بادامچیان: اصلاح‌طلبان برای حضور خاتمی در انتخابات به رهبر نامه نوشته‌اند

کنگره حزب اعتماد ملی، ١٣٨٧- از راست: مهدی کروبی، محمد خاتمی، و اسدالله بادامچیان


اسدالله بادامچیان، عضو هیئت موتلفه، از تشکل‌های قدیمی محافظه‌کاران سنتی ایران، امروز ٧ دی (٢٧ دسامبر) با اشاره به وجود دیدگاه‌های گوناگون میان اصلاح‌طلبان گفته است که آنها برای فراهم شدن شرایط حضور محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو، به آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، نامه‌ای نوشته‌اند.


خبرگزاری ایسنا از قول آقای بادامچیان گزارش داده که آقای خاتمی این نامه را نوشته و به واسطه اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، به دست رهبر رسانده است.

اما خبرگزاری ایلنا از آقای بادامچیان نقل می‌کند که نامه را عده‌ای از هواداران آقای خاتمی به رهبر ایران نوشته‌اند.

مساله حضور یا عدم حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش رو، که در خرداد ١٣٩٢ برگزار می‌شود، هم در میان هوادارانشان و هم در میان محافظه‌کاران حاکم مساله‌ای مناقشه‌برانگیز است. آقای خاتمی در این هفته گفته بود اگر حکومت به کنگره اصلاح‌طلبان اجازه برگزاری بدهد آن را نشانه مثبتی برای حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات می‌داند.

آقای بادامچیان هشدار داده است که علاوه بر انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو، انتخابات شوراها نیز که در همان مقطع برگزار می‌شود، مهم و حساس است. او با اشاره به شمار بالا و حدود ١۵٠ هزار نفری برگزیدگان شوراها، پیش‌بینی کرده که اصلاح‌طلبان و "جریان انحرافی" از این فرصت برای رسیدن به اهداف سیاسی خود استفاده کنند.

جریان انحرافی عنوانی است که هواداران آیت‌الله خامنه‌ای به حلقه اطرافیان محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور، اطلاق می‌کنند و به آنان اتهام ضدیت با رهبر می‌زنند.

مشکوک یا انقلابی؟

آقای بادامچیان همچنین گفته که شکست‌خوردگان "فتنه ٨٨" در انتخابات آتی قصد دارند به اقدامات مشابهی دست بزنند.

فتنه عنوانی است که محافظه‌کاران حاکم به اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری ١٣٨٨ می‌دهند.

 
عسگراولادی گفته: "نباید کسانی را که سابقه زیادی در انقلاب دارند به راحتی از دست بدهیم"

آقای بادامچیان گفته که در آن مقطع "استکبار توانست میرحسین موسوی را با چهره نخست‌وزیری امام مطرح کند، ما از ابتدا در باطن این فرد مشکوک بودیم تا زمانی که چهره واقعی آن معلوم شد و این زمان ۲۰ سال به طول انجامید."

اسدالله بادامچیان در حالی این اظهارات را علیه میرحسین موسوی بیان کرده که حبیب‌الله عسگراولادی، عضو دیگر موتلفه، امروز برای چندمین بار در هفته‌های اخیر تاکید کرده که "ما موسوی و کروبی را اهل فتنه نمی‌دانیم اما معتقدیم که اهل فتنه دور آنها جمع شده‌اند."

آقایان بادامچیان و عسگراولادی، هر دو این سخنان را در "جبهه پیروان خط امام و رهبری" بیان کرده‌اند که طیف عمده‌ای از محافظه‌کاران را در بر می‌گیرد که منتقد سیاست‌های احمدی‌نژاد بوده‌اند.

آقای عسگراولادی با اشاره به سوابق آقایان کروبی و موسوی در جمهوری اسلامی گفته "نباید به راحتی موسوی و کروبی را از دست بدهیم."

او همچنین از حمله به آقای رفسنجانی انتقاد کرده است. حبیب‌الله عسگراولادی از پاسخ به خبرنگاری که از او پرسیده "آیا زمان آن نرسیده است که موسوی و کروبی از حصر خانگی آزاد شوند؟" خودداری کرده است.

پیش از این سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده پلیس ایران، گفته بود که برخورد با آقایان موسوی و کروبی، از جمله بازداشت خانگی آنان، زیر نظر مستقیم آیت‌الله خامنه‌ای است. او گفته بود که اگر ممانعت رهبر ایران نبود، برخورد شدیدتری با این دو رهبر معترضان صورت می‌گرفت.

+44
رأی دهید
-22

paksan - آمریکا - آمریکا
آخه اصلاح طلبان که همه تو زندان هستند آخه کی نامه نوشته جز افرادی که در نبود اطلاح طلبان می خوان نقش آنها رو بازی کنند تا مثل دفتر تحکیم وحدت که شعبه قلابیش رو ساختن و آخر هم پروژه برخورد دانشجویشون شکست خورد و هیچ کس واسه دفتر تحکیم وحدت حکومتی تره هم خورد نمی کرد و اصلا کسی تحویل نمی گرفت این بسیجی های لباس عوض کرده رو حالا اینا می خوان با تبلیغات و دروغ مقاومت اصلاح طلبان در زندان و بیرون رو بشکنند و یک عده که از اول هم کسی بعنوان اصلاح طلب قبول نداشت مثل همین یارو عارف معاون خاتمی که این آدم بی طرف هست و اصلاح نه فکر سیاسی داره نه توان اجرایی بالا فقط چون هرچی می گن می گه چشم بله قربان بکار می گیرنش.الان هم بهش گفتن این کارا رو بکن گفته چشم پس ربطی به اصلاح طلبها نداره و آقا داره یکسری اصلاح طلب نما تولید می کنه که انتخاباتش مثل انتخابات مجلس افتضاح نشه
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 19:55
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
اضافه خوردند که به رهبر قاتلین مفسد نامه نوشتند / خاک بر سر بیغیرت‌شان کنند که به این نظام سرتا پا خون و فساد فاتحه نمیخوانند ، چه چیزی را میخواهند اصلاح کنند اینها همان زورگیران و اراذل و اوباش واقعی‌ هستند که باید به درک بروند نه مورد خطاب جهت صلاح و مشورت قرار گیرند / بی‌ غیرتی‌ حدی دارد.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 22:20
zedehal2020 - مانهایم - آلمان
paksan - آمریکا - آمریکا-اونایی که تو زندان های رژیم هستند جوان های مردم هستند که گول موسوی و کروبی رو خوردند نه اصلاح طلب . اصلاح طلبان مثل مور و ملخ از کشور فرار کردند ، الان صاحب شبکه و سایت و اینجور چیزا هستند . مثل این یارو مجتبی واحدی .البته ما آخر نفهمیدیم سید هست یا نیست ؟
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 22:05
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
حنای تو هم دیگر رنگی ندارد.الدنگ
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 23:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.