کاش آقا مجتبی هم شلاق می خورد!

پیمان عارف، مهدی خزعلی، و بسیاری از زندانیان بی دلیل این روزهای بخت برگشتگیِ ما، سالها پیش همین روزها را می دیدند. آنان با به مخاطره انداختن خود و خانواده هایشان به حاکمیت می گفتند: این ره که تو می روی به گورستان است.

             کاش آقا مجتبی هم شلاق می خورد!

رفته بودیم منزل دکتر مهدی خزعلی. به ملاقات خانواده ای که مردشان در زندان است و هیچ خبر موثقی از او و سرانجام او ندارند. در میان ما، پیمان عارف نیز بود. جوانی فهیم و پاک نهاد و با ادب، که به جرم توهین به احمدی نژاد شلاق خورده است. من پیش از این درباره ی شلاق خوردن این جوان چیزهایی شنیده و چیزهایی خوانده بودم. اما همانجا با حضور همسر و فرزند دکتر خزعلی از چگونگی شلاق خوردنش پرسیدم. مختصراً توضیح داد.
 
این جوان، آنقدر با ادب است که من همانجا باور کردم او نه بخاطر توهینش به احمدی نژاد، و نه بخاطر مواضع منتقدانه اش به حاکمیت، بل بخاطر ادب فراوانش بوده که هفتاد و چهار ضربه شلاق خورده است. بله، بخاطر ادبش. که در تعریف حاکمیت، مؤدبان و فهیمان مجرمند. او اگر بی ادب بود اما در خدمت حاکمیت، هرگز کسی را جرأت اعتراض نبود، چه برسد به این که درست ساعتی پیش از آزادی از زندان، بخوابانند و شلاقش بزنند.
 
با اطمینان می گویم این جوان اگر چهار لفظ آقا و سرباز آقا و ولایتی بودن و حزب الله بر زبان می نشاند اما همزمان یقه می درانید و زیر و بالای مخالفان را بهم می دوخت و می زد و می کشت و تخریب می کرد، اکنون مثل بسیاری از شعبون بی مخ ها عزیز و خودی و نورچشمی بود.
 
من آنروز، هم برای خزعلی و بی کسی خانواده اش گریستم، هم برای ادبِ شلاق خورده ی پیمان عارف، و هم برای جابجایی فهم و جهل در این ملک. و همانجا آرزو کردم ایکاش دستگاه قضایی ما آنقدر از استقلال که نه، از ادب که نه، از فهم که نه، بل از مختصر بصیرتِ مورد اشاره ی رهبر بهره می داشت تا منافع خود را بهانه کند و یک چند شلاق صوری بر پشت آقا مجتبای خامنه ای بنشاند. بر پشت کسی که احمدی نژاد بی ادب و نامتعادل را برکشید تا او دو پایش را بر این سوی و آنسوی این سرزمین بلازده واکند، و آن بر سرمردم ببارد که نمونه اش مگر در تاریخِ بی خردان یافته آید. شما بگو این روزها کیست که به احمدی نژاد توهین نمی کند؟ مگر آنانی که احمدی نژاد بر سفره هایشان نواله می بارد.
 
پیمان عارف، مهدی خزعلی، و بسیاری از زندانیان بی دلیل این روزهای بخت برگشتگیِ ما، سالها پیش همین روزها را می دیدند. آنان با به مخاطره انداختن خود و خانواده هایشان به حاکمیت می گفتند: این ره که تو می روی به گورستان است. اکنون باید نصیب آن مردان و زنان فهیم و با ادب، شلاق باشد و زندان و دربدری، و نصیب بی خردان و ضررزنندگان، اقتدار باشد و تحکم و افراختگی. که: نخیر، ما در برکشیدن احمدی نژاد اشتباه نکردیم، بل این احمدی نژاد بود که از جاده ی اعتدال خروج کرد. عجب بهانه و مطایبه ی کودنانه ای! احمدی نژاد و اعتدال؟
 
آن روز در خانه ی دکتر خزعلی و جلوی چشم همگان، هم از پیمان عارف بخاطر نفهمیِ شلاق نویسان و شلاق زنندگان پوزش خواستم، و هم از خانواده ی پریشان دکتر خزعلی بخاطر ظلمی که می چشند و کسی نیز سراغی از آنان نمی گیرد.

