توطئه تاجر ثروتمند در پرداخت مهریه زن

تاجر ثروتمندی که کارت اعتباری همسرش را به امانت گرفته بود، توطئه پلیدی داشت. این مرد پولدار به‌خاطر اینکه نفقه و مهریه همسرش را نپردازد، دست به توطئه چینی شگفت‌انگیزی زد و از کارت اعتباری همسرش سوءاستفاده کرد.

 

چندی پیش زن خانه‌داری با مراجعه به دادسرای شهید مفتح از همسر پولدارش به خاطر اینکه از کارت عابر بانک وی سوءاستفاده کرده است، شکایت کرد.

این زن در حالی که اشک در چشمانش حلقه زده بود به قاضی گفت: حدود 2 سال بود که شوهرم کارت اعتباری‌ام را برای انجام کارهای بانکی‌اش از من امانت گرفته بود تا مشتریانش پول اجناس خریداری شده را در یک حساب جداگانه‌ای پرداخت کنند.

وی در ادامه افزود: در همه این 20 سالی که با شوهرم ازدواج کردم وی هیچ‌وقت از لحاظ مالی من و بچه‌هایم را در تنگنا نمی‌گذاشت. هر وقت پول لازم داشتیم همیشه بسته‌ای تراول روی میز می‌گذاشت تا خرید خانه و خودم را با آن پولها انجام دهم به همین خاطر خیلی کمتر به کارت اعتباری‌ام نیاز داشتم.

این اواخر اخلاق شوهرم بسیار تغییر کرده بود و مدام به بهانه‌هایی بنای ناسازگاری با من را می‌گذاشت. یک روز که شوهرم دیر به خانه بازگشت دعوای شدیدی بین ما رخ داد. نمی‌دانم چرا ناگهان بحث مهریه را مطرح کردم و به شوهرم گفتم که باید مهریه‌ام را بپردازی؟!

زن ساده‌دل که بغض سنگینی داشت؛ ادامه داد: پس از اینکه مهریه‌ام را از شوهرم درخواست کردم وی به سمت کیفش رفت و یک بسته فیش بانکی را به من نشان داد و گفت که من مهریه‌ات را داده‌ام و اگر باور نمی‌کنی می‌توانی فیش‌های بانکی را ببینی. برگه‌های رسید بانکی را سریع از دست شوهرم گرفتم و دیدم که چندین میلیون پول به حساب بانکی‌ام که کارت آن در دست شوهرم بود، پرداخت شده است. خیلی تعجب کردم، باورم نمی‌شد شوهرم مهریه‌ام را پرداخت کرده و به من چیزی نگفته است. به همین خاطر صبح خیلی زود به سمت عابر بانکی رفتم و کارتم را داخل آن انداختم تا حسابم را چک کنم. با دیدن حسابم عرق سرد بر پیشانی‌ام نشست چرا که جز مقدار اندک پس‌اندازم پول دیگر در حسابم نبود و ادعاهای شوهرم دروغی بیش نبوده است.

سریع صورتحساب بانکی‌ام را گرفتم با کمال تعجب دیدم در طول 2 سال چندین میلیون به حسابم پرداخت شده و باز از آن برداشت شده است. اینجا بود که فهمیدم شوهرم من را فریب داده و از اعتمادم سوءاستفاده کرده است. چراکه رسیدهای بانکی نشان می‌داد که پول‌های میلیونی به حساب من آن هم بابت مهریه و نفقه پرداخت شده است.

همسرم مرد زیرکی بود وی روی همه رسیدهای بانک نوشته بود که پول بابت مهریه و نفقه است. از بی‌وجدانی شوهرم کلافه شده بودم چطور می‌توانست با مادر بچه‌هایش چنین رفتاری کند؟! آیا به فکر آبروی خانوادگی‌مان نبود؟

زن بخت برگشته که در برابر یک توطئه از پیش طراحی شده قرار گرفته بود از قاضی خواست تا به زندگی با شوهر پولدارش پایان دهد.

