نامه و پارافی که باعث برکناری دستجردی شد ,وزیر بهداشت برای برکناری باقر لاریجانی تحت فشار رئیس جمهور بود

عصرایران - نامه ای که دکتر باقر لاریجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران چند هفته قبل به دکتر دستجردی وزیر وقت بهداشت نوشته بود ، منجر به برکناری وزیر شد!

به گزارش عصر ایران ، ماجرا از این قرار بود که محمود احمدی نژاد ، از مدت ها قبل بر وزیر بهداشت فشار می آورد که دکتر باقر لاریجانی را از ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران و شورای سیاست گذاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برکنار کند.
وقتی باقر لاریجانی در جریان این فشارها قرار گرفت ، طی نامه ای به وزیر از وی خواست با کناره گیری اش موافقت کند ولی وزیر نامه او را با خطاب قرار دادن باقر لاریجانی به عنوان "برادر گرانقدر جناب آقای دکتر لاریجانی" چنین پاراف کرد که برغم فشار مدیریت اجرایی کشور برای تغییر ریاست دانشگاه ، وی این تغییر را به صلاح "نظام سلامت" نمی داند.

در پی این نامه نگاری ، احمدی نژاد نیز که از انتقادات وزیر بهداشت درباره عدم تخصیص ارز به دارو ناراحت بود ، تصمیم به برکناری تنها زن هیات وزیران گرفت و در نامه ای که حتی اشاره ای به وحید دستجردی نشده و از وی تشکری هم نشده بود ، دکتر محمدحسن طریقت منفرد را به عنوان سرپرست وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی منصوب کرد.

متن نامه لاریجانی و پاراف وحید دستجردی به شرح زیر است:


بسم الله الرحمن الرحیم

حضور محترم سرکار خانم دکتر وحید دستجردی
وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی

سلام علیکم

توفیق خدمت در عرصه مسئولیت اجرایی دانشگاه علوم پزشکی تهران طی سالیان متمادی گذشته از الطاف بزرگ الهی نسبت به اینجانب بود که زبان از عهده شکرگزاری آن قاصر است.

از آنجا که علی رغم تمامی تلاشی که جنابعالی برای ثبات مدیریتی این مجموعه به عمل آوردید، تدبیر دیگری برای اداره این نهاد علمی ارزشمند در نظر گرفته شده است، ضمن سپاس و عرض تسلیم در برابر تقدیرات الهی و با رخصت از سرکارعالی به عنوان وزیری پرتلاش، ارزشمند و خستگی ناپذیر که توانستید الگویی موفق از مدیریت کلان در عرصه سلامت را در کشور ارائه نمایید و با توجه به شرایط، مسئولیت اداره دانشگاه علوم پزشکی تهران و شورای سیاست گذاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی را به همکاران محترم دیگری که مجموعه را اداره خواهند کرد می‌سپارم.

طی سالیان همکاری در قالب مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی تهران و شورای سیاست گذاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تلاش های زیادی برای ارتقای آموزش و پژوهش و ارتقای خدمات سلامت توسط همکاران محترم دانشگاه علوم پزشکی تهران، ستاد وزارتی، دانشگاه های علوم پزشکی کشور و همکاران شورای سیاست گذاری به عمل آمد.

بدون تردید این تلاش ها بدون هدایت الهی و عنایات حضرت حجت(عج) و حمایت و هدایت حضرتعالی به بار نمی نشست. لذا ضمن تشکر از همه همکاران محترم به خاطر همراهی مسئولانه و مشارکت دلسوزانه در پیشبرد این خدمات از همراهی و هدایت سرکار عالی تشکر می کنم.

  در خاتمه از اینکه در جریان امور اجرایی حسب شرایط کاری و لغزش های فردی ممکن است خاطر سرکار عالی و یا همکاران عزیز را مکدر کرده باشم عذر خواهی می کنم و از خداوند بزرگ برای شما و دیگر همکاران محترم توفیقات روز افزون و سلامت آرزومندم.


دکتر باقر لاریجانی
رییس دانشگاه

 

پاسخ وزیر وقت بهداشت نیز به این شرح بود:

بسمه تعالی

برادر گرانقدر جناب آقای دکتر لاریجانی

با سلام و احترام

دستاوردهای سالهای اخیر وزارت بهداشت در عرصه های مختلف محصول همدلی، هماهنگی و همکاری مدیران مجموعه بوده است. بنده اصرار دارم که این مجموعه مدیران بالاخص حضرتعالی تا پایان مسئولیت اینجانب با وزارت بهداشت همکاری نمایید.

