سخنران بیت خامنه‌ای: حکومت‌ها توان فریب مردم را ندارند

ناصر نقویان، سخنران بیت خامنه‌ای انتقادهای شدیدی را متوجه دولت و قوه قضائیه کرد. وی گفت که احمدی‌نژاد به دنبال گول زدن مردم است و قوه‌ی قضائیه نیز به جای مقابله با خلافکاران اصلی، با مجرمان خرده‌پا برخورد می‌کنند.
 

ناصر نقویان، یکی از سخنرانان در بیت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی خود در جمع گروهی از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس تهران، انتقادهای شدیدی را متوجه دولت محمود احمدی‌نژاد و قوه‌ی قضائیه کرد.
 
این عضو بیت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر این‌که مردم ایران، مردمی بیدار هستند که حکومت‌ها توان فریب آن‌ها را ندارند گفت:«مردم ضعف‌ها، اشتباه‌ها و تقصیر حکومت‌مردان را می‌دانند و تحلیل می‌کنند.» 

 

نقویان که بخش‌هایی از سیستم اداره‌ی جامعه را "ناسالم" توصیف کرد، دولت را متهم کرد که به وعده‌های خود درباره‌ی تامین رفاه مردم عمل نکرده است. او گفت:«امیدواریم وارد کردن معارف و تحقیقات اسلامی در زندگی مردم ، مثل وارد کردن پول نفت بر سر سفره‌های آن‌ها نباشد. پولی که وارد نشد هیچ، ظاهرا سفره هم در حال جمع شدن است.»
 
نقویان دستگاه‌های اجرایی کشور را متهم به رشوه‌گیری نیز کرد و اضافه کرد که رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز در جواب گلایه‌ی یکی از دوستان وی مبنی بر رشوه‌گیری از سوی وزارت‌خانه‌ها، گفته است که "این قبیل امور در کشور رایج و عادی است."
 
انتقاد شدید از محمود احمدی‌نژاد
 
این سخنران بیت رهبر جمهوری اسلامی ایران، محمود احمدی‌نژاد را نیز خطاب قرار داد که چرا باید استانداری به خاطر شرکت در سخنرانی انتقادی او از سمت خود عزل شود و اضافه کرد:« آقای احمدی‌نژاد اگر مرد است بیاید دلایل عزل و نصب‌هایش را توضیح دهد.»
 
اومدعی شد ‌که محمود احمدی‌نژاد در مصاحبه با "خبرنگار نابلد" و پاسخ به سوالاتی که از قبل مشخص و طراحی شده‌اند، به دنبال آن است که مردم را گول زده و به دروغ‌گویی خود ادامه دهد. نقویان خطاب به رئیس دولت دهم گفت:«اگر مرد است با ۱۰ نفر کارشناس خبره در مسایل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی مناظره کند.»
 

«قوه قضائیه چشم بر جرایم سنگین بسته است»
 
ناصر نقویان در صحبت‌های خود قوه‌ی قضائیه را نیز مورد انتقاد قرار داد. او با تاکید کرد که قوه‌ی قضائیه به سراغ مجرمانی می‌رود که از فرط فقر مرتکب جرم وی افزود:«آن جوان بیچاره‌ای را که برای بقای خود از فرط فقر دست به دزدی و زورگیری زده است می‌گیرد می‌آورید در شهر می‌گردانید، اما چشمتان را بر روی جرایم سنگین که عامل اصلی شکل‌گیری جرایم خرد در جامعه است می‌بندید.»


 
محمود احمدی‌نژاد و با صادق لاریجانی، روسای قوه مجریه و قضاییه

 

این سخنران بیت آیت‌الله خامنه‌ای، رئیس قوه‌ی قضائیه را نیز خطاب قرار داد که چطور در حالی که ریاست قوه‌ی قضائیه را برعهده دارد، تا ساعت ۹ شب نیز به تدریس می‌پردازد و اضافه کرد:« شما که می خواهید تدریس کنید، بهتر بود همان قم می‌ماندید.»
 
نقویان، صادق لاریجانی را متهم کرد که هراز گاهی با حضور در تلویزیون برای خلافکارهای خرده‌پا "شاخ و شانه" می‌کشد و تاکید کرد:«این رفتار نه تنها زیبنده‌ی رئیس قوه قضائیه نیست، بلکه نشانه‌ی ضعف شما در از بین بردن بسترهای جرم‌زا در جامعه است.»
 