قاضی پس از شنیدن حرف‌های این زن دستور داد تا حسابش بررسی شود. بررسی‌ها نشان می‌داد که در مدت 2سال چندین میلیون پول بابت مهریه و نفقه به حساب بانکی این زن واریز شده است ولی در حال حاضر در حساب بانکی وی تنها چند صد هزار تومان پول است به طوری که پول‌ها پس از پرداخت باز از حساب برداشت شده بودند.

اثبات این ادعا که شوهر فریبکار این زن حساب بانکی‌اش را خالی کرده است کمی سخت به نظر می‌رسید و تنها راه حل آن مشاهده دوربین‌های دستگاه ATM بود، بنابراین با استعلام از بانک مشخص شد که پول‌ها از کدام دستگاه خودپرداز برداشت شده است ولی متأسفانه به خاطر نداشتن دوربین در دستگاه ATM چهره کسی که از حساب بانکی در زمان و روز مشخصی پول برداشت کرده ثبت نشده بود. به همین خاطر زن بیچاره نتوانست این ادعای خودش را اثبات کند و شوهر فریبکارش را که مهریه‌اش را از چنگ وی درآورده بود، به جرم کلاهبرداری محکوم کند. این زن به خاطر بچه‌هایش حاضر شد تا به زندگی با شوهرش ادامه دهد، تا بچه‌هایش غم دوری مادر را احساس نکنند.

نظریه کارشناسی
زینب کاشی‌پزها - کارشناس حقوقی - درخصوص این پرونده به روزنامه ایران گفت: انجام عملیات بانکی با استفاده از کارت‌های اعتباری به منزله این است که شخص دارنده حساب عملیات بانکی را انجام داده است. دارندگان کارت‌های اعتباری توجه کنند کارت بانکی‌شان را در اختیار کسی قرار ندهند چرا که همه این نقل و انتقالات پول به حساب‌های افراد از نظر قانون بانکی توسط خود دارنده حساب به عمل می‌آید.

معمولاً ادعاهایی مبنی بر این که کارت بانکی دارنده حساب دست فرد دیگری بوده است توسط نهادهای قضایی پذیرفته نیست. در نتیجه با اعتماد بیجا حق و حقوق خود را از دست می‌دهند. البته ممکن است با توجه به شهادت شهود، قسم و ثبت دوربین‌های دستگاه ATM بتوان این‌گونه ادعاها را اثبات کرد ولی بهترین راه حل این است که مانع بروز چنین مشکلاتی شوند.

