"اسلامی‌تر کردن" پروازهای داخلی در ایران

سازمان هواپیمایی ایران ضمن تدوین بخشنامه رعایت حجاب و عفاف در شرکت‌های هواپیمایی و فرودگاه‌ها اعلام کرد از این پس پروازهای داخلی هنگام اذان انجام نخواهند شد.

                                                        "اسلامی‌تر کردن" پروازهای داخلی در ایران

به گزارش تارنمای سازمان هواپیمایی ایران، امروز چهارشنبه ششم دی‌ماه، حمیدرضا پهلوانی، رئیس این سازمان با اشاره به دو بخشنامه سازمان هواپیمایی به شرکت‌های هواپیمایی برای رعایت حجاب و عفاف و ساعت پرواز هواپیماها در هنگام اذان گفت: "با ابلاغ بخشنامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی داخلی به‌منظور رعایت اوقات شرعی نماز صبح مسافران و ترویج فرهنگ نماز در جامعه، زمان نماز صبح در مبدأ و مقصد با زمان برنامه پروازها تداخل نخواهد داشت."

وی افزود: "با اجراشدن این بخشنامه از این پس پروازها حداقل ۳۰ دقیقه پس از اذان صبح اجازه پرواز خواهند داشت و این زمان در اختیار مسافران برای انجام تکلیف شرعی قرار خواهد گرفت."

پهلوانی با بیان این‌که تأخیر ۳۰ دقیقه‌ای به‌منظور اقامه نماز صبح در محاسبات تأخیرات پروازی لحاظ نمی‌شود، خطاب به شرکت‌های هواپیمایی، تأکید کرد: "در صورت مواجه شدن زمان انجام پرواز با فریضه نماز صبح، ضمن توجیه خلبانان با عنایت به مقدم بودن اولویت ادای فریضه الهی بر سایر امور، انجام پرواز بعد از به‌جا آوردن نماز فریضه صورت پذیرد."

معاون وزیر راه و شهرسازی ایران به اجرای مصوبه شورای فرهنگ عمومی در دی‌ماه ١٣٨۴و صدور دستورالعمل اجرایی عفاف و حجاب در ٢٩ آبان‌ماه سال جاری مبنی بر گسترش فرهنگ حجاب اشاره کرد و گفت: "از این پس مدیران، پرسنل، مهمان‌داران و سایر کارکنان موظفند اقدامات لازم را در زمینه توجه به حجاب و عفاف و گسترش آن در صنعت و جامعه و رعایت حریم محارم منطبق بر قوانین، مقررات و آموزه‌های دینی انجام دهند و از هرگونه تخلف بپرهیزند."

رئیس سازمان هواپیمایی ایران تأکید کرد: "در صورت رعایت نکردن بخشنامه این سازمان از ادامه همکاری شرکت‌های هواپیمایی جلوگیری خواهد شد."

علی طاهری، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس نهم نیز روز گذشته در این زمینه به تارنمای خانه ملت گفت: "از این پس با اجرایی شدن بخشنامه ابلاغی نخست در شرکت‌های هواپیمایی و فرودگاه‌ها مسئله رعایت حجاب و عفاف مورد توجه جدی قرار می‌گیرد."

وی با اعلام این‌که "دستورالعمل‌های یاد شده به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ می‌شود"، افزود: "طبیعتاً اگر مسافران هم این دستورالعمل‌ها را ببینند آن‌ها موظف به رعایت آن می‌شوند."

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) نیز آذر ماه سال جاری به نقل از سودابه احسانی، مشاور امور زنان وزارت راه و شهرسازی در مورد موضوع حجاب در سازمان هواپیمایی ایران نوشته بود، در سال جاری مسئله حجاب مهمان‌داران هواپیما با جدیت بیشتری دنبال می‌شود.

پیش از این نیز، حسین خانلری، رئیس وقت سازمان هواپیمایی ایران در آذرماه ١٣٨٧ از ابلاغ بخشنامه مربوط به هماهنگی زمان‌های پرواز هواپیماها هنگام نماز خبر داده بود.

