمله ؛جیگر آدم رو میسو زونه،مصداق پیدا میکنه.
شنبه 9 دي 1391 - 17:23
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
فمنیسم جان باور میکنی‌ اشعار فروغ بیش از هر شاعر ایرانی‌ به روح من نزدیک است؟؟ تعدادی از اشعارش برای من بمانند صدای سیتار راوی شانکار آرامش بخش و ملکوتی است!!
شنبه 9 دي 1391 - 18:15
feminism - لندن - انگلستان
آرتمیس گرامی بدون شک باور میکنم. فروغ در اشعارش با زبانی لطیف از واقعیتهای تلخ زندگی سخن میگوید. فروغ برای رهائی از فرهنگی که او را در آن اسیر کرده بود میگوید و با آن ستیز میکند. فروغ در اشعارش تجربه اش را ، زندگی را ، باورهای مذهبی را ، اجتماع اطرافش را ، عشق و تردیدها را کالبد شکافی میکند. و بهمین سبب است که اشعارش با تو گفتگو میکنند و گاه از دل تو سخن میگوید. فروغ تولدی دیگر بود که چون او تا به حال متولد نشده است.
یکشنبه 10 دي 1391 - 03:04
asal55290 - مشهد - ایران
جمیله پس کو.....
یکشنبه 10 دي 1391 - 09:58
perser68 - فلوریدا - امریکا
asal55290مشهد‌ایران. عسل جان،شما دیر اومدی،ایشون تشریف بردن!
دوشنبه 11 دي 1391 - 23:06
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.