+80
رأی دهید
-18

ekman - شیراز - ‫ایران
(در همه این 20 سالی که با شوهرم ازدواج کردم وی هیچ‌وقت از لحاظ مالی من و بچه‌هایم را در تنگنا نمی‌گذاشت. هر وقت پول لازم داشتیم همیشه بسته‌ای تراول روی میز می‌گذاشت تا خرید خانه و خودم را با آن پولها انجام دهم!!!! ،یک روز که شوهرم دیر به خانه بازگشت دعوای شدیدی بین ما رخ داد. نمی‌دانم چرا ناگهان بحث مهریه را مطرح کردم.)تا زمانیکه بحث مهریه مطرح باشد،ادعای تساوی حقوق زن و مرد کشک است،چون زن در قبال مبلغی خودش را چون کالائی میفروشد،مگر نمیگویند زندگی مشترک،مگر زن و مرد مشترکا از هم لذت نمیبرند.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 23:25
mani.irani - ایران - ایران
اگه تو زندگیت مشکلی نداشتی چرا مهریه اجرا گذاشتی؟ تو که میگی هر وقت پول خواستی بسته تراول گرفتی! اگه مشکل داشتی چرا کارتتو دستش دادی؟ قضیه بو داره!
جمعه 8 دي 1391 - 00:16
pooyan21 - رم - ایتالیا
بی‌ وجدان تو ....هستی‌ که می‌خوای از شوهرت مهرییه بگیری اگر زن خوبی‌ بودی از شوهرت اخاذی نمی‌کردی این کار مثل دزدی میمونه کسی‌ عاشق شوهرش باشه مهریه لزومی نداره خوبت کرد
جمعه 8 دي 1391 - 00:19
piki82 - تورین - ایتالیا
خوب کرد !! تا جونت در بیاد !! دیگه تا تقی به توق میخوره حرف اضافی نزن و مهریه رو نکش وسط !! جالبه زنهای ایرانی عادت کردن از مهریه یه عنوان پتک و سپر استفاده میکنن...انتظار هم دارن همه ابله باشن ! گیرم تو فرشته بودی...هم جنسات انقدر با این مهریه سو استفاده کردن که دیگه حنات رنگی نداره و کسی دلش نمیسوزه.
جمعه 8 دي 1391 - 01:01
dkdk - اسلیس - دانمارک
این مردک پست شوهر نبوده بلکه آدم حقه بازی در قالب شوهر بوده.البته اگر حقیقت داشته باشد. ما نمی توانیم تنها با شنیدن سخنان ‌یک طرف قضاوت درستی بکنیم.چرا که طرف مقابل نیز باید سخنانش شنیده شود،
جمعه 8 دي 1391 - 01:57
emadmanson - بیرمنگهام - انگلستان
منم با شماها موافقم گرفتن مهریه مّد شده اینم بعد از ۲۰ سال مهریه می‌خواست. دمه مرده گرم
جمعه 8 دي 1391 - 03:36
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
عجب نامرد پستی بوده این مرد که سر زنش را که 20 سال باهاش زندگی کرده کلاه گذاشته و بانقشه قبلی و گرفتن کارت بانکی زن ( که چه زن روراستی بوده که کارتش را دوسال در اختیار مردک گذاشته ) از قبل آماده کردن فیش های بانک و ایجاد دعوا و شناخت روحیه زنش مهریه زن را بالا کشیده , اگر وجود مهریه انداختن نداشتی از اول این کار می گفتی متاسفانه مردها از همون اول راست و درست جلو نمی روند و با علم به اینکه میدانند که بلاخره یه جوری مهریه را بالا میکشند ازدواج میکنند ؛ کسانی که با مهریه مخالف هستند آیا نظرشون راجع به جهیزیه های کلان هم همین است یا خانم باید جهیزیه رابی کم و کاست با خودش همراه بکند؟دادن مهریه براتون سخته ولی گرفتن جهیزیه راحت !!!!!!!!!!!!!
جمعه 8 دي 1391 - 05:29
m_h_gol - تهران - ایران
دم شوهرت گرم که قبل از اینکه تو به او رکب بزنی فهمیده و جلوی رکب زنی تو را گرفته ! چون می دونسته داره با کی زندگی میکنه !
جمعه 8 دي 1391 - 06:08
bita tehrani - ونکوور - کانادا
آاخی باز حرف مهریه شد داغ دل این جماعت تازه شد! مهریه طبق قانون آن مملکت حق زن هست و به قول ملا هم عندالمطالبه! یعنی‌ زن هر دلش خواست میتواند از شویش بگیرد.البته این جماعت که با این حرف‌ها کاری ندارند،از کامنت‌های عاشقانه‌شان در مورد زنان میشود فهمید که کار هیچکدام‌شان هم به این جا‌ها نکشیده D: فقط من یکی‌ موندم که اینها وقتی‌ که عشق و شهوت داشت خفه‌شان می‌کرد و اشک چشم موریانه را هم به عنوان مهریه قبول میکردند چرا یاد این قضیهٔ نبودند؟!!!!