وی به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته بود: "شرکت‌های هواپیمایی باید برای سفرهای طولانی امکاناتی را در داخل هواپیماها برای انجام فریضه نماز مسافران فراهم کنند تا مسافرانی که نتوانسته‌اند در فرودگاه نماز را اقامه کنند در داخل هواپیما نماز را انجام دهند."

+55
رأی دهید
-250

kobalt - کرج - ایران
مرغ منجمد هم به این پخشنامه میخنده آخه برودر کدوم پرواز تو ایران سر وقت انجام میشه که تو وقت نمازشو تعیین میکنی لابد کارشناسا تشخیص دادن علت سقوط هوا پیما ها بی نمازی مسافراس .پس تو پروازای طولانی برای نماز فرود اضطراری کنید .کسی هم نماز نخوند همونجا حدشو جاری کنید یه پیشنماز هم از حوزه برا هر پرواز بزارید تا پرواز ملکوتی تر بشه.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 21:09
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
خدای که نیست، اگر می‌‌بود یک عقل سالم هم به این مسلمانان دهد
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 21:45
مهم - بروكسل - بلزيك
به همت و قوهٔ الهیی البته اگه نه مسلمونا بزارن بد از ۳۰ سال میخوان یه کاری بکنند برای اسلام و مسلمین هموطن جای تشکر داره چه معنی‌ داره موقع اذان چیزی تو هوا پرواز کنه ترافیک هوای درست کنند در موقع که دستها به سوی آسمان و بسوی خداوند باری تعالله است مثلم است با پرواز هواپیما در موقع که دستا به آسمان دراز است مشکل پیش میاورد بین خدا و بنده خدا البته اگه برادران مسلمان اگه امکانش باشه میتونند کلا آسمان ایران را موقع فریضه نماز و اذان پرواز ممنوع کنند که تاثیر بیشتری داشته باشه نماز و اذان که به این صورت کیفییت رابطه بنده خدا و خداوند موقع نماز و اذان بالاتر میرود
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 21:28
love-iran - چابهار - ایران
...............زیاد میخورن اما نمیتونن اجرا کنن
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 22:02
perfectman - ماستریخت - هلند
اصلا هواپیما ها رو جمع کنند و به سیره پیامبر اکرم (ص) با شتر مسافرت کنند که ثواب هم داشته باشه و سقوط هم در کار نباشه
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 21:22
DEHLIZAN - فنلاند هیلسینکی - هلسینکی فنلاند
گل بود به سبزه نیز اراسته شد همیشه پروازهاشون باتاخیر بود حالا خوبه که میخوان تو قهوه خونه هم وایسن و اونجا اونهایی که باپای راست رفتن سرقبر بابای علی چلاق برای قضای حاجت رو ببینن کیه،،،،،و مهمانداران بدبخت چی بسرشون میاد ،،،،،،از ماست که بر ماست،،،،ملت هم مثل همیشه مردههای متحرک
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 21:32
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
هرچه عقب ماندگی و بدبختی و نکبت و بی‌چارگی در ایران زمین هست، از برکات اسلام عزیز هست! دقت کردید ۱ کشور خوشبخت مسلمان وجود نداره در کرهٔ زمین؟ این دین آنقدر نحس هست که هرجا پاش رو گذاشت، درخت‌ها هم دیگه میوه ندادند!آیا با واقع‌ این اتفاقی‌ هست که تمام ممالک اسلامی دیکتاتوری هست و فساد مالی‌ و اخلاقی‌ بیداد میکنه در آنجا؟؟آیا به واقع این اتفاقی‌ هست که تمام کشور‌های مسلمان جهان سومی‌ هستند و بیچاره(حتا با وجود نفت و معادن طبیعی‌)؟ این دین بی‌چارگی در این دنیا و اخرت رو تضمین میکنه!!
