رئیس پلیس نظامی سوریه از رژیم اسد جدا شد

سرتیپ عبدالعزیز جاسم شلال رئیس پلیس نظامی سوریه شامگاه روز سه شنبه 25-12-2012 جدایی خود از رژیم اسد را با ارسال ویدیویی به "العربیه" اعلام کرد.

                                رئیس پلیس نظامی سوریه از رژیم اسد جدا شد

به گزارش العربیه شلال به عنوان بالاترین مقام نظامی سوری است که از آغاز اعتراضات در این کشور تاکنون از نیروهای رژیم اسد جدا می شود.

وی دلیل جدا شدنش از نیروهای دولتی را انحراف ارتش سوریه از انجام وظیفه اصلی اش و تبدیل شدن آن به ابزاری در خدمت گروهی سرکوبگر، قاتل، در جهت تهدید و ارعاب مردم، عنوان کرد.

شلال درباره دلیل تاخیرش در جدا شدن از رژیم سوریه در تماسی تلفنی با العربیه اظهار داشت:"در انتظار فراهم شدن شرایط مناسب بودم .. دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است."

این نظامی برجسته سوری افزود:" ماموریت اصلی ارتش سوریه ، مقاومت در برابر اسرائیل و حفاظت از کشور است اما این ارتش به ابزاری در دست گروهی برای کشتار مردم، تخریب شهرها و روستا تبدیل شده است."

به گفته وی بسیاری از نظامیان خواهان جدایی از رژیم هستند اما شرایط مناسب برای آنها فراهم نشده است.

الشلال درباره اوضاع کنونی جنگ در سوریه گفت:" نیروهای رژیم از مناطق وسیعی عقب نشینی کرده اند و بیشتر مناطق کشور هم اکنون در کنترل ارتش آزاد است."

سرتیب شلال همچنین استفاده ارتش بشار اسد از سلاح شیمایی در آینده را دور از انتظار ندانست."

العربیه

+166
رأی دهید
-23

سهیل ایرانی - اصفهان - ایران
شمارش معکوس سقوط رژیم اسد هم شروع شد. به همه مردم ایران و سوریه این خبر خوش را تبریک میگم.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 15:13
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
هر روز نظامیان بیشتری از اسد جدا می شوند و طبیعی هم هست اینها هم می دانند اوضاع خراب هست و به زودی آقای اسد تنها می ماند حتی مزدورانی که به واسطه پول مانند سگ دم برای این دیکتاتور تکان می دهند زمانی که ببینند اوضاع خراب هست فلنگ را می بندند و بی شعوری این دیکتاتورها هم همین هست که تا زمانی که قدرت دارند فکر می کنند واقعا آن انگلهایی که دور خود جمع کرده اند حاظر هستند جان خود را برای آنها فدا کنند و در آخر همان مزدورانی که زمانی برای این دیکتاتورها دم تکان می دادند بر علیه او قیام می کنند و اسد هر روز به چاقوهایی که برای ماتحد او آماده شده نزدیک می شود.واقعا باید از این حیوان پرسید ارزش داشت؟40 یا 50 هزار نفر را بکشی ؟آخر چی؟بدبختی این دیکتاتورها این هست که از تاریخ درس نمی گیرند .
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 15:21
بت شکن - مونترال - کانادا
ژنرال فکر نمیکنی‌ هنوز زود بود؟ صبر میکردی یه ۴۰-۵۰ هزار تائی‌ آدم دیگه می‌‌کشتید و ۲-۳ میلیون دیگر آواره میکردید بعد جدا میشدید؟؟ به قول خودت `دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است"!! ولی‌ ما در اینجا جیره خوارانی داریم که هرگز نمیرسند حتی اگر خود اسد دیکتاتور هم استعفا بدهد ساندیس خوران این سایت به کمک اربابانشن میخواهند اسد را با میخ و طناب به صندلی قدرت بچسبانند چون به این باور رسیده اند که پایان اسد پایان آنها نیز است!
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 18:07
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
از هر جای ضرر برگشتن منفعت است/ درد بر تو سرباز واقعی‌ میهن و مردم.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 18:50
kobalt - کرج - ایران
وقتی موشها کشتی رو ترک میکنن نشونه در حال غرق بودن کشتیه .
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 19:19
arashmmb - تهران - ایران
تو خیلی کثیفی که نامردی کردی نه بشار.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 19:23
azadi-iran - وین - لااتریش
من هم به نوبه خودم به مردم سوریه و ایران این خبرهای شادی بخش را تیریک می گویم. دیکتاتورها هنوز در جهالت فکری و ذهنی زندگی می کنند. نمی نتوانند بفهمند که همه پایه های تخت حکومت زور و ستم یک روزی فرو می ریزندو پس چه بهتر است که یک زره به وجدان خود رجوع کنند.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 20:42
massoudoslo - اسلو - نروژ
جنگ برای آزادی در سوریه اصلا مشکلش اسد نیست و اگه فقط مانع و مشکل اسد بود تا به امروز مردم دلاور سوریه ۱۰۰ بار حکومتش را ویران کرده بودند و او را همچون زباله پیچانده و بیرون انداخته بودند ولی جنگ مردم دلاور سوریه با ادوات و نیروهای نظامی ایران و روسیه است که به سوریه سرازیر شده و این است که این مانه ننگ اسد تا امروز توهم خلاص شدن از خشم مردم را دارد . ظالمین و بی همه چیز های مردم کش تک به تک وارو و ویران خاهند شد چه جمهوری اسلامی چه پوتین و چه اسد و چه هر سگ و سوتکی مثل مجتبی خامنه ای و پدرش و برادران ناخلف قاچاقچی خودمان که تو روی مردم می ایستند. اسد ویران و رفتنی است چونکه وجود کثیفش تا امروز هزینه بسیار زیادی را برای مردم سوریه به همراه داشته. این که میگویند حکومت سکولار دارد و داشته همه حرف مفت و دهن پر کن است . اسد فقط یه نوکر قدرت های خارجی و خائن به ملت سوریه است .
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 20:25
farahnoush - ساری - ایران
به قول آقای ابراهیم نبوی باید من می ترسم اخرش آقای بشار اسد از دست ایران به آمریکاپناهنده بشه !!! .
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 00:07
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.