در هفته‌های اخیر انتقادهای دولت و مجلس از یکدیگر و انتقاد نزدیکان به رهبر جمهوری اسلامی از دولت بار دیگر شدت گرفته است. محمود احمدی‌نژاد بار چندمین بار تهدید کرد که فهرستی از مفسدان اقتصادی کشور را منتشر خواهد کرد و مدعی شد که ۳۰۰ نفر در کشور بیش از ۶۰ درصد دارایی‌ها را "در جیب گذاشته و نمی‌دهند."
 
محسنی اژه‌ای، دادستان کل کشور نیز در اعتراض به این سخن احمدی‌نژاد طی نامه‌ی سرگشاده‌ای خواستار ارسال فوری فهرست مذکور از سوی رئیس‌جمهور شد. دادستان کل کشور تاکید کرد که بارها از رئیس دولت خواسته‌اند که این لیستی را که مدعی است در اختیار آن‌ها قرار دهند تا قوه‌ی قضائیه رسیدگی کند، اما رئیس دولت از این امر سرباز می‌زند.
 
احمد توکلی، نماینده‌ی مجلس شورای اسلامی نیز اظهارات محمود احمدی‌نژاد را "مغایر با قانون اساسی" خواند و گفت:« سخنان احمدی‌نژاد درباره‌ی مدیریت جداگانه اقتصادی، رکن اصلی مردم‌سالاری دینی را زیرسوال می‌برد.»
 
در ماه‌های اخیر با بالاگرفتن بحران ارزی و افزایش بی‌سابقه‌ی قیمت‌‌ها در ایران برخی نمایندگان مجلس، اصول‌گرایان و نزدیکان رهبر جمهوری اسلامی ایران، دولت محمود احمدی‌نژاد را با تخلف در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها مقصر دانسته و سیاست‌های دولت دهم را در بروز بحران ارزی و افزایش قیمت‌ها بسیار موثر دانسته‌اند.