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 22:15
nima_4573 - تهران - ایران
مقایسه فیلم بیگناهی مسلمان با روایات مستند به زبان آخوند از تلویزیون جهوری اسلامی ایران با زیر نویس فارسی و انگلیسی . حتما ملاحظه فرمائید، جالب توجه میباشد . https://www.youtube.com/watch?v=p3mOyYaNb4U.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 21:31
احتراز - دورف - آلمان
طالبان باید جلو اینها لنگ بندازه
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 23:01
Nina2000 - نیوکاسل - انگلستان
به امید ایزد پاک اینا با این آفراط کاریها ریشه اسلام را در ایران می خشکانند
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 23:05
yashainiran - ایران - ایران
فقط همینو کم داشتیم که مضحکه دنیا بشیم که قبلاً خیلی شده ایم. نمیدونم تصمیم گیرندگان چنین تصمیماتی چگونه فکر می کنند؟ و یا اینکه اصلاً فکر نمی کنند؟ متأسفانه بیشتر مدیران ارشد، میانی و پائین دست در سازمان ها و ادارات همگی به ظاهر اسلام را قاطی مسائل اداری و تصمیم گیریهایشان کرده اند ولی در پوشش ریش و پشم و ظاهر متدینشان انواع و اقسام خلافکاری ها را انجام می دهند.من مدیری را می شناسم که خودش را به ظاهر خیلی دیندار و اهل دیانت نشان می دهد و همیشه در حرفهایش به حفظ بیت المال اشاره دارد اما در قبال فدا کردن چند نیروی قدیمی و با سابقه 10 سال تجربه، برادرزاده و خواهرزاده اش را به جای آنها جذب نموده!!!! آخه کجای اینکارها در اسلام آورده شده است. از قدیم گفته اند دین افیون ملتهاست و دین مسئله شخصی یعنی ارتباط شخص با خدای خود و ربطی به مسائل دیگر ندارد که آنرا در همه امور سیاسی و اجتماعی و مملکت داری دخالت داد.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 21:51
eslam777 - وین - اتریش
چه خوب. کاش اسلام همه جای دنیا رو بگیره.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 23:49
massoudoslo - اسلو - نروژ
وقتی مورچه میخاد بمیره ،بال در میاره !!
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 23:50
dani2015 - لندن - انگلستان
خوب نکوفتن که هواپیماهای که تو اسمان در هال پرواز هستن هنکام اذان باید موتور هواپیمارا خاموش کونن ا لبته بعید هم نیست که فردا وپس فردا این راهم بگن از این بی خردهای بی عقل هر چیز غیر عجیبی بر میاید
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 23:58
mohammad r - مارسی - فرانسه
دیگه اینها هم انگار کم اوردن فکر می‌کنن با این کارا اسلام عزیزشون و زنده نگاه دارن.همه اینها ترس از دست دادن قدرت است.دیگه دارن دست‌و پا میزنن.آخه تا کی‌؟به جای این مزخرف کاریها بفکر جون مردم باشید و سیستم هوایی مزخرفتنو اصلاح کنید که سالیانه انقدر سقوط نداشته باشین.میترسین سقوط هواپیماها کم شه از محبوبیتتون کم بشه حتما.اینهمه درامد دارین که حجاب مهماندار و اصلاح کنید؟خاک بر سر عقب موندتون کنن و متاسفم برای اون دست از عزیزانی که هنوز از این ناوگان هوایی مزخرف استفاده می‌کنن و به جونشون رحم نمیکنن.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 23:11
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