جمعه 8 دي 1391 - 07:15
ماه شب هفت - کرج - ایران
خدایی حال کردم با این مرد ، دمش گرم ، مهریه سپری شده برای سوء استفاده زنان از مردان ،،، اینم مرد زیرکی بوده کارشم درست بوده...
جمعه 8 دي 1391 - 08:47
ekman - شیراز - ‫ایران
dkdk - اسلیس - دانمارک. تو هم معلومه که با کالا بودن اینگونه زنان و همجنسانت موافقی؟اون مرد پست نبوده،فکر کنم آن زنک پست قبلا شوهرش را تهدید کرده،او هم به روش خودش پرداخت کرده!!!!مگر شما اول کار نمیگوئید مهریه را کی گرفته؟اگر بحث سنت و حدا و رسول را پیش بکشید،پس باید قبول کنید که نصف مرد و مملوک مرد هستید و در ازاء مبلغی به مالکیت مردی در آمدید. تو که در اروپا زندگی میکنی دیگه چرا !!!!
جمعه 8 دي 1391 - 09:25
shirzan - برلین - آلمان
آقایون کمی انصاف داشته باشید در مملکتی که زن هیچ حقی جز مهریه نداره این رو هم شما ازش دریغ میکنید بابا ایول
جمعه 8 دي 1391 - 10:04
مهم - بروكسل - بلزيك
م_ه_گٔل - تهران - ایران من با شما موافقم این داستان سر دراز دارد از داستان معلومه که مرده میدونسته از قبل که ممکن یهروزی به مهریه ختم بشه وگرنه زن خانه‌دار کارت بانکی‌ می‌خواد چیکار زن هارو دست کم نگیرید نگاه نکنید به اشک تمساح اینها خیلی‌ بلا هستن
جمعه 8 دي 1391 - 13:47
faghat zartosht - شیراز - ایران
دمش گرم.خوب کاریش کرده.این خانمای پررو رو باید ادب کرد.خاک بر سر مردی که زیر بار مهر بالاتر از حد توانش میره.زندانم کمشه.
جمعه 8 دي 1391 - 17:55
anti-US - مونترئال - کانادا
جمع کنید بابا این مظلوم-نماییها رو: خود زنه گفته که از نظر مالی، شوهرش هیچی براش کم نمیذاشته؛ حالا بهر دلیلی با شوهرش مشکل پیدا کرده و خواسته مهریه-اش رو بگیره، خب البته که حقشه؛ اما چنان توی این خبر " زن بیچاره، زن ساده دل" راه انداختند که انگار واقعا به طرف زور گفته شده! و جالبه که آخر خبر هم گفته شده که زنه نتونسته ادعاش رو ثابت کنه؛ خب الان منطقیه که خبر طوری نوشته شه که طرف زنه گرفته بشه؟! شاید شوهره این کار رو کرده و شاید هم زنه دروغ میگه؛ کاش متن این خبر فقط یه گزارش خنثی بود. متاسفم برای این جو یکطرفه
جمعه 8 دي 1391 - 19:02
ghafas - مشهد - ایران
عجب بلایی سرش داده اما حقشه .یه بار دیر کرد و تو اسم مهریه بردی ؟ خجالت بکش
جمعه 8 دي 1391 - 21:38
ekman - شیراز - ‫ایران
اولین کسانیکه در جامعه حق زن را پایمال میکنند،پدران و برادرانشان هستند که مخصوصا در تقسیم ارثیه او را نصف حساب میکنند ،چرا شوهرانشان باید این بیعدالتی را جبران کنند.پدران و مادران فهمیده باید مخصوصا در مورد تقسیم ارث بین دختران و پسرانشان فرقی نگذارند و همه چیز مساوی حساب شود.از خانواده شروع کنیم و وقعی به چرندیات دینی نگذاریم.
جمعه 8 دي 1391 - 22:05
ekman - شیراز - ‫ایران
shirzan - برلین - آلمان. اولین کسانیکه در جامعه حق زن را پایمال میکنند،پدران و برادرانشان هستند که مخصوصا در تقسیم ارثیه او را نصف حساب میکنند ،چرا شوهرانشان باید این بیعدالتی را جبران کنند.پدران و مادران فهمیده باید مخصوصا در مورد تقسیم ارث بین دختران و پسرانشان فرقی نگذارند و همه چیز مساوی حساب شود.از خانواده شروع کنیم و وقعی به چرندیات دینی نگذاریم.
جمعه 8 دي 1391 - 22:05
new-iran - منچستر - انگلیس
Royan - کالیفرنیا - آمریکا. جهیزیه با مهریه قابل مقایسه نیست.جهیزیه جزو دارایی مرد به حساب نمی اد ولی مهریه چه قبل از طلاق چه بعدش دارایی زنه
جمعه 8 دي 1391 - 23:45
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.