محمد نوری زاد

پنجم دیماه سال نود و یک

+397
رأی دهید
-18

naderan - یوتوبوری - سوید
صبر کنید تاوانی که این خانواده میدهند امامان ندادن خون تک تک جوانان را پس میگیریم.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 14:47
malekIT - شیراز - ایران
شرم آوره!ببین چه بر سر جوون مردم آوردن
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 16:19
Afshin London - لندن - انگلستان
دیگه کار از شلاق زدن مجی جون گذشته. سرش را باید کرد در آناتومی باباش تا با هم یکی شوند و هر دو حالش را ببرند
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 16:21
ghafas - مشهد - ایران
الفاتحه آقای نوری زاد..دیگه کارت تمومه .مدل مرگت را انتخاب کن
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 16:26
peyman571 - تهران - ایران
با سلام ، حکومت بشار اسد در حال فروپاشی است و بالاترین مقامات ارشد نزدیک به بشار اسد در حال جدا شدن از حکومت ، از طرفی دیگر مقامات کشور روسیه هم اعلام کردند که به هر قیمتی پای بشار اسد نمی‌ایستند ، سران جمهوری اسلامی با در نظر گرفتن اینکه حامیان فعلی چین و روسیه به راحتی تغییر موضع داده و امیدی از طرف آنها به ادامه حمایت از دولت سوریه نمی باشد از طرفی دیگر، کشور اسرائیل به طور کامل قدرت را در مقابل غزه و حزب الله لبنان به دست گرفته و توانی در مقابل با کشور اسرائیل ندارند. پس تنها امید بازگشت به سمت مردم کشور ایران است چون این آخرین امید حکومت جمهوری اسلامی می باشد . در نتیجه آقای خامنه ای با مشاوره به یار همیشگی خود یعنی آقای رفسنجانی در حال ایجاد طرحی هستند تا این اعتماد به مردم ایران بازگردد. از جمله توهین هایی که در مجلس به خانواده آقای رفسنجانی می شود یا اسامی که آقای احمدی نژاد می خواهند اعلام کنند و زندانی شدن فرزند آقای رفسنجانی . نکته قابل توجه در این موضع گیری تماماً برای انتخابات ریاست جمهوری طرح ریزی شده و ترس دولت ایران از یک تظاهرات دیگر همانند انتخابات سال 1388 می باشد.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 15:29
irane aziz - وین - اتریش
نظام جمهوری اسلامی،۳۰ ساله که داره شلاق به قلب ایرانی‌‌ها می‌زنه،
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 15:56
DEHLIZAN - فنلاند هیلسینکی - هلسینکی فنلاند
این علی چلاق از کسانیکه چون خود او چموش و بی خردند خوشش میاید و با شر و ور گفتن از اسلام ناف مرمری و حسین عرب و یک عده محدودی که پای زر زدنهایش مینشیند ولی زهی خیال باطل به امید زمانیکه علی چلاق رادر میدان شهر بدار بیاویزیم
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 15:57
Afrasiab - منچستر یونایتد - انگلستان
در ایران اینده اخوند هم باید مثه بقیه مردم کار بکند ،اخوند مفت خور پفیوز نمی خوایم ،اخوند فقط در مسجد میتواند حرف بزند نه در حکومت نه سیاست نه در هیچ اداره ای حق دخالت یا پستی نخواهد داشت.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 16:49
nashmeili - آمستردام - هلند
بزودی همان بلایی که سر قذافی اومد سر مجتبی و بابای دیکتاتورش هم میاد.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 17:11
Zedezolm - برن - سویس
هرروزى که به پایان رژیم سوریه نزدیک میشود ، روز انتقام ملت ایران و سوریه از این اخوندهاى حرام خوار و خونخوار هم نزدیکتر میشود ، دور نیست روزى که نسل اخوند وضحاک زمان چلاق على خامنه اى و روباه مکار مجتبى خامنه اى اول مثل قذافى از .... تنبیه و بعد از صفحه روزگار این جنایتکاران و خونخواران و مفتخوران و دزدان محو شوند ، امین