پرواز شماره 347 ایران ایر از تهران به مقصد پاریس با نیم ساعت تاخیربخاطر اقامه نماز صبح هم اکنون بر زمین نشست ..../خیلی خوش چس هستند رو به باد هم می شینند.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 23:36
AЯMAN 2000 - آستارا - ایران
در یک جمله بگم شاید تو گوش سران نظام کثیف جمهوری اسلامی رفت اگه هم نمیره چارش دسته بیله:d(((ملت ایران مانند آبی هست داخل آبکش که این بی پدر مادرا هر چقدر میخوان جلوی رد شدن آبو بگیرن باز "مردم" یه سوراخی پیدا میکنن و ازش رد میشن))) یادمه 18 سال پیش اومدن و سفت و سخت به داشتن ماهواره و ویدئو گیر دادن الان همونطور که همه خوب میدونیم تعداد خانوارهای ماهواره دار به بیش از 70 درصد رسیده و فکر کنم دو سه سال بعد از قانون زپرتیشون خودشونم اومدن و تو سدا و صیما به تبلیغ دستگاه ویدئو پرداختن یه پولیم به جیب زدن. یا شنیدن موسیقی لس آنجلسی تو اتومبیل شخصی جرم بود‍‍! و پلیس و بسیجیو و هر ننه بابا قمری میومد به سرنشینان خودرو یه عرعری میکردو میرفت الان چند سالیه تعداد کسانی که موزیک تو ماشینشون گوش میدن بسیار زیاد شده و اونها هم دیگه زیپو کشیدن. اینترنت ملیو فیلترینگ هم واسه چهارتا احمق و عقب افتاده مثل خودشون راه انداختن مردم که همه فوت و فن های راههای ارتباط با دنیای مجازی رو خوب میدونن. و خیلی محدودیت های دیگه که واقعا تو این 34 سال انگلاب هنوز نتونستن رو مردم پیاده کنن.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 23:55
pink panther - ابیجان - ساحل عاج
یه هو‌وو مسجد بزنید عاقد بذارین صیغه کنن مسافر هارو اتاق شرع بزنید آخوند داخل هر هواپیما اجباری بشه واسه پاسخگویی به سوالات شرعی ! منبر بزنید الی‌ ماشالا.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 00:04
پل چوبی - لوس انجلس - امریکا
خاک بر سر عقب افتاد تون.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 00:21
razmandeh - استکهلم - سوئد
من که موافقم باید اسلام زورکی باشه تا مردم بفهمند که گیر چه احمقانی افتادند . هرچه فشار و زور اضافی در بار انجام دستورت اسلام بیشتر بشه تنفر مردم هم بالاتر میره
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 00:34
razmandeh - استکهلم - سوئد
من که موافقم باید اسلام زورکی باشه تا مردم بفهمند که گیر چه احمقانی افتادند . هرچه فشار و زور اضافی در بار انجام دستورت اسلام بیشتر بشه تنفر مردم هم بالاتر میره
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 00:34
freedom_ego - کالیفرنیا - آمریکا
جهنم و بهشت زوری...! خدارا شکر،مشکلات اساسی داره آروم آروم حل می شه‌!. از پای منقل پاشده حکم صادر می کنه...
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 00:38
perser68 - فلوریدا - امریکا
وای،هنوز مردم ما با پرواز‌های داخلی‌ جمهوری نکبت اسلامی پرواز می‌کنن!!!؟؟؟مو بر تنم سیخ میشه وقتی‌ میشنوم!با چه دلی‌،با چه جراتی!؟اگه تو ایران بودم به هیچ وجه حاضر نمیشدم با پرواز داخلیه آخوند قاتل جابجا شم!
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 01:16
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
از اینکه موجبات خنده و شادی مارو فراهم کردین بسیار سپاس گذارم . بنده کاملا با این طرح موافقم . و امیدوارم هرچه بیشتر در جهت راستای اسلامی شدن کشور قدم بر داریم . به امید روزی که از نفر شتر بجای طیاره استفاده نمائیم .
