«عضویت در شبکه های اجتماعی جرم نیست»

مهدی اخوان به ‌آبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی در ایران می گوید از دفتر رهبر جمهوری اسلامی، اطلاعیه ای که عضویت آیت الله خامنه ای را در فیس بوک تایید کند، ندیده است.

               «عضویت در شبکه های اجتماعی جرم نیست»

او، درباره صفحه ایجاد شده مربوط به رهبر ایران در فیس بوک، به خبرگزاری مهر گفت «معمولا این حرکات در کشور به صورت خودجوش انجام می شود.»

این مقام همچنین گفته عضویت در شبکه های اجتماعی جرم نیست، اما دور زدن فیلترینگ جرم است.

خبرگزاری های بین المللی چندی پیش از پیوستن رهبر جمهوری اسلامی به فیس بوک خبر دادند.

ساعاتی پس از ایجاد این صفحه، کاربران بسیاری در آن نظراتی در حمایت و همچنین در مخالفت با رهبر ایران و سیاست های جمهوری اسلامی منتشر کردند که بسیاری از آنها حذف شد.

با وجود سوالات مطرح شده درباره عضویت آیت الله خامنه ای یا دفتر او در فیس بوک، این دفتر تاکنون به هیچ کدام از سوالات پاسخ نداده و عضویت رهبر ایران را رد نکرده است.

در همین حال، محمد علی ابطحی، رییس دفتر محمد خاتمی در دوران ریاست جمهوری، با انتشار مقاله ای عضویت رهبر ایران در فیس بوک را تایید کرده است.

آقای ابطحی نوشته است «بر اساس تحقیقاتی که کرده ام» این صفحه مرتبط با دفتر رهبر جمهوری اسلامی است و «جعلی نیست.» آقای ابطحی همچنین فیلترینگ فیس بوک را «اهانت به رهبری و مردم ایران» خوانده است.

شورای عالی فضای مجازی، با حکم آیت الله خامنه ای در اسفند ۱۳۹۰ تشکیل شد و از جمله وظایف آن، مسدود کردن سایت های منتقد جمهوری اسلامی است.

+53
رأی دهید
-10

net_shayan - تهران - ایران
من پیج اصلا متعلق به نهاد درهبری نیست بلکه از طرف طرفداران مقام معظم رهبری درست شده است ////که با هجوم طرفداران مواجه شده است امید وارم که ایشان همیشه تن درست و سلامت باشند
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 14:40
massoudoslo - اسلو - نروژ
فیلترینگ جرم نیست ولی دور زدن فیلترینگ جرم است !!!!؟ عجب حیوان هایی هستند این زحمت کشان جمهوری اسلامی (دزدان قاچاقچی که برادر هم هستند )
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 14:43
DEHLIZAN - فنلاند هیلسینکی - هلسینکی فنلاند
فقط این یک جا پاک بود که حالا با امدن علی چلاق نجس شد از دوستان خواهشمندیم که حتی امکان روی صفحه علی گدا نرن و اگر رفتند در راه برگشت حتما دوش بگیرند تا مبادا از انگلهای علی سگدست چیزی توی فیسبوک منتشر بشه
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 16:16
DADA_ST - آمستردام - هلند
net_shayan - تهران - ایران :( من پیج اصلا متعلق به نهاد درهبری نیست ) این جمله را برای ما توضیح بده ، دقیقا یعنی‌ چی‌ ؟! به جای قربون صدقه رفتن دیکتت رو درست کن . بار‌ها اخباری از شخصیت‌های اجتماعی یا سیاسی و حتی ورزشی داشتیم که به طور رسمی‌ اعلان کردند که در صفحه اجتماعی فیس‌بوک یا صفحه‌های دیگری عضویت ندارند ، پس چرا رهبر ایران به صورت رسمی‌ اعلان نمی‌‌کنند ؟!! وقتی‌ در ایران فیلتر وجود دارد و دور زدن فیلتر از نظر دولت جرم و از نظر فقها حرام ، وابستگان و چسبیدگان به بیت رهبری جرم و فعل حرام مرتکب نشده اند ؟! یک بام و دو هوا ؟؟!! هر چند که حضرات فعل حرام را با یک صلوات حلال میکنند .
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 15:28
walla chi begam - تهران - ایران
net_shayan - تهران - ایران: این طور نباشد که شما فارسی بگویید لاکن من بشود پیج کان لم یکن انشاءالله تبارک..
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 17:57
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
اصلا برای این فقیه قلاّبی که در وقاحت دست تمام هم مسلکی‌هایش را از پشت بسته همه چیز از آدمکشی، دزدی، خیانت، تقلب، شکنجه، دیکتاتوری و از همه مهمتر یک شبه توسط رفسنجانی‌ آیت و الله شدن مجاز و عین شریعت حکومت اخوندیست/ فیس بوک که برای این پیرمرد جاه طلب عقده ائی روان پریش که آبرومندانه ترینش است ، پریمردی که چنان حبّ جاه و مقام او را گرفته که از هیچ فعالیتی در این راستا رو گردان نیست، مگر خاک گور چشم پر از حرص و ولع ش را پر کند/ بدبخت کسانی‌ که مقتدایشان چنین موجود نفرت انگیز و سادیسمی بیرحم آدمکش جاه طلبی باشد که حاضر است برای سوار بودن چند صباحی بیش بر مصدر قدرت از هیچ جنایت و خیانتی رو نگرداند همین گونه که تا به حال بر این اصول و روش بوده.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 17:59
paya55 - چیچست - ایران
یعنی آقا فیلترینگ را دورزده؟ واااای
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 18:30
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
net_shayan - تهران - ایران. هاج آقا قیمت ساندیس با طمع پرتقالی چنده ؟؟؟. می‌دونم شما سهمیه دارین . مضنه بازار رو میخواستم بدونم .
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 01:42
garmsari - یورک - بریتانیا
براى اخوندا همه جى حلال هست.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 07:12
Sonbol - ونکوور - کانادا
انتخابات نزدیک است ، تحریم داره جواب میده ' اینه که دمکراسی باسیاست گول مالی امت شروع شده،
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 11:10
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.