اینجانب فشارهای وارده از جانب مدیریت اجرایی کشور برای تغییر ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران را که به تعبیر مقام معظم رهبری نماد آموزش عالی کشور است به مصلحت نظام سلامت نمی دانم و بر اساس شناخت بیش از سه دهه از جنابعالی اطمینان دارم که سکان کشتی علم و دانش بدست شخصیتی مدیر، دانشمند و امین سپرده شده است. بر این اساس از جنابعالی می خواهم به همکاری خود تا پایان دوران مسئولیت اینجانب ادامه داده و رسالت خطیر هدایت عرصه دانشگاه را همچنان تقبل فرمایید.

 

+103
رأی دهید
-16

bita tehrani - ونکوور - کانادا
دعوا سر لحاف ملاست.هیچکدام از این خودفروختگان دلسوز مردم نبوده و نیستند.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 21:55
ghafas - مشهد - ایران
من ابدا برای این خانم وزیر دلم نمی سوزه . تازه شک هم کردم .چه طور شد که همه این اواخر علیه مموتی می شن ؟. می خوان بگن ما نبودیم ؟. از کجا معلوم ود مموت داره اینا رو پر می ده تا برن تو هیئت دولت بعدی و... تصرف عالی دولت بعدی می شه دیگه نه ؟. خوب آخه چرا این خانومه از سه سال پیش با این یابو علفی مشکلی نداشت ؟.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 21:58
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
لاریجانی اینجا لاریجانی آنجا لاریجانی همه جا / لاریجانی‌ها با چراغ خاموش به حق که نوکرهای شایسته و برده‌های وفاداری برای موقعیت و مقام هستند / هر کس که در این دستگاه جهنمی کار می‌کند خائن است و وجدان و شرف را فروخته کسی‌ که تن‌ به سکوت در برابر اینهمه بی‌عدالتی و فساد میدهد خود فروخته بد بختیست که در خود فریبی و بزدلی غوطه می‌خورد / مرده شور این نظام پر از خون و فساد را ببرند که شما عمله‌های بی‌ وجدان سفیه را وادار به همکاری می‌کند / البته که طرف لاری جانی‌ها که در غلامی اید طولانی دارند باید گرفته شود چرا که تمام قوا و پست‌های مهم که از کیسه خلیفه جبار و ستمگر عباسی بذل و بخشس شده به این غلامان حلقه به گوش عراقی تعلق درد / همه تان به درک بروید.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 22:02
compatriot - تورنتو - کانادا
‌هه ‌هه گرگان بجان هم افتاده‌اند. بدرّید همدیگر را ملت ما بیدارتر میشوند!
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 23:15
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
هر چه شما پست فطرتان آفت الله شیطانی به جون همدیگر بیفتید ملت ایران به آرزو‌هایشان نزدیک تر میشوند. سقوط این نظام دروغگو پست و جنایت کاران زمانه.
جمعه 8 دي 1391 - 00:50
amir-amir - تورنتو - كانادا
مملکت دست افرادى افتاده که احساسى عمل مى کنند اگر از حرفى خاطر خطیرشان مکدر شد احساسى عمل کرده بلافاصله اقدام ضربتى انجام مى دهند حالا طرف خوب است یا بد تمام این به علاوه اینکه مصدر کار ها اکثرا به افراد بى تخصص واگذار شده و یا اگر هم تخصصى دارند اصلا ربطى به شغل شان ندارد و در آخر اینکه مملکت دارد به صورت ملوک الطوایفى اداره مى شود اینکه صد ها ارگان وجود دارند که هر کدام خود را علامه دهر مى دانند و سلیقه اى عمل مى کنند نه تابع هما ن قانون نیم بند کشورى هستند و نه پاسخ گوى اعمال غلطى که مدام انجام مى دهند و این قصه از آن بالا تا پایین به همین نحو است
جمعه 8 دي 1391 - 04:51
hassan5 - تهران - ایران
برادران لاریجانی صد در صد از طریق پدر که اخوند (جزو بزرگ عمامه داران سابق)بوده با فراماسون و انگیس در ارتباتند.اینها مهره های در اب و نمک خوابانده انگلیس برای روز های مبادا میباشند.از این مهره ها انگلیس فراوان در فیضیه ها و بازار دارداینها من را بیاد اردشیر جی میاندازند
جمعه 8 دي 1391 - 07:44
exam292 - تهران - ایران
ghafas - مشهد - ایران: تو و امثال تو با ادبیاتی که دارید(توهین و فحش) ماهیت خودتون رو نشون میدید!!!
شنبه 9 دي 1391 - 13:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.