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 01:29
dara20 - تهران - ايران
خریت این جماعت ریاکار را انتهایی نیست.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 02:03
datis - سن دیگو - امریکا
یه گنبد رو سر هواپیماهای جمهوری اسلامی نصب کنید با یه بلنگو، یه امام جمعه هم تو همه پروازا بذرید، با یه جا کفشی، موقع اذان نماز خونا جم شند ، بقیه هم از بو گند جورابهای نمازخونا بیهوش شن، دیگه هر کی‌ به حال خودشه و موقع سقوط نمی‌ترسه
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 02:34
ازرده دل - تهران - ایران
همینطوریش پروازها تاخیر دارند چه برسد ۳۰ دقیقه هم برای اقامه نماز البته لازم به ذکر است هواپیمای جمهوری اسلامی احتمال سقوطشان زیاد است بهتر است از مسافران قبل از پرواز نمازشان را بجا بیاورند
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 02:52
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
هههه.باشه نماز جماعت بزنید کمرتون تو آسمون و اونجا تو هواپیما وضو و کثافتکاری راه بندازین بعد هم در همون حال اقامه نماز سقوط کنید بترکید بره پی کارش.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 03:07
mns - مورگن هيل - امريكا
برای اینکه بعد از سقوط مستقیم راهی بهشت بشوند لازم است.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 03:19
Iran e azad - هورتن - نروژ
خانه عفاف هم در این گونه پرواز‌ها واقعا لازم هست، نمازخانه،مستراح با آفتابه حاج آقا پسند و یک خانه عفاف با تخت‌های ماساژ دار ! زیارت عاشورا در قسمت دٔم ،. خانم‌ها قسمت عقب و آقایان هم قسمت جلو. یک منبر ۶ پله هم اون وسط بین بالها بگذارید تا حج آقا حسابی‌ روی خواهر‌ها کنترل داشته باشه! اصلا سندلی‌‌ها را هم جمع کنید و مسجدی حالش هم بهتر میشه! غمه زنی‌ به علت ایمنی پرواز ممنوع!. فقط اینجا را کمتر ر.. بودید که ماشا الله جفت پا زور میزنید که اینجا را هم تکمیل کنید!
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 04:16
بابک - سبزوار - ایران
این هایی که این بخشنامه را صادر کردند خودشان بویی از دین نبرده اند و عرق خورند
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 05:20
afc30 - تهران - ایران
اینا می وان اگه هواپیما سقوط کرد مردم بی نمازاز دنیا نرن به فکرمونن
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 05:54
sazemokhalef - تهران - ایران
حالا نیست همیشه خیلی‌ پروازاشون به موقع بود...خاک تو سرتون عوضیها.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 06:24
exam292 - تهران - ایران
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا: تو که از اسلام چیزی رو میدونی که اربابای استکباریت واست دیکته کردن! هیچ جای دنیا، اسلام واقعی پا نگرفته!(دوست داشتی دلیلشو میگم).. در صدر اسلام هم بعد از پیامبر، اسلام توسط سه خلیفه به انحراف رفت و این موضوع تا به امروز ادامه داره..
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 06:28
Islam zoda - تورنتو - کانادا
این اسلام رو باید با قالیچه حضرت سلیمان جابجا کرد. یه جانماز و مهر هم رو قالی بذارند، برای هر دعا یک مایل پرواز کنه و غیره..
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 06:23
sonbol - ونکوور - کانادا
دوستان بیائید پیشنهاد بدیم که دیگه چه کارهائی اسلامی میشه تو هواپیما انجام داد. 1: من میگم از فردا 1 آخوند بزارن تی پرواز سخنرانی کنه
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 07:36
پهلوون مفرد - كلن - المان
لابد می‌خوان داخل هواپیما با نمایش سخنرانی‌های حجت‌الاسلام حسن دهنوی سرویس‌دهی کنن و احتمالاً بعضی مسافرها نعوذوبالله بخاطر غسل‌واجب شدن و نبود دوش و خاک‌تیمّم توی هواپیما، تارک‌الصلاة می‌شن....
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 08:28
raha1984 - هامبورگ - المان
خاک بر سر خودتون و لعنت به هفتاد جد و ابادتون
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 08:37
mlowes - واشنگتن - آمریکا
تنها فیلم واقعی‌ در مورد اسلام همین فیلم "بی‌ گناهی مسلمانان" است. این تنها فیلمیست که دقیقا بر اساس قرائن تاریخی‌ و واقعیت ساخته شده. (هیچ فرقی‌ هم نمیکنه که سازندش قبلا چه کار کرده، و چه پیشینه خاصی‌ داشته، فیلم، فیلمیست کاملا مستدل. به همین دلیل هم هست که مسلمانان وحشیگری کردند پس از پخش این فیلم.. اگر چه که مسلمانی که وحشیگری نکنه، مسلمان نیست).
