اعطای "حق حجاب" به زنان روس در نیروگاه بوشهر تکذیب شد

حسن قشقاوی، معاون وزارت امور خارجه و امور کنسولی مجلس، خبرهای مربوط به پرداخت "حق حجاب" به زنان روس در نیروگاه بوشهر را تکذیب کرد. وی گفت چنین امری مطلقا حقیقت ندارد.
 

به گزارش "فارس" (۶ دی ۱۳۹۱)، قشقاوی در گفت‌وگویی با این خبرگزاری، اخبار منتشر شده در مورد پرداخت "حق حجاب" به زنان روس در نیروگاه بوشهر را تکذیب کرد و گفت: «بر اساس گزارشات واصله از دفتر نمایندگی وزارت خارجه در بوشهر و مقامات استانداری این استان، اعطای حق حجاب به زنان روس مطلقا حقیقت ندارد».
 
به گفته‌ی وی، نه در قرارداد بین روسیه و سازمان انرژی اتمی و نه در توافقات محلی، چنین چیزی وجود خارجی ندارد. قشقاوی افزود: «زنان روس شاغل در نیروگاه بوشهر در کنار مردان روس در منطقه و شهرکی که برای اسکان آنها در نظر گرفته شده زندگی می‌کنند و در صورت تردد به داخل شهر نیز به طور شایسته به موازین اخلاقی و عرف جامعه متدین بوشهر احترام می‌گذارند».
 
معاون وزیر خارجه تصریح کرد: «موضوعی به نام حق حجاب نه با روس‌ها و نه با بقیه کارکنان خارجی مشغول به فعالیت در ایران وجود ندارد».
 
پیشینه‌ی ماجرا
 
این سخنان معاون وزارت امور خارجه‌ی جمهوری اسلامی، واکنشی به اظهارات اخیر یکی از نمایندگان مجلس است که گفته بود: «زنان روس حق حجاب می‌گیرند، اما حجابشان را رعایت نمی‌کنند».
 
سید مهدی موسوی‌نژاد، نماینده مردم دشتستان در مجلس، روز شنبه (۲دی)  در گفت‌وگویی با پایگاه خبری محلی "سپاس" از "پرداخت حق حجاب به زنان روس شاغل در نیروگاه بوشهر" خبر داده بود.
 
این نماینده‌ی مجلس ضمن ابراز ناخرسندی از این موضوع خاطر نشان ساخته بود: «زنان روسی در نیروگاه بوشهر با وجود دریافت حق حجاب، حجاب خود را رعایت نمی‌‌کنند». 
 
موسوی‌نژاد افزوده بود: «در حالی که برای روس‌ها در بوشهر، کمپ اختصاصی در نظر گرفته شده است، اما بالاخره این افراد در بازارهای بوشهر هم حضور می یابند و این در حالی است که در عمده موارد بدحجاب‌اند و حجابشان را رعایت نمی‌‌کنند».
 
به گفته‌ی موسوی‌نژاد: «حضور این افراد از نظر بی‌حجابی و بدحجابی در استان تاثیرگذار بوده و اثرات منفی داشته است» و «تردد این افراد در سطح شهر به راحتی انجام می‌شود و به نظر ما عدم رعایت حجاب باعث می‌شود که حضور آنها فسادانگیز باشد». 
 
نماینده‌ی دشتستان در مجلس اسلامی، با تاکید بر ضرورت توجه روس‌ها به قوانین و فرهنگ ایرانی- اسلامی تصریح کرده بود: «باید در این زمینه تدابیری اندیشیده شود و ما امیدواریم زمینه رفع چنین مشکلاتی هر چه سریع‌تر فراهم شود».
 
این نماینده‌ی مجلس همچنین گفته بود: «دریافت حق حجاب موضوعی توافقی است و من جایی ندیدم چنین قانونی وجود داشته باشد، بلکه طرف قرارداد تقبل می‌کند که در ازای اجرای تعهد، مبلغی را پرداخت کند».
 
موسوی‌نژاد از میزان دریافتی زنان روس بابت حق حجابشان، اظهار بی‌‌اطلاعی کرده بود.

+20
رأی دهید
-9

اسی777 - نیوکاسل - انگلستان
یه چیزی مثل حق توحش دیگه!!نه؟
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 19:11
بابک - سبزوار - ایران
حجاب کیلویی چند است؟؟؟؟
جمعه 8 دي 1391 - 13:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.