+72
رأی دهید
-25

nashmeili - آمستردام - هلند
جمهوری اسلامی که در فریب دادن مردم خیلی مهارت داره.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 20:11
zemstan - لندن - انگلستان
چه مملکت خر تو خری روضه خون هم وارد سیاست میشه جایی که هر ننه قمری از راه برسه بذارنش سر یه پستی از این بهتر نمیشه خاک بر سرتون احمقا ی بی‌ بوته
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 20:33
falakolaflak21 - لندن - انگلستان
خیلی خوبه همین جوری ادامه بدید!!!
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 20:36
parviz1 - کترینگ - انگلستان
نکنه این دفعه مقام محترم میخواهد یک مداح رئیس جمهور بشه؟!!!!!!!!!!!!‌ها ها‌ها .. یعنی‌ این آقا سخنران این‌قدر هم نفهمیده که همه دزدیها و جنایات و و..... زیر سر گدا علی‌ شیره می‌‌باشد و همه چیز به‌‌ دستور مستقیم آیشان است؟!!!!!!!
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 20:42
bita tehrani - ونکوور - کانادا
کدام مردم؟ همان‌هایی‌ که در ضریح خالی‌ پول میندازند و شفاعت میطلبند؟!!
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 20:26
ekman - شیراز - ‫ایران
کدخدای ده که مرغابی بُوَد \وای در آن ده که چه رسوائی بُوَد. اگر ضعف ندارید،عدم کفایت برای رئیس جمهور صادر کنید و یا رهبری را که فاقد شرایط رهبری (شجاعت،مدبّر و ...)میباشد را عزل کنید.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 20:15
dara20 - تهران - ايران
نمایش خیمه شب بازی را واسه خامنه‌ای راه بیاندازید، این عوامفریبی‌های ابلهانه قبل از انتخابات تاریخ مصرفش گذشته. همه میدانند که قلاده امثال این آخوندک را رهبر مفتضح استفراق اسلامی باز کرده تا مثلاً با تخریب نمایشی احمقی نژاد چهره پلید خویش را در آستانه انتخابات فرمایشی بزک کنند. هفت سال و نیم لال بودید و از جنایت حرفی‌ نزدید حالا تخم کبوتر خوردید زبانتان به گردش افتاد!!! خر حاضرت آیت الشیاطین سید الاغ علی‌ خامنه‌ای است.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 20:51
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
کاملا درست است خوب شد که بالاخره خر فهم شدید و متوجه که حتی با ترفند‌های حکومت روباه صفت هزار چهره ائی چون آخوند باز هم مردم سره را از ناسره تشخیص میدهند / این را برو دم گوش جانی اصلی‌ بگو و باز تقصیرها را گردن دولت منتخب قاتل بزرگ مکّار نینداز ، خر خودتان هستید و هفتاد پشتتان کاسبان دین فروش دوره گرد حیله گر‌ / کسی‌ که رزقش از فروش دین می‌گذرد مشخص است وقتی‌ به حکومت داری با تفقّد دولتهای غربی می‌رسد چگونه عمل می‌کند .
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 22:12
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
انتخابات نزدیک است و باز سیاه بازی شروع شده.واقعا برای این ملت ساده دل که چند ماه دیگر مجدد گول حرفهای این آقایان را می خورند و پای صندوق های رای می رودند متاسفم.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 23:27
rezgar - لینشوپینگ - سوئد
زمان انتخابات نمایشی رئیس جمهوری نزدیک است و برای گول زدن مردم حرف بیداری مردم را سر زبان میاورند سران رژیم خوب میدانند مردم هیچ کارهاند و هیچ کس از مردم ستمدیده ایران توان سربلند کردن واعتراض را ندارد و این اراذل و اوباش خرده پا هم درست شده و شاگردهای برکنارشده بسیج وسپاه هستند که حالا دزد و زورگیر شده اند و توسط خودنظام دستگیر و زندان و حتی اعدام میشوند.
جمعه 8 دي 1391 - 00:30
behbahani - اهواز - ایران
عجبا!!پارادوکس عجیب و غریبی توی حرفهای این آقا هست.سخنگوی بیت رهبری به لاریجانی که منتسب رهبریه میگه تو که میخواستی تدریس کنی چرا اومدی قوه قضاییه!!؟؟آیا این به معنای زیر سئوال بردن تصمیم رهبری نیست؟؟؟؟واز همه مهمتر این چه لیستی است که توی این مملکت فقط احمدی نژاد داره و بس.آخرش نفهمیدیم این لیست چه کسانی رو نشونه رفته که با مطرح کردنش تن خیلیها میلرزه؟جناب رییس جمهور بیا و برا ثبت در تاریخ فردی خودت هم که شده این اسامی رو منتشر کن و ثابت کن منافع این مردم بیچاره برات مهمتره مصلحت اندیشیهای بی فایده است.
جمعه 8 دي 1391 - 01:30
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
آقای نقویان وقتی‌ رهبرت از این دولت و لاریجانیها حمایت میکرد صدات در نمی‌آمد حالا که رای مردم را میخواهی‌ واقعیت را اذان میکنی‌ کور خوندی ملت ایران دیگر رأی نمی‌دهند.
جمعه 8 دي 1391 - 03:10
مهرداد2538 - تهران - ایران
بستگی داره طرف حساب حکومت ها چه مردمی باشند. اگر مردم ایران را می گوید که یک بچه هم می تواند آنها را فریب دهد.
جمعه 8 دي 1391 - 07:09
hassan5 - تهران - ایران
یک کلمه از مادر عروس(حکومتها توان فریب مردم را ندارند)
جمعه 8 دي 1391 - 11:54
nmayandeh khoda - هایدلبرگ - آلمان
خامنه‌ای : حکومت‌ها توان فریب مردم را ندارند ولی‌ شکر خدا ما این توان را داریم !!!
جمعه 8 دي 1391 - 16:23
Star bandar - تهران - ایران
bita tehrani - ونکوور - کانادا. ..دوست عزیز خوب گفتی ضریح که قبر مرده هم داشته باشد نمیتواند کسی را شفا دهد،،،این گنبد وبارگاها برای دوشیدن ملتی هست که عقلشان را آخوند إیجاره داده اند ،،آخوند هم ازشکم وزیر شکم(صیغه)خوب استفاده میکند
شنبه 9 دي 1391 - 16:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.