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 09:20
toopchiyan1986 - لندن - انگلستان
به قرون وسطی خوش آمدید
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 10:28
kobalt - کرج - ایران
چند وقت قبل هم دستور صادر فرموده بودند که تاکسی ها هنگام اذان صدای رادیو را تا آخر باز کنن مساجد وساختمانهای دولتی هم با بلند گو اذان را پخش میکنن الان نزدیک 5 صبح صدای اذان پیر و جوان ونوزاد ومریض رو از خواب میپرونه والبته تنهاچیزی که عاید اسلام وبرودرا میشه مقادیری فحشه بلاخره مردم یه جوری باید بفهمن که اینجا اسلامیه
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 11:46
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
بنظر من تمام مسافرین پرواز‌های داخلی‌ باید قبل از ورود به هواپیما، در سالن فرودگاه ابتدا نماز وحشت بخوانند و بعد وارد هواپیما شوند، آن هم با پای راست. سر مهماندار هم موظف است، در موقع ورود مسافرین به داخل هواپیما، تک تک مسافرین را از زیر قران ردّ کنند. در ضمن به جای جلیقه نجات زیر صندلی ، از این به بعد یک قواره پارچه کفنی برای مسافرین محترم تدارک دیده شده است.. با بال و پار بسته پریدن هنر ماست :)))))))
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 11:56
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
مشخص است وقتی‌ که مجری قانون آخوند فسیل مغز دزد بی‌ خاصیت باشد اجرای قانون هم منحصر میشود به حجاب و نوحه خوانی و شلاق و اعدام / کمترین رگی از آخوند بی‌ غیرت مفت خور در برابر سقوط‌های پی‌ در پی‌ نجنبید که همه بر اثر فرسودگی ناوگان از رده خارج هواپیمای ایران است ناوگانی که قبل از آن قلاب شیطانی آخوند و متحدانش در رأس بود و یکی‌ از پر افتخارترین، امن‌ترین و پیشرفته‌ترین خطوط هوایی که سفر با آن اعتبار برای مسافر می‌‌آورد / از آخوند و حکومتش درنده خوتر و حیوان تر وجود ندارد چرا که تنها به فکر مقابله با غرایز مشترک در انسان و حیوان است چون حتی به مرحله ابتدای انسانیت هم نرسیده تا درکی از دنیای انسانی‌ ببرد /‌ای کاش در این دنیای وحوش . حکومتی جز مار و افعی و عقرب انواع وحوش دیگر هم بود که تا این حد سم و زهر تزریق نمی‌شد ...
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 11:54
kobalt - کرج - ایران
sonbol -کانادا در راستای پیشنهاد سازنده شما میشه دماغه هواپیما رو بشکل گنبد و دوتا موتورشو مثل مناره طراحی کرد هرکیم بره تو مناره برای گفتن اذان خود بخود تبدیل به بلال حبشی میشه با استفاده از خلبان اتوماتیک وقت اذان هوا پیما رو به قبله بشه یه حوض آب و چند تا آفتابه وسط سالن هواپیما طرح رو تکمیل میکنه.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 18:52
hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
exam292 - تهران - ایران. پس مسلمونا غلط می‌کنن میگن که معجزهٔ این دین اینه که تاحالا تحریف نشده. پس این ۱۲ تا امام که اینهمه براشون دارین پپسی باز می‌کنین چه کاری کردن برای احیأ دین؟!؟ مگه اونها برای این نیومدن که دین رو احیا کنن؟ یعنی‌ اینقدر بی‌ عرضه بودن که حریفه ۳ تا خلیفه نشدن؟. علی‌ هم که حکومت رو داشت، پس اون چیکار کرد؟!. اگر هنوز یه کشور نتونسته اسلامه واقعی رو پیاده کنه و با توجه به این که محمد هم که بنیان گذر بوده مرده، پس این دین تا آخر همینجوری میمونه. یا اینکه الان جواب میدی که امام ته چه میاد درستش می‌کنه؟.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 19:08
bita tehrani - ونکوور - کانادا
من میگم صندلی‌های هواپیما را که مظهر غرب است بکنید،پشتی‌ و مخدّه بزارید،آب کور برای وضو فراموش نشود.کفش‌های مسافران را هم جلوی در هواپیما در بیاورید تا به عطر خوش مسجد معطر شود! قبله نما هم بزارید برای نمازگزاران محترم و از آقای خلبان هم بخواهید که به هیچ عنوان فرمان هواپیما را نچرخاند.اینجوری خیلی‌ اسلامی تر میشود.ثواب کشته شدگانش هم بیشتر است~~
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 20:05
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
exam ۲۹۲ - تهران - ایران.. میشه بگی‌ تحریف شده یعنی‌ چی‌؟ یه کاری رو بگو که تحریف شده تا من برات آیه قرانش رو بیارم. مگه پیامبر مخالفانش رو نمیکشت؟ مگه پیامبر ۱۴ تا زن نداشت و حتا با کنیز هاش هم همبستری میکرد؟ مگه پیامبر دستور به گروگانگیری و ‌قتل و شکنجهٔ منافق، مشرک، کافر، محارب، مرتد و غیره نمی‌داد؟؟ اینا همش در قران هست و در کتابهای تاریخی‌ از خود زندگی‌ پیامبر ثبت شده. دیگه چه گندی از این بیشتر که حالا تو میگی‌ این تحریف هم شده!
