محمد خاتمی: تداوم حصر موسوی و رهنورد و کروبی به نفع نظام نیست

محمد خاتمی، رییس جمهوری پیشین ایران، در دیداری که با دختران میرحسین موسوی، از رهبران مخالف دولت، داشته است با ابراز نگرانی از وضعیت سلامت میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد تاکید کرد که «تداوم حصر میرحسین و رهنورد و کروبی نه شایسته کشور و آبروی انقلاب است و نه به نفع نظام.»
 
وب‌سایت «کلمه» روز چهارشنبه، ششم دی، درباره این دیدار که همزمان با شب یلدا صورت گرفته گزارش داد و نوشت که محمد خاتمی در این دیدار ابراز امیدواری کرد که «هر چه زودتر با آزادی زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی و سایر زندانیان سیاسی التهاب فضای سیاسی کشور کم شود.»
 
دختران میرحسین موسوی نیز در این دیدار به مضیقه‌ها و محدودیت‌های والدین شان در حصر خانگی اشاره کرده و درخصوص تهدید مدام به قطع کلیه ارتباطات گفتند که «این تهدید هم اکنون اجرا شده است.»
 
آن‌ها همچنین توضیح دادند که پس از عمل آنژیوگرافی پدرشان، تحت فشار ماموران امنیتی برای ارائه خبر وضعیت سلامتی میرحسین موسوی مطابق با مضمون مورد نظر زندانبان‌ها بوده‌اند.
 
محمد خاتمی به تازگی نیز در پیامی به مناسبت ۱۶ آذر گفت که «امروز علاوه بر ناخشنودی از دربند بودن بسیاری از نیروهای شایسته، ما به جد نگران سلامتی این عزیزان هستیم. به خصوص جناب آقای مهندس موسوی، جناب آقای کروبی و خانم رهنورد که در این موقعیت، سلامت آنها و دیگران تهدید می‌شود.»
 
این پیام او با انتقاد وب‌سایتی به نام «مرکز خبر دانشجو»، وابسته به سازمان بسیج دانشجویی، روبه‌رو شد و این وب‌سایت روز ۲۵ آذر با انتشار عکسی نوشت: این عکس زهرا رهنورد را نشان می‌دهد که شنبه هفته پیش از آن برای انجام امور بانکی در یکی از شعب حوالی دانشگاه تهران حضور یافته است.
 
این خبر «مرکز خبر دانشجو» به نوبه خود واکنش دختران میرحسین موسوی را به دنبال داشت و آنها با انتشار اطلاعیه‌ای نوشتند که خانم رهنورد «برای ایجاد حساب بازنشستگی خود، پس از وقفه‌ها و کارشکنی‌های زیاد، اسیر و تحت تدابیر شدید امنیتی و با حضور زندانبانان زن و مرد در بانکی حضور پیدا کرده است» و وضعیت او «هم‌چنان نگران‌کننده است.»
 
وب‌سایت خبری «کلمه»، نزدیک به میرحسین موسوی، به تازگی از «تغییر رفتار نگران‌کننده زندانبانان میرحسین و خودداری از تامین مواد غذایی» برای او و همسرش زهرا رهنورد خبر داده‌است.
 
میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، ۲۲ ماه پیش، پس از درخواست مجوز برای راهپیمایی ۲۵ بهمن با هدف حمایت از جنبش‌های اعتراضی در خاورمیانه، در حصر خانگی قرار گرفتند و کلیه کانال‌های ارتباطی آنها با نزدیکان و هواداران‌شان مسدود شد.
 
حبس خانگی این افراد در حالی ادامه دارد که هیچ دادگاهی در ایران حکم به حصر خانگی آنها نداده است و مقام‌های قضایی و سیاسی حاضر نیستند که مسئولیت این اقدام را بپذیرند.

+33
رأی دهید
-6

shirzan e irani - استکهلم - سوئد
آقای خاتمی از خودت و خدای خود خجالت بکش تا کجا نظام نظام میکنی‌ / چه چیز این نظام باید حفظ شود ؟ چه چیزی این نظام باقی‌ گذاشته ؟ از روی مردم از شرف و انسانیت شرم نمیکنی‌ ؟ به چه اصولی معتقدید چه چیز را به زور به خورد مردم می‌دهید؟ خود خواهی‌، جاه طلبی و منفعت طلبی تا کجا؟ تا چه حد چشمان خود را بر روی حقیقت بسته اید ؟ چه چیزی را ماله کشی‌ می‌کنید ؟ خیانت به مردم تا کجا ؟ خوی بد نیکو نگردد جز به مرگ ، خوی این نظام غیر از بدی ، فریب و جاه طلبی ، قساوت ، سفاهت و جهالت ،خیانت و جنایت ، خرابی‌ و فساد چیزی نبوده ، چه چیزی در این نظام افتخار بوده در جنگ هشت ساله هم که مردم از جان و مال گذاشتند تا شما‌ها به اهداف جنگ تلبنتان برسید و سنگ رفتن از کربلا به بیت و المقدس را به سینه بزنید / آیا در عرض این سی‌ و اندی سال حتی یک ماه به حقوق واقعی‌ مردم رسیدگی شده ؟ آیا یکبار برای مردم به عنوان وارثان اصلی‌ حکومت و کشور پاسخ گویی درست شده ؟ شرم و شرافت برای همه شما نکات فراموش شده ایست و وجدان در وجودتان دفن. مرگ بر این نظام جهل و فساد به اتفاق همه دست اندر کارانش.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 23:05
بابک - سبزوار - ایران
درود برخاتمی که این همه مردم دار هستند وضعور سیاسی دارند. دوست عزیزshirzan e irani - استکهلم - سوئد فکر کنم ناجوانمردانه حمله می کنی
جمعه 8 دي 1391 - 13:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.