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 18:30
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
peyman571 - تهران - ایران/ پیمان عزیز ملت ایران یه اشتباه را دوباره تکرار نمیکنند بلکه چندین بار تکرار میکنند که کاملا مطمئن بشوند که کارشون اشتباه بوده, دوباره فردا همین ملت توی صف ایستادن و به رفسنجانی با به پسرش رای میدهند به امید اینکه جمهوری اسلامی مهربان بشود.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 18:42
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
قیافه رذلش عین پدر ادمکشش هست/ هر نفرین ، هر دلشکستگی و هر ناله ائی از دل‌ مظلوم از ستم و ظلم این خاندان جانی فاسد بر آید از درد و زخم شلاق در روز حسابرسی بیش تر خواهد بود / درست است که به خدا و حسابرسی اعتقاد ندارند اما به وحدانیت پروردگار عالم سوگند که بعد عاقبت و جزایی نصیب ستمکاران و سر کشان متمرد از امر او در برابر حقوق مردم است چه در این دنیا و چه در آن دنیا.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 18:48
nashmeili - آمستردام - هلند
تا آخوند کفن نشود , این وطن وطن نشود.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 19:25
real_soltan - مشهد - ایران
به امید فروپاشی نظام آخوندیسم
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 20:06
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
بنظر من این رژیم بطور کلّ از بین نمی‌رود ، بلکه در طول سال‌ها پوسته میندازه و تغییر هویت میده . و در هر دوران ریاست جمهوری جابجایی قدرت و عقیده بوجود میاید . ملت ایران بی‌ تفاوت تر از این‌است که بخواد این رژیم رو از بین ببره . ملتی که نشسته اول تونس از بین ببره بعد مصر بعد لیبی‌ بعد سوریه ،بعد ... حقشه تو این منجلاب بمونه . ما ایرانی‌‌ها نشستیم منتظره وقوع یک معجزه هستیم که ایران بشه مثل اروپا بعد شروع کنیم به لذت بردن . بقول معروف : نابرده رنج ، گنج میسر نمی‌شود .
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 19:40
بابک - سبزوار - ایران
دفعه بعد نوبت نظام پوسیده جمهوری اسـ... غیر اسلامی است که زیر پای مردم شریف لگدمال شود ومسئولین اراذلش شلاق نوش جان کنند همانند اسد-صدام-قذافی . و.........
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 05:30
razmandeh - استکهلم - سوئد
حیف شلاق !! مجتبی باید رزی ۳ دفعه تنقیه بشه اول با آب جوش دوم با فلفل قرمز سوم با آب اسید !!! اگه شما محلول بهتری واسه تنقیه مجتبی سراغ دارید اعلام کنید
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 07:01
garmsari - یورک - بریتانیا
مرک بر ولایت فقیه و اخونداى حرامى.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 07:16
shirzan - برلین - آلمان
nashmeili - آمستردام - هلند. ممنون خیلی خوب گفتی مرسی که شعار انقلاب بعدی رو از الان ساختی دستت درد نکنه
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 09:26
مهران خان - تهران - ایران
واسه ایشون باید بطری نوشابه خانواده آغشته به چسب و خورده سنگ کنار گذاشت!
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 10:45
abdolmalek - رامسر - ایران
درود بر این مردان شجاع و بزرگ که در مقابله با این ر‍ژیم فاسد مقتدرانه می ایستند. درود..درود..درود
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 18:53
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.