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 21:32
massoudoslo - اسلو - نروژ
. با این بخشنامه دیگه مشکل گرانی بلیت ها و اشکالات فنی و خطرات پرواز با هواپیما های ایرانی و ... حل شد ! اون حیوان چاپلوس را باید آفتابه دستش بدن بره شیشه هواپیما بشوره جای اینکه این محملات را بیاره بالا و پرواز ها رو اسلامی کنه !!
جمعه 8 دي 1391 - 07:26
Sonbol - ونکوور - کانادا
کرج ایران. از طرح شما خیلی مسرور شدم. طرح بعدی اینکه موقع سوار شدن به هواپیما کفش ها را در بیارن مردها از ورودی جلو وخانمها ازورودی عقب سوار شده وخلبان نیز دوره های اجتهاد رو گذرانده باشه
جمعه 8 دي 1391 - 10:27
exam292 - تهران - ایران
hamid411 - لس آنجلس - آمریکا: 1-قرآن معجزه ی خداست که تا الآن مورد تحریف قرار نگرفته 2-اگه به تاریخ مراجعه کنی! می بینی که دشمنان دین خدا ، از هیچ اقدامی کوتاهی نکردند، تا مانع از تحقق دین خداشوند 3-تنها امامی که برای مدت کوتاهی حکومت را در اختیار گرفت "امام علی(ع)" بود که توی همین مدت کوتاه چندین جنگ براو تحمیل کردند و در نهایت در محراب به شهادت رسید!!!
جمعه 8 دي 1391 - 21:30
exam292 - تهران - ایران
"massoudoslo - اسلو - نروژ" و "Sonbol - ونکوور - کانادا" و امثال شماها که به هیچ دینی اعتقاد ندارید، حداقل یک انسان آزاده باشید و به اعقاید دیگران توهین نکنید!...
جمعه 8 دي 1391 - 21:44
exam292 - تهران - ایران
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا: جوری حرف میزنی که مفسر قرآنی!!! تو که اصولا به قرآن اعتقادی نداری! لذا هرچه دلیل بیارم، بازهم حرف خودت رو تکرار میکنی، و به قسمتهایی از قرآن اشاره میکنی که باید شان نزول آنها بررسی بشه! به قول دکتر شریعتی، گفتن قسمتی از حقیقت! خود بزرگترین دروغ است!!!
جمعه 8 دي 1391 - 21:40
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
آقاى اکسام. مسئله اینجاست که شما کسى که دین شما را قبول نداشته باشه و مسلمانزاده باشه را اعدام میکنید ولى کسانى که دین شما را قبول نداشته باشد کاریتون نمیکنند. اینم از دین باحالت. بعدشم اون امام على یک شمشیر داشت دوشاخه. گردن میزد که من نمیتونم حتى پشه را اونجورى بکشم. چى میگى شما؟ یه مشت عرب وحشى آدمکش واسه ما شدن انسانهاى مقدس؟ جمع کن این شر و ورها رو.
شنبه 9 دي 1391 - 01:11
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
اگسم۲۹۲ - تهران - ایران. چی‌ شد؟ کم اوردی؟ بهت میگم بگو کدوم کارشون غلط هست که من برات آیه قران رو بیارم بنویسم، کم اوردی بحث‌شان نزول رو کشیدی وسط؟ خودت هم میدونی‌ آیه‌های فاشیستی در این کتاب فراوان هست، و داری دست پیش رو میگیری پس نیفتی!‌شان نزول کنیزبازی‌های پیامبر رو میشه برای من توضیح بدی؟ این همه آیه راجع به قتل، غارت، گروگانگیری، شکنجه تجاوز و حتا به زن شهر دار تجاوز کردن هست. اینها رو میشه بگی‌‌شان نزولش چی‌ بوده؟ این‌شان نزول اختراع شیعیان رافضی بوده که بتونند مغلطه و ماست مالی کنند این آیه‌های غیره اخلاقی‌ و ضّد بشری یه اسلام رو!!
شنبه 9 دي 1391 - 12:25
exam292 - تهران - ایران
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا:تهمت و افتراء زدن برای شما کار راحتیه!!! نسبت دادن این حرفها به قرآن و پیامبر یه توطعه است توسط دشمنان اسلام(که دراینجا شما یا یک فرد فریب خورده ای هستی یا از عوامل دشمن اسلام که در راس آن صهیونیسمهاست)
یکشنبه 10 دي 1391 - 12:21
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
exam ۲۹۲- تهران- ایران.. در تاریخ نوشته ‌قتل‌های هولناک پیامبر رو! همبستری پیامبر با کنیز هاش ثبت شده! در قران هم ذکر شده. تو باز داری میگی‌ تهمت؟ببین چجوری مغزت رو شسته اند! حد عقل بدون به چی‌ اعتقاد داری!!!اینم یه نمونه دیگش. سوره احزاب آیه ۵۰:"اى پیامبر! ما همسران تو را که مهرشان را پرداخته‏اى براى تو حلال کردیم، و همچنین کنیزانى که از طریق غنایمى که خدا به تو بخشیده است مالک شده‏اى و دختران عموى تو، و دختران عمه‏ها، و دختران دایى تو، و دختران خاله‏ها که با تو مهاجرت کردند (ازدواج با آنها براى تو حلال است) و هرگاه رن با ایمانى خود را به پیامبر ببخشد (و مهرى براى خود نخواهد) چنانچه پیامبر بخواهد مى‏تواند او را به همسرى برگزیند"
یکشنبه 10 دي 1391 - 21:19
exam292 - تهران - ایران
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا: اگه بگی به چی اعتقاد داری؟! میتونیم بحث رو به خوبی هدایت کنیم.. ولی در خصوص ازدواجهای پیامبر، بدنیست بدونی که بر خلاف تصور تو و امثال تو! هدف از این ازدواجها جنبه ی سیاسی داشته و بیشتر در راستای سامان بخشیدن به فرهنگ نا به سامان اعراب، قبل از اسلامه...(اینکه میگم باید شان نزول آیات رو بدونی، همینه...)
دوشنبه 11 دي 1391 - 08:10
exam292 - تهران - ایران
Royan - کالیفرنیا - آمریکا: وقتی شما توی آمریکا هستی، باید به قانون اون مملکت احترام بزاری، حتی اگه به ذائقه ات خوش نیاد!!! ایران اسلامی هم از این امر مستثنا نیست. پس مسخره نکن!!!
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 12:19
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
exam ۲۹۲ - تهران - ایران.. میشه بگی‌ چه اتحادی رو می‌خواسته حفظ بکپنه که با دختر ۶ سالهٔ بهترین دوست و یارش که تا پای جون پاش وایساده بود (ابوبکر) همبستری کرد؟ میشه بگی‌ چه پیمانی داشته با کنیزاش؟ تو خوده قران سوره نسأ نوشته پیامبر از زنهات خسته شدی با کنیز‌هات همبستری کن. تازه در ادامه گفته مسلمان‌ها فقط باید تساوی رو بر قرار کنند بین زنهاشن، تو مستثنا هستی‌! تو باز داری میگی‌ پیامبر از رو غریزه جنسی‌ با زنها نبوده؟
‌پنجشنبه 14 دي 1391